Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 

Noul VW Passat 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#73
lacoste

lacoste

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 18.05.2008
Am vazut pe strada un exemplar alb, cu o domnisoara la fel de proaspata ca si masina si se potrivea combinatia de exceptie.....este un VW, lumea va cumpara masina chiar daca modificarile nu sunt atat de ample pe cat sar fi dorit.

#74
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010
arata misto... nu mi prea place grila cromata din fata , insa se trece usor peste.

#75
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
am vazut vreo 2.
mai insipide decat in poze.

#76
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Nu stiu la ce v-ati asteptat de la Passat   :P  !

E o masina cu un design clasic, conservator, dar nu as spune ca e o masina urita , si mi se pare si bine proportionata !
As zice ca are un design tipic nemtesc  :D, ma rog, adaptat la anii astia !
E facuta pentru un anumit tip de client si cred ca va avea succes !

#77
Neuronul_ganditor

Neuronul_ganditor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 23.12.2009
In sfarsit l-am vazut si eu.E...nici urat...dar nici..
Cat despre materiale folosite la interior...arata bine,iti lasa impresia de solid si bine facut...dar tot prefer un Mondeo Facelift,Insignia sau Mazda 6.
Designul conteaza!Pentru mine e mai important decat 2-3 plastice vopsite la interior(care oricum vor rezista si ele foarte multi ani fara probleme).
Raport calitate/pret/dotari cred ca VW mai are de invatat...
Parerea mea,nu dati cu pietre. :lol:

#78
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View Posttfmercedez, on 4th February 2011, 13:46, said:

Ideea este ca passatul din 2003-2004, a continuat sa vina cu casetofon standard... lamee si asta in epoca in care BMW si Mercedes incepeau sa introduca displayuri de 7inci cu navigatie &shit, in timp ce un simplu casetofon pe o masina noua era considerat ok  :death: . In 2003 pana si Asta G avea deja CD player. Chiar si Logan a iesit cu casetofon, dar pentru putin timp.

Casetofonul ala standard avea tot standard sub el CD-player sau era head unit pentru CD-changerul cu 6 CD-uri din portbagaj. :lol:

In alta ordine de idei, numa mie mi se pare noua linie de design VW ciudata din spate? Ma refer la blocurile optice, si la Passat si la Touareg pozitiile aprinse mi se par cam aiurea.

#79
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
la passatul anterior era foarte stupida semnalizarea din spate, cind erau aprinse farurile, se schimba culoarea din rosu in portocaliu, un adevarat test nu doar pt daltonisti...

#80
TheMercifullOne

TheMercifullOne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 16.08.2010
passatul e doar o masina banala, pentru oameni banali care nu stiu nimic despre masini dar au si ei 10000 de E si vor sa isi impresioneze vecinii de la tara...sa nu uitam ca pentru nemtii, passatul e o masina pentru cei care nu au asa multi bani, doar la noi in romania passatul e idol pentru necunoscatori...de cand ma stiu am urat passaturile gri..cred ca nu exista masina mai banala si mai lipsita de inspiratie si de simt estetic decat passatul..passatul nu e pt clasa buissines, e pentru oameni obisnuiti, daca vrei sa arati ca ai bani si ca sti ce inseamna o masina adevarata, atunci sigur nu iti iei Passat....

#81
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
In cazul in care vorbim de un taran care isi cumpara un Passat rupt in esapament pe la 10.000 eur atunci da, este adevarat ceea ce spui. Daca vorbim insa de economicosul bluemotion sau un model ce depaseste 30.000 de euro atunci discutam de o persoana care prefera o masina rafinata, cu un design teutonic si care castiga bine. Sa nu uitam, VW face niste masini foarte bine dar din pacate pentru consumatorul de rand, scumpe (si ma refer inclusiv la nemti, francezi & CO).

#82
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View PostH725, on 7th February 2011, 18:17, said:

la passatul anterior era foarte stupida semnalizarea din spate, cind erau aprinse farurile, se schimba culoarea din rosu in portocaliu, un adevarat test nu doar pt daltonisti...
nu`mi vin acum in minte multe alte masini cu problema asta la semnalizzare, pur si simplu pozitia de culoare rosie acopera semnalizarea portocalie, atat de puternic e rosul, cu 7 mii de leduri

#83
TheMercifullOne

TheMercifullOne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 16.08.2010

View PostTom_Cat, on 7th February 2011, 20:30, said:

In cazul in care vorbim de un taran care isi cumpara un Passat rupt in esapament pe la 10.000 eur atunci da, este adevarat ceea ce spui. Daca vorbim insa de economicosul bluemotion sau un model ce depaseste 30.000 de euro atunci discutam de o persoana care prefera o masina rafinata, cu un design teutonic si care castiga bine. Sa nu uitam, VW face niste masini foarte bine dar din pacate pentru consumatorul de rand, scumpe (si ma refer inclusiv la nemti, francezi & CO).
daca as fi buissinesman cu 30000 de euro de cheltuit pe o masina, categoric nu m-as uita la passat..indiferent ce bluemotion ar fi sau oricare alta varianta..

#84
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Gusturile nu se discuta.

Passat-ul asta e caraghios cand il vezi din spate, dar celelalte laturi sunt ok si arata a o masina cuminte.

Azi am vazut noul C4 de la Citroen si am avut exclamatia "ce pui de Audi mai e si asta?", ca prea au luat-o la vale francezii de incep sa copieze designurile monolitice ale nemtilor.

Pana si noua Jetta incepe sa-mi placa, am vazut in fata la PBV1 si nu arata atat de urat, comparat cu vechea Jetta.

#85
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
noua Jetta e lectie de design pe langa Passat chiar daca pleaca de la aceeasi idee si e facuta mai cu economie.

#86
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010
faceliftul passatului anterior a fost un succes , e una din masinile mele preferate , are un aer sobru si masina e f bine facuta.

asta noua , parca incearca prea mult sa fie ceea ce nu e... vrea sa impresioneze prin look putin vulgar si mai sportiv , insa nu stie ca e defapt un classic si asa ar trebuii sa arate.

#87
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
n`avea cum sa iasa un design reusit, asta insemna sa fie peste audi, ceea ce nu se poate, Audi are locu` lui, VW la fel
parca il si aud pe directorul de proiectari
ce faci ma? ce e cu asta?
tu nu vezi ca arata mai bine decat audi a6? sterge si fa`l din nou

#88
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
nu mi se pare cine stie ce masina dar clipul e prea tare :lol: May The Volks Be With You 17 milioane de vizualizari in  6 zile

Edited by polizei, 08 February 2011 - 03:52.


#89
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,106
  • Înscris: 09.01.2007
Desi Passat nu e cea mai tare masina din lume :), este o prejudecata sa arunci cu noroi in el din oficiu, doar pentru ca e german si costa destul de mult - de altfel in aceeasi gama de preturi ca Toyota si Ford, la clasa lui. Chiar si designul place la destula lume, vorbesc de B6. Sigur, nu am auzit de nici un tip de 1ß-20 de ani sa-si doreasca Passat - dar nu cred ca e problema VW, segmentul tanar va dori totdeauna un hot hatch. Am mers destul de mult cu B6 si strict la design pot sa spun ca il prefer unui Mercedes C, cu care de asemenea am circulat destul. chestie de gusturi.
Noul B7 este rafinat si nu se adreseaza celor interesati de 'cat baga pe autostrada'. Mie unul mi se pare de ex. un design mai palpitant decat Avensis, desi ma uit cu drag dupa Accord. Daca ne gandim ca oferta VW permite Passat B7 170 cp TDI Common Rail cu DSG si 4motion, Passatul ramane o optiune extrem de serioasa.

Edited by overseas, 08 February 2011 - 10:58.


#90
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 28.12.2008
Mie îmi place cum arată. :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate