Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza
 Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...
 Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...
 Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...
 

Un sfat pentru alegerea facultatii

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
p14y3r

p14y3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 102
  • Înscris: 21.02.2008
Am nevoie de niste sfaturi pentru alegerea facultatii.eu sunt la mate info si vreau sa dau la o facultate din iasi.as vrea la Facultatea de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației (etti iasi).este o alegere buna?cam ce nivel de cunostinte si la ce materii sunt necesare?care sunt oportunitatile pt viitor?se gasesc usor joburi?

o alta optiune este informatica insa la programare sunt cam pe 0.imi place dar profesorul nu are aptitudini pedagogice  din cauza asta mai toti elevii sunt 0 (cu toate ca e cel mai bun liceu din oras)
am auzit totusi ca te ia de la 0 (in privinta programarii)cand incepi facultatea.e adevarat?cam ce nivel de cunostinte si la ce materii sunt necesare?
eu ma pricep si imi place f mult grafica pe calculator,designul.sunt f bun la operare pc,tot ce tine de internet,it&c.pb e ca nu ma pricep la programare

ce m-ati sfatui sa aleg,mai aveti si alte sfaturi?

multumesc

#2
TMV

TMV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 178
  • Înscris: 02.12.2007
Sunt persoane care au fost la alte profile decat mate-info si se descurca la FII. Nu vad de ce nu te-ai descurca tu...
Da, se incepe de la 0, dar trebuie sa tii pasul pentru ca ritmul este destul de rapid. Vezi aici ce se face la Algoritmica si Programare @ FII.

Am un coleg de grupa care e anul 3 la ETTI si a venit la FII pentru materiile legate de programare. El e cel care ar trebui sa raspunda intrebarilor tale, dar nu am mail-ul lui, decat pe cel de la facultate, pe care nu stiu daca il verifica. Ti-am dat un PM cu adresa de mail.

#3
p14y3r

p14y3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 102
  • Înscris: 21.02.2008
multumesc TMV
daca mai are cineva si alte opinii,va rog...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate