Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxe cumparare masina 2024

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!
 La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica
 Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...
 date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...
 

Clicknet vs Fiberlink

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
159 răspunsuri în acest subiect

#19
bit 61

bit 61

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.573
  • Înscris: 17.09.2005

 Blackhawk, on 5th July 2009, 13:45, said:

acum platesc 28lei si am peste 6MB/s (sau in unitatea ta de masura >50Mbs)

Conform SI unitatea indicata de el este cea corecta:adica Mbs.
biti,kilobiti ,megabiti ,gigabiti pe secunda,acestea sint unitatile de masura pentru "viteza".
Nu Bytes sau octeti (si multipli acestora) pe secunda.

#20
titi33

titi33

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 828
  • Înscris: 06.05.2004
Se poate lua de la rds numai internet ,fara telefon  si cablu  la 28 de lei ?
As lua si tel. dar sunt prins la RomTelecom inca un an cu contract Dolce.

#21
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.113
  • Înscris: 20.01.2007
Telefonul oricum este inclus in pretul netului, trebuie doar sa il accepti sau soliciti.
Deci platesti netul 28 sau 39 de lei si ai si telefon fix la care se poate adauga si un mobil cu 300 sau 500 de minute incluse in reteaua fixa si mobila (minute comune fix-mobil) in functie de tipul de abonament fiberlink.

http://www.rdstel.ro/doc/ctr_extra.pdf

Editat de danutz1, 07 iulie 2009 - 12:15.


#22
titi33

titi33

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 828
  • Înscris: 06.05.2004
multzam mult danutz.

#23
silverflower

silverflower

    Anti-dogmatic

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.828
  • Înscris: 04.05.2008

 asot_mike, on 5th July 2009, 10:39, said:

RDS este cu mult peste Romtelecom in ceea ce priveste serviciile de internet&data. ...
- Poate sub... Stau la casa, am fost preluat la inceputul lui 2008 de catre RDS de la o companie mica dar care mergea brici. Dupa trecerea la PPPOE in martie 2008 am avut numai intreruperi, am trimis peste 50 de sesizari. Dupa fiecare sesizare ii dadea drumul si mergea intre o ora si o saptamina. De multe ori n-am mai trimis sesizare ca imi faceam nervi, isi mai revenea uneori a doua zi. Ce e drept am un prieten care sta in zona cablata si-i merge perfect, dar asta nu ma incalzeste cu nimic. Aproape de fiecare data ii intrebam cind se trece pe fibra in zona mea: "In viitorul apropiat!". Niste lucrari pentru scoala pentru care aveam nevoie de net au fost ultima picatura: acum vreo zece zile mi-am luat Clicknet de 6Mb (5,4 in teste) cu router wifi si evident, merge perfect! Azi mi-am reziliat contractul (de 28 Lei) din "motive tehnice" iar functionara a incercat sa ma convinga ca "zilele astea punem fibra, ca o sa aveti luna viitoare...", chiar de ar fi adevarat, pai de ce nu mi-a zis nimeni nimic niciodata pina acum, nici macar aproximativ, ca puteau fi si citiva ani? Sa le fie de bine, eu nu mai risc, poate sa fie gratis si 1GB/s, daca se intrerupe cind ai nevoie de net pentru serviciu sau scoala, atunci nu-mi trebuie!

Editat de silverflower, 10 iulie 2009 - 16:13.


#24
Daros

Daros

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 702
  • Înscris: 10.04.2007
Pacat ca se mai intimpla si situatii precum cea descrisa de tine; desi nu cred ca pe ansamblu imaginea RDS se rezuma la ceea ce ai postat aici!
Topicul se intituleaza "Clicknet vs Fiberlink", in concluzie nu are legatura cu ceea ce ai scris tu.
Rezumind, intre Clicknet si Fiberlink lucrurile stau doar intr-un singur fel: Fiberlink de la RDS este alegerea corecta! :thumbup:

#25
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.103
  • Înscris: 05.05.2003

 cipy1185, on 5th July 2009, 20:57, said:

@Airboy: daca tie iti merge prost, nu inseamna ca la toti le merge la fel cum iti merge tie. iar faza cu baietii care au venit sa testeze nu o cred sau daca intradevar au venit nu aveau chef sa-ti faca sa mearga mai bine, te-au simtit pe cine simpatizezi :). pana una alta la rds ai 15 Mbps, deci tot mai mult ca la rtc.

Nu inteleg despre ce vorbesti aici! Te rog clarifica!

#26
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.800
  • Înscris: 28.05.2006
Cred ca se referea la AcidMan

#27
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.103
  • Înscris: 05.05.2003
Nu de alta dar nu-mi aduc aminte sa fi zis ceva de RDS, din simplul motiv ca nu exista in zona :)

#28
cipy1185

cipy1185

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 860
  • Înscris: 11.04.2007
AcidMan am vrut sa zic... scuze.

Editat de cipy1185, 11 iulie 2009 - 19:57.


#29
Gabriel21

Gabriel21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 37
  • Înscris: 21.06.2009
Laudati toti acia RDSu si mie imi mananca zilele.Daca ati sta la casa ati vedea voi cat de tare e RDSu vostru.Pica din 10 in 10 minute, nimic nu poti sa faci pe netu.Si telefonu pica,chiar dak e calculatoru oprit,echipa tehnica nu stie ce sa faca ptr k problema e la nivel national.Vai de capul lor !

#30
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.995
  • Înscris: 16.05.2009
Sunt si eu curios de ce acest topic care a avut o copie la indigo pe aria romtelecom (unde a fost inchis de mai bine de doua saptamani) mai exista inca.
On. Singurul lucru care se poate compara cu clicknet este cablelink. Fiberlink este la vre-o doua trepte mai sus pe scara "evenimentelor".

Editat de kineceler, 11 iulie 2009 - 22:34.


#31
cipy1185

cipy1185

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 860
  • Înscris: 11.04.2007

 Gabriel21, on 11th July 2009, 23:27, said:

echipa tehnica nu stie ce sa faca ptr k problema e la nivel national.
De unde le scoti? vezi poate te-au pacalit astia.

#32
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.018
  • Înscris: 19.04.2006

 Gabriel21, on 11th July 2009, 22:27, said:

Laudati toti acia RDSu si mie imi mananca zilele.Daca ati sta la casa ati vedea voi cat de tare e RDSu vostru.Pica din 10 in 10 minute, nimic nu poti sa faci pe netu.Si telefonu pica,chiar dak e calculatoru oprit,echipa tehnica nu stie ce sa faca ptr k problema e la nivel national.Vai de capul lor !
LOLZO  :lol:

Oricum, cea mai tare chestie e ca te-ai inscris sa ne spui noua asta.

#33
razyell_3x

razyell_3x

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 658
  • Înscris: 14.04.2007
De parca ar fi contat care era ISP-ul nefericitului :) .... ce te face sa scrii lipsa de sau proasta informare  ;) .

Orice operator de telecomunicatii este obligat prin lege sa furnizeze datele de identificare ale utilizatorilor sai la solicitarea intemeiata si legitima a autoritatilor statului in momentul in care incriminatul a savarsit actiuni care contravin legislatiei in vigoare.

#34
Zamfirescu983

Zamfirescu983

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 62
  • Înscris: 22.07.2009

 razyell_3x, on 28th July 2009, 19:14, said:

De parca ar fi contat care era ISP-ul nefericitului :) .... ce te face sa scrii lipsa de sau proasta informare  ;) .

Conteaza foarte mult ISP-ul. Ca doar fanii RDS se lauda cu ultra-viteza cu care descarca "filme documentare".  ;)

#35
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.995
  • Înscris: 16.05.2009
Unii "e" mici inca si nu le-au explicat parintii cum e cu binele si raul. Ghinion necunoasterea legii nu te scuteste de pedepsele dispuse pentru incalcarea ei.

#36
Radu18-

Radu18-

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 955
  • Înscris: 16.02.2008

 Zamfirescu983, on 28th July 2009, 18:50, said:

Fiberlink face victime

Si ce legatura are asta cu titlul topicului "Clicknet vs Fiberlink?"

Quote

Conteaza foarte mult ISP-ul. Ca doar fanii RDS se lauda cu ultra-viteza cu care descarca "filme documentare".  ;)
Deci cu alte cuvinte admiti ca la RDS sunt ultraviteze, adica ce vroiai tu sa zici mai voalat este ca, Clicknet nici nu pute fata de Fiberlink:)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate