Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...
 De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...
 

Philips DVP3360

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#73
Beck

Beck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 20.01.2005

 vb6rocod, on 27th December 2009, 04:35, said:

IMPOSIBIL !!!!! Trebuie sa mearga la fel si pe USB. Undeva faci o greseala (?) Sau cumva te referi la un DVD pus pe USB?
N-am mai auzit de problema asta niciodata, sigur e vorba de o neintelegere pe undeva. Ce format are subtitrarea?
Ah! Nu credeam ca exista vreo diferenta daca este sau nu DVD...da, este DVD pus pe USB :( nu am testat pe DIVX...eu ma uit la DVD pentru ca in general nu am avut probleme de calitate a imaginii si a subtitrarii)... se poate face ceva in sensul asta? Multumiri anticipate din nou!

#74
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,106
  • Înscris: 28.10.2006
NU.
DVD-ul, ca sa-l vezi asa cum e el, cu meniu, subtitrari, coloane sonore, il vezi NUMAI de pe disc!

#75
Beck

Beck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 20.01.2005
Si totusi...singurul lucru care nu e la locul lui e OUTLINE-ul care e alb in loc de negru!

Edited by Mtz, 11 January 2010 - 13:19.
eliminat citat inutil


#76
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,106
  • Înscris: 28.10.2006
Eu ti-am spus ca merge DVD adevarat doar de pe disc!
Tu poti, de pe USB, sa setezi ceva? Sa alegi pista sonora? Sa alegi alta subtitrare decat prima sau ce fortata?
Ai capitole? Ai unghiuri de vizionare?
Se pot edita proprietatile subtitrarii, a descris Mtz undeva ce trebuei facut, dar dureaza mai mult decat scrierea pe un RW!

Or fi ele playere bune, dar sa ceri de la ele chiar asa de mult...
Nu scrie nicaieri in specificatii ca ar reda DVD-uri(folder) de pe stick! Deci nu a fost gandit pentru asa ceva!

#77
Beck

Beck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 20.01.2005
Ideea pt care mi-am luat acest player cu USB a fost sa evit sa scriu DVD-uri, pentru ca am dat de f multe blanck-uri de proasta calitate si aruncam banii la gunoi. Acum, daca nu se poate nu se poate... nu sunt atat de exigent cu DVD-urile, vreau doar o calitate buna a imaginii si o subtitrare corecta.
Ma gandesc ca poate la un moment dat se va putea face ceva..pt subtitrrea in engleza de ex, outline-ul este roz... totusi mult mai bine decat alb (ca fontul), asadar, cred ca daca in engleza se poate roz, in romana se poate negru :) Mai astept vremuri mai bune!
Multumesc pt sfaturi si salut initiativele si apreciez eforturile celor care fac modificari si update-uri! Personal mi-am achizitionat acest player, ca si precedentul, numai dupa ce am fost sigur ca cineva de aici se ocupa de update.

Edited by Mtz, 11 January 2010 - 13:19.
eliminat citat inutil


#78
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,106
  • Înscris: 28.10.2006
Niscaiva detalii:
Informatiile despre redarea subtitrarii(si nu numai) sunt scrise in fisierul IFO din folderul Video_Ts de pe DVD. Acolo se dau toate indicatiile referitoare la pozitie, culoare fundal, culoare font, outline.
Player-ul, in mod USB, nu citeste fisierul IFO, ci doar VOB-ul! Acolo gaseste o subtitrare(adica o serie de poze ce sunt de fapt literele ce formeaza cuvinte) pe car eo "arunca" peste imaginea din film. Dar o pune asa cum crede el de cuviinta!
Asta e motivul pentru care subtitrarea arata naspa! Limba subtitrarii nu are nicio legatura cu modul de afisare.
Pesemen ca original, aceea subtitrare are ori alta culoare, ori alt outline, ori *%#&^-sii.
Prin incercari, editezi(cu DVDSubEdit) proprietatile subtitrarii ce te intereseaza pana arata cum vrei tu. De aia am spus ca e pierdere de timp!
Ai un atasament. In dreapta, sun niste patratele alb, gri, negru.
La alea trebuie sa te "joci"!

#79
Morganxxx

Morganxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.02.2008
Am incercat sa fac upgrade de la ver 42 la versiunea 5 de la vb6rocod. Imi zice unknown disc. Folosesc un dvd-rw HP. Ar trebui sa incerc versiuni anterioare si apoi 5?
Mersi.

#80
Winy

Winy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 22.09.2006
Am cumparat un DVP3360/58 dupa ce in prealabil am testat in magazin 4 playere..eboda hdmi1000,909,thosiba,lg,toate cu hdmi si upscaing la 1080p,pe un led tv...avand cu mine si v5 update de la vb6rocod. ptr philips....va dati seama ca am stat la magazin vreo 2 ore(la un amic),le am testat pe rand..lasand de o parte media player,care stie tot si mkv HD...dintre playerele domestice cu dvd intradever nu se compara nimica cu philips,toate au plus si minus,au telecomenzi cu multe functii dar nu au esentialul dupa parerea mea Imaginea...avea pe el v42 soft dar dupa ce am pus acolo pe loc v5 de la vb6rocod. parca era alt player...asta fiind spuse am doar o mica rezerva poate se poate rezolva si anume la sunet mode la zona cu preselectii de sunet..digital,rock,jazz etc parca se aud infundate si cu volum mai mic...folosesc cu HDMi video si coaxial audio prin reciver Pioneer,se poate lucre ceva la partea de sunet...oricum multumesc celor care au postat aici(vb6rocod.) :coolspeak:

#81
Morganxxx

Morganxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.02.2008
Am reusit intr-adevar update-ul prin USB. La version info inca scrie 42. E normal?
De asemenea, marimea fonturilor se schimba doar pentru sub/srt, nu? Nu si idx gen.
Mersi.

#82
ywa

ywa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.07.2007
Salutare,

Am citit si recitit posturile de mai sus si as avea nevoie de o reconfirmare: update-ul functioneaza pe DVP3360/58 ?

Multumesc.

#83
ywa

ywa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.07.2007
Am primit si raspunsul.. tocmai ce am instalat firmware`ul si merge super. Avem a multumi :)

Edited by Mtz, 11 January 2010 - 13:19.
eliminat citat inutil


#84
horiap

horiap

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.09.2002
Ai facut direct update-ul de firmware sau ai urmat pasii prezentati in mesajul 7?

#85
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,955
  • Înscris: 22.08.2006

 vb6rocod, on 17th September 2009, 11:21, said:

O noua versiune


Am facut si eu update-ul, a mers de prima data, fara sa fie nevoie de alti pasi intermediari. Multumesc, vb6rocod!

#86
Pablian

Pablian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.01.2010
am si eu o intrebare nu ma pricep cum se face upgradeul de pe un cd sau cum ? multumesc

#87
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,955
  • Înscris: 22.08.2006
Descarci pe computer fisierul DVP3360_12_vb6_v5_1250.rar de aici, il extragi din arhiva si o sa-ti rezulte un fisier DVP3360_12.bin. Asta il pui pe un stick, bagi stickul in player si apesi butonul de USB de pe telecomanda. O sa-ti apara pe ecran un mesaj de forma "upgrade file found" sau ceva de genul asta si ii dai play. Tot ce trebuie sa faci e sa astepti pana isi face treaba dar nu cumva sa umbli la el in timpul procesului! Asta-i tot.

Edited by M@nuel, 11 January 2010 - 10:08.


#88
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Am facut update la primul post al lui vb6rocod din acest thread. Sper ca acum este OK.

enjoy,
Mtz

#89
Pablian

Pablian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.01.2010
Multumesc pentru ajutor o intrebare as vrea ce sistem de boxe as putea sami pun pe playerul philips 3360 ? multumesc

#90
emperor79

emperor79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 15.12.2009
pt honogurai....'' nu stiu de ce nu-mi mai merge sa-ti raspund pe privat, de aceea iti raspund pe forum direct...da merge schimbarea culorii subtitrarii dupa ce ai instalat v5 de la vb6rocod...eu am nuante de gri, rosu, verde, galben, albastru...mai multe...nu stiu acum exact pt ca-s la serviciu cand iti scriu aceste randuri...cand o sa ajung acasa o sa-ti si dau detalii, imediat ce apuc sa intru in meniul aparatului ''...LONG LIFE TO ME :)...toate cele bune

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate