Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

A cumparat careva de pe telefonultau.eu ?

- - - - -
  • Please log in to reply
156 replies to this topic

#55
Batran

Batran

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 24.07.2012
Râs de firmă!

#56
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

View Postgenius, on 31st July 2012, 22:49, said:

Ideea acelei condiții este ca utilizatorul să nu încerce un update pentru că este foarte probabil să te alegi cu un telefon mort (am văzut mai multe nereușite decât reușite) .
Dacă îi spui că îl costă , se strâmbă .
Nu este vina mea că Samsung-ul face soft-uri de căcat .


Analfabetule , i9100P are fix aceeași placă cu i9100 , doar că mai are și NFC în plus . i9100G este mai slab ...


A spus că , cu cel de pe spate poate trăi ...

PS (ca să nu uiți) : pune mâna pe o carte de gramatică și lasă forumurile !!!
Tu esti analfabet invata sa citesti baiete, are GPU de la galaxy s1 I9100 are GPU mali 400. Asa ca lasa te tu de forumuri si numai jigni lumea ca nu esti tu in stare sa citesti pana la sfarsitul alfabetului. Hai mars

Edited by alin62, 31 July 2012 - 22:11.


#57
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View Postalin62, on 31st July 2012, 23:09, said:

Tu esti analfabet invata sa citesti baiete, are GPU de la galaxy s1 I9100 are GPU mali 400. Asa ca lasa te tu de forumuri si numai jigni lumea ca nu esti tu in stare sa citesti pana la sfarsitul alfabetului. Hai mars
2 clase , i9100P este fix i9100 cu NFC !!!

PS : Pune mâna pe cartea de gramatică !!!

#58
razvan_1719

razvan_1719

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.01.2011
Prietene, verifica tu frumusel pe sammobile.com ca i9100 si i9100P sunt doua telefoane diferite. Intradevar are NFC dar mie nu imi trebuie, si de asemenea as vrea telefonul care l-am comandat. Sunt versiuni de soft diferite. Am android de deajuns timp cat sa stiu ce fac cand resoftez un telefon, cand instalez un mod, sau cand pun un custom ROM, si daca acestea sunt valabile pentru i9100 si nu pt i9100P, nu fac nici o smecherie. Nu ai nici un drept sa judeci ce fac eu cu telefonul. Daca cineva il resofteaza e problema lui, nicidecum a ta. Am avut si i9000 fara sa am nici un incident si am pus extrem de multe ROM'uri.
Eu am cumparat varianta internationala pentru ca orice development se face pentru varianta aceea. i9100P nu are parte de aceeasi notorietate
Deci cu respect te rog sa te abtii de la alte comentarii complet inutile. Poti de asemenea sa cauti pe forumul xda ca intradevar sunt compatibile unele romuri de i9100 si la i9100P, dar utilizatorii au raportat probleme.
De asemenea...spuneai ca ai vazut mai multe resoftari nereusite decat reusite...daca tu cunosti numai oameni inapti care nu sunt in stare sa faca o resoftare, sau tu la randul tau nu te pricepi, asta nu inseamna ca softul e slab. Pui mana, citesti te informezi, urmezi regulile ca la carte si nu are ce sa se intample. Mai citeste pustiulica, mai citeste...

De asemenea va rog nu va angajati in certuri inutile. Daca el e de acord sa primeasca alt telefon decat cel pe care il comanda atunci ii urez sa i se intample asta de acum incolo.
Sa nu uitam esenta acestui thread. Pareri despre telefonultau.eu

Edited by razvan_1719, 04 August 2012 - 18:13.


#59
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View Postrazvan_1719, on 4th August 2012, 19:00, said:

De asemenea...spuneai ca ai vazut mai multe resoftari nereusite decat reusite...daca tu cunosti numai oameni inapti care nu sunt in stare sa faca o resoftare, sau tu la randul tau nu te pricepi, asta nu inseamna ca softul e slab. Pui mana, citesti te informezi, urmezi regulile ca la carte si nu are ce sa se intample. Mai citeste pustiulica, mai citeste...
Nu cunosc oameni inapți . Sunt clienții care vin cu ele moarte .
Ce crezi că e mare rahat să încarci niște fișiere într-un rahat de program și să-i dai flash ? Ți se pare ție că ți-ar trebui vreo 3 facultăți ? Oricine o poate face .
E posibil să n-ai suficientă baterie și să nu bagi de seamă . E posibil să ai o problemă de comunicare etc ...

Ai facut comparație între plăcile de i9100 și i9100P ?

PS : Măcar tu scrii corect ...

#60
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Se pare ca avem un geniu pe aici  :lol: nu stiu cum de nu au observat si cei de la samsung ca sigur ar vrea sa aiba in echipa un asa geniu

View Postrazvan_1719, on 4th August 2012, 19:00, said:

Sa nu uitam esenta acestui thread. Pareri despre telefonultau.eu
Pai acum cateva zile un membru a cumparat un xperia s de la telefonultau.eu si surpriza avea un pixel mort, cam aiurea mai ales pentru un tel nou

Edited by alin62, 04 August 2012 - 20:17.


#61
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View Postalin62, on 4th August 2012, 21:20, said:

Se pare ca avem un geniu pe aici  :lol: nu stiu cum de nu au observat si cei de la samsung ca sigur ar vrea sa aiba in echipa un asa geniu
2 clase , iar ai apărut ?

#62
razvan_1719

razvan_1719

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.01.2011

View Postgenius, on 4th August 2012, 19:35, said:

Nu cunosc oameni inapți . Sunt clienții care vin cu ele moarte .
Ce crezi că e mare rahat să încarci niște fișiere într-un rahat de program și să-i dai flash ? Ți se pare ție că ți-ar trebui vreo 3 facultăți ? Oricine o poate face .
E posibil să n-ai suficientă baterie și să nu bagi de seamă . E posibil să ai o problemă de comunicare etc ...

Ai facut comparație între plăcile de i9100 și i9100P ?

PS : Măcar tu scrii corect ...

Nici nu am spus ca iti trebuie 3 facultati. Ti-am zis doar ca totusi stiu cu ce se mananca si orice resoftare a fost cu succes. Eu doar ti-am spus sa te uiti pe sammobile sa vezi ca acolo exista softuri speciale pentru i9100 si i9100P. Si de asemenea sa te uiti pe xda forums si sa vezi acolo oameni care au i9100P si folosesc softuri de i9100, si se plang ca au unele probleme. Ce concluzie tragi tu din asta ? Deci prin faptul ca tu lucrezi sau detii un service pentru telefoane, ar trebui sa fii ultimul om care pune la indoiala subiectul asta. Eu unul nu detin un service, nici nu lucrez la unul, dar poti fi sigur ca m-am interesat intensiv inainte sa ma decid sa returnez produsul. Daca ar fi fost acelasi lucru l-as fi pastrat desi chestia cu branduirea nu era tocmai corecta. Nu mi-a facut placere sa astept 28 de zile sa imi fie inapoiati banii. Si doar asta ar trebui sa fie un semn de intrebare legat de firma ca sa revenim putin la subiect. Ei spun ca toate platile se efectueaza in ordine. Termenul legal e 30 de zile, ei imi trimit banii dupa 28...ce sa intelegi din asta ? La ei toata lumea returneaza orice achizitie ? A naibii super concidenta ca fix cu 2 zile pana la termenul la care puteam in mod legal sa fac o plangere la OPC, ATUNCI a venit randul meu ? Orice firma care se respecta pe sine si isi respecta clientii returneaza in cel mult 2 saptamani. Cel putin eu la alte firme unde nu am fost multumit de produse am returnat si nu a durat niciodata mai mult de 2 saptamani. Emagul cel putin (nu vreau sa se interpreteze ca si reclama) mi-a virat banii odata in 4 zile. Inteleg ca termenul legal e 30 de zile, dar ce am facut eu s-a numit credit fara dobanda pentru ei.

Si cu asta am incheiat orice interventie pe acest forum. E lipsa de respect din partea ta sa judeci actiunile mele, mai ales cand nu ai dreptate. Oricare ar fi diferentele (desi eu ti-am explicat clar ca nu ai dreptate) eu am comandat i9100 si i9100 am vrut sa primesc, fara litere in plus sau alte prostii. Daca nu intrebam in mod insistent la telefon, ziceam ok, vina mea ca nu am intrebat. Sa ai o seara placuta

PS: semnatura ta chiar te reprezinta. Nu ai argumente clare dar zapacesti lumea

Edited by razvan_1719, 04 August 2012 - 20:53.


#63
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View Postalin62, on 4th August 2012, 21:20, said:

Pai acum cateva zile un membru a cumparat un xperia s de la telefonultau.eu si surpriza avea un pixel mort, cam aiurea mai ales pentru un tel nou
Există telefoane care ajung moarte deja (DOA=dead on arrival) la magazine .
Mai sunt și scăpări .

#64
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Dar exista vreun loc in care sa nu va certati?

#65
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

View Postdanutz96, on 4th August 2012, 21:58, said:

Dar exista vreun loc in care sa nu va certati?
Eu am recunoscut e un adevarat geniu, sunt cam invidios pe intelectul lui  :lol:
App de cel cu xperia s, a zis ca l a dat inapoi si din ce am inteles i a dat banii inapoi

#66
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Foarte bine ca i-au inapoiat banii.

#67
razvan_1719

razvan_1719

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.01.2011
Ca sa dam Cezarului ce-i al Cezarului, revin si cu un comentariu pozitiv despre ei. Inainte de incidentul cu acel S2, cumparasem cu un an in urma un S1 tot de la ei. Atunci dupa cum parca am mai zis, comanda a decurs ok livrarea super ok, odata trimis in garantie au schimbat piesa fara intrebari (placa de baza, nu mai functiona antena GPS) Acum o luna aproximativ il trimit iarasi in garantie aceeasi problema. Peste aproximativ 2 saptamani sun eu sa intreb in ce stadiu se mai afla telefonul, primesc raspuns ca e la service si nu se stie inca nimic. In aceeasi zi primesc inapoi telefon de la doamna/domnisoara de la garantii care a fost foarte amabila, si imi spunea ca telefonul nu mai poate fi reparat, si ca va trebui sa-mi aleg altceva din gama lor de produse. Am vrut acelasi telefon, au spus ca nu mai exista in stoc la furnizori, am vrut S plus acelasi lucru. Apoi m-am decis pe un galaxy S advance, mi-a spus ca va intra in stoc peste aproximativ o saptamana de la data convorbirii. Peste o saptamana am sunat, telefonul nu era in stoc, si desi nu erau obligati prin lege s-au oferit sa imi restituie suma, luni am vorbit, mi s-a spus ca miercuri intra banii, iar joi ii aveam in cont, adica azi. Asa ca din acest punct de vedere, s-au comportat ok (ca sa fiu carcotas poate promtitudinea a avut legatura putin si cu termenul legal de solutionare a garantiei :D )

Edited by razvan_1719, 23 August 2012 - 10:40.


#68
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Da aici ai cam picat bine, cu alte service uri ai fi avut probleme, altii stramba din nas si cand il duci sa l repari da sa ti mai dea si banii inapoi.

#69
razvan_1719

razvan_1719

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.01.2011
Desi nu sunt de acord cu acest lucru, m-am informat la OPC si am aflat ca in situatia mea teoretic trebuie sa imi aleg din gama lor de produse...orice in valoarea de 1250 lei (valoarea telefonului) deci teoretic daca ei aveau pe stoc doar carlige de rufe, eu trebuia sa cumpar carlige de rufe in valoare de 1250 lei. Dar revenind la lucruri mai serioase, chiar s-au comportat foarte ok si au fost seriosi. De data asta mi s-a spus ca miercuri intra banii...chiar miercuri au intrat

#70
teapavoua

teapavoua

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,673
  • Înscris: 13.06.2011
Ce ziceti de samsung c6712?Vreau sa-l iau de pe siteul asta,dar nu's sigur daca merita banii...

#71
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Mai bine il iei de la Vexio, pe langa faptul ca iti mai ramane si de o bere, daca esti din Bucuresti poti sa rezolvi mai repede in cazul in care ai probleme cu garantia.
Depinde pt. ce vrei sa-l folosesti, de cat dual sim eu as prefera oricand 2 x Samsung sub 80 lei. Sau un Samsung sub 80 lei si un telefon mai decent in ceea ce priveste functiile, cu Android.

#72
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

View Postgumball3000, on 15 septembrie 2012 - 15:26, said:

Mai bine il iei de la Vexio, pe langa faptul ca iti mai ramane si de o bere, daca esti din Bucuresti poti sa rezolvi mai repede in cazul in care ai probleme cu garantia.
Depinde pt. ce vrei sa-l folosesti, de cat dual sim eu as prefera oricand 2 x Samsung sub 80 lei. Sau un Samsung sub 80 lei si un telefon mai decent in ceea ce priveste functiile, cu Android.
Atunci pt ce s-a mai inventat Dual SIM-ul?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate