Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 

Bonus la reincarcare

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009
Incepand de astazi Cosmote ofera cel mai mare bonus la reincarcare... 2000 minute, valabile 7 zile de la data reincarcarii pentru orice reincarcare mai mare sau egala cu 3 euro!
In cazul in care se fac 2 reincarcari, minutele se cumuleaza si se preia valabilitatea celei de a 2-a reincarcari!
Oferta este valabila pana la 20 noiembrie 2009 (probabil o vor prelungi)!
Minutele se taxeaza normal (primul minut indivizibil dupa care taxare la secunda).
Minutele bonus se consuma ultimele inaintea creditului.

Edited by d1ab0l33k, 23 October 2009 - 15:01.


#2
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Asta e mai mult de senzatie. Vor sa mai  dezmorteasca din nou pasivitatea clientilor dar impactul va fi foarte redus. Fata de revolutia din 2006 acum nici 10.000 de minute nu mai constituie o surpriza.

E buna oferta dar nu vorbeste nimeni 2000 de minute in 7 zile

Edited by danutz1, 23 October 2009 - 15:10.


#3
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Postdanutz1, on 23rd October 2009, 16:10, said:

Asta e mai mult de senzatie. Vor sa mai  dezmorteasca din nou pasivitatea clientilor dar impactul va fi foarte redus. Fata de revolutia din 2006 acum nici 10.000 de minute nu mai constituie o surpriza.

E buna oferta dar nu vorbeste nimeni 2000 de minute in 7 zile

Iti dai seama ca ar fi absurd sa vorbesti 2000 min in 7 zile! O sa prinda dar exact cum ai zis si tu... boom-ul din 2006 s-a dus!
Ideea e ca asta e prima masura "de criza"... o sa mai urmeze si altele! In final e bine pentru noi, clientii...
Sa vedem cum raspunde Orange la asta! :D

Edited by d1ab0l33k, 23 October 2009 - 16:26.


#4
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Asta ar insemna sa vorbesti cam jumatate de zi la telefon.
Mai bine dadeau minute nelimitate ca si aa sunt slabe sansele sa valorifice cineva toate aceste 2000 de minute.

#5
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006
Mda...iar au inceput astia sa se copieze in oferte (de fapt...ce zic eu, continua sa se copieze)....chiar asa sunt in lipsa de idei de a crea noi oferte, au trebuit sa se ia dupa Orange si la aceasta oferta....pai de ce naiba ii mai platesc pe capete patrate aia de la marketing??? Sa se uite la televizor si sa faca copy-paste la ideile concurentei????

Nu credeam ca voi trai sa vad ca cei de la Cosmote nu mai vin cu ceva inovator si se preteaza sa copieze concurenta...chiar se injosesc si chiar se fac de ras, faima lor in ceea ce priveste inovativitatea , pe care si-au castigat-o pana acum...se duce naibii de rapa.

#6
Pandu

Pandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 19.02.2009

View Postcuculea, on 23rd October 2009, 22:39, said:

Mda...iar au inceput astia sa se copieze in oferte (de fapt...ce zic eu, continua sa se copieze)....chiar asa sunt in lipsa de idei de a crea noi oferte, au trebuit sa se ia dupa Orange si la aceasta oferta...

Eu nu primesc nici un minut Bonus dacă reîncarc cartela mea de Orange

#7
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009
La Orange sunt bonusurile valabile, tot 7 zile.Ei ofera credit onnet sau minute in retea/nat/intl sau sms in retea.

#8
Pandu

Pandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 19.02.2009

View Postfabytm, on 23rd October 2009, 23:33, said:

La Orange sunt bonusurile valabile, tot 7 zile.Ei ofera credit onnet sau minute in retea/nat/intl sau sms in retea.

Incarc lunar cu 7 Euro si nici o data nu am primit minute bonus.

#9
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009
Trebuie sa trimiti SMS la 321 cu textul BONUS si primesti:

Dacă ești utilizator PrePay, între 19-25 octombrie ai o ofertă specială la reîncărcare:

    * bonus 10 euro credit în rețea dacă reîncarci cu 5 euro

Iar pentru încă 1 euro primești în plus 60 de minute pentru apeluri naționale și internaționale:

    * bonus 10 euro credit + 60 de minute pentru apeluri naționale și internaționale dacă reîncarci cu minimum 6 EUR

In plus, daca ai planul tarifar music primest:
    * nelimitat: internet + SMS in retea
    * 300 de SMS-uri nationale
    * 50% reducere la imagini si tonuri de apel in Orange World

#10
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Postcuculea, on 23rd October 2009, 22:39, said:

Mda...iar au inceput astia sa se copieze in oferte (de fapt...ce zic eu, continua sa se copieze)....chiar asa sunt in lipsa de idei de a crea noi oferte, au trebuit sa se ia dupa Orange si la aceasta oferta....pai de ce naiba ii mai platesc pe capete patrate aia de la marketing??? Sa se uite la televizor si sa faca copy-paste la ideile concurentei????

Nu credeam ca voi trai sa vad ca cei de la Cosmote nu mai vin cu ceva inovator si se preteaza sa copieze concurenta...chiar se injosesc si chiar se fac de ras, faima lor in ceea ce priveste inovativitatea , pe care si-au castigat-o pana acum...se duce naibii de rapa.


Nu vad unde copiaza... mai gandeste-te...
Orange a lansat pe 12 octombrie o extraoptiune cu 70 min nationale, 700 min + 700 sms in retea cu 5 euro/luna si pe 15 octombrie deja era copiata de Vodafone! Asta sa inseamna sa copiezi!

#11
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
SMS-uri cu oferte nu?
La Orange in fiecare saptamana au cate o oferta la reincarcare, acum ii copie si Cosmote-ul.

#12
lightpawn

lightpawn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 09.02.2007
Parerea mea e ca e un bonus "momeala" pentru a stimula reincarcarea creditului. Cam teapa, la fel cu cele de la Orange.

Altfel..., asistam oare la revenirea generalizata la oferte cu stelute? Sunt curios daca Vodafone va urma "trendul"...

#13
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Postlightpawn, on 24th October 2009, 13:35, said:

Parerea mea e ca e un bonus "momeala" pentru a stimula reincarcarea creditului. Cam teapa, la fel cu cele de la Orange.

Altfel..., asistam oare la revenirea generalizata la oferte cu stelute? Sunt curios daca Vodafone va urma "trendul"...

Pentru moment nu are stelute, deci este ok! Conditiile sunt simple... incarci minim 3 euro si primesti 2000 minute in retea valabile 7 zile!

#14
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009
Da, doar ca se consuma dupa minutele standard primite bonus la reincarcare si dupa minutele din extraoptiuni.Am totusi o intrebare:aceste minute se consuma dupa ce se termina creditul, sau nu trebuie sa nu mai am credit ca sa se consume din ele?

#15
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Postfabytm, on 24th October 2009, 14:33, said:

Da, doar ca se consuma dupa minutele standard primite bonus la reincarcare si dupa minutele din extraoptiuni.Am totusi o intrebare:aceste minute se consuma dupa ce se termina creditul, sau nu trebuie sa nu mai am credit ca sa se consume din ele?
Creditul se consuma dupa acele minute bonus... nu trebuie sa mai ai credit ca sa le poti folosi!

#16
musicall

musicall

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 375
  • Înscris: 15.03.2004
Încarcă cu minim 3 euro  în perioda 23 octombrie 2009 – 20 noiembrie 2009 și primești bonus 2000 de minute în COSMOTE!

Pentru fiecare reîncărcare de minim 3 euro primești bonus 2000 de minute în COSMOTE. Se iau în calcul doar valorile întregi și nu cumulate.

Toate metodele de reîncărcare vor fi luate în considerare, reîncărcare cu cartele valorice, reîncărcare electronică, reîncărcare directă și reîncărcarea cartelei de pe abonament,  cu excepția transferului de credit.

Cele 2000 de minute în COSMOTE sunt valabile 7 zile din momentul alocării și pot fi utilizate în perioada activă a contului.

În cazul a doua reîncărcari, eligibile pentru bonus, efectuate într-un interval de 7 zile, minutele în rețea aferente celor două bonusurui se vor cumula și vor lua valabilitatea ultimului bonus alocat.

Apelurile inițiate din cele 2000 de minute bonus  sunt tarifate la secundă după primul minut indivizibil.

Bonus 2000 se consumă ultimul, după epuizarea minutelor în rețea incluse în extraopțiunea activată pe cont și după bonusul standard de reîncărcare, 50 de minute și 50 de SMS-uri în rețea, valabil pentru încărcările cu valori mai mari de 4 euro.

Edited by musicall, 25 October 2009 - 05:51.


#17
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007

View Postmusicall, on 25th October 2009, 05:50, said:

Bonus 2000 se consumă ultimul, ...
Aham. :yawn:

Oferta lu' peste prinde bine la ciocanitorile, care n-au altceva de facut decat sa trăncăne toata ziua la telefon.


Mai bine dublau numarul minutelor iar termenul de expirare sa fi fost de 30 zile.

Edited by Maresalul, 25 October 2009 - 06:48.


#18
lightpawn

lightpawn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 09.02.2007

View Postd1ab0l33k, on 24th October 2009, 13:27, said:

Pentru moment nu are stelute, deci este ok! Conditiile sunt simple... incarci minim 3 euro si primesti 2000 minute in retea valabile 7 zile!
Bine, bine, nu-s chiar stelute ci "conditii simple". Eu ma refeream la:

View Postmusicall, on 25th October 2009, 05:50, said:

Bonus 2000 se consumă ultimul, după epuizarea minutelor în rețea incluse în extraopțiunea activată pe cont și după bonusul standard de reîncărcare, 50 de minute și 50 de SMS-uri în rețea, valabil pentru încărcările cu valori mai mari de 4 euro.
...de-aia am zis ca e teapa. Multi nu vor stii aceste detalii, le va lua ochii chestia cu "2000 de minute" pe care Cosmote o consolideaza acum ca si imagine (dupa cele 2000 cu 2 numere favorite). Majoritatea utilizatorilor Cosmote au o extraoptiune activa, asadar... reactia va fi "muaaaaamaaaa, ia uite ce de minute imi dau iarasi astia!" - ce mai conteaza ca nu le vor putea folosi? Perceptia de bogatie a ofertei e creata! La fel ca la Orange care-ti da 10 EUR daca incarci 5, nu?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate