Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19813 replies to this topic

#8515
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Pe site-urile de vânzări S7 sigilat e 2100-2300, cu noroc și negociere chiar mai puțin. Nu merită luat de la Orange, blocat în rețea.

#8516
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,120
  • Înscris: 10.04.2006
S7 e blocat in retea?

#8517
calin_trifan

calin_trifan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 03.03.2010
Se vede din textele redate mai sus ce angajati are orange,plictisiti si nepasatori fata de clienti , pasajele redate sant copiate din ce am primit pe e-mail :
numrele -in loc de -numerele
si
pe abonament pe abonament  -de 2 ori 😀😂😀


#8518
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,651
  • Înscris: 10.04.2009
ii doare undeva... atat timp cat sunt pe primul loc... dar cand vor cadea de acolo... alta poveste

eu am plecat de la ei dupa 11 ani (in decembrie anul trecut) si nu regret, mi se pare totala nesimtire din partea lor sa trateze in halul asta clientii vechi

sa stau sa ma rog de ei sa imi ofere ceva ce altora le-au dat din prima... nu, pur si simplu exista PORTAREA si e mult mai ok acum

#8519
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015

 V_i_c_t_o_r, on 17 iulie 2016 - 14:50, said:

Pe site-urile de vânzări S7 sigilat e 2100-2300, cu noroc și negociere chiar mai puțin. Nu merită luat de la Orange, blocat Ă®n rețea.
Pe ce site-uri?
Pe price.ro , motor de căutare preturi, cel mai mic pret este 2420 lei. Prețul variază intre 2400-2799 lei , depinde probabil daca a fost facut pe barca si de conditiile de garanție.
De ce oare ne place sa dam informații greșite?
Telefoanele luate de la operatori sunt telefoane originale, nu risca ei amenzi costisitoare pt 200 lei.
Daca te uiti la emag, evomag telefoanele sunt mai scumpe decat la Voda si Orange la liber decodate . Acum operatorii au introdus si posibilitatea de a lua telefoanele in rate, ceea ce este foarte avantajos in cazul in care nu iti fac vreo super oferta la abonament.

#8520
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
M-au sunat si pe mine azi, la 6 zile lucratoare dupa. Eu mai aveam 2 luni de contract, un abonament cu 27 lei, 700 sms/min nationale, nelimitat in retea, 700 mega de net.
Acum mi-au oferit la 30 lei, nelimitat sms/minute nationale, 1 GB de net lunar, plus 10 GB de net bonus, valabili 6 luni. A zis ca dupa 6 luni sa sun iarasi, ca probabil imi mai da 10 GB valabili 6 luni.

#8521
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,961
  • Înscris: 29.04.2006

 Nenea Zap, on 17 iulie 2016 - 14:58, said:

S7 e blocat in retea?

toate telefoanele vandute de orange sunt blocate in retea

#8522
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

 Onoare29, on 18 iulie 2016 - 10:58, said:

Pe ce site-uri?
Pe price.ro , motor de căutare preturi, cel mai mic pret este 2420 lei. Prețul variază intre 2400-2799 lei , depinde probabil daca a fost facut pe barca si de conditiile de garanție.
De ce oare ne place sa dam informații greșite?
Telefoanele luate de la operatori sunt telefoane originale, nu risca ei amenzi costisitoare pt 200 lei.
Daca te uiti la emag, evomag telefoanele sunt mai scumpe decat la Voda si Orange la liber decodate . Acum operatorii au introdus si posibilitatea de a lua telefoanele in rate, ceea ce este foarte avantajos in cazul in care nu iti fac vreo super oferta la abonament.
M-am referit la site-uri de vanzari ale persoanelor particulare, nu ale magazinelor online. Si acolo sunt telefoane originale, sigilate in cutie. Exista posibilitatea verificarii autenticitatii, atat online dupa IMEI cat si cu aplicatia infoPhone (dedicata Samsung).
Nu te opreste nimeni sa cumperi de la Orange. Fiecare face ce doreste.

#8523
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,847
  • Înscris: 05.10.2007

 profan1213, on 17 iulie 2016 - 03:35, said:

Luna asta am incercat sa fac acelasi lucru si pt sotie (are abonament identic cu al meu iesit din perioada contractuala de 3-4 luni) si i s-a comunicat in 2 randuri de catre operatorii de la retentie ca oferta mea cu Me11 nu mai este valabila - ar fi fost valabila doar pana luna trecuta.


Daca Me8 se ofera foarte greu, dupa indelungi negocieri sau dupa ce s-a depus cerere de portare in alta retea, Me11 vad ca zice colegul ca nu mai e valabil...atunci ce se mai ofera pe la sumele astea fara telefon ??
Poate ma lamureste @Orange_helper sau cineva care a obtinut recent o astfel de oferta FARA telefon.Nu ma intereseaza nimic din oferta de telefoane Orange.
As fi interesat de prelungirea unui abonament din cele 3 existente in prezent.

Edited by primuministru, 18 July 2016 - 12:00.


#8524
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

 V_i_c_t_o_r, on 17 iulie 2016 - 14:50, said:

Pe site-urile de vânzări S7 sigilat e 2100-2300, cu noroc și negociere chiar mai puțin. Nu merită luat de la Orange, blocat ĂŽn rețea.
La 2100 iti iei un super telefon galaxy s7 DEMO la cumparat de retaileri la 100 de euro bucata si vandute fraierilor cu 400 de euro. Aceste DEMO-uri sunt folosite la lansari si prezentari. Sunt absolut identice doar ca le lipseste partea GSM.
Bisnitarii romani le cumpara si le schimba placa de baza si antena GSM (adica o bucata de cablu ordinar).Asa ca aveti grija baietzi.nu tot ce e ieftin e si bun. Va spune Stan Patitul.

#8525
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015

 V_i_c_t_o_r, on 18 iulie 2016 - 11:25, said:


M-am referit la site-uri de vanzari ale persoanelor particulare, nu ale magazinelor online. Si acolo sunt telefoane originale, sigilate in cutie. Exista posibilitatea verificarii autenticitatii, atat online dupa IMEI cat si cu aplicatia infoPhone (dedicata Samsung).
Nu te opreste nimeni sa cumperi de la Orange. Fiecare face ce doreste.

Persoane particulare?
Adica băiețașii de la coltul blocului?
Sa ne revenim totusi.

#8526
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

 Onoare29, on 18 iulie 2016 - 15:18, said:

Persoane particulare?
Adica băiețașii de la coltul blocului?
Sa ne revenim totusi.
Ai înțeles, bravo!
Am cumpărat un telefon de la o persoană particulară, care deținea mai multe abonamente pe firma sa. Telefonul, luat la fidelizare, pe factură costa zero lei. Mie mi l-a revândut cu cca. 10% mai puțin față de prețul minim al magazinelor.
Ce-i așa greu?

#8527
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,357
  • Înscris: 01.09.2012

 Eagle Raider, on 18 iulie 2016 - 11:15, said:



toate telefoanele vandute de orange sunt blocate in retea
Eu am avut noroc si n-a fost

#8528
unic635

unic635

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 09.07.2013
S7 daca va uitati pe site apare ca nefiind blocat .

#8529
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,120
  • Înscris: 10.04.2006
Așa știam și eu că S7 e liber de rețea.

#8530
spzltn1

spzltn1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 27.04.2016

 Eagle Raider, on 18 iulie 2016 - 11:15, said:



toate telefoanele vandute de orange sunt blocate in retea
Eu am un Samsung Galaxy J5 dual sim, achizitionat cu prelungire de contract de la orange prin retentie, insa nu e blocat in retea.

Edited by spzltn1, 18 July 2016 - 17:31.


#8531
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,624
  • Înscris: 12.02.2008

 Eagle Raider, on 18 iulie 2016 - 11:15, said:

toate telefoanele vandute de orange sunt blocate in retea

Am luat anul trecut P8 necodat, acum vad destule telefoane necodate (pe site)
Portocalii au lasat-o mai moale cu blocarea telefoanelor

#8532
davos

davos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 30.03.2007
Da, au lasat-o mai moale pentru ca ii costa mult implementarea brandului in dezvoltarea softului. Prea schimba astia des variantele, ieri L, acu' M, maine N, pai de unde atatia bani, profitu' scade.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate