Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

A cumparat careva de pe telefonultau.eu ?

- - - - -
  • Please log in to reply
156 replies to this topic

#145
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,682
  • Înscris: 29.03.2010
Pe parte de service sunt probleme cu acest site.
De asemenea, se poate sa trimiti un telefon la garantie pentru o problema banala, si ei sa iti spuna ca a avut contact cu apa (desi nu a avut).
Mai bine dai o suma de bani (mica) in plus pentru a avea parte de service real la un magazin serios.

#146
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Este a doua postare a user-ului Senocico si din doua postari, amandoua sunt pro acest site, asadar nu prezinta incredere postarea lui.
Din experienta avuta cu site-ul asta sunt niste tepari, iar mai nou incearca sa dreaga busuiocu cu asemenea postari.

#147
Muf

Muf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 23.11.2017
Am facut eu comanda de 2xMix2 aseara, astept sa vad rezultatul.

#148
crispolux

crispolux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 29.08.2009
Marea lor problema este la retur, garantie, relatii clienti, cat despre magazinele/service fizice din Ploiesti bate vantul, au maxim 10- 15 telefoane  modele vechi pe stoc

#149
Muf

Muf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 23.11.2017
Nu prea ma intereseaza partea aia, atata timp cat telefonul vine intreg si functional.
Initial voiam sa iau ceva sh de pe olx dar vazand ca cel mai ieftin din bucuresti e 1100 am zis ca pentru 100 lei diferenta mai bine iau nou.

#150
Muf

Muf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 23.11.2017
Update:
Telefoanele se misca bine, se vede ca sunt de pe piata Gri deoarece scrie doar in spaniola pe hartii.
Unul are folie aplicata celalalt nu.
Unul are MIUI 10 celalalt 9.
Ambele au venit cu husa in pachetul original(cred ca toate vin asa).
Per total sunt multumit, vedem pe viitor.

#151
Srachi

Srachi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 05.10.2005
Deci pana la urma in 2019 mai sunt probleme de la firma asta, vigafone(telefonultau.eu)? Telefoanele vin sigilate de producator si nu sunt brand-uite de provideri de telefonie mobila?

#152
flor1ana

flor1ana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.08.2012
si eu ma gandeam daca sa comand de la ei... e o diferenta enorma de pret, mai ales la iphone-uri... chiar de 10-15 mil Posted Image ceva e fishy...

Edited by flor1ana, 23 April 2019 - 13:55.


#153
Srachi

Srachi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 05.10.2005
Eu ma uitam la ceva Huawei si LG, is cu 150 de lei mai ieftine ca si pe la Altex si Emag. Se poate desface coletul pt verificare inainte de plata? Daca sigilile de fabrica is neatinse e ok.

#154
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,682
  • Înscris: 29.03.2010
De obicei când cauți să fie mai ieftin, la urmă ieși mai scump. Dar incercati pe proprie piele, altfel nu vă veți învăța.

Au antecedente cu țepe și neseriozități. Credeți că s-au schimbat peste noapte? Poate că sigiliul e ok. Să zicem că telefonul are un defect de fabricație. Ei nu îl vor repara, vor invoca motive pentru a da vina pe utilizator. De asta e mai ieftin, pentru că ei nu investesc in personal și aparatură pentru a repara telefoanele

#155
Srachi

Srachi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 05.10.2005
Pai nici E-mag si nici Altex nu au personal si aparatura pentru depanari. Vigafone ca si firma inregistrata sunt obligati in caz de un retur sau service. Sti cum e in Romania, ne uitam si la 150 de lei, nu de zgarciti ce suntem ci din nevoie.

Edited by Srachi, 23 April 2019 - 14:17.


#156
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,682
  • Înscris: 29.03.2010
Ok...mă refeream la personal și aparatură, sau contract cu service-uri.

E de înțeles faptul că vrei de unde e mai ieftin, e și natural. La fel fac și eu, verific preturile la diverse magazine înainte de a cumpăra ceva. Dar când sunt o grămadă de oameni care au avut antecedente cu firma x, mi se pare inteligent să îi eviți, pentru că per ansamblu poți ajunge să plătești mai mult, sau mult mai mult

#157
Srachi

Srachi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 05.10.2005
Un lucru este cert, la e-mail-uri nu le place sa raspunda!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate