Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Ce facultate sa aleg?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
47 replies to this topic

#37
Vreaumultibani2009

Vreaumultibani2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.06.2009

View Postfigo1988, on 30th June 2009, 22:59, said:

hai sa iti spun cum sta treaba: oamenii care cu adevarat sunt smecheri nu vin pe un forum si se dau rotunzi plangand de mama focului ca vor o hartie de la spiru haret ca sa spuna ca au si ei o facultate. dinozaurii aia de care zici tu te-ar face de ras intr-o discutie fata in fata si in fata pitipoancelor cu care umbli si a "tovarasilor" cu care imparti acelasi bilet de autobuz pentru ca ei au ceva ce tu nu o sa ai niciodata: inteligenta.

eu chiar cred/sper ca e facut la misto topicul asta. pai tu vii aici si te dai miezu' actiunii cu srlu tau si pe urma ne spui ca esti f smecher in ce faci, dar vezi Doamne' vrei si tu o facultate :)). PT CE? tu iti dai seama ca nu are nici un sens ce zici tu aici?

PS: daca chiar ai facut prin absurd ceva banuti in RO eu te sfatuiesc cu toata sinceritatea sa te cari pana nu o sa o iei tu pe spinare pt altul. E plina tara de fazani care prind si ei un banut si mai apoi sunt trimisi sa incaseze pt altii (vezi Penescu, Vlas si alti care semnau ca primarii peste orice).

ON-TOPIC: spiru chiar e lejer si nici nu trebuie sa dai pe acolo. cat despre domeniu, chiar nu cred ca o sa conteze, majoritatea cand aude de spiru isi da seama cam care e treaba deci poti sa le zici ca ai facut si fizica cuantica ca tot acelasi drac e.
Deci cu Spiru nu tine...ca toata lumea stie ce e acolo..ok alte idei? Si da sunt smecher in ce fac da vreau o diploma ca sa dau bine aia e tot. Traiesc cum nu iti imaginezi de bine si fara da' mi-am pus in cap sa iau o diploma. Aia e tot. Ce e asa de greu de inteles? Nu ma plang de nimic doar voiam o informatie. Daca voi credeti ca facultatea o sa va faca bogati sa va fie de bine! Mie mi-e clar ca nu e asa. Si poti sa stai linistit chiar am dat clasa unor idioti de profesori din ASE de au ramas aia masca ce faceam io....Si nu nu umblu cu pitipoance. Sunteti si aci frustrati ca nu sunteti in stare sa faceti rost de gagici sau ce? Ce legatura au femeile cu ce intrebare am pus io? Voi va duceti la facultate ca sa invatati de la niste sarantoci ( cu exceptiile de rigoare ) cum se scot banii. Va spun ca nu o sa vedeti bani in viata cu mentalitatea asta.

#38
Vreaumultibani2009

Vreaumultibani2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.06.2009
@Thomas: Imi imaginez ce viata marfa ai...stai pe forum si injuri necunoscuti...Trebuie sa fie o placere...Macar te excita? Te face sa te simti bine? Ma intreb oare ai avea acelasi tupeu si pe strada? Sau in fata sefului?

#39
Radu_TGW

Radu_TGW

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 26.01.2008
băi patroane , nu trebuie să dai ordine pe la sclavi la ora asta? stai de forumuri?

#40
Vreaumultibani2009

Vreaumultibani2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.06.2009

View PostRadu_TGW, on 1st July 2009, 12:47, said:

băi patroane , nu trebuie să dai ordine pe la sclavi la ora asta? stai de forumuri?
Cand o sa mai cresti mare o sa afli ca pe acuma e oricum pauza de masa si oricum daca esti patron dai ordinele de dimineata mai stai putin mai citesti un ziar si pleci. Da' tu n-ai de unde sa stii ca tu muncesti de la 7 la 7 pe 3 seminte...Si apropo: LA MUNCA!! Tu de ce stai pe forum-uri in loc sa aduci bani la stapanu' tau?

Edited by Vreaumultibani2009, 01 July 2009 - 12:51.


#41
djody

djody

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 07.04.2008
topicul asta ar trebui trecut la fun   :roflmao: :roflmaofast:  
Auzi "E usor sa iei 10 la niste mizerii de matematici si fizici da' e greu sa faci un produs si sa-l lansezi si sa ai succes."
Chiar sunt curios ce medii ai avut tu in liceu...(mai ales la matematica si fizica)  Un lucru e cert  nu exista facultate pentru aptitudinile tale!( cel putin asa cred ..poate se inventeaza una peste noapte gen "facultatea de facut bani" )

#42
Radu_TGW

Radu_TGW

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 26.01.2008

View PostVreaumultibani2009, on 1st July 2009, 13:44, said:

Cand o sa mai cresti mare o sa afli ca pe acuma e oricum pauza de masa si oricum daca esti patron dai ordinele de dimineata mai stai putin mai citesti un ziar si pleci. Da' tu n-ai de unde sa stii ca tu muncesti de la 7 la 7 pe 3 seminte...Si apropo: LA MUNCA!! Tu de ce stai pe forum-uri in loc sa aduci bani la stapanu' tau?
uuuuăăăuu... chiar citești ziare sau te uiți numa' la fata de la pagina 5, nebune :wub:  ?

#43
Jack90

Jack90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 30.08.2007

View PostVreaumultibani2009, on 30th June 2009, 23:38, said:

Deci cu Spiru nu tine...ca toata lumea stie ce e acolo..ok alte idei? Si da sunt smecher in ce fac da vreau o diploma ca sa dau bine aia e tot. Traiesc cum nu iti imaginezi de bine si fara da' mi-am pus in cap sa iau o diploma. Aia e tot. Ce e asa de greu de inteles? Nu ma plang de nimic doar voiam o informatie. Daca voi credeti ca facultatea o sa va faca bogati sa va fie de bine! Mie mi-e clar ca nu e asa. Si poti sa stai linistit chiar am dat clasa unor idioti de profesori din ASE de au ramas aia masca ce faceam io....Si nu nu umblu cu pitipoance. Sunteti si aci frustrati ca nu sunteti in stare sa faceti rost de gagici sau ce? Ce legatura au femeile cu ce intrebare am pus io? Voi va duceti la facultate ca sa invatati de la niste sarantoci ( cu exceptiile de rigoare ) cum se scot banii. Va spun ca nu o sa vedeti bani in viata cu mentalitatea asta.
chiar m-ai facut curios in ce domeniu activezi.
Nu uita un lucru: casa in care locuiesti a fost proiectata de un om cu facultate. Masina cu care circuli a fost proiectata de oameni cu facultate. Calculatorul/Laptopul a fost proiectat de oameni cu facultate.
Nu e frumos sa arunci cu noroi in toti pentru ca nu ai dreptate.
Inteleg ca vrei sa ai o diploma ca sa razi de cei din anturajul tau care bineinteles ca nu au asa ceva.
Oricine cu un pic de scoala a vietii, curaj in asumarea riscurilor si ceva capital poate sa faca bani (mai ales in Romania).
Cred ca nu realizezi ca nu toti pot fi patroni, trebuie sa fie si doctori si avocati si muncitori necalificati si gestionari etc...
Selectia naturala are grija sa-i indrume pe toti pe drumul lor dupa capacitati, insa asta nu inseamna ca cei favorizati trebuie sa-si bata joc de cei ce nu au ajuns ca ei sau care au alte valori morale la care tin si nu doar banii.
Nu mai arunca cu noroi in toata lumea ca intotdeauna va fi altcineva mai bogat, mai destept(desi...) decat tine.
Din pacate nu sunt din Bucuresti asa ca nu iti pot raspunde la intrebare.

Edited by Jack90, 01 July 2009 - 13:31.


#44
Vreaumultibani2009

Vreaumultibani2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.06.2009

View PostRadu_TGW, on 1st July 2009, 14:22, said:

uuuuăăăuu... chiar citești ziare sau te uiți numa' la fata de la pagina 5, nebune :wub:  ?
Am spus daca esti patron ca stai citesti ziaru' si alte dinastea da' asta nu inseamna ca asta fac io neaparat....Io culmea chiar nu stau sa citesc ziaru' da' stiu ca multi fac asta....Si nu prea am de ce sa ma uit la uratele de la pagina 5....unii au femei si in realitate nu numa' in poze...


View PostJack90, on 1st July 2009, 14:29, said:

chiar m-ai facut curios in ce domeniu activezi.
Nu uita un lucru: casa in care locuiesti a fost proiectata de un om cu facultate. Masina cu care circuli a fost proiectata de oameni cu facultate. Calculatorul/Laptopul a fost proiectat de oameni cu facultate.
Nu e frumos sa arunci cu noroi in toti pentru ca nu ai dreptate.
Inteleg ca vrei sa ai o diploma ca sa razi de cei din anturajul tau care bineinteles ca nu au asa ceva.
Oricine cu un pic de scoala a vietii, curaj in asumarea riscurilor si ceva capital poate sa faca bani (mai ales in Romania).
Cred ca nu realizezi ca nu toti pot fi patroni, trebuie sa fie si doctori si avocati si muncitori necalificati si gestionari etc...
Selectia naturala are grija sa-i indrume pe toti pe drumul lor dupa capacitati, insa asta nu inseamna ca cei favorizati trebuie sa-si bata joc de cei ce nu au ajuns ca ei sau care au alte valori morale la care tin si nu doar banii.
Nu mai arunca cu noroi in toata lumea ca intotdeauna va fi altcineva mai bogat, mai destept(desi...) decat tine.
Din pacate nu sunt din Bucuresti asa ca nu iti pot raspunde la intrebare.
Nu intelegi...nu am nimic ca au facultate..problema e ca aia cand se apuca sa proiecteze un nou model de Ferrari nu se apuca din cauza ca au facultate. Nu facultatea ii face sa fie destepti. Sunt absolut convins ca poti sa excelezi intr-un domeniu fara sa ai nici un certificat gen diploma. Aia care fac blocuri sunt oameni cu scoala sa zicem.. da' asta nu le schimba statutul. Daca sunt platiti prost tot saraci sunt oricate facultati ar avea. Incerc sa combat mentalitatea ca numa cu diploma reusesti, insa in acelasi timp vreau o diploma nu ca sa ma dau mare in fata alora care au diploma ci tocma din cauza ca oamenii pun atata pret pe o hartie. Nu as avea nevoie de ea daca nu ar fi atatia sclavi care sa-i ridice in slavi pe oamenii cu facultati. Daca vrei...ma conformez ca sa pot dupa aia sa am niste avantaje asupra altora...Toata lumea zice ca daca esti bogat esti prost. Atunci iau o diploma ca sa am ce sa le dau la sclavi peste nas. Sunt un om foarte pragmatic.

View Postdjody, on 1st July 2009, 14:08, said:

topicul asta ar trebui trecut la fun   :roflmao: :roflmaofast:  
Auzi "E usor sa iei 10 la niste mizerii de matematici si fizici da' e greu sa faci un produs si sa-l lansezi si sa ai succes."
Chiar sunt curios ce medii ai avut tu in liceu...(mai ales la matematica si fizica)  Un lucru e cert  nu exista facultate pentru aptitudinile tale!( cel putin asa cred ..poate se inventeaza una peste noapte gen "facultatea de facut bani" )
Crezi sincer ca succesu' in viata e legat de mediile din liceu? Trist....Si ar fi o idee sa faca naibii o facultate orientata pe bani..toti te invata sa fii un bun angajat si nici una cum sa ai succes in afaceri ceea ce imi spune ca sitemul de invatamant pregateste o masa de sclavi...ceea ce iar nu e bine.

Edited by Vreaumultibani2009, 01 July 2009 - 13:41.


#45
Radu_TGW

Radu_TGW

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 26.01.2008
[ http://i40.tinypic.com/mcadsj.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Radu_TGW, 01 July 2009 - 13:49.


#46
ahmonra

ahmonra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 25.01.2007
daca odata cu bogatia vine si aroganta si aerul de superioritate de care dai dovada, prefer sa mor "sclav". Te rog, daca vrei sa-mi dai replica pentru aceasta remarca, evita expresia "angajat frustrat", ca vad ca iti place sa-l folosesti fara sa stii ceva despre omul respectiv.

Ontopic: tu vrei ceva cam utopic. Facultate usoara care sa dea bine. In 2009 am trecut de faza cu ai diploma, esti tare. Daca faci o facultate noname, este egal cu 0 barat in ochii unui om normal. Pentru ca se stie ca multe sunt fabrici de diploma. Asta ai spus-o si tu, diferenta e ca tu ai bagat toate facultatile in aceasta categorie.
Daca vrei diploma cu greutate, trebuie facultate serioasa. Care nu prea merge cum vrei tu, adica doar 2-3 examene fara sa inveti.
Doar tu cunosti situatia si scopul precis pentru care iti trebuie diploma, dar daca vrei diploma doar ca sa impresionezi oamenii...cei care vor fi impresionati de diplome gen "Spiru" nu merita atentie, iar cei care merita atentie nu dau doi bani pe asa ceva (aici am fost rau, stiu, dar parca nu sunt singurul din acest topic).

Inca ceva. Tu spui ca sistemul nu te invata sa ai succes in afaceri. Nici nu-i asta scopul.
Un club sportiv nu-ti poate garanta ca vei castiga olimpiada. Stii si tu de ce.

Si da, asta-i topic de fun.

#47
Vreaumultibani2009

Vreaumultibani2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.06.2009

View Postahmonra, on 1st July 2009, 15:25, said:

daca odata cu bogatia vine si aroganta si aerul de superioritate de care dai dovada, prefer sa mor "sclav". Te rog, daca vrei sa-mi dai replica pentru aceasta remarca, evita expresia "angajat frustrat", ca vad ca iti place sa-l folosesti fara sa stii ceva despre omul respectiv.

Ontopic: tu vrei ceva cam utopic. Facultate usoara care sa dea bine. In 2009 am trecut de faza cu ai diploma, esti tare. Daca faci o facultate noname, este egal cu 0 barat in ochii unui om normal. Pentru ca se stie ca multe sunt fabrici de diploma. Asta ai spus-o si tu, diferenta e ca tu ai bagat toate facultatile in aceasta categorie.
Daca vrei diploma cu greutate, trebuie facultate serioasa. Care nu prea merge cum vrei tu, adica doar 2-3 examene fara sa inveti.
Doar tu cunosti situatia si scopul precis pentru care iti trebuie diploma, dar daca vrei diploma doar ca sa impresionezi oamenii...cei care vor fi impresionati de diplome gen "Spiru" nu merita atentie, iar cei care merita atentie nu dau doi bani pe asa ceva (aici am fost rau, stiu, dar parca nu sunt singurul din acest topic).

Inca ceva. Tu spui ca sistemul nu te invata sa ai succes in afaceri. Nici nu-i asta scopul.
Un club sportiv nu-ti poate garanta ca vei castiga olimpiada. Stii si tu de ce.

Si da, asta-i topic de fun.
Sa presupunem ca un om destept se duce la o facultate cu greutate...hai sa zicem Automatica din Politehnica. Invata acolo 8 ore pe zi isi ia examenele cu note mari si....si exact..Ce perspective are? Habar n-are sa citeasca un bilant! Expert in fizica matematica si alte aberatii o sa fie facut la buzunare de nu o sa se vada. O sa-l fure toti ca habar n-are cum sa se protejeze. Nu spun ca omu' e prost. Doar ca a invatat prostii. Si tot ce se invata la facultate(cu foarte mici exceptii) e o tampenie. Asa ca daca io vreau diploma iti dai seama ca nu o sa stau sa invat 4 - 5 ani de zile tampenii pt a avea o diploma cu "greutate". Sunt perfect constient ca diplomele nu au vreo mare valoare dar doar vreau una fara sa muncesc. Ce e asa de greu de inteles? Mi s-a pus mie pata sa termin o facultate fara sa invat. Asta imi e scopu'! Si aeru' de superioritate vine atunci cand propui o teorie care merge aplicata, le-o zici si altora si aia zic ca esti tampit si nu se poate, desi la tine merge perfect. Atunci nu doar te simti superior..esti superior! Si nu cred ca vorbesti serios cand zici ca vrei sa mori sclav...
Oricum un club sportiv nu iti poate garanta olimpiada...da' totusi ar trebui sa ajute macar nu sa te traga in jos...Cum ar fi sa te duci la club sa inveti fotbal si acolo sa studiezi fizica nucleara? E bine sa ai cunostinte de fizica insa tu te-ai dus ca sa iei olimpiada la fotbal nu la fizica. Exact asta te invata in ziua de azi la scoala..altceva decat trebuie. Nici nu e de mirare ca majoriatea oamenilor nu isi gasesc locul in viata si nu sunt in stare sa faca bani...Ei nu au invatat asta la scoala.

Edited by Vreaumultibani2009, 01 July 2009 - 14:43.


#48
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Initiatorul are o vacanta (fara diploma) de 7 zile, timp in care va contempla daca mai merita sau nu sa ne onoreze cu prezenta lui nesuferita pe aici.
Cum punctez la "suspendari", inchid topicul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate