Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 

Samsung S8500 Wave

- - - - -
  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#55
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Am spus mai sus ca a fost lansat....
La Germanos este disponibil la precomanda, pretul fiind de 1600 de lei.

Edited by Just_Cavalli, 22 April 2010 - 20:36.


#56
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Se pare ca nu a fost lansat inca dar urmeaza sa ajunga pe raftul magazinelor pe 28 mai.

#57
Stifman

Stifman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 15.12.2009
Sa fiu sincer eu nu mai cred ca apare in luna asta. Eu zic ca pe undeva prin 15+iunie daca apare o sa fiu fericit :|

#58
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
In Anglia o sa fie disponibil la Orange in data de 28 mai, acuma daca ajunge si la noi tot atunci nu stiu.
Se pot face deja precomenzi.

La Germanos apare ca o sa fie disponibil la pretul 1599 Lei in data de 15.06.2010. http://www.germanos..../...115&stats=8

Edited by Just_Cavalli, 23 May 2010 - 18:20.


#59
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
O veste buna pentru cei care doresc sa achizitioneze acest telefon, Samsung confirma ca telefonul a fost lansat in 3 tari Germania, Franta si Marea Britania si o sa ajunga in curand si in alte tari.  ;)  http://www.gsmarena....m-news-1682.php

Edited by Just_Cavalli, 24 May 2010 - 18:50.


#60
AcerMate

AcerMate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 14.05.2003
Faza e ca la noi este pe un site:
http://www.magazin-t...ORxLfRO9v5R8YO4

oare e teapa sau nu stiu aia ce au pe stoc?

#61
Stifman

Stifman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 15.12.2009
Parerea mea este ca asistam la o tzapa. :)

Dar am mai avut pareri gresite :P

#62
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Vad ca sunt intregistrati la registrul comertului http://www.magazin-t.../contact_us.php s-ar putea sa nu fie teapa. ;)
Sunati si intrebati daca se poate face comanda.

Edited by Just_Cavalli, 25 May 2010 - 13:55.


#63
pandurub

pandurub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 10.08.2009
Eu zic ca sigur o sa fie la oferta la cativa operatori. Moment in care preturile se vor stabiliza fiind dictate de samsung.

#64
GyovannnY

GyovannnY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 19.01.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/j1HppPKVBK?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] review facut de cei de la mobileburn. se misca excelent, arata excelent in meniuri, dar se pare k nu are destula memorie ram pt a face fata la toate acele widgeturi.
ecranul Super AMOLED este superb  :wub:

#65
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Link-ul pus de tine nu merge, am pus eu altul. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/j1HppPKVBKc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#66
pandurub

pandurub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 10.08.2009
Chiar arata foarte bine. Mai e putin de asteptam pana o sa il butonez cu manuta mea intr-un showroom.

#67
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Daca tot a fost lansat acum o saptamana sa ii facem si o prezentare mai oficiala :

"Noul smartphone Samsung Wave: o experienta remarcabila!

Samsung Wave dispune de un display Super AMOLED 3,3" care trezeste cu adevarat ecranul la viata, un Social Hub care te aduce mai aproape de prietenii si contactele tale online, si de interfata intuitiva TouchWiz 3.0 cu o multitudine de functii care pot fi personalizate. Procesorul high-speed garanteaza o functionare eficienta a aplicatiilor si procese multi-tasking, iar in acelasi timp transforma noul Wave intr-un companion multimedia permanent. Modelul Samsung Wave a fost creat pentru a oferi utilizatorilor un nivel de performanta inegalabil, posibilitati de personalizare si libera alegere a modului in care relationeaza cu cei din jur.

Super AMOLED - "A vedea" inseamna "a crede"!
Cu noul Samsung Wave, "a vedea" chiar inseamna "a crede" datorita display-ului unic Super AMOLED, care ofera o experienta de neegalat la un smartphone. Super AMOLED presupune un display mult mai luminos, mai clar, cu o reflexie mai slaba datorita tehnologiei AMOLED OnCell, si ofera o rezolutie high WVGA (800 x 480 pixeli) si tehnologie mDNIe (mobile Digital Natural Image engine). Tehnologia DNIe este acreditata si folosita pentru televizoarele Samsung LCD si LED. Cu un unghi de vizualizare neconventional si o viteza de reactie super rapida, display-ul telefonului Samsung Wave ilustreaza imagini superbe atat in cazul fotografiilor, cat si in cel al filmelor.

Viteza, performanta si estetica
Telefonul Samsung Wave se bucura de un procesor de 1 GHz care asigura utilizatorilor cea mai avansata performanta grafica. Viteza sa demonstreza faptul ca interfata touch screen a noului telefon este extrem de eficienta si intuitiva, dar mai ales faptul ca functia 3D si performantele grafice si video sunt imbatabile.
Telefonul este, de asemenea, unul dintre cele mai atractive dispozitive ale acestui an; terminalul subtire si unitar nu este sectionat si nu este prevazut cu linii rigide; aspectul liniar si fluid al display-ului intregeste perfect armonia oferita de Super AMOLED. In plus, tehnologia "anti-smudge", asigura faptul ca amprentele inestetice sunt de domeniul trecutului."

Un lucru foarte bun este ca dispune de tehnologia "anti-smudge".

Daca ar scoate o versiune Wave cu tastatura qwerty fizica ar fi perfect. :)

Attached Files


Edited by Just_Cavalli, 01 June 2010 - 12:27.


#68
Stifman

Stifman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 15.12.2009
Nu exista partea 2 la video de mai sus?

Mi se pare cam dezamagitor cum sa miscat. Ma asteptam sa se miste foarte bine in browser. Si faza ca iti sterge widgeturi de pe homescreen... :boredlook:  sa fim seriosi. Dupa un eventual FW update cand rezolva problemele astea, da o sa fie tel meu :)

#69
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Un review complet facut de GsmArena http://www.gsmarena....-review-480.php

#70
Stifman

Stifman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 15.12.2009
De ce mi se pare mie ca nu este nu prea exceleaza la partea de internet?

In primul review de la tine (cel video) arata ca nu suporta Flash (nu rula youtube) si nu putea sa scrie in casuta "search" de pe situl pe care il vizita, iar pe gsmarena zice ca nu iti aranjeaza textul in asa fel incat sa nu trebuiasca sa dai scroll orizontal.

Ma intreb daca se va ocupa Samsung de problemele astea in viitorul apropiat.

#71
GyovannnY

GyovannnY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 19.01.2008
partea a2a din review [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BiW1n8mIhys?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#72
gagio88

gagio88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 30.04.2010
din surse sigure o sa fie in magazin disponibil prima oara la internity dupa data de 25 iunie :rolleyes: ...iar in afara am inteles ca in Germania este deja disponibil de cateva zile!....iar despre telefon mie unu imi place cat de cat...l-am butonat putin si se misca super bine..daca avea si camera de 8Mpx il cumparam...numai bine!!

si inca cev..cui ii place si doreste sa il butoneze pe viu, il gasiti in carrefour Baneasa langa Media Galaxy !!!...bafta!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate