Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...
 Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...
 Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...
 ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...
 

Dezastru în România

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
68 replies to this topic

Poll: Care este cauza dezastrului? (45 member(s) have cast votes)

Care este cauza dezastrului?

  1. Ineficienta autoritatilor (foste si actuale) (15 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  2. Fenomene meteo extreme (6 votes [13.33%])

    Percentage of vote: 13.33%

  3. Fenomene meteo extreme + ineficienta autoritatilor (23 votes [51.11%])

    Percentage of vote: 51.11%

  4. Nu stiu (1 votes [2.22%])

    Percentage of vote: 2.22%

Vote Guests cannot vote

#19
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

prostulplanetei, on May 11 2005, 10:46, said:

Dragă Radu, nu cumva la noi oamenii nu prea sunt obișnuiți să aibă bani, ca să economisească sau să pună deoparte sau să se asigure?

<{POST_SNAPBACK}>

Draga prostulplanetei, nu cumva la noi oamenii sunt nitel mai puturosi si poate din cauza asta n-au ce sa economiseasca?

#20
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 12.04.2005

prostulplanetei, on May 11 2005, 09:46, said:

Dragă Radu, nu cumva la noi oamenii nu prea sunt obișnuiți să aibă bani, ca să economisească sau să pună deoparte sau să se asigure?

<{POST_SNAPBACK}>

Tu stii cat costa sa-ti asiguri locuinta ta pentru 500 de milioane de lei impotriva tuturor calamitatilor naturale pe timp de 1 an?

#21
Cimpoaca

Cimpoaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 24.02.2005

mufa, on May 11 2005, 10:49, said:

Draga prostulplanetei, nu cumva la noi oamenii sunt nitel mai puturosi si poate din cauza asta n-au ce sa economiseasca?

<{POST_SNAPBACK}>


Dragă mufa, nu cumva tu lucrezi dincolo? Nu cumva Jiji, Copos, Patriciu, Năstase, Gică Boierică ș.a. sunt niște furnicuțe, albinuțe, termite hărnicuțe?
Când viermii nu fac mătase, ci doar kaka, nu-i așa că mănâncă frunzele de dud degeaba?

#22
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

prostulplanetei, on May 11 2005, 10:53, said:

Dragă mufa, nu cumva tu lucrezi dincolo?

<{POST_SNAPBACK}>

Nope. Muncesc aici si imi permit o casa, o masina, un restaurant, un mers la munte, un concediu prin alte zari samd. Alte intrebari ?

#23
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 12.04.2005

bb_dima, on May 11 2005, 09:51, said:

Tu stii cat costa sa-ti asiguri locuinta ta pentru 500 de milioane de lei impotriva tuturor calamitatilor naturale pe timp de 1 an?

<{POST_SNAPBACK}>

prostulplanetei, nu-mi raspunzi si mie la intrebare?

#24
Cimpoaca

Cimpoaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 24.02.2005

mufa, on May 11 2005, 10:59, said:

Nope. Muncesc aici si imi permit o casa, o masina, un restaurant, un mers la munte, un concediu prin alte zari samd. Alte intrebari ?

<{POST_SNAPBACK}>


M-am deconectat, scuze

Deci după tine țăranii din Banat, care trăiesc exclusiv din agricultură și zootehnie sunt niște puturoși stupizi.
Te-ai risca să trăiești un an din agricultură, să-ți desfaci produsele prin 7 vămi de țigani până la piață, ca acolo o țoapă care dă 40 de mii pe un pachet de țigări să-ți facă scandal că vinzi leușteanul cu 5 mii legătura, iar statul să-ți ofere 5 mii pe un litru de lapte, în timp ce burtosul de 18 ani din Ferentari îți aruncă din Jeep o sticlă de Ion Umblătoru’ de 500 de mii în cap?

#25
Cimpoaca

Cimpoaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 24.02.2005

bb_dima, on May 11 2005, 11:10, said:

prostulplanetei, nu-mi raspunzi si mie la intrebare?

<{POST_SNAPBACK}>

Nu știu. Nici nu îndrăznesc. Din ce câștig eu, și lucrez de 18 ani într-un domeniu nu tocmai ecologic, abia ajung să-mi plătesc datoriile de pe o lună pe alta.

#26
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 12.04.2005

prostulplanetei, on May 11 2005, 10:34, said:

Nu știu. Nici nu îndrăznesc. Din ce câștig eu, și lucrez de 18 ani într-un domeniu nu tocmai ecologic, abia ajung să-mi plătesc datoriile de pe o lună pe alta.

<{POST_SNAPBACK}>

Indrazneste! Costa intre 1 si 1,5 milioane de lei pe an. Poti s-o platesti si in rate, de regula maxim 4, dar, la cerere, unele societati fac si in 10 rate. Spune-mi si mie cate procente din populatia adulta a romaniei (nici macar nu am mentionat salariati!!) nu-si permit sa rupa din salariu 100-150 de mii de lei pe luna ca sa-si asigure aproape singura lor avutie: acoperisul de deasupra capului.

#27
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

prostulplanetei, on May 11 2005, 11:31, said:

M-am deconectat, scuze

Deci după tine țăranii din Banat, care trăiesc exclusiv din agricultură și zootehnie sunt niște puturoși stupizi.

<{POST_SNAPBACK}>

Nu. Dupa umila mea parere cine munceste are, cine nu nu. Desigur, cel care nu munceste, nu e vinovat ca nu are, ci statul, UE, vremea de afara, Dumnezeu si mai stiu eu cine. Daca din agricultura nu se cistiga, cu toate ca se cistiga, sa se apuce de altceva.

#28
Cimpoaca

Cimpoaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 24.02.2005

mufa, on May 11 2005, 11:40, said:

Nu. Dupa umila mea parere cine munceste are, cine nu nu. Desigur, cel care nu munceste, nu e vinovat ca nu are, ci statul, UE, vremea de afara, Dumnezeu si mai stiu eu cine. Daca din agricultura nu se cistiga, cu toate ca se cistiga, sa se apuce de altceva.

<{POST_SNAPBACK}>


Te contrazici. Dacă țăranul atâta știe să facă și slavă Domnului, e bine că știe să facă papa pentru noi, deștepții, de ce-l obligi tu să-și schimbe meseria? Am începe să mâncăm tranzistoare? și nici nu mi-ai răspuns la partea a doua a problemei.

#29
Cimpoaca

Cimpoaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 24.02.2005

bb_dima, on May 11 2005, 11:39, said:

Indrazneste! Costa intre 1 si 1,5 milioane de lei pe an. Poti s-o platesti si in rate, de regula maxim 4, dar, la cerere, unele societati fac si in 10 rate. Spune-mi si mie cate procente din populatia adulta a romaniei (nici macar nu am mentionat salariati!!) nu-si permit sa rupa din salariu 100-150 de mii de lei pe luna ca sa-si asigure aproape singura lor avutie: acoperisul de deasupra capului.

<{POST_SNAPBACK}>


Dima, frate, tu ești agent de asigurări?  :rolleyes:

#30
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 12.04.2005

prostulplanetei, on May 11 2005, 13:02, said:

Dima, frate, tu ești agent de asigurări?  :rolleyes:

<{POST_SNAPBACK}>

Nu, mai rau! Eu lucrez in tehnic la o societate de asigurari din romania la serviciul asigurari bunuri (adica cladiri, bunuri industriale, echipamente electronice, inclusiv cladiri si bunuri de uz casnic si gospodaresc apartinand persoanelor fizice).
Nu ma renega, te rog!  :peacefingers:

#31
Cimpoaca

Cimpoaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 24.02.2005

bb_dima, on May 11 2005, 14:13, said:

Nu, mai rau! Eu lucrez in tehnic la o societate de asigurari din romania la serviciul asigurari bunuri (adica cladiri, bunuri industriale, echipamente electronice, inclusiv cladiri si bunuri de uz casnic si gospodaresc apartinand persoanelor fizice).
Nu ma renega, te rog!  :peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>

Haha, deci ești recuperator! :coolspeak:

#32
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 12.04.2005

prostulplanetei, on May 11 2005, 13:20, said:

Haha, deci ești recuperator! :coolspeak:

<{POST_SNAPBACK}>

Aaaaaaa, nu inteleg, m-ai cam pierdut in hatisurile gandirii... Cum adica recuperator?...

#33
Cimpoaca

Cimpoaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 24.02.2005

bb_dima, on May 11 2005, 14:40, said:

Aaaaaaa, nu inteleg, m-ai cam pierdut in hatisurile gandirii... Cum adica recuperator?...

<{POST_SNAPBACK}>


În meandrele concretului... Glumeam. Am și eu ceva amici în domeniu care mă tot ademenesc.

#34
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 12.04.2005

prostulplanetei, on May 11 2005, 13:45, said:

În meandrele concretului... Glumeam. Am și eu ceva amici în domeniu care mă tot ademenesc.

<{POST_SNAPBACK}>

Pai eu zic mai bine sa te lasi prins in plasa decat sa plangi dup-aia pe la usa lu Tata Statu. Dar cum, ei te ademenesc, dar nu ti-au spus pretu?

#35
Cimpoaca

Cimpoaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 24.02.2005

bb_dima, on May 11 2005, 14:55, said:

Pai eu zic mai bine sa te lasi prins in plasa decat sa plangi dup-aia pe la usa lu Tata Statu. Dar cum, ei te ademenesc, dar nu ti-au spus pretu?

<{POST_SNAPBACK}>


Puiu, uite cum stă treaba, mi-au spus ei de toate, dar știi care e beleaua? Factura la buleftrică, telefon și întreținerea (papa, mai bine nu, ținem post  :coolspeak: ) sunt mai importante pentru mai mult de 90% din populație. Analist politic mă fac!

#36
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

prostulplanetei, on May 11 2005, 14:01, said:

Te contrazici. Dacă țăranul atâta știe să facă și slavă Domnului, e bine că știe să facă papa pentru noi, deștepții, de ce-l obligi tu să-și schimbe meseria? Am începe să mâncăm tranzistoare? și nici nu mi-ai răspuns la partea a doua a problemei.

<{POST_SNAPBACK}>

Nu ma contrazic. Am vrut sa spun ca poate taranul ala nu are prea multe ca nu prea munceste. Ca poate in loc sa-l gasesti cu tractorul pe cimpie sau cu vacile la pasiune sau mai stiu eu unde, el sta fericit la circiuma. O mai spun odata, poate intelegi: taranii care muncesc au. Majoritatea celor care nu au, nu prea muncesc. Si ca sa-ti raspund la o intrebare mai veche, daca nu as sti sa fac ce stiu sa fac sau altceva si as muri de foame, m-as duce la tara.
Care parte a doua a problemei ?

Edited by mufa, 11 May 2005 - 16:16.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate