Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Zodii slabe și zodii puternice

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#73
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Te-a facut ! Ti-am zis io.  :thumbup:

#74
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

View Postyasmi, on 23rd December 2010, 09:25, said:

Te-a facut ! Ti-am zis io.  :thumbup:
Cand ai dreptate...ai   :worthy:

Eu mi-am revenit,am evoluat atat spiritual cat si spiritual...ea NU  :thumbdown:

#75
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Eh, nu esti tu reperul evolutiei ca sa pui eticheta.
Cine stie cum a evoluat ea, pe ce plan si cit se invirte in cugetari pin se hotaraste incotro sa evolueze. :lol:

#76
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

View Postyasmi, on 23rd December 2010, 10:00, said:

Eh, nu esti tu reperul evolutiei ca sa pui eticheta.
:sadwalk: :samui: Okay...

#77
sebastian_88

sebastian_88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 909
  • Înscris: 19.09.2009

View PostSecuristu, on 23rd December 2010, 08:24, said:

:roflmaofast:

Am intalnit o balanta nu mi s-a parut ceva interesant la ea...acum nu o citesc paginile din urma dar ce intelegeti voi prin zodii puternice?

Tre' sa recunoastem Focul e cel mai puternic element zodiacal si apoi Jupiter ne guverneaza (cea mai mare planeta sa sistemului solar ) :P balantele au planeta aia micuta si ulfuroasa Venus parca :roflmaofast:


cum poti sa crezi in aberatiile astea? un "barbat" nu crede in asa ceva, nu intra in sfera lui de interese. ar trebui sa ai preocupari constructive, sa initiezi ceva, sa lasi faptele sa vorbeasca de la sine. lasa dreq orgoliul si egoismul. nu aduc nimic bun. iar cu vorbaria asta... eu vorbesc, tu vorbesti, noi vorbim, toata lumea vorbeste , dar ce ramane? nimic! fapta bate vorba. hai noroc si sarbatori fericite.

#78
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Si ce fapte vreti pe un forum?

View Postdantella, on 15th December 2010, 10:59, said:

am inteles ca te ghidezi dupa zodii si bineinteles ca nu sunt eu in masura sa spun daca e bine sau nu
nu vreau sa par puternica , deci sunt femeie dupa cum vezi ; nu-mi foloseste la nimic asta ( nu cred ca a ironiza pe cineva e o dovada de putere , am  ridiculizat doar ceea ce ai afirmat ) :unsure:
dupa umila mea parere , taria de caracter se educa , nu ti-o pune nicio planeta in traista
poate ca exista anumite caracteristici comune la persoanele nascute intr-o anumita zodie , dar a crede in acestea ca in litera legii consider ca e o maniera destul de naiva si de simplista de a-ti "confectiona" certitudini :blink:

si da , te invidiez ca nu te complici cu psihologia , filosofia , literatura ...
eu de-acolo incerc sa culeg ceva idei pe care sa le degust apoi ... :ermm:

puternic este cel care isi accepta limitele , care stie sa-si gestioneze frica si care nu  :boxing: cu " elemente " ce nu-s pe masura lui
Am spus ca ma ghidez ca sa nu-i supar pe oameni.
Orizontul de asteptare spiritual nesatisfacut e cauza conflictelor si distrugerilor. Iar cei ce pun piedici altora nu sint tari. Se numesc altfel.
Si cind iti depasesti limitele este tarie de caracter.

#79
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,757
  • Înscris: 23.05.2013
Zodii...pff. :) Pe langa faptul ca e un subiect de discutie, nu mi se pare nimic interesant. Sunt doar niste generalizari de multe ori gresite, de multe ori ciudat de adevarate, depinde.
In aceiasi zodie exista o armata de oameni total diferiti incat nici prin gand nu ti-ar trece ca sunt aceiasi zodie. De aici... de ce sa-mi bat capul cu zodiile atat timp cat n-am certitudinea ca un peste e papa-lapte (pur exemplu)?

Nu ma gandesc si nu ma comport intr-un fel anume cu o persoana pentru ca e balanta, ca ar trebui sa fie echilibrata. Ei na! Chiar deloc in unele cazuri. De ce sa ma gandesc ca altii si sa ma stresez atat ca va fi copilul in zodia X si eu il vroiam in Y? N-are nicio importanta. Sunt persoane tari in zodii slabe dar si invers. O simpla categorisire nu inseamna nimic.

#80
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009

View PostSecuristu, on 23rd December 2010, 10:02, said:

:sadwalk: :samui: Okay...

Las ca te apuca plinsu daca te uiti cum a facut un top cu zodiile-n pat....sagetatorii i-a pus ultimii.

#81
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
In pat sint buni pu....raii. Nu e dupa zodie. E ceva genetic.

#82
caesarB

caesarB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 19.10.2007
voi chiar credeti in zodii ?  :ciocan:

#83
Cristina-Astrovision

Cristina-Astrovision

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.04.2011

View Postjulia_kitty, on 21st January 2010, 19:36, said:

Zodii puternice: zodiile de foc și de aer
Zodii slabe: cele de apă și pământ

Asta voiai să spui? Ei bine nu-i chiar a?a. Nu există zodii puternice sau slabe. Fiecare zodie în e în felul ei. Tindem să categorisim astfel zodiile datorită caracteristicilor lor. Cele de foc se exprimă prin impulsivitate ?i agresivitate, cele de apă prin emo?ii, cele de aer prin comunicare iar cele de pământ prin ra?ionament. Evident nu este o regulă, depinde foarte mult de harta astrală a individului. De exemplu, o persoană născută în zodia Pe?ti poate foarte simplu să nu aibă caracteristicile zodiei Pe?ti, dacă pe harta asta predomină zodii de foc ?i aer, să zicem. Fiecare individ din lumea asta este unic ?i nu zodia solară îl face slab sau puternic ci toate aspectele care se prezintă pe hartă ?i evident personalitatea sa nonastrologică.
Sunt perfect de acord, suntem unici si dispunem de configuratii unice de planete in harta noastra astrala natala.
Asa cum un nativ Pesti poate avea multe planete in Leu - ceea ce il face de nerecunoscut printre caracteristicile zodiei Pesti - la fel fiecare dintre noi avem pe undeva prin harta noastra (sectoare de viata) si celelalte zodii inafara de zodia natala si Ascendent.

Astrovision.ro

Edited by Cristina-Astrovision, 18 April 2011 - 20:03.


#84
KMean

KMean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 21.04.2011

View Postjulia_kitty, on 15th May 2010, 10:41, said:

Alexandru Macedon era Rac ( 21 iulie) nu era Fecioara.

Nu-mi pasa cand s-a nascut baiatul asta insa data lui de nastere nu e cunoscuta cu precizie, exista multe surse care se contrazic, ele variind cu 1 an inainte sau dupa anul pe care-l recunoastem noi ca fiind anul nasterii lui, adica 356 iCh; probabilitatile il plaseaza ca fiind nascut intre iunie si octombrie. Multi cred ca era leu.
Cea mai mare pb este echivalarea lunii cu cea folosita atunci pt ca sistemele calendaristice au variat de-a lungul vremii destul de mult, desi marea majoritate au avut 12 luni peste tot pe glob (ele fiind influentate de ciclul lunii).

Edited by KMean, 29 April 2011 - 22:26.


#85
yo_cristi

yo_cristi

    Quad Core™

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 14.04.2008
Balanta ziceti ca este o zodie slaba ?

#86
mossel

mossel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 26.04.2009

View PostcaesarB, on 17th April 2011, 21:25, said:

voi chiar credeti in zodii ?  :ciocan:

E o formă modernă a spiritismului, spiritismul e vechi de când lumea și dezaprobat de Sursă, care-i problema?

#87
KMean

KMean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 21.04.2011

View Postyo_cristi, on 30th April 2011, 09:52, said:

Balanta ziceti ca este o zodie slaba ?

slaba cum? din ce punct de vedere?

fizic? stiu un tip care e balanta si are cam 100 de kg cred acum.. nu e slab, are burta
slaba in fata tentatiilor?
emotional?

e doar o chestiune de perspectiva asta cu slab

#88
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View PostEthera, on 21st January 2010, 21:10, said:

:lol:
:lol:
O postare tipică pentru Pești... Deci, din trei rânduri ai reușit să strecori o idee mistică... Peștii sunt ceva de speriat la capitolul ăsta: înclinații spre religie, spiritualitate, misticism, ocultism...

asta crezi tu , eu sunt in zodia Pesti si mi se rupe de religie, nu ma intereseaza absolut deloc.

#89
ingerasul20

ingerasul20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.04.2011

View Posttiestodj20, on 1st May 2011, 14:57, said:

asta crezi tu , eu sunt in zodia Pesti si mi se rupe de religie, nu ma intereseaza absolut deloc.
Intradevar toate zodiile au personalitati si personalitati. Eu sunt peste si da, acuma sunt foarte credincios. dar candva nu eram (desi eram peste si acum 5-10 ani).
In alta ordine de idei eu consider ca MAREA ILUMINARE in ceea ce ma priveste este faptul ca l-am acceptat pe Dumnezeu! Acest lucru a aprut in urma marilor deziluzii din partea familiei si prietenilor, a neputintei majore de a-mi controla viata si evenimentele care doream si le programam in activitatile mele.In disperarea cruda pe care am trait-o, singura alinare si singurul sprijin pe care l-am gasit a fost doar EL.
Ma bucur ca am avut revelatia si descoperirea lui Dumnezeu, chiar daca atata vreme afirmam ca "norocul si-l face omul", "ceea ce-si face omul cu mana lui"....etc.
Fratilor stati si judecati drept pana nu este prea tarziu.

#90
gtigabi

gtigabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 05.02.2011
asta cu zodiile, nu e regula ca daca esti nascut intr-o anumita zodie esti fix cum spun astrologii, absolut toate zodiile luate individual au puncte forte si puncte slabe.

am intalnit persoane nascute in aceeasi zi ore f apropiate si totusi persoane diametral opuse cand vine vb de ceea ce gandeau sau modul cum traiau viata si cum latura umana era pusa in valoare.

am intalnit oameni nascuti in anumite zodii ce nu sunt chiar zodii PUTERNICE , dupa cum spun astrologii si cu toate astea oameni de caracter si puternici din toate punctele de vedere.

am citit pe undeva pe sus ca "imi era teama si ma gandeam la copilul meu sa nu se nasca in zodia Capricorn, ca sunt zgarciti !"....o idee pe care poate acel parinte o are implementata ca daca a dat peste un Capricorn si acela era zgarcit, asa sunt toti, dar daca copilul nascut e in Leu si e la fel de zgarcit , se mai aplica regula!?...cred ca modul cum suntem este "construit" pe un tipar propriu individual fara sa fie caracterizat de zodia in care ne-am  nascut.

faptul ca alegi sa ai o latura mai religioasa, sa crezi in Dumnezeu, sau vezi in familie de mic asta, e alegerea fiecarui individ in parte, eu personal m-am apropiat de Divinitate si de Dumnezeu, cand am trecut printr-o perioada nu foarte buna din punct de vedere al sanatatii si chestia asta a venit de undeva din interiorul meu, fara sa imi induca cineva chestia asta sau sa imi recomande.

nu am dorit sa fiu subiectiv, in postul meu, BTW sunt Capricorn :), nascut in aceeasi zi cu un visator si probabil un geniu, cel mai mare poet al acestei tari     M.Eminescu.....din nefericire pt mine doar el a fost un geniu :) eu nu pot sa zic acelasi lucru despre mine dar caut sa imbunatatesc anumite chestii la mine, asta dupa ce o sa las "zgarcenia" undeva in umbra.

Edited by gtigabi, 05 June 2011 - 08:30.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate