Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Philips DVP3360

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#37
pufuletz25

pufuletz25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 15.03.2008
Multumesc pt upgrade vb6rocod
    Se poate sa aiba marimi diferite pt subtitrare , cum are 5990 ( 4 feluri ) , am observat ca la acest model nu am posibilitatea sa modific marimea subtitrarii , in rest poti face cam de toate cu ea , datorita profesionalismului lui vb6rocod.

#38
vb6rocod

vb6rocod

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 26.05.2005

View Postpufuletz25, on 3rd November 2009, 20:16, said:

Multumesc pt upgrade vb6rocod
    Se poate sa aiba marimi diferite pt subtitrare , cum are 5990 ( 4 feluri ) , am observat ca la acest model nu am posibilitatea sa modific marimea subtitrarii , in rest poti face cam de toate cu ea , datorita profesionalismului lui vb6rocod.

Pai... tot 4 marimi/tipuri are, vezi in pagina de preferinte. Restul setarilor pentru subtitrare sunt in "general page".

#39
pufuletz25

pufuletz25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 15.03.2008
Imi cer scuze , este dvd-ul vecinului meu :) si nu am apucat sa-l butonez mult , eu m-am bazat pe experienta de la 5990 si am dedus gresit ca marimile subtitrarii ar fi in general page , sory :)  si din pacate atunci cand ai un stick in el si ruleaza un film meniul de la preferinte se blocheaza , nu mai ai acces la el , de aceea nu am observat ca acolo este faza cu marimile subtitrarilor
    Uite asa se vand philipsurile datorita unor oameni pasionati ca tine , cand a vazut ca eu ma pot juca cu subtitrare si am marimi diferite la ea , a doua zi a si mers si a intrebat de philips :) atata ca el a gasit un 3360 nu ce am eu 5990.
    Inca ceva care dintre cele doua dvd-uri 3360, 5590 e mai nou si daca au ceva deosebiri importante asa de curiozitate :)
    Multumesc inca odata vb6rocod pentru firmware. Is curios daca cei de la philips ti-au trimis macar un mail de multumiri sau de sarbatori niste felicitari pentru ca sincer chiar meriti , ai facut ceva ce trebuia sa faca angajatii de la philips.

Edited by pufuletz25, 04 November 2009 - 20:43.


#40
vb6rocod

vb6rocod

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 26.05.2005

View Postpufuletz25, on 4th November 2009, 20:17, said:

Imi cer scuze , este dvd-ul vecinului meu :) si nu am apucat sa-l butonez mult , eu m-am bazat pe experienta de la 5990 si am dedus gresit ca marimile subtitrarii ar fi in general page , sory :)  si din pacate atunci cand ai un stick in el si ruleaza un film meniul de la preferinte se blocheaza , nu mai ai acces la el , de aceea nu am observat ca acolo este faza cu marimile subtitrarilor
    Uite asa se vand philipsurile datorita unor oameni pasionati ca tine , cand a vazut ca eu ma pot juca cu subtitrare si am marimi diferite la ea , a doua zi a si mers si a intrebat de philips :) atata ca el a gasit un 3360 nu ce am eu 5990.
    Inca ceva care dintre cele doua dvd-uri 3360, 5590 e mai nou si daca au ceva deosebiri importante asa de curiozitate :)
    Multumesc inca odata vb6rocod pentru firmware. Is curios daca cei de la philips ti-au trimis macar un mail de multumiri sau de sarbatori niste felicitari pentru ca sincer chiar meriti , ai facut ceva ce trebuia sa faca angajatii de la philips.

Teoretic 3360 e mai nou, dar e un cip mai ieftin ("M" fata de "S" la 5990). Important e sa-si faca treaba, eu inca n-am vazut un 3360 "la lucru". N-am nici o legatura cu astia de la Philips, asa cu nu m-a astept la "felicitari" din partea lor, desi dupa socoteala mea am facut cel putin vreo 50.000 de posesori de DVD-uri Philips ceva mai "fericiti". Probabil ca daca nu-mi luam prima data un Philips, ajungeam sa fac (sau nu...) firmware pt. alte firme, asta e.

#41
fanepreda

fanepreda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 14.07.2006
vb6rocod multam pt firmware, schimba total in bine experienta cu dvd palyerul.

se poate modifica firmwareul ca sa poti controla volumul din tastele de Repeat de pe telecomanda?

nu stiu cum de i-a lovit pe astia de la philips sa nu puna butoane de volum pe telecomanda.....

#42
florio1960

florio1960

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 08.12.2006
Multumesc vb6rocod pentru update-ul de firmware, astazi am cumparat un 3360, am pus direct noua varianta V5 si a mers din prima, fara sa trec prin etapele mentionate pe prima pagina a acestui topic. ALT MENIU, ALTA VIATA !.

#43
i_gigi

i_gigi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 03.01.2005
Intentionez sa achizitinez acest tip de dvd.
Va rog sa-mi spuneti daca merg fisierele  de tipul "HDRip.720p.xvid" sau"720.BRRip.xvid".
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

#44
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Merg doar pe E-Boda HD 1000. Accepta maxim 720p, nu 1080p, codec xvid, container avi.

enjoy,
Mtz

#45
i_gigi

i_gigi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 03.01.2005
Multumesc pentru informatie, cred ca o sa ma indrept spre e-boda 1000

#46
florio1960

florio1960

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 08.12.2006

View Posti_gigi, on 18th November 2009, 21:21, said:

Multumesc pentru informatie, cred ca o sa ma indrept spre e-boda 1000
Salut,
Sfatul meu de om patit, fa-i proba la magazin la HD 1000, am avut unul vreo 3 ore, nu i-am facut proba, nu aveam sonor pe HDMI, am incercat cu 3 cabluri pe 2 televizoare, am incercat multiple setari, n-a vrut de niciun fel. Ca sa nu mai spun ca am citit de vreo 3 ori specificatiile pe site si de abia acasa m-am prins ca nu are display, dar aici pot sa recunosc ca a fost neatentia mea. Oricum, spor la achizitie !

#47
Avasilichioaiei

Avasilichioaiei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.12.2009
Buna ziua,

Utilizez un DVD player Philips DVP3360 si intr-o zi am testat functionarea de pe stick USB.
Am formatat stick-ul bineinteles cu NTFS, am pus niste fisiere acolo (foto, video) dar browser-ul aparatului nu vedea nimic (de fapt scria ca nu am nimic pe unitatea de stocare).
Atunci am formatat FAT32, am pus aceleasi fisiere si le-a vazut.

Este posibil sa nu recunoasca un stick daca este formatat NTFS ??
Ma enerveaza asta pentru ca as vrea sa pun pe stick un film de vre-o 8 Gb si pe FAT32 nu se poate.

Poate stie cineva cum sta treaba, ca sa nu mai pierd timpul degeaba.

Cu respect

#48
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,463
  • Înscris: 27.10.2007

View PostAvasilichioaiei, on 8th December 2009, 18:58, said:

Buna ziua,

Este posibil sa nu recunoasca un stick daca este formatat NTFS ??

Cu respect

e posibil. intreaba aici ! http://forum.softped...howtopic=560337

#49
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,079
  • Înscris: 28.10.2006
Si ramane de vazut daca acel fisier de 8 GB va fi redat!
Despre ce fisier e vorba? Un film in ce format, cum e codat, ce rezolutie are?
Simpla extensie .avi nu inseamna ca acel fisier va fi redat! :wub:

#50
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Eu n-am auzit de avi de 8 GB. Rar am vazut avi mai mai de 2 GB. Un avi la dimensiuni uriase poate presupune bitrate foarte mare asa ca degeaba ar suporta NTFS si fisiere mai mari daca bitrate este prea mare pentru o conexiune USB.

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 08 December 2009 - 20:30.


#51
Avasilichioaiei

Avasilichioaiei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.12.2009

View Poststrongsss, on 8th December 2009, 19:25, said:

e posibil. intreaba aici ! http://forum.softped...howtopic=560337

Vreau sa pun pe flash un film HD. Nu va putea fi redat ??

#52
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Banuiam ca e vorba de un film HD, dar nu am vrut sa iti stric placerea urmatoarei dezvaluiri. ;)

Cu siguranta merge redat... dar nu pe acel DivX player sau pe altele. La marimea aia de 8GB pe care o vehiculezi tu probabil ca are o rezolutie de 1080p iar asta face ca nici macar E-Boda HD1000 sa nu il redea chiar daca formatul ar fi avi si NU mkv.
Poti incerca sa il redai pe PC.

enjoy,
Mtz

#53
Avasilichioaiei

Avasilichioaiei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.12.2009
Bine, renunt la fisierul de 8 Gb, insa intrebarea initiala era daca aparatul asta vede un stick formatat NTFS, care are pe el fisiere normale.

#54
Avasilichioaiei

Avasilichioaiei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.12.2009
Buna ziua,

A incercat cineva sa foloseasca pe Philips DVP3360 un stick USB formatat NTFS ??
Eu am incercat si nu-mi vedea fisierele, apoi am formatat FAT32 si le-a vazut.

Nu mi se pare normal. As vrea sa stiu cum sta treaba, daca se poate.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate