Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

A cumparat careva de pe telefonultau.eu ?

- - - - -
  • Please log in to reply
156 replies to this topic

#1
ThePheonixGuardian

ThePheonixGuardian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 12.09.2009
Observ ca pe http://telefonultau.eu/ au telefoane foarte ieftine (unele chiar prea ieftine), fac probleme ?, care este situatia cu pagina asta ?
Nu am cumparat niciodata de la ei si sunt curios cāt de serioasa este aceasta societate

Edited by ThePheonixGuardian, 16 September 2009 - 10:56.


#2
ThePheonixGuardian

ThePheonixGuardian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 12.09.2009

View PostThePheonixGuardian, on 16th September 2009, 11:55, said:

Observ ca pe http://telefonultau.eu/ au telefoane foarte ieftine (unele chiar prea ieftine), fac probleme ?, care este situatia cu pagina asta ?
Nu am cumparat niciodata de la ei si sunt curios cāt de serioasa este aceasta societate
Nimenea, nimica de bine/rau despre firma asta ?

#3
evil_k1d

evil_k1d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 28.09.2008

View PostThePheonixGuardian, on 16th September 2009, 18:54, said:

Nimenea, nimica de bine/rau despre firma asta ?
Eu am cumparat de la ei si sunt foarte seriosi. Livrarea se face destul de repede si poti deschide coletul in momentul primirii. Mi s-au parut foarte seriosi si in privinta garantiei.

#4
bct_buc

bct_buc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 19.09.2009
Mi-am luat eu un HTC Hero acum o luna...telefonul este intr-o stare impecabila (doar era nou),garantia este de 2 ani...daca te intereseaza ceva anume intreaba.

#5
ThePheonixGuardian

ThePheonixGuardian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 12.09.2009

View Postevil_k1d, on 18th September 2009, 23:59, said:

Eu am cumparat de la ei si sunt foarte seriosi. Livrarea se face destul de repede si poti deschide coletul in momentul primirii. Mi s-au parut foarte seriosi si in privinta garantiei.


View Postbct_buc, on 19th September 2009, 14:08, said:

Mi-am luat eu un HTC Hero acum o luna...telefonul este intr-o stare impecabila (doar era nou),garantia este de 2 ani...daca te intereseaza ceva anume intreaba.
Evil_k1d - O informatie foarte buna, asta īnsemnānd ca daca vezi ceva zgārieturi (eventuale defecte) poti refuza coletul ?
Cat ai platit taxele postale ?
Bct_buc - Tu lucrezi cumva la ei?
Ai un singur post si pe asta īl facusi tocmai aicea, nu am nimica daca lucrezi la ei, dar prefer sa jucam cu cartile pe masa, sa nu ne ascundem īn spatele unui promo mascat
Cutia a venit sigilata ?

Edited by ThePheonixGuardian, 19 September 2009 - 13:21.


#6
evil_k1d

evil_k1d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 28.09.2008

View PostThePheonixGuardian, on 19th September 2009, 14:21, said:

Evil_k1d - O informatie foarte buna, asta īnsemnānd ca daca vezi ceva zgārieturi (eventuale defecte) poti refuza coletul ?
Cat ai platit taxele postale ?
Bct_buc - Tu lucrezi cumva la ei?
Ai un singur post si pe asta īl facusi tocmai aicea, nu am nimica daca lucrezi la ei, dar prefer sa jucam cu cartile pe masa, sa nu ne ascundem īn spatele unui promo mascat
Cutia a venit sigilata ?
Taxa a fost de 19 Ron. Da, se poate refuza coletul. Problema e ca asta nu mai depinde de ei, ci de curier. Unii nu sunt de acord sa deschizi coletul deoarece au avut probleme cu unele colete refuzate (nu neaparat de la telefonultau.eu, ci de la toate magazinele online care folosesc acest curier).

#7
ThePheonixGuardian

ThePheonixGuardian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 12.09.2009

View Postevil_k1d, on 19th September 2009, 22:11, said:

Taxa a fost de 19 Ron. Da, se poate refuza coletul. Problema e ca asta nu mai depinde de ei, ci de curier. Unii nu sunt de acord sa deschizi coletul deoarece au avut probleme cu unele colete refuzate (nu neaparat de la telefonultau.eu, ci de la toate magazinele online care folosesc acest curier).
Mc pentru info

#8
Solea

Solea

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 233
  • Înscris: 07.04.2009
ei aduc telefoanele din fr, unele n'au meniu in ro ( s'au poate le baga ei ) + ca nu as crede sa fie o firma serioasa.
mai bine dai cu 1-2 mil si il iei din cosmote/orange/vodafone s'au alt shop

#9
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View PostSolea, on 23rd September 2009, 21:45, said:

ei aduc telefoanele din fr, unele n'au meniu in ro ( s'au poate le baga ei ) + ca nu as crede sa fie o firma serioasa.
mai bine dai cu 1-2 mil si il iei din cosmote/orange/vodafone s'au alt shop
Atat timp cat au meniul in limba engleza pe mine nu m-ar deranja.

#10
vidysammy

vidysammy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 13.05.2007

View Poststokarit_s, on 24th September 2009, 12:05, said:

Atat timp cat au meniul in limba engleza pe mine nu m-ar deranja.

Ofera garantie scrisa?!

#11
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
valabil cam pentru toti astia pe net cu gsm-uri  , aduc marfa din polonia, fr, etc etc si garantia , da ti-o da 2 ani la un service cu care au ei contract sau sunt prieteni :)

eu am luat de la vantigsm 2 teluri pana acum si garantia o avea acum un an, cu flashgsm service cu care nu am avut probleme

eu personal vad ca toti aduc aceeasi marfa si o vand diferit , pretul scazut este datorat ca nu au cheltuieli cu chirii magazine, shopuri la strada etc etc

orice telefon se poate resofta pentru a avea lb. romana dar atentie daca respecta termenii garantiei


INSA daca iei un telefon ieftin se merita dar daca iei unul peste 10-15 mil sa zicem nu merita sa te zgarcesti la 2-3 mil in plus sa stai tu linistit

#12
andimiroiu

andimiroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 31.07.2006
Eu vreu sa dau comanda de un Nokia 5800 de pe acel site. Am sunat la ei sa ma interesez de continutul pachetului si au fost foarte comunicativi. Primesti husa din catifea pentru orice telefon care il cumperi de la ei (asa mi-au zis). Eu unul o sa dau comanda si sper sa va tin la curent cu pareri impresii etc. Intre timp a mai dat cineva recent comanda? Au fost seriosi livrare pachet + continut? Am intrebat daca imi pot trimite pachetul sigilat asa cum il primesc ei, insa trebuie sa deschida pachetul sa completeze foaia de garantie cu acel cod de pe baterie. In fine ramane de vazut.

#13
Kugarth

Kugarth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 25.06.2003
Doar ce am cumparat eu ieri de la ei un 6260 slide care nu prea se gaseste pe niciunde prin magazine. Pe langa faptul ca il aveau in stoc, au fost foarte, foarte prompti. Seara am facut comanda, dimineata la 8 m-a sunat curierul sa mi-l aduca acasa. Recomand cu caldura!

#14
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Eu am comandat un LG Arena de la ei si a doua zi mi-a venit.
Au preturi decente fata de alte magazine, ii recomand.

#15
rdirectoru

rdirectoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 06.04.2007
Am luat si eu acum 2 zile un Nokia 5530 de la ei.Telefonul a venit a doua zi cu toate accesoriile specificate in cutie,cu certificat de garantie si factura. Telefonul este impecabil si cu 0 ore vorbite.

Recomand acest magazin online cu toate ca nu sunt fanul cumparaturilor de pe net.  :thumbup:

#16
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Si eu am doar cuvinte de bine, cel putin deocamdata. Pe partea de vanzari se comporta impecabil, telefoanele vin sigilate si cu toate actele si accesoriile prezentate pe site. Nu stiu cum or fi la garantii, sper ca nici sa nu aflu.

#17
Go.go.man

Go.go.man

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 29.12.2005
si eu am cumparat un Nokia 5530 de la ei. Coletul a venit sigilat + factura + garantie + husa cadou. Foarte rapizi, cumsecade si profesionisti.

ii recomand. sincer, am avut anumite ezitari inainte deaorece oscilam intre ei si quickmobile. pe urma m-am documentat si am observat ca cei de la quickmobile isi fac reclama singuri, nu vezi review-uri pe site, parerile "clientilor" (defapt angajatii lor) etc. daca nu credeti intrati pe trustpilot.ro si cautati site-ul, o sa vedeti asemanari mari in posturile in care cei care comenteaza zic ca e ok + ca isi dau note unul altuia. posturile reale sunt cele cu rosu, cele cu notele mici.

de aceea am ramas cu telefonultau.eu deoarece webmasterul (Sorin Oprea) dupa cum puteti sa vedeti si voi, raspunde la orice intrebare legata de produsele care va intereseaza, asa ca au nota 10 din partea mea si de aceea ii si recomand mai departe.

Edited by Go.go.man, 23 December 2009 - 11:06.


#18
bct_buc

bct_buc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 19.09.2009

View PostThePheonixGuardian, on 19th September 2009, 13:21, said:

Bct_buc - Tu lucrezi cumva la ei?
Ai un singur post si pe asta īl facusi tocmai aicea, nu am nimica daca lucrezi la ei, dar prefer sa jucam cu cartile pe masa, sa nu ne ascundem īn spatele unui promo mascat

N-am nici o tangenta cu ei.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate