Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

DIGI.MOBIL - abonamente, opţiuni, echipamente etc.

* * * * - 2 votes
  • Please log in to reply
12642 replies to this topic

#4663
TurboHamster

TurboHamster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 02.10.2013
Incepand cu data de 1 aprilie 2014, noile tarife maxime pentru terminarea apelurilor in retelele de telefonie fixa din Romania scad de la 0,67 eurocenti/minut la 0,14 eurocenti/minut, respectiv de la 3,07 eurocenti/minut la 0,96 eurocenti/minut in retelele de telefonie mobila, a decis Autoritatea de reglementare in comunicatii, in urma avizului favorabil primit din partea Comisiei Europene. Tariful de interconectare, care se regaseste in tariful preceput utilizatorului final care initiaza apelul, se factureaza exclusiv in cazul apelurilor in afara retelei si reprezinta pretul pe care reteaua apelata il solicita pentru acceptarea apelului.

http://economie.hotn...prilie-2014.htm


Deci tarifele de 1 cent/min + TVA de la Digi Mobil Optim vor ramane valabile in continuare Posted Image

Edited by TurboHamster, 27 February 2014 - 13:25.


#4664
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
dar sms-ul?  dincolo era mai ieftin!

#4665
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,547
  • Înscris: 16.12.2006

View PostTurboHamster, on 27 februarie 2014 - 13:25, said:

Incepand cu data de 1 aprilie 2014, noile tarife maxime pentru terminarea apelurilor in retelele de telefonie fixa din Romania scad de la 0,67 eurocenti/minut la 0,14 eurocenti/minut, respectiv de la 3,07 eurocenti/minut la 0,96 eurocenti/minut in retelele de telefonie mobila, a decis Autoritatea de reglementare in comunicatii, in urma avizului favorabil primit din partea Comisiei Europene. Tariful de interconectare, care se regaseste in tariful preceput utilizatorului final care initiaza apelul, se factureaza exclusiv in cazul apelurilor in afara retelei si reprezinta pretul pe care reteaua apelata il solicita pentru acceptarea apelului.

http://economie.hotn...prilie-2014.htm


Deci tarifele de 1 cent/min + TVA de la Digi Mobil Optim vor ramane valabile in continuare Posted Image
Era clar ca asta o sa se intample. Conform comunicatului ANCOM reducerea tarifelor de terminare a fost agreata de Comisia Europeana si se va aplica de la 1 aprilie 2014.

Asadar, raman aceleasi tarife la abonamentele Optim. Posted Image

Edited by catalinman, 27 February 2014 - 14:59.


#4666
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 26.02.2010

View Postcatalinman, on 27 februarie 2014 - 14:54, said:

Era clar ca asta o sa se intample. Conform comunicatului ANCOM reducerea tarifelor de terminare a fost agreata de Comisia Europeana si se va aplica de la 1 aprilie 2014.

Asadar, ramane aceleasi tarife la abonamentele Optim. Posted Image

raman

#4667
TurboHamster

TurboHamster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 02.10.2013

View Postcatalinman, on 27 februarie 2014 - 14:54, said:

Asadar, raman aceleasi tarife la abonamentele Optim. Posted Image

Acum, cu noile tarife de interconectare, ar fi frumos ca sa fie redus si pretul pe minut la fixul Digi Tel.

Edited by TurboHamster, 27 February 2014 - 16:43.


#4668
Cornel

Cornel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 02.04.2003
Exista tarif de interconectare si pentru SMS ? Daca da cat este ?

#4669
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,207
  • Înscris: 07.08.2003

View PostCornel, on 27 februarie 2014 - 18:15, said:

Exista tarif de interconectare si pentru SMS ? Daca da cat este ?

Nu este reglementat de ANCOM

#4670
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Va salut, o intrebare pentru catalinman:
Sunt client rcs-rds din aprilie 2010, deci nu mai sunt in perioada contractuala, am depasit de mult 24 luni. Am pachet cu: tv digitala(receptor sd in custodie), internet FL100, digimobil asociat, digitel fix asociat(taxa mentenanta 5lei/luna). Acum vreau sa trec digitel fix pe abonamentul digitel national, am inteles ca digitel fix este legat de digimobil asociat (share) deci daca schimb abonamentul pt unul din ele, se schimba automat si celalalt. As avea de comentat asta, dar nu are rost aici. Am vorbit la relatii clienti azi cu 2 operatori, am primit 2 informatii diferite:
I-La schimbarea digitel asociat in digitel national, automat se schimba digimobilul asociat numai in digi mobil plus .
II-La schimbarea digitel asociat in digitel national, pot lege digi mobil optim2, aceasta e varianta dorita de mine.
Apare intrebarea: care raspuns e adevarat?
Ma intereseaza nu doar din curiozitate, vreau sa fac schimbarea respectiva.

L.e. Inca o intrebare: routerul ZXHN H218N suporta FL200?

Edited by altuser09, 28 February 2014 - 17:54.


#4671
cristiboss70

cristiboss70

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,733
  • Înscris: 29.02.2008
Se fac abonamente separat atat la fix cat si la mobil ...numai exista "asociat" la noile abonamente...si eu am avut asociat dar cand am trecut la internet de 1000 au zis ca asociatul dispare si daca vreau reducere de 10 lei sa optez pt. unu din abonamentele de fix ori de mobil... si  am facut  abonament la fix digi familie de 1,24 Euro si digi mobil tot de 1,24 euro pe care apoi l-am modificat in Optim de 2 Euro

#4672
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
*110# nu a functionat niciodata , imi da optiune incorecta

#4673
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
poti face orice abonament la mobil  : familia, plus, optim ( 2,3,5,7,10 )

#4674
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,547
  • Înscris: 16.12.2006

View Postaltuser09, on 28 februarie 2014 - 17:50, said:

Va salut, o intrebare pentru catalinman:
Sunt client rcs-rds din aprilie 2010, deci nu mai sunt in perioada contractuala, am depasit de mult 24 luni. Am pachet cu: tv digitala(receptor sd in custodie), internet FL100, digimobil asociat, digitel fix asociat(taxa mentenanta 5lei/luna). Acum vreau sa trec digitel fix pe abonamentul digitel national, am inteles ca digitel fix este legat de digimobil asociat (share) deci daca schimb abonamentul pt unul din ele, se schimba automat si celalalt. As avea de comentat asta, dar nu are rost aici. Am vorbit la relatii clienti azi cu 2 operatori, am primit 2 informatii diferite:
I-La schimbarea digitel asociat in digitel national, automat se schimba digimobilul asociat numai in digi mobil plus .
II-La schimbarea digitel asociat in digitel national, pot lege digi mobil optim2, aceasta e varianta dorita de mine.
Apare intrebarea: care raspuns e adevarat?
Ma intereseaza nu doar din curiozitate, vreau sa fac schimbarea respectiva.

L.e. Inca o intrebare: routerul ZXHN H218N suporta FL200?
Poti merge pe varianta dorita de tine. ;)

ZXHN H218N suporta doar FL 100, pentru FL 200 ai nevoie de routerul Gigabit, asta inseamna routerul ZTE ZXHN H298N.

#4675
ciprebbe

ciprebbe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 29.05.2010

View Postcatalinman, on 11 februarie 2014 - 18:13, said:

Telefonul tau o sa mearga in continuare si din aprilie, da o sa-l folosesti doar in actuala arie de acoperire.

Din aprilie o sa fie acoperire si in zonele rurale, daca vrei sa folosesti Digi Mobil si in zone in care acum nu ai semnal o sa ai nevoie de un telefon 3G care sa stie pe langa 2100 Mhz si 900 Mhz.

Huawei U1000 nu trebuie resoftat ci doar deblocat prin simpla tastare a codului NCK (Network Control Key).
Cei din POP vad aceste coduri si pot decoda (resofta) pe loc.
Eu am obtinut codul NCK in urma cu 4 ani (cand am activat contracost roaming-ul), s-a deblocat iar datorita autonomiei mari a bateriei am pus in el o cartela de orange.
Specificatii telefon: http://www.gsmarena...._u1000-2633.php

Edited by ciprebbe, 28 February 2014 - 22:16.


#4676
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,547
  • Înscris: 16.12.2006
Deblocarea se poate obtine si prin activarea serviciului roaming.

Da ce zici tu e valabil daca reteaua Digi Mobil o sa foloseasca si GSM.

Pe 3G scrie clar inclusiv in linkul tau ca stie doar 2100 Mhz.

Ca stie pe GSM 900/1800/1900 Mhz e altceva.

#4677
ciprebbe

ciprebbe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 29.05.2010
^^^
Sunt curios dupa 1 aprilie daca pe U1000 se mareste aria de acoperire sau nu(teoretic nu ).

Asta era mesajul parca:
" Aveti posibilitatea sa păstrati telefonul actual, insă este necesară actualizarea softului acestuia, pentru a evita posibile probleme de accesare a retelei mobile in anumite zone, după activarea frecventei de 900 MHz."

Din ce stiu U1000 nu se mai recupereaza de la abonati.
Se stiu un termen cand vor fi lansate si national noile terminale? Ms.

Edited by ciprebbe, 28 February 2014 - 23:20.


#4678
Digi_man

Digi_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 30.01.2014
Nu ar putea Rds sa puna programul de resoftare pentru Huawei in digicare si sa facem singuri operatiunea? Sa scrie pasii de urmat..., nu mai stam la coada in service...

Sau sa posteze un video...

Eu sunt interesat de Huawei pentru ca il are o bunica cu digi prepaid

#4679
1Maus

1Maus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 10.08.2009
@Cataline

Cat era traficul pentru internetul pe mobil la viteza 7,2 mb/s sau mai mare pentru optiunea gratuita daca ai si internetul fix? 3 gb?
Acum am un abonament Digi Mobil Plus, dar daca trec la Optim 2 sau 3, pot sa pastrez optiunea de Digi Net Mobil 4 Asociat ca sa beneficiez de trafic mai mult?

#4680
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,030
  • Înscris: 24.04.2013

View Postciprebbe, on 28 februarie 2014 - 22:15, said:

Huawei U1000 nu trebuie resoftat ci doar deblocat prin simpla tastare a codului NCK (Network Control Key).
Poti indica o sursa pentru aceasta informatie, sau cum ai ajuns tu la aceasta concluzie? Intreb fiindca cei de la suportul tehnic au zis complet altceva(*), si in situatia curenta tind sa le dau crezare.

(*) Din ce mi-au spus cei de la *777, codul necesar e unul care permite accesul la functia de modificare firmware si nu are nici o legatura cu NCK-ul. Am intrebat explicit, fiindca eu am deja NCK-ul si oricum telefonul meu e liber de retea (am activat roaming-ul demult).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate