Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probabil inselatorie pe OLX

Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4
 Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!
 La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo
 Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat

Intelectualii Romaniei
 

modem Z 040

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
dany2121

dany2121

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 04.01.2010
Daca ma poate ajuta cineva , am un modem  Z 040 si as dorii sa stiu daca se poate folosi cumva la 2 calculatoare in acelasi timp ptr.internet.Multumesc.

#2
pop_ionut_1

pop_ionut_1

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 12.06.2009
[Numele quote = 'Data dany2121' = "4-lea ianuarie 2010, după 12:39 '= '7598410']
Daca ma poate ajuta cineva, am modem de ONU Z 040 si ca dorii sa stiu daca se poate FOLOSI cumva la 2 calculatoare in acelasi timp ptr.internet.Multumesc.
[/ quote]
SE POATE DAR CATE IESIRI ETHERNET dar usb ai ?
daca ai numa iesire ETHERNET exista 2 posibilitati iti iei un router ii 70ron atat am dat eu pe un tp link tlr402m
si a doua ii cam drastica trebuie sa ai doua cabluri identice la unu ii tai o mufa si dezizolezi firele apoi la celelat nu ii dai nici un capat dar in scimb ii dezizolezi firele si dupa aia le legi rosu cu rosu verde cu verde dupa ce leai legat pui banda si ai net

#3
dany2121

dany2121

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 04.01.2010
Viteza e aceeasi   la un  calculator sau amandoua prin router  sau cand sunt doua merge mai slab ? la ce distanta transmite routerul ?

#4
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 39.921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postdany2121, on 5th January 2010, 23:04, said:

Viteza e aceeasi   la un  calculator sau amandoua prin router  sau cand sunt doua merge mai slab ? la ce distanta transmite routerul ?
Reformuleaza.

#5
dany2121

dany2121

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 04.01.2010
Daca pun un router la modemul Z040 ca sa am internet la 2 calculatoare , viteza internetului se reduce ?Sau nu conteaza , daca e unul sau doua viteza e aceeasi.

#6
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 39.921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postdany2121, on 6th January 2010, 22:09, said:

Daca pun un router la modemul Z040 ca sa am internet la 2 calculatoare , viteza internetului se reduce ?Sau nu conteaza , daca e unul sau doua viteza e aceeasi.
acum doar presupun: daca faci download cu amandoua in acelasi timp, e normal sa scada viteza, dar la surf nu cred ca ar avea de ce.
mea culpa daca gresesc! :notangel:
ps: si grija sa nu dai net si la vecini! pune pass!

Editat de ericmario, 07 ianuarie 2010 - 13:17.


#7
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.668
  • Înscris: 11.09.2002
Cel mai simplu. Internet Conection Sharing din windows. Ducumenteaza-te pe google (ICS).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate