Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

A cumparat careva de pe telefonultau.eu ?

- - - - -
  • Please log in to reply
156 replies to this topic

#37
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Este importat din franța și fabricat în korea. Softul este Samsung Bada deci nu știu ce poate fi mai prost, în el nu am găsit nimic de la producător iar telefonul a venit sigilat șamd.

#38
blue_eyes_vs

blue_eyes_vs

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 147
  • Înscris: 26.03.2011

View PostMembruAnonim, on 20th August 2011, 11:51, said:

EU am cumpărat de la ei un samsung Wave 2  și a venit foarte repede. Ei aduc produsele din alte țări, de la diferite surse șamd. Prețurile sunt mici iar calitatea este excelentă. Nu vă obligă nimeni să cumpărați de acolo, până la urmă sunt multe siteuri online de cumpărături însă eu spun că acesta e cel mai sigur și cu cele mai mici prețuri.

Salut!

Am si eu o intrebare. Doresc sa achizitionez un Wave 2, dar nu stiu cu ce accesorii se prezinta in pachet. Intr-un clip pe YouTube am vazut ca vine insotit de incarcator, acumulator, casti, cablu de date + CD. Intr-un alt videoclip mai avea adaugat la cele mentionate o husa si un card de date.
Tu cu ce accesorii l-ai luat sigilat?

#39
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,045
  • Înscris: 26.11.2001
Am luat de la magazinultau.eu un Nokia, peste ceva timp s-a stricat, l-am trimis la reparat. Nu au contract cu Nokia Romania ci la prieteni.
Am primit inapoi un telefon folosit, plin de manele in el, cu numerele celui dinaintea mea. Am sters totul si il folosesc si in ziua de azi.

magazinultau.eu are preturi mici, cu riscul expus mai sus.

#40
cyberk

cyberk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 28.02.2011

View Postdon_King, on 12th November 2011, 15:36, said:

Am luat de la magazinultau.eu un Nokia, peste ceva timp s-a stricat, l-am trimis la reparat. Nu au contract cu Nokia Romania ci la prieteni.
Am primit inapoi un telefon folosit, plin de manele in el, cu numerele celui dinaintea mea. Am sters totul si il folosesc si in ziua de azi.

magazinultau.eu are preturi mici, cu riscul expus mai sus.

telefonultau.eu sau magazinultau.eu ?

#41
ovidiumarius72

ovidiumarius72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.11.2010

View Postcyberk, on 18th November 2011, 11:14, said:

telefonultau.eu sau magazinultau.eu ?
AM LUAT  UN NOKIA 701 DE PE TELEFONULTAU.EU.    L-AM COMANDAT IERI PE LA 15 30 AM SUNAT APOI DUPA 10 MIN DEJA AVEAU AWB DE TRANSPORT FOARTE PROMTI!!! TELEFONUL A VENIT AZI SIGILAT!!! IMPECABIL! GARANTIA E LA EI-VIGAFON-SRL NU STIU UNDE O REZOLVA..... SPER SA NU AM NEVOIE! ORICUM PRETURI MULT MAI MICI FATA DE ALTE SITE-URI CONSACRATE......

Edited by ovidiumarius72, 07 December 2011 - 19:57.


#42
dexxxbogdan

dexxxbogdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.06.2009
Am cumparat acum cateva luni un nokia e6 de pe telefonultau.eu. Am comandat o versiune cu software gps preinstalat (garmin). De cand l-am primit soft-ul de GPS nu a functionat corespunzator.  :thumbdown: (in sensul ca imaginea hartii era distorsionata, jumatatea dreapta a hartii imi aparea in stanga, si cea stanga in dreapta, indicatiile vocale nu functionau, etc.). Am sunat la ei, si la telefon au fost foarte intelegatori spunandu-mi ca trebuie sa trimit telefonul inapoi prin curier pe costul lor si colegii vor remedia problema. Eu sunt din Bucuresti, telefonultau.eu au sediul in Ploiesti. Din pacate am explicat la telefon ca nu ma pot lipsi de telefon asa ca am decis sa nu mai intreprind nicio actiune la momentul respectiv, gps-ul nefiindu-mi foarte necesar.

Recent am avut treaba in Ploiesti si m-am gandit ca as putea trece pe la ei pe la service in speranta ca poate reusesc sa ma ajute pe loc evitand astfel sa ma lipsesc de telefon pentru 2 zile. Am telefonat la ei mi-a raspuns o domnisoara care mi-a spus ca problemele de garantie nu se pot solutiona pe loc intrucat colegii ei de la service nu sunt disponibili in functie de nevoile si disponibilitatea mea, am insistat putin dar mi-a taiat-o scurt asa ca am renuntat. Mi-a zis cum ca softul nu a fost instalat de ei si ca chipurile asa ar veni telefonul??? si ca nu se poate rezolva pe loc ca trebuie sa contacteze furnizorul... Mi se pare un pic ciudat dar poate asa o fi. Eu cand am cumparat telefonul am platit vreo 200 lei in plus ca sa vina cu garmin instalat. Din cate tin minte telefonul nu era sigilat si am presupus la momentul respectiv ca l-au desfacut pentru a instala soft-ul GPS. Acum mi s-a spus ca ar fi venit cu softul preinstalat desi nu am gasit nimic in cutie cu privire la faptul ca as fi achizitionat o licenta de utilizare a acestui soft gps.... ma rog poate nu ma pricep eu.

Ideea e ca in bucuresti "la baieti" asta era o problema care se putea rezolva in 10 min. Am mai avut un nokia e71 si l-am dus "la niste baieti" care mi-au instalat softul de navigatie in 10 min pentru 70 lei.

Poate nu pare o problema asa importanta insa pe mine m-a nemultumit. Personal nu voi mai achizitiona niciun produs de pe telefonultau.eu. Nu ma intelegeti gresit, oamenii au fost amabili la telefon dar atata vreme cat nu am gasit o solutie care sa ma multumeasca si pe mine, consider ca nu si-au indeplinit indatoririle fata de mine in calitate de client....poate sunt eu un client prea pretentios... e posibil si asta.

In rest telefonul a fost ok, cateva aspecte legate de aplicatia de mail ma nemultumesc si faptul ca mi se intampla cam des sa se blocheze (adica sa se miste cu lag) in schimb bateria ma tine destul de mult pt un smartphone.

Personal mi-am propus sa nu mai cumpar produse de la retaileri din alte orase, decat din bucuresti intrucat am constatat ca daca am o problema imi este mai usor sa o rezolv in localitatea de domiciliu. Recomand politica de returnare de 30 de zile de la emag, am achizitionat de la ei un IPAD si dupa 2 saptamani am constatat ca nu imi este util asa ca l-am returnat iar oamenii l-au primit inapoi "no questions asked". Am citit lucruri urate si despre emag, dar pe mine personal nu m-a dezamagit niciodata si am un istoric de achizitii de la ei de 3 ani.

#43
razvan_1719

razvan_1719

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.01.2011
Telefonultau.eu, sfatul meu personal este sa va feriti pe cat posibil de aceasta firma. Am si o experienta placuta cu ei dar cel mai important e ca recent m-au dezamagit si au dat dovada de o lipsa totala de respect. Intai de toate, experienta placuta
Am comandat un Galaxy S de la ei, livrat frumos, am avut si niste probleme de garantie, solutionat puuutin cam greu (2 saptamani) dar comparativ cu garantia de la producator e ok.
Si acum, experienta neplacuta :
M-am decis sa achizitionez de la ei un Galaxy S2, am dat comanda aceasta a venit totul ok, dar cand a venit surpriza...telefonul era branduit pe orange desi fusesem asigurat la telefon ca lotul actual nu este branduit, am zis ok...pot sa traiesc cu asta. Dupa 10 minute de butonat am constatat ca nici macar nu este varianta internationala adica i9100, ci era i9100P, o variantie a lui S2 care are si NFC (near field communication). La telefon doamna m-a asigurat ca un-i nici o problema ca este la fel, dar nu erau decat niste minciuni nerusinate. Pe orice site se spune clar ca sunt versiuni diferite si difera la capitolul software. Plus de asta nu exista pe sammobile nici un soft care sa nu fie branduit. Eu nu sunt dispus sa platesc un telefon la liber si sa fiu obligat sa beneficiez de un telefon cumparat de la un operator. M-am decis astfel sa returnez telefonul, l-am trimis ok toate bune si frumoase. Sun dupa o saptamana sa intreb cand vor intra banii in cont, mi se spune ca saptamana asta se va face plata. Ok...nu s-a facut bineinteles. Am mai sunat, mi s-a mai spus ca se va face plata, nu s-a facut si tot asa. Abia astazi 17.07.2012 am primit ordinul de plata pe mail avand in vedere ca produsul a fost returnat pe data de 19.06.2012 si primit de ei pe 20.06.2012. Eu sunt perfect constient ca legea le permite sa inapoieze banii in termen de 30 de zile, dar sa astepti pana in ultima zi e magarie completa. Nici o alta firma unde am mai returnat un produs nu m-a plimbat pana la limita termenului. Cel mai mult a trebuit sa astept 2 saptamani pentru a mi se inapoi banii la o alta firma. Si ca sa punem capac, sun in data de 16.07.2012 si intreb daca s-a facut plata. Domnisoara sau doamna m-a tinut o vesnicie la telefon pana s-a dus sa intrebe la contabilitate si mi-a zis ca da, plata s-a facut luni 16.07.2012. A doua zi, 17.07.2012 am vazut ca banii nu sunt in cont si m-am decis sa sun din nou, si atunci s-au oferit sa imi trimita ordinul de plata pe care scria clar ca tranzactia s-a facut in data de 17.07.2012, deci am fost mintit pe fata cu o zi in urma cand mi s-a spus ca s-a facut plata, greseala mea ca nu am cerut atunci OP'ul.

Deci concluzia, sunt niste magari si nu dau doi bani pe clientii lor, si cea mai mare dovada de lipsa de respect e faptul ca isi mint clientii. Evitati pe cat posibil acest site. Au preturi bune dar pentru cativa banuti in plus prefer garantia calitatii de la siteuri consacrate

PS: cine doreste acte care imi dovedesc spusele este liber sa ma contacteze, in ideea de a inlatura orice dubiu legat de validitatea faptelor.

#44
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,048
  • Înscris: 02.09.2005
ok, eu iti inteleg nemultumirea, dar pana la urma totul s-a rezolvat, in termenul legal, si nu a existat nicio teapa, ceea ce e foarte important...

#45
razvan_1719

razvan_1719

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.01.2011
Faptul ca s-a facut reclama pe site ca fiind i9100 si eu am primit i9100P nu consideri a fi teapa ? Si faptul ca am fost asigurat telefonic (am intrebat in mod expres) ca telefonul nu este branduit, si pe el scria mare cat o zi de post orange...nu consideri a fi o inselaciune ? Te rog citeste mai atent ce am scris mai sus.

Edited by razvan_1719, 17 July 2012 - 21:23.


#46
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Si eu  consider asta teapa. Cand tu comanzi un produs , si primesti altul in schimb, deja e o mare greseala.Daca mai si minti si alte chestii, e nesimtire.

Quote

Intrebari frecvente
I: Telefoanele dumneavoastra sunt codate ?
R : Toate telefoanele de pe site sunt la liber,NU sunt codate.
http://www.telefonul...bari-frecvente/

Edited by danutz96, 17 July 2012 - 22:37.


#47
Raresh20

Raresh20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 25.08.2007
Poate nu era codat,ci doar branduit :D

#48
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Nu le vand codate doar branduite in unele cazuri.

#49
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostPapillon_, on 19th July 2012, 12:23, said:

Nu le vand codate doar branduite in unele cazuri.
Atrix 2 de ex e brănduit tocmai pt că e făcut pt SUA. Așa că nine vrea modelul ăsta să se aștepte să-i scrie AT&T pe el.

#50
razvan_1719

razvan_1719

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.01.2011
Codat sincer nu stiu daca era, dar nici nu imi pasa din moment ce eu, repet, am intrebat si am fost asigurat ca nu este branduit, si el era branduit. Nici nu era in discutie daca era sau nu codat.

#51
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View Postrazvan_1719, on 17th July 2012, 22:20, said:

Faptul ca s-a facut reclama pe site ca fiind i9100 si eu am primit i9100P nu consideri a fi teapa ? Si faptul ca am fost asigurat telefonic (am intrebat in mod expres) ca telefonul nu este branduit, si pe el scria mare cat o zi de post orange...nu consideri a fi o inselaciune ? Te rog citeste mai atent ce am scris mai sus.
Adică tu ai cumpărat un telefon cu ceva în plus (NFC) și ți se pare că ai luat țeapă . Interesant ...


Mare rahat ! L-ai primit brand-uit ! Și ce ? Nu ești în stare să-i dai un soft ? Că ș-așa vă băgați nasul în ele ca niște mari developeri și apoi veniți la service plângând : a murit pur și simplu , nu i-am făcut nimic . De parcă ăia de la service sunt handicapați .

#52
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
No offense dar la ce conditii idioate sunt in certificatele de garantie oferite de unii......

Situatii care duc la pierderea garantiei:
Prezentarea telefonului la service cu alta versiune de software decat cu cea cu care a fost livrat!!!!!!!!!!!!


Adica daca am cumparat telefonul cu Gingerbread si fac actualizare oficiala la ICS....pierd garantia?
Te intreb deoarece am inteles ca ai un service de telefoane mobile.

Attached Files



#53
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View Postgenius, on 30th July 2012, 22:40, said:

Adică tu ai cumpărat un telefon cu ceva în plus (NFC) și ți se pare că ai luat țeapă . Interesant ...


Mare rahat ! L-ai primit brand-uit ! Și ce ? Nu ești în stare să-i dai un soft ? Că ș-așa vă băgați nasul în ele ca niște mari developeri și apoi veniți la service plângând : a murit pur și simplu , nu i-am făcut nimic . De parcă ăia de la service sunt handicapați .
Dupa nume chiar esti un geniu, ce bine i a facut ca ia dat un tel mai slab fata de cel pe care la cerut, nu e teapa deloc.
Si daca ii schimba softu sterge si acel brand de pe spate? Nu stiam chiar interesant, sa stergi o vopsea de pe tel cu schimbarea softului, asta e o minune.

#54
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View Postferibalint, on 31st July 2012, 16:09, said:

No offense dar la ce conditii idioate sunt in certificatele de garantie oferite de unii......

Situatii care duc la pierderea garantiei:
Prezentarea telefonului la service cu alta versiune de software decat cu cea cu care a fost livrat!!!!!!!!!!!!


Adica daca am cumparat telefonul cu Gingerbread si fac actualizare oficiala la ICS....pierd garantia?
Te intreb deoarece am inteles ca ai un service de telefoane mobile.
Ideea acelei condiții este ca utilizatorul să nu încerce un update pentru că este foarte probabil să te alegi cu un telefon mort (am văzut mai multe nereușite decât reușite) .
Dacă îi spui că îl costă , se strâmbă .
Nu este vina mea că Samsung-ul face soft-uri de căcat .

View Postalin62, on 31st July 2012, 20:51, said:

Dupa nume chiar esti un geniu, ce bine i a facut ca ia dat un tel mai slab fata de cel pe care la cerut, nu e teapa deloc.
Analfabetule , i9100P are fix aceeași placă cu i9100 , doar că mai are și NFC în plus . i9100G este mai slab ...

View Postalin62, on 31st July 2012, 20:51, said:

Si daca ii schimba softu sterge si acel brand de pe spate? Nu stiam chiar interesant, sa stergi o vopsea de pe tel cu schimbarea softului, asta e o minune.
A spus că , cu cel de pe spate poate trăi ...

PS (ca să nu uiți) : pune mâna pe o carte de gramatică și lasă forumurile !!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate