Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Igo Primo

- - - - -
  • Please log in to reply
1183 replies to this topic

#199
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,580
  • Înscris: 11.04.2005

View PostRaruiu_Florian, on 1st May 2011, 00:30, said:

Va salut!

Am si eu o problema si indraznesc sa va cer ajutorul.Am achizitionat un navigator GPS Smailo HD 5.0 si as dori sa-mi explice cineva cum sa instalez pe el softul Igo Primo 1.2 cu hartile pentru toata Europa;ma intereseaza rutare pentru TIR-uri,cu setarile aferente.Precizez ca aparatul are memorie interna de 4 Gb.Am analizat discutiile de pe mai multe forumuri insa nicaieri nu exista un tutorial explicit cu pasii ce trebuie parcursi pentru a instala Igo Primo 1.2 pe un Smailo HD 5.0.Nici macar un link valid de unde sa descarc softul full+toate hartile nu am gasit.Am vazut ca mai inainte cineva dorea sa stie cum se instaleaza Igo Primo pe un alt dispozitiv si i s-au recomandat doua manuale Igo pe care le-am citit dar nu ma pot ajuta cu nimic,nu contin nici o informatie utila despre instalarea propriu-zisa.Cel mai util ar fi un tutorial.

Va multumesc anticipat,
Florin

eu am smailo hd 4.3 cu primo
copii pe un card softul iar din meniul principal al gps, modifici locul de lansare
(setari/navipath)

#200
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 09.10.2006
Salutare. E cineva pe aici care a incercat vreun set de voce TTS pe Primo 1.2 sau macar pe 1.1?

#201
gaftondaniel

gaftondaniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.11.2007
Salut,
Tocmai am vrut sa instalez primo pe un omnia i900 si mi a dat eroarea :
user interface resolution 240 400 is not supported or compatible skin can not be found

pe google am gasit o solutie posibila  sa sterg skin din skin.zip folder, insa nu am asa ceva in kitul  programului.

va rog sa ma ajutati,
multumesc

#202
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007
Trebuie sa cauti si sa pui un data.zip pentru rezolutia 400x240.
Personal, folosesc pe samsung omnia primo versiunea 1.1 cu succes .

Edited by eugen_b_e, 13 May 2011 - 20:02.


#203
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 01.02.2007
Salut. Am si eu urmatoarea nelamurire:
Se poate face in asa fel incit Primo si Igo8 sa foloseasca un singur pachet de harti? Adica sa nu pun harti si in content\map de la Primo si in content\map Igo.
Multumesc.

Edited by dacibesti, 16 May 2011 - 17:34.


#204
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007
In sys.txt din primo , pune liniile :
[folders]
sdcardpath="\Storage Card\primo12"
maps="..\..\iGO8\content\map"
buildings="..\..\iGO8\content\building"
dem="..\..\iGO8\content\dem"
poi="..\..\iGO8\content\poi"

Unde "Storage Card" este numele cardului pe care il vede navigatorul ( se poate numi SDMMC sau altfel ) .Iar "primo12" este numele dat lui primo
Astfel, primo vede in comun cu igo8 hartile, cladirile, precum si dem si poi .

Edited by eugen_b_e, 16 May 2011 - 17:42.


#205
horatiu77bv

horatiu77bv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 30.05.2010
Rog un binevoitor sa ma ajute intr-o privinta.....si anume.....
Am un MyGuide 6500XL, este din 2005 si nu-l pot folosi.....e in lb germana (softul.....este Pocket PC, am uitat sa va spun) si are sistemul de navigatie doar pe europa centrala......naspa!
As vrea sa-l resoftez ca sa aibe lb engleza sau romana si sa aibe harti si pe europa de est.....Ce pot sa fac? Am si un soft de igo primo de pe strong dar nu pot sa-l pun.....cand rulez igo apare doar pe jumate de ecran si nu merge nimic.......

#206
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007
Aparatul are rezolutia 240x320. Celelalte specificatii: 400  MHZ procesor si 64 ram pot rula primo. Cauta un data.zip pentru rezolutia 320x240 si se va vedea corect pe ecran.

Edited by eugen_b_e, 20 May 2011 - 20:52.


#207
ratza_bazatu

ratza_bazatu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.10.2009
Buna! sunt nou in domeniul GPS si daca ma poate ajuta cineva sa fac sa mearga iGO PRIMO pe HTC Touch PRO ii raman dator! din cate am citit eu pana acuma am nevoie de un data.zip care sa imi suporte rezolutia 480 x 640... am download-at iGo primo pentru windows mobile (6.1) care nu trebuie instalat dar nu imi gaseste skinu cu rezolutia 480 x 640! am cautat peste tot pe google dar nu gasesc! cine ma poate ajuta cu un PM sau un linck? MS

sau ce iGO as putea pune care sa fie compatibil cu device-ul meu?

#208
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 01.02.2007
Am si eu o intrebare. Cum fac sa imi afiseze tot timpul viteza? Multumesc

#209
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004

View Postrazor74, on 12th May 2011, 19:25, said:

Salutare. E cineva pe aici care a incercat vreun set de voce TTS pe Primo 1.2 sau macar pe 1.1?
da, ce ai vrea sa stii?

@dacibesti : incearca sa folosesti un skin adecvat eu iti recomand cele facute de acesta

Edited by vad, 08 June 2011 - 11:45.


#210
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Eu am incercat un tss in limba romana. Cand ii dai un traseu iti zice la primul viraj numele strazii, dar apoi, la urmatoarele viraje, tace, nu te mai indruma deloc. Probabil e vreo eroare..

#211
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007
@tzag93
Eu am pe un wayteq cu 128 RAM igo primo 1.2 cu TTS in romana si ruleaza fluent iar vocea ma ghideaza perfect si mereu.
E posibil ca aparatul tau sa nu faca fata sau sa fie o eroare soft .

#212
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Am un toshiba tg01 cu procesor de 1Ghz si 256mb de ram..

Imi poti da pe privat un link de unde pot lua Primo'ul tau?

#213
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 01.02.2007

View Postvad, on 8th June 2011, 12:39, said:

@dacibesti : incearca sa folosesti un skin adecvat eu iti recomand cele facute de acesta

Descarcat. Cum il instalez? E o arhiva cu mai multe subdirectoare si inca doua subarhive. Ce fac cu ele? Multumesc.

#214
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 09.10.2006

View Posteugen_b_e, on 8th June 2011, 15:35, said:

@tzag93
Eu am pe un wayteq cu 128 RAM igo primo 1.2 cu TTS in romana si ruleaza fluent iar vocea ma ghideaza perfect si mereu.
E posibil ca aparatul tau sa nu faca fata sau sa fie o eroare soft .
Inseamna ca, mai mult ca sigur nu folosesti vocea TTS, ca altfer ar merge cu pauza inainte de fiecare anuntare a vocii. Si sa nu imi  zici ca nu iti face o pauza de cel putin 2 secunde inainte de fiecare anuntare deoarece la toate gps-urile face asa. Testat si de altii, testat si confirmat si de leinad (cel care a creat si imbunatatit un kit de voce TTS in limba romana), testat de mine pe X950HD si pe x850. Procesor prea slab pentru TTS. Poate pe un notebook cu procesor  I3 sa mearga cursiv :P

#215
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007
Ba folosesc TTS in romana pe primo 1.2. Fluent pentru mine inseamna ca face o pauza de 0.5 secunde inainte de fiecare anuntare a manevrei, nu de 2 secunde. Sa stii ca a aparut si alt TTS in romana, mult imbunatatit , ulterior versiunii lui Leinad .

#216
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 09.10.2006

View Posteugen_b_e, on 9th June 2011, 11:37, said:

Sa stii ca a aparut si alt TTS in romana, mult imbunatatit , ulterior versiunii lui Leinad .
Inseamna ca de la asta o fi. Oricum si 0.5 secunde mi se pare mult. Baga lag la fiecare anuntare...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate