Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi
 Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...
 Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...
 

Dezastru în România

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
68 replies to this topic

Poll: Care este cauza dezastrului? (45 member(s) have cast votes)

Care este cauza dezastrului?

  1. Ineficienta autoritatilor (foste si actuale) (15 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  2. Fenomene meteo extreme (6 votes [13.33%])

    Percentage of vote: 13.33%

  3. Fenomene meteo extreme + ineficienta autoritatilor (23 votes [51.11%])

    Percentage of vote: 51.11%

  4. Nu stiu (1 votes [2.22%])

    Percentage of vote: 2.22%

Vote Guests cannot vote

#37
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

prostulplanetei, on May 11 2005, 14:45, said:

În meandrele concretului... Glumeam. Am și eu ceva amici în domeniu care mă tot ademenesc.

<{POST_SNAPBACK}>

Nu te lasa ademenit. Sa nu cumva sa iti faci asigurare si sa imbogatesti multinationale pline de putredul capitalist.

#38
malone6x6

malone6x6

    Active thinker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,651
  • Înscris: 09.02.2005
Si ca de obicei adevarul e undeva mai la mijloc... cum ar fi lipsa de educatie aplicata "puturosilor" sau ca omul tinut 15 ani pe salariu STAS si 4 ore de TV alb/negru se mai si indobitoceste sau ca astia care stiu si pot sunt si ei niste puturosi si se multumesc in a constata problema fara a face nimic...decat a-si scrie pe forumuri uni altora...  :lol:  :lol:

All the best
F**k the rest!

#39
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

malone6x6, on May 11 2005, 17:18, said:

ca astia care stiu si pot sunt si ei niste puturosi si se multumesc in a constata problema fara a face nimic...decat a-si scrie pe forumuri uni altora...  :lol:  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Da, dar macar nu ne vaitam ca ce rau o ducem si ce rau e statul/vremea/Dzeu/etc ca nu ne da :)

#40
malone6x6

malone6x6

    Active thinker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,651
  • Înscris: 09.02.2005
Pai de, daca stim inseamna ca suntem inteligenti. Daca suntem inteligenti inseamna ca intelegem realitatea. Daca intelegem realitatea ce rost are sa ne mai vaicarim, nu? Mai ales ca suntem si comozi...intelectuali putreziiiiii

:notangel:

#41
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 12.04.2005

prostulplanetei, on May 11 2005, 14:04, said:

Puiu, uite cum stă treaba, mi-au spus ei de toate, dar știi care e beleaua? Factura la buleftrică, telefon și întreținerea (papa, mai bine nu, ținem post  :coolspeak: ) sunt mai importante pentru mai mult de 90% din populație. Analist politic mă fac!

<{POST_SNAPBACK}>

E, sunt mai importante. Fugi de-aici. Daca sunt asa de importante de ce dracu se mai vaicaresc ca n-au acoperis? Romanii fumeaza, beau si merg pe benzina in draci, dar n-au 100 de mii de lei pe luna pentru asigurare. Nici tu nu crezi ce scrii...

#42
malone6x6

malone6x6

    Active thinker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,651
  • Înscris: 09.02.2005
bb dima nu mai fi asa suparat pe ei ca nu se "civilizeaza" si nu-si fac asigurari.... o sa vina si asta.. mai ales cand o sa te duci si o sa le explici ce avantajos este...  :notangel:

Mi-ai adus aminte de o chestie citita intr-un birou: cica lucrurile se pot face rapid, bune si ieftin dar numai doua cate doua: daca e  rapid si bun nu e ieftin si daca e rapid si ieftin nu e bun iar daca e bun si ieftin nu e rapid... poate ca si aici tot asa: poate ca aia fara 100.000 nu sunt tot aia care merg pe benzina in draci...  :D  :lol:

#43
Radu161

Radu161

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 14.03.2005
Ideea e că o parte dintre țăranii care lenevesc în cârciumă cu țuica-n mână ar putea să-și facă asigurări dacă ar renunța la băutură.
Gândiți-vă că într-un sat obișnuit, cel mai bogat om e cârciumarul.

#44
malone6x6

malone6x6

    Active thinker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,651
  • Înscris: 09.02.2005
Mda dar in afara faptului ca uni au constatat asta nu am vazut inca (desi mi-ar place) si o incercare de explicatie a fenomenului.

Adica de ce o parte din populatie leneveste, de ce printre ei sunt si tarani,de ce neaparat cu tuica in mana, de ce nu-si fac asigurari, eventual de ce nu-si fac chiar din banii aia... asa, un adevarat foc de artificii intelectual...

:w00t:

Edited by malone6x6, 11 May 2005 - 20:17.


#45
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
radu .. permite-mi sa te contrazic ... sau macar sa adaug la ce ai zis tu : in satele , comunele si orasele mici din Romania , cel mai influent si mai bogat om din sat nu e nici carciumarul , nici primarul , ci e preotul ...
eu stiu de preot in Dragasani : care e un orasel pe moarte , cred ca 70% din populatia de acolo este pensionata pe caz de boala , preotul de la biserica "din centru" o duce bine, are vila , are fantana arteziana in curte si cand e cate vreo inmormantare , parastas sau ce dracu mai e ... isi ia frumos plata de la saracele pensionare cu frica lui Dumnezeu ...  -_-


apropo de cutremurul din Banat : stiu ca in jurul cutremurului ala mai serios de anu trecut (din octombrie daca nu ma insel) a avut si unu loc in Banat ... deci nu se stie ...  :peacefingers:


scuzati aranjamentul deranjant al ideilor :P

Edited by shobi, 11 May 2005 - 21:11.


#46
Radu161

Radu161

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 14.03.2005
Rectific, cârciumarul este unul dintre cei mai bogați oameni dintr-un sat obișnuit.
Am auzit o fază mai tare: preot care deține cârciumă. Mi-a spus-o un coleg acum câteva săptămâni.

#47
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 12.04.2005

malone6x6, on May 11 2005, 20:12, said:

Mda dar in afara faptului ca uni au constatat asta nu am vazut inca (desi mi-ar place) si o incercare de explicatie a fenomenului.

Adica de ce o parte din populatie leneveste, de ce printre ei sunt si tarani,de ce neaparat cu tuica in mana, de ce nu-si fac asigurari, eventual de ce nu-si fac chiar din banii aia... asa, un adevarat foc de artificii intelectual...

:w00t:

<{POST_SNAPBACK}>

Tu ai asigurare la casa?

#48
malone6x6

malone6x6

    Active thinker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,651
  • Înscris: 09.02.2005
Iar ai sa suferi o dezamagire: n-am casa.

Sper sa nu te superi si pe mine ca si eu sunt roman. E adevarat ca fumez si mai ard niste benzina din cand in cand dar NU beau. Alcool. Decat rar adica, nu ca nu beau niciodata.  :D

#49
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 12.04.2005

malone6x6, on May 12 2005, 09:56, said:

Iar ai sa suferi o dezamagire: n-am casa.

Sper sa nu te superi si pe mine ca si eu sunt roman. E adevarat ca fumez si mai ard niste benzina din cand in cand dar NU beau. Alcool. Decat rar adica, nu ca nu beau niciodata.  :D

<{POST_SNAPBACK}>

Dar undeva tot locuiesti. Locuinta aia, unde locuiesti tu, are asigurare?

#50
malone6x6

malone6x6

    Active thinker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,651
  • Înscris: 09.02.2005
Pai ar trebui sa-l intrebi pe proprietar, nu? Sa-i zic sa intre pe forum? Da` dai un comision, ok?

#51
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 12.04.2005

malone6x6, on May 12 2005, 12:51, said:

Pai ar trebui sa-l intrebi pe proprietar, nu? Sa-i zic sa intre pe forum? Da` dai un comision, ok?

<{POST_SNAPBACK}>

:lol:  Nu te lasi, a, nu te lasi... Nici eu... Da' parintii tai au asigurare la casa? (Doamne, sper ca n-am comis vreo impietate...)

#52
malone6x6

malone6x6

    Active thinker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,651
  • Înscris: 09.02.2005
Deci mai intai scrii si apoi rationezi?

:o ...daca le ridici la fileu....   :D

si ei stau cu chirie.... si ca si mine....sti deja.

#53
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 12.04.2005

malone6x6, on May 12 2005, 17:13, said:

Deci mai intai scrii si apoi rationezi?

:o ...daca le ridici la fileu....   :D

<{POST_SNAPBACK}>

Si ce, ti-am interzis sa glumesti?  :peacefingers:

malone6x6, on May 12 2005, 17:13, said:

si ei stau cu chirie.... si ca si mine....sti deja.

<{POST_SNAPBACK}>

Eu nu ti-am pus intrebarile alea asa, ca sa te agat de client... nu agat clienti pe forumuri, ce dumnezeu...
Trebuie ca ai si tu bunuri gospodaresti ale tale (frigider, masina de spalat, mobila etc.), eventual autoturism... Ai vreun contract de asigurare incheiat pana astazi pentru orice, eventual chiar si asigurare de viata?

#54
malone6x6

malone6x6

    Active thinker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,651
  • Înscris: 09.02.2005
De viata.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate