Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Scanare diapozitive

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
lrl

lrl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 80
  • Înscris: 31.01.2008
A incercat cineva sa scaneze diapozitive cu un scaner obisnuit?
Puteti recomanda un model de scaner cu care se poate scana diapozitive cat de cat acceptabil?

#2
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.067
  • Înscris: 28.04.2004
flatbedurile dau rezultate modeste cand scanezi diapozitive (de 35mm). poti incerca cu epson v500/600/700 insa pt rezultate consistente ti-ar trebui un scanner dedicat de film

#3
gpatrat

gpatrat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 122
  • Înscris: 25.04.2007
Am obtinut rezultate acceptabile pe o serie de diapozitive cu un Scanner BenQ 7650T

#4
cantemir64

cantemir64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 32
  • Înscris: 12.03.2010

Vizualizare mesajlrl, pe 29th January 2010, 17:37, a scris:

A incercat cineva sa scaneze diapozitive cu un scaner obisnuit?
Puteti recomanda un model de scaner cu care se poate scana diapozitive cat de cat acceptabil?
Ai un aparat foto cu biectiv macro? Imaginatie ai? Se poate improviza un dispozitiv-adaptor- de nota 10! Sau poti cumpara asa ceva, dar nu cred ca merita la cat de simplu poate fi!

#5
Sfatos

Sfatos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 238
  • Înscris: 27.02.2006
Eu mi-am scanat diapozitivele introduse in rama cu un HP Scanjet G4010 care are si dispozitiv pentru diapozitive pe capac. Intra cinci diapozitive o data, daca nu ma insel, si cu softul scanerului le incadreaza automat pe toate cinci (doar imaginea nu si rama), iar apoi le scaneaza pe rand. La o rezolutie de 3000/2000 parca, dura cam 3-4 minute scanarea celor cinci diapozitive.
Are si posibilitatea sa bagi filme pentru a fi scanate. De costat nu stiu cat a costat dar poti cauta pe net pretul. Foarte bun scanerul.
Vezi ca nu are soft pentru Windows 7 si nu se gaseste nici pe net.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate