Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

Cosmeticele la analizat

- - - - -
  • Please log in to reply
904 replies to this topic

#91
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

 fata_verde, on 20th August 2009, 19:08, said:

am primit recent o crema de ochi, f scumpa...cica ar costa 140 de lei. miroase destul de ''sanatos", a plante si are urmatoarele ingrediente:

Saccharomices Cerevisiae Extract, Oenothera Blennis Oil, Glicerin, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stereate & Steareth 25 & Ceteth 20 & Stearyl Alcohol, Camelia Sinensis Leaf Extract, Glycine Soja Protein, Oxido Reductases, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Retynil Palmitate, Linum Usitatissimum Oil, Kaolin, Parfum, Sodium Hylauronate, Sodium ascorbyl phosphate, Phenoxiethanol & MEBPI parabens

ma ajutati si pe mine sa descifrez?
multumesc anticipat

Ar fi fost frumos sa ne si spui despre ce e vorba.

#92
amma

amma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.09.2006

 Khmerul, on 20th August 2009, 14:20, said:

Cu cat speli parul mai des cu atat il stresezi mai tare. Tendinta de ingrasare este si mai accentuata. Relipidarea scalpului apare natural dar cand degresezi odata la 2 zile....incepe sa se apere.
Vezi PM

Asta nu era teoria feedback-ului pe care au demontat-o Kligman si Shelley pe la jumatatea secolului trecut si de atunci nimeni nu i-a contrazis? :naughty:

#93
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

 Khmerul, on 20th August 2009, 13:52, said:

Oaaau, am o culoare numai a mea.... :bouncey:
Stii, ca in reclama aia "pentru ca meriti".  :naughty:

#94
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

 Khmerul, on 20th August 2009, 14:20, said:

Cu cat speli parul mai des cu atat il stresezi mai tare. Tendinta de ingrasare este si mai accentuata. Relipidarea scalpului apare natural dar cand degresezi odata la 2 zile....incepe sa se apere.
Vezi PM

la ce porcarii sunt in aer zi de zi si prin cate trece parul si cate mirosuri absoarbe chiar nu mi-ar placea sa stea mai mult de 2 zile nespalat, hai 3. pana la urma si scalpul este la fel de expus ca si restul corpului, e firesc sa fie curat...stiu ca il stresez mai tare asa, d-asta si caut sampoane cu formula blanda, pe care sa le pot utiliza des si sa nu-i provoc acest mecanism de aparare de care zici :P

nu am par gras, doar un fir relativ fragil si subtire, care il face sa nu aiba volum, mostenire din stramosi...

am observat ca sampoanele cu silicon nu imi fac bine, il pleostesc si mai tare si atunci le evit. am inteles ca nici aloea nu e f indicata, dar daca majoritatea sampoanelor bio o contin ma risc. decat cu silicoane...:P

#95
fata_verde

fata_verde

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.08.2009

 Thomas-, on 20th August 2009, 18:06, said:

Ar fi fost frumos sa ne si spui despre ce e vorba.


nu am spus numele cremei pt ca nu e cunoscuta. am cautat pe net informatii  si nu am gasit nimic..doar pe site-ul firmei


pun link-ul aici.. http://www.sylvainmo...i...oducts&id=5

#96
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006
Khmerul, imi citesti te rog si mie in sampon?

Este vorba de Ducray Nutricerat.

Iaca lista:
Water (aqua), Sodium laureth sulfate, cocamide mipa, cocamidopropyl betaine, peg-7 glyceryl cocoate, propylene glycol, shorea robusta seed butter ( shorea robusta), C12-16 alcohols, cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, disodium edta, fragrance( parfum), glycol palmitate, glycol stearate, guar hydroxypropyltrimonium chloride, hydrogenated lecitin, linalool, palmitic acid, sodium chloride, sodium hydroxide, sorbic acid, squalane, yellow 5( CI 19140), yellow 6(CI 15985).

Suna cam plastic, nu ? :confuzzled:

Multumesc.

#97
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 14.03.2006
LIPSTICK de la TIS, in 3 variante:

1. Cu ALOE VERA: Polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate , octyldodecanol , carnauba , candelila cera , cera alba , cetearyl glucoside , cetearyl alcohol , ricinus communis oil , petrolatum , cetyl alcohol , Hippophae rhamnoides , Aloe vera , CI BO 9330

2. Cu ECHINACEEA SI VITAMINA E: Hydrogenated palm kernel glycerides , hydrogenated palm glycerides , cera alba , ricinus communis , petrolatum , cetyl alcohol , Echinacea purpurea , tocopheryl acetate , parfum

3. Cu PROPOLIS: Polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate , octyldodecanol , carnauba , candelila cera , cera alba , cetearyl glucoside , cetearyl alcohol , ricinus communis oil , petrolatum , cetyl alcohol , Propolis cera.

Multumesc.

#98
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Kerkyra, la cel cu propolis e vorba de Lipropol? Ca al meu nu are chestiile alea. La mine e asa:
Hydrogenated palm kernel glycerides, hydrogenated palm glycerides, petrolatum, ricinus communis, cera alba, cetyl alcohol, Propolis cera, parfum.

#99
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 14.03.2006

 diorama, on 21st August 2009, 10:00, said:

Kerkyra, la cel cu propolis e vorba de Lipropol? Ca al meu nu are chestiile alea. La mine e asa:
Hydrogenated palm kernel glycerides, hydrogenated palm glycerides, petrolatum, ricinus communis, cera alba, cetyl alcohol, Propolis cera, parfum.

Da. Acum, sa fiu sincera, am luat ingredientele de pe net, am la mine alt tip, nu pe cel cu propolis, unde corespund ingredientele si am presupus ca site-ul e corect. Sper sa nu ma fi inselat si sa se fi schimbat compozitia, voi verifica si eu acasa, folosesc frecvent acest lipstick, am acasa celelalte sortimente. Sa ramanem deocamdata la varianta 2, care corespunde.

#100
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009

 Thomas-, on 20th August 2009, 15:22, said:

Multumesc frumos.

NIVEA DEODORANT. Fresh Natural. Ocean Extracts.

[ http://products2.nivea.com/img/generated/scaled/b1fef3e24adbb6739dbe27ef335166ec.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ingredienta: Aqua, Aluminium Chlorhydrate, Isoceteth-20, Butylene Glycol, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Isostearate, Parfum, Persea Gratissima, Maris Limus, Ostrea, PEG-150 Distearate, Propylene Glycol.

Boon, trebuia sa ajungem si aici. Daca este prezentat ca deodorant nu este prea "cusher" deoarece este in primul rand antiperspirant.
Am prezentat intr-un post anterior diferentele intre cele doua categorii de produse, dpdv al mecanismului de actiune.
Intrebarea este - aluminiul. Sunt multe referinte despre asocierea dintre folosirea vaselor de aluminiu si Altzheimer.
Insa NU exista dovezi despre asocierea aluminiului cu cancerul (si cancerul de san).
mai mult avem aici:
http://info.cancerre...ies/deodorants/

In rest este un produs absolut OK, are extracte, are dicaprilil carbonat - reduce urmele albe si este emolient

Pot sa va spun ca si eu folosesc un antiperspirant crema cu aluminiu.


 fata_verde, on 20th August 2009, 19:08, said:

am primit recent o crema de ochi, f scumpa...cica ar costa 140 de lei. miroase destul de ''sanatos", a plante si are urmatoarele ingrediente:

Lift fermeté contour des yeux SYLVAN COSMETICS
Saccharomices Cerevisiae Extract, Oenothera Blennis Oil, Glicerin, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stereate & Steareth 25 & Ceteth 20 & Stearyl Alcohol, Camelia Sinensis Leaf Extract, Glycine Soja Protein, Oxido Reductases, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Retynil Palmitate, Linum Usitatissimum Oil, Kaolin, Parfum, Sodium Hylauronate, Sodium ascorbyl phosphate, Phenoxiethanol & MEBPI parabens

ma ajutati si pe mine sa descifrez?
multumesc anticipat

extract drojdie bere (bun, ff bogat in vitamine in special grupul B ), ulei de evening primrose, glicerina, alcool C16 (factor consistenta) gliceryl stearat - factor de consistenta, steareth 25 (alcool stearilic C18 cu 25 moli EO - emulgator), ceteth 20 - alcool C16-18 cu 20 EO - emulgator, alcool stearilic (C18) - factor consistenta, extract de ceai (probabil verde sau alb), proteine de soia, oxidoreductaza (enzime) ulei macadamia, vitamina E si vitamina A, argila, parfum, sare de Na a acidului hialuronic (NMF - natural moisturizing factor), derivat de vitamina C, fenoxietanol si TOTI parabenii.

Crema este foarte misto dar pacatuieste in 2 locuri. Baza de emulgatori etoxilati - la ce bogatie de active au pus, se putea pune naibii ceva mai "spalat" . Si, evident parabenii.
Daca poti sa treci de parabeni - DA

Edited by Khmerul, 21 August 2009 - 10:39.


#101
mariaroxana

mariaroxana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.08.2009
Multumesc ...o sa incerc sa fac rost de eticheta ...sa ma lamuresc cu SLS-ul

#102
mariaroxana

mariaroxana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.08.2009
Mai am pt analizat

HERBAGEN CREMA CU EFECT IMEDIAT ANTIRID , ARGANIA
, 100 ML -grupa de varsta 35-55 ani
INGREDIENTE (INCI) : Aqua , Dicaprylyl Carbonate , Propylen Glycol , Argania Spinosa Kernel Extract , Sodium Cocoyl Glutamate , Carbomer , Butyrospermum Parkii , Cetearyl Alcohol , Stearic Acid , Cetearyl Glucoside , Glyceryl Stearate , Ceteareth-20 , Ceteareth-12 , Cetyl Palmitate , Argania Spinosa Kernel Oil , Phenoxyethanol , Parfum , 2-Amino-2-Methyl-1-Propanol , Ethylhexylglycerin , Potassium Sorbate .

Se poate folosi si in zona ochilor ? Eu stiam ce nu e recomandat sa folosesti crema de fata si pt ochi

HERBAGEN ULEI DE MASAJ REVITALIZANT   
INGREDIENTE (INCI) :   Paraffinum liquidum , Citrus grandis , Mentha piperita , Pelargonium capitatum , Citrus aurantium , Tocopherol hidrogenated palmgliceride citrate , CI 12700 , CI 61554 .

ELMIPLANT CREMA CONTUR OCHI-UL. SAMBURI STRUGURI+UL.MIGDALE
INGREDIENTS : Water , Glyceryl polymethacrylate , Ethylhexyl stearate , Dicaprylyl carbonate , Methylsilanol mannuronate , Phenoxyethanol , Sodium Carbomer , Prunus amygdalus dulcis / Sweet almond oil , Grape seed oil , Ammonium acryloyldimethyltaurate / beheneth-25 methacrylate crosspolymer , Hexyldecanol , Hexyldecyl laurate , Capryloyl glycine , Rosa Centifolia flower extract , Propylene glycol , Mica , Ethylhexyl glycerin , Titanium dioxide , Sodium hyaluronate , Tilia Cordata flower extract , Centaurea Cyanus flower extract , Xanthan gum , Tocopherol , Hydrogenated palm glycerides citrate , hydrolyzed vegetable protein , PVM/MA copolymer , Equisetum arvense extract , Glycyrrhiza glabra/ Licorice root extract , Pectin , Serine , Arginine , Proline , Tetrasodiumedta , Fragrance .

Multumesc anticipat

#103
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
Am si eu un produs americanesc la puricat. Se numeste Palmer's Cocoa Butter Formula Lotion with Vitamin E si are urmatoarele componente:

INGREDIENTS: Water (Aqua), Theobroma Cacao (Cocoa) , Extract, Glyceryl Stearate, Petrolatum, Propylene : Glycol. Glycerin, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Mineral Dil (Paraffinum liquidum), Stearalkonium Chloride, Cetyl Alcohol, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Fragrance (Parfum). Hydroxyethycellulose, PEG-8 Stearate, Methylparaben, Propylparaben, Yellow 5 (Cl19140), Orange 4 (015510).

Parabenii, colorantii si parfumul stiu ca nu sunt bune, untul de cacao, uleiul de cocos si vitamina E stiu ca sunt bune, dar ce e cu restul? Si per total e ok, sau mai bine ma lipsesc?

Edited by Jaqueline, 23 August 2009 - 19:25.


#104
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009

 amma, on 20th August 2009, 20:22, said:

Asta nu era teoria feedback-ului pe care au demontat-o Kligman si Shelley pe la jumatatea secolului trecut si de atunci nimeni nu i-a contrazis? :naughty:


Nu, este observatia mea pe mai multi subiecti.

 Jaqueline, on 20th August 2009, 21:34, said:

Stii, ca in reclama aia "pentru ca meriti".  :naughty:

Fiindca veni vorba,

Asta cu "pentru ca meriti" este tot un claim, un claim emotional.

 adrianatoma, on 20th August 2009, 21:42, said:

nu am par gras, doar un fir relativ fragil si subtire, care il face sa nu aiba volum, mostenire din stramosi...

Asta o sa te chinuie peste vreo 40 de ani.

Edited by Khmerul, 21 August 2009 - 18:39.


#105
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Vad ca n-a mai avut nimeni nevoie de Khmerul de ieri si nu vreau sa rugineasca. :) Am si eu 2 produse de analizat:

DR. ORGANIC POMEGRANATE DAY CREAM - anti aging
Aloe barbadensis leaf juice extract, Aqua, Cetearyl alcohol, Butyrospermum parkii (Shea) butter, Glyceryl stearate, Corn starch modified, Peg-100 stearate, Theobroma cacao seed butter, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Prunus amygdalus dulcis (sweet almond) oil, Triticum vulgare (Wheat) germ oil, Squalene, Glyceryl caprylate, Oenothera biennis (Evening primrose) oil, Glycerin, Sodium benzoate, Potassium sorbate, Parfum, Punica granatum fruit extract, Tocopheryl acetate, Ubiquinone, Sorbic acid, Geraniol, Hexyl cinnamal, Citronellol, Limonene, Linalool.

DR. ORGANIC POMEGRANATE TOOTHPASTE - asta nu e produs cosmetic dar ingredientele tot alea's :)
Glycerin, Aloe barbadensis leaf juice, Sorbitol, Hydrated silica, Hydroxyethylcellulose, Aroma, Sodium lauroyl sarcosinate, Punica granatum extract, Cetraria islandica extract, Arnica montana extract, Sodium monofluorophospate, Menthol, Escin, Maleuca alternifolia oil, Xylitol, Aqua, Sodium hydroxymethylglicinate, Potassium sorbate, Cidric acid, Limonene. Contains Sodium monofluorophospate.

Mie nu-mi sare nimic anume in ochi (in afara de Parfum la crema...). Tu ce zici? Multumesc :P

#106
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009

 nile, on 20th August 2009, 22:04, said:

Khmerul, imi citesti te rog si mie in sampon?

Este vorba de Ducray Nutricerat.

Iaca lista:
Water (aqua), Sodium laureth sulfate, cocamide mipa, cocamidopropyl betaine, peg-7 glyceryl cocoate, propylene glycol, shorea robusta seed butter ( shorea robusta), C12-16 alcohols, cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, disodium edta, fragrance( parfum), glycol palmitate, glycol stearate, guar hydroxypropyltrimonium chloride, hydrogenated lecitin, linalool, palmitic acid, sodium chloride, sodium hydroxide, sorbic acid, squalane, yellow 5( CI 19140), yellow 6(CI 15985).

Suna cam plastic, nu ? :confuzzled:

Multumesc.
apa, lauril eter sulfat, cocamida, betaina, un relipidant (are EO) PG - provine din extracte, unte din seminte de shorea robusta (un copac asiatic), alcooli C12-16 probabil cu rol de opacifiere, proteina de grau quaternizata (rol de conditionare), EDTA - complexant pt reducerea influentei duritatii apei, glicol palmitat si stearat pentru opacifiere, faina guar quaternizata (conditionare), lecitina hidrogenata (probabil emulsionant), restul sunt maruntisuri.
Un sampon cu efect relipidant si conditionator. Probabil merge la spalari dese.
Nu merita 40-50 lei de loc.
La sampoane ori ai o baza banala (ca asta) si ingrediente active traznet, ori o baza traznet si ingrediente active banale (ie urzica) sau baza banala si ingrediente banale sau, cazul cel mai misto - baza traznet si active traznet - ff rare.

Nu are decat 2 ingrediente so-so (cocamida si gliceril cocoatul.
Mda.

#107
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009

 kerkyra, on 21st August 2009, 08:35, said:

LIPSTICK de la TIS, in 3 variante:

1. Cu ALOE VERA: Polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate , octyldodecanol , carnauba , candelila cera , cera alba , cetearyl glucoside , cetearyl alcohol , ricinus communis oil , petrolatum , cetyl alcohol , Hippophae rhamnoides , Aloe vera , CI BO 9330

2. Cu ECHINACEEA SI VITAMINA E: Hydrogenated palm kernel glycerides , hydrogenated palm glycerides , cera alba , ricinus communis , petrolatum , cetyl alcohol , Echinacea purpurea , tocopheryl acetate , parfum

3. Cu PROPOLIS: Polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate , octyldodecanol , carnauba , candelila cera , cera alba , cetearyl glucoside , cetearyl alcohol , ricinus communis oil , petrolatum , cetyl alcohol , Propolis cera.

Multumesc.

Tisul are 2 baze de lipstick cu care lucreaza. Este una simpla - varianta b bazata pe unt de palm kernel oil si palm glicerides, ambele hidrogenate (ca o margarina). Structural aceleasi chestii se gasesc in baza de supozitoare :naughty:  dar asta e, atat la lipstick cat si la supozitor este una si acceasi cerinta - sa se topeasca la 37 grade (temperatura corpului), si una mai elaborata.
Baza mai elaborata, desi pare yuck la prima vedere, nu e de loc asa. poligliceril-2 dipolihidroxi stearatul este un compus provenit exclusiv din ingrediente vegetale prin procese chimice acceptate si de Ecocert. Octil dodecanolul este un alcool gras de masa moleculara mare, ramificat. Exclusiv din ingrediente vegetale. Carnauba e ceara de carnauba, ceara de calendila, ceara de albine, cetearil glucozide - printre cei mai misto emulgatori la ora asta, super green (se obtin din alcooli grasi si glucoza, prin sinteza directa), alcool cetearilic - alcool C16-18, ulei de ricin - asta e plasticizant, face stick-ul sa nu fie friabil, ulei mineral - singura nasparleala, ulei de catina, aloe vera si colorantul
Deci toate sunt OK, cu exceptia uleiului mineral dar care in toate cazurile este putin (max 5%)
Si inca un detaliu mai putin stiut. Tisul chiar pune extracte si pune din belsug. Pacatul lor e ca sunt cam "traditionalisti" si foarte legati de ulei mineral si vaselina. Pe de alta parte sunt o firma farma si trebuie sa faca anumite lucruri dupa Farmacopee. Si daca farmacopeea spune la Unguenta ca se foloseste vaselina apoi aia o pune ca altfel isi urca ANM-ul in cap.

Kerkya, avatarul tau este pisic la conserva??

 emilusha11, on 17th August 2009, 22:48, said:

2.)balsam de buze cold cream de la AVENE[/b]

ricinus communis(castor) seed oil, isopropyl, palmitate, hydrogenated lanolin, petrolatum, ozokerite, mineral oil (paraffinum liquidum) hydrogenated castor oil, sqalane beeswax(cera alba), cetyl esters, bis-digly-ceryl polyacyladipate-2, hydrogenated polysobutene, aluminium sucrose octasulfate, glyceryl linoleate cetearyl ethylhexanoate mica, aqua, butyrospermum parkii(shea butter) fruit fragrance, glyceryn linolenate, isopropyl myristate, propylparaben, stearyl glycyrrhetinate, titanium dioxide, tocopheryl acetate.

De aia va tot zic, uitati-va si la produse romanesti inainte de a da kile de bani......

Edited by Khmerul, 23 August 2009 - 20:38.


#108
risuka

risuka

    Gheparduta pufoasa

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,171
  • Înscris: 22.06.2007
Tocmai ce am primit doua produse noi pentru par si sunt curioasa daca sunt in regula, deci, la analizat:
1. Sampon Liftex Color Protection, Wella
Ingrediente: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, PEG -3 Diserate, Sodium Benzoate, Sodium Chloride, Parfum, Panthenol, Polyquaternium - 10, Citric Acid, Sodium Formate, Peg - 35 Castor Oil, Maris Sal, Tocopheryl Acetate, Sodium Hydroxide, Polysorbate 20, Glyoxylic Acid, Buthylphenyl Methyl Propional, Formic Acid, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicyclate, Citronnelloil, Geranioil, Prunus Armeniaca, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, Paba, Phonoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Ethylparaben, Buthylparaben.

2. Volume Protein Mask, Wella
Ingrediente: Aqua, Behentrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Hydroxylpropyl Starch Phosphate, Isopropyl Alcohol, Amodimethicone, Propylene Glycol, Panthenol, Quaternium - 80, Phenoxyethanol, Parfum, Methylparaben, Cyclomethicone, Trideceth - 12, Tocopherylacetate, Maris Sal, Prunus Armeniaca, Buthylphenyl Methyl Propional, Polysorbate 20, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicyclate, Citronnelloil, Hydrolyzed Soy Protein, Geranioil, Cetrimonium Chloride, Alpha - Isomethyl Ionone, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, Bambusoidea, Potassiom Sorbate, Paba, Propylparaben, Ethylparaben, Buthylparaben, Isobutylparaben.

Din pacate, observ ca amandoua au multi parabeni, dar vreau totusi sa ma risc, in functie de celelalte ingrediente.
Multumesc anticipat! :arigato:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate