Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 

Noul VW Passat 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#55
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Negru este elegant si imbraca bine multe masini, dar ai negru, ai stapan!

Ce nu-mi place la aspectul acestui Passat, este forma blocurilor optice din spate, da senzatia de ceva pus pe graba sau d'astea au avut in depozit si au zis sa scape de ele.

#56
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View PostAlexIP, on 22nd January 2011, 18:09, said:

Raman la parerea ca B5.5 e cel mai frumos de pana acum. :bigwhitegrin:
That ship has sailed looooong ago....
Da, este si da, din pacate... :(
Negru e negru, n-a zis nimeni ca arata rau, dar e ridicol de greu de intretinut la noi.  


Legat de blocurile optice spate, cam asta e tendinta la toate modele de VW: Polo, Golf, Touran, T5, Touareg, etc.

#57
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
La Polo si Golf sunt mai ok, dar la Passat, par prea mici pentru ditamai fundu' si dau senzatia de piese de Audi puse cu lopata pe o caroserie de B6, in rest arata bine si se incadreaza in liniile actuale ale nemtilor, poate peste cativa ani revin la niste forme mai rotunde pentru Passat, daca Polo A05 arata fain mai colturos, Passat B7 canci.

#58
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Apropo de 2 usi, mai tine minte cineva ca a si existat un Passat care avea 2 usi? E unul galben in Deva, cu facelift-ul 4 faruri, arata chiar ok...

(picture unrelated, e singurul asemanator gasit)

[ http://www.joewein.de/pics/max.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce mi se pare trist e ca nu i-au lasat macar pe cei de la Skoda sa faca o varianta in 2 usi a Passat-ului... ehm, Superb cand a fost vremea (2002).

[ http://www.niot.net/niot_570/skoda%20tudor%20niot.net%201%20(5).jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Asta ar fi fost o masina foarte faina.

Edited by AlexIP, 23 January 2011 - 21:11.


#59
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

View PostAlexIP, on 23rd January 2011, 21:11, said:

Apropo de 2 usi, mai tine minte cineva ca a si existat un Passat care avea 2 usi? E unul galben in Deva, cu facelift-ul 4 faruri, arata chiar ok...

(picture unrelated, e singurul asemanator gasit)

[ http://www.joewein.de/pics/max.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Am avut unul prin '90, era din '79. Galben! :wub:  Era avion pe lângă ce era atunci în România! :D

#60
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Lemme guess, l-ai vandut la unu din Deva? :lol:

Tre sa trec sa ma asigur ca-i dinala, nu mai tin minte daca nu-i cu celelalte stopuri.

later edit: L-am gasit, e pre-facelift. My bad.

Off-topic stops here, my bad.

Edited by AlexIP, 23 January 2011 - 21:28.


#61
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Passat cc mi se pare o masina superfrumoasa, una din cele mai bine desenate de VW, dar asta nou nu imi place deloc. parca arata ...vechi, nu stiu cum.

#62
_zenith_

_zenith_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 08.04.2009

View Postconnectorxp, on 23rd January 2011, 13:20, said:

Ce nu-mi place la aspectul acestui Passat, este forma blocurilor optice din spate, da senzatia de ceva pus pe graba sau d'astea au avut in depozit si au zis sa scape de ele.
cele de usa arata ceva mai bine. pacat ca nu le-au pus si pe modelul european

Attached Files



#63
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mie spatele mi se pare ca seamana cu noul Clio symbol... cu dunga aia la mijloc
[ http://images.paultan.org/images2/Renault-Symbol-3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#64
dsorinn

dsorinn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 14.11.2012
mai de graba cu seria 3 sau a4 seamana spatele..cu Clio in nici un caz..

#65
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,594
  • Înscris: 15.06.2007

View PostAlexIP, on 23rd January 2011, 21:28, said:

Lemme guess, l-ai vandut la unu din Deva? :lol:

Tre sa trec sa ma asigur ca-i dinala, nu mai tin minte daca nu-i cu celelalte stopuri.

later edit: L-am gasit, e pre-facelift. My bad.

Off-topic stops here, my bad.
Da' chiar asa mica e Deva incat toata lumea stie despre "the yellow VW Passat '79 coupe"? Este obiectiv turistic in zona, incat pana si cei de la Nor'c  l-au tras in poza?

#66
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009
Stie cineva ceva de un eventual Cross Passat? Am auzit ceva ca ar fio o idee!

#67
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Exista/v-a exista Superb Scout, deci nu m-a mira sa faca si asa ceva, dar v-a arata ca naiba, ca un business man incaltat cu cizme de cauciuc.

#68
landser_ns

landser_ns

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.01.2011

View Post_zenith_, on 24th January 2011, 00:28, said:

cele de usa arata ceva mai bine. pacat ca nu le-au pus si pe modelul european
modelul din u s a e mai mare decat cel european , are dimensiunile si platforma skodei superb
Acea skoda cupe trebuia sa fie Skoda Tudor.

#69
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,594
  • Înscris: 15.06.2007

View Postlandser_ns, on 25th January 2011, 18:16, said:

modelul din u s a e mai mare decat cel european , are dimensiunile si platforma skodei superb
Acea skoda cupe trebuia sa fie Skoda Tudor.
Deci passatul pentru USA va diferi fata de cel european, la dimensiuni?
Si modelul de 2011, european e alta mancare de peste fata de Passat 2012 (pt USA)?
Pe wiki spuneau ca modelul asta nou, este defapt un B6 face lift, ca la dimensiuni este identic, dar au chimbat capota, faruri, si spatele .

#70
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
L-am vazut pe strada mea, e destul de dragut, nu au schimbat chestii majore ca sa mearga la sigur.

#71
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,594
  • Înscris: 15.06.2007

View Postoverseas, on 4th February 2011, 11:47, said:

L-am vazut pe strada mea, e destul de dragut, nu au schimbat chestii majore ca sa mearga la sigur.
Da istoria se repeta dupa 15 ani. Mi se contureaza ideea ca VW nu arunca orzul pe gaste cu modele NOI. La fel a facut  cu aprox 10 ani in urma, din Passat b5, a facut B5.5. Si intr-adevar diferente au fost dar nu colosale, ci esentiale. Ideea este ca passatul din 2003-2004, a continuat sa vina cu casetofon standard... lamee si asta in epoca in care BMW si Mercedes incepeau sa introduca displayuri de 7inci cu navigatie &shit, in timp ce un simplu casetofon pe o masina noua era considerat ok  :death: . In 2003 pana si Asta G avea deja CD player. Chiar si Logan a iesit cu casetofon, dar pentru putin timp.  
Actualul passat (2010) este defapt fostul, doar s-a aliniat la moda cu faruri patratoase si LED uri, asta dupa ce anii 2004-2009 au fost dominati de rotunjimi pe toate partile.  
Cel mai reusit din gama VW , mi se pare ca este POLO, chiar misto.

#72
Cumulus

Cumulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 08.01.2010
Arata bine noul Passat, m-am urcat in el. Diferenta mare fata de Mondeo facelift la interior ca materiale, finisari (sa aruncati un ochi la noile plafoniere ale Ford-ului de exemplu), culori (in Mondeo gasesti plastice de 3 feluri vopsite in 5 culori). Pozitia la volan imi pare mai inalta decat la vechiul model.
Va fi lider la vanzari in continuare, va fi o masina cumparata de multe firme multumita designulul cuminte si a calitatii.
@tfmercedez: si Mondeo avea in standard casetofon pana la facelift-ul din 2006 pe varianta de baza. Legat de BMW acolo aveai doar volan standard in 2004:)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate