Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Philips DVP3360

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#91
tesio

tesio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 07.01.2005
Buna ziua
Am cumparat un philips 3350/58 si as vrea sa-i fac upgrade cu firmw realizat de vb6rocod: unde il mai pot gasi?
Multumesc

#92
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,554
  • Înscris: 19.09.2008
Mi-am cumparat astazi si eu un PHILIPS DVP3360/58 si vreau sa imi confirme cineva daca ordinea descrisa aici este valabila avand in vedere versiunea de firmware cu care a vanit din fabrica (poza anexata). Multumesc !

Attached Files



#93
vb6rocod

vb6rocod

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 26.05.2005
Incearca direct cu ultima versiune 5 sau 5_1 (care are si "Load Org"). Daca ai probleme cu subtitrarea (in sensul ca nu apare), refaci pasii descrisi. Nu se intampla nimic daca incerci mai intai direct cu ultima versiune.

Vesiunea 5_1
http://www.mediafire...php?j3didnvwzmm


Am pus si versiunea 5_1 (am uitat sa o pun si aici), care are in plus "Load ORG then all".
Meniul are 3 optiuni: "Load original than all" , "All Subtitles" (primele 10) and "Matching name".
Util in cazul in care din greseala numele subtitrarii difera de al filmului. Recomadat sa fie lasat pe prima optiune (daca gaseste subtitrare o incarca, daca nu, incarca primele 10).

Attached Files



#94
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,554
  • Înscris: 19.09.2008
Multumesc vb6rocod ! A mers din prima direct cu firmware-ul de mai sus insa au fost ceva probleme cu subtitrarea. Initial nu a mers (aparea doar banda neagra fara caractere plasata undeva la mijlocul ecranului) insa dupa ce am umblat la setari totul a fost OK.

Edited by macette, 29 January 2010 - 22:59.


#95
sergiu_albert

sergiu_albert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.08.2006
am incercat si eu v5.1 si a mers
trebuia sa le instalez si pe cele de la inceput?
multam fain  :thumbup:

dar a aparut o problema ...mi-a disparut meniu de pe ecran nu mai pot face nici o setare am gresit cu ceva sper ca nu   ajutorrrrrrrrr :deadtongue:

ciudat ....l-am inchis si acuma si-a revenit ...ma depaseste :confuzzled:

#96
vb6rocod

vb6rocod

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 26.05.2005
Dupa upgradare e recomandat un "reset", sau "Default" cum e in meniu in pagina de preferinte. Dupa asta trebuie facute manual toate setarile de font, culoare etc., adica acolo unde am facut modificari. Asta fiindca playerul pastreaza valorile initiale memorate, si care nu mai corespund cu cele actuale. Pt. versiuni ulterioare acesti pasi nu mai sunt necesari, playerul pastrand valorile. Fata de alte firmware, astea de la Philips nu suprascriu si zona din EEPROM unde sunt memorate setarile.

Sunt curios daca mai apare problema la revenirea in filbrowser, dupa stop avi, cand disparea filebrowser-ul (ecran negru).

#97
ultraro

ultraro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.02.2008
De ce nu citeste avi de pe HDD extern?
Cand ii dau PLAY se muta pe unitate si cauta DVD.
Acelasi film pe MemoryStick merge.

#98
audiosistem

audiosistem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 19.11.2008
HDD e formatat Fat32 sau ntfs?Nu va vedea decit fat32

#99
ultraro

ultraro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.02.2008
este FAT32.
partitia si fisierele le vede dar nu deschide decat jpg., la avi cand dau
PLAY trece pe DVD

#100
looneytunx

looneytunx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.10.2005
Salut vb6rocod. Am un micro sistem phillips MCD 296/12 (l-am pandit vreun an sau doi in carrefour unde a zacut pe un raft la 650 ron si intr-o zi au schimbat stocu si l-am luat la 350  :first:  )si e cam varza la subtitrari... cred ca nu e facut pentru romania sau ceva de genu... sau nu e intentionat a fi folosit pe post de dvd player iar dupa data ultimului update de firmware bag seama ca nici n'or sa se mai faca;
In concluzie am sa ghicesc ca programarea se face in visual basic si sunt tare curios sa incerc si eu niste miscari. Intrebarea mea era daca mi-ai putea da niste ponturi sau o mana de ajutor.

Merci frumos.

#101
zoloz2005

zoloz2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 26.02.2007
salut,am si eu o intrebare.
pe 3350 merge 5.1? si daca da, puteti sa imi spuneti si mie cum? multumesc anticipat.

#102
rsa

rsa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.09.2005
Salut vb6rocod,
Dupa ce am citit mai tot ce s-a scris pe forum despre dvd playere am vrut sa imi iau si eu un DVP 5990. Din pacate nu am mai gasit in ianuarie 2010 modelul asta in Romania, asa ca am ales DVP 3360 din 2 motive: pt ca am vazut ca te-ai ocupat de el si apoi pt. ca am un TV Philips si deci am macar avantajul ca lucrez cu o singura telecomanda. Am instalat ulima versiune de firmware pe care ai realizat-o si sunt relativ multumit de achizitia mea. Stiam de la inceput care sunt limitele aparatului. Am ramas totusi cu regretul ca nu am reusit sa iau 5990. Am vazut ca pentru modelul ala, pe linga faptul ca ai facut mai multe versiuni de upgrade  :confuzzled: te-ai ocupat chiar si de skin-uri. 3360 are o fata destul de trista, asa ca te rog, daca ai timp si chef sa faci ceva si pentru oropsitii cu "scule" mai slabute.

Multumesc.

#103
vb6rocod

vb6rocod

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 26.05.2005
Eu zic ca filebrowser si setup arata bine, poate logo ar trebui schimbat, dar la capitolul asta stau mai prost.

#104
cristimaxx

cristimaxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.02.2010
Va rog sa-mi spuneti daca dvp3360 citeste format mkv. multumesc.

#105
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,138
  • Înscris: 28.10.2006
Pentru a mia oara: NU!
Numai mediaplayerele sau unele BluRay playere redau fisiere matroshka!

#106
Winy

Winy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 22.09.2006
Salut,revin cu intrebarea...la corectiile de sunet se poate face ceva... :mellow:

#107
adioperator

adioperator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 17.05.2005
In sfarsit am achizitionat si eu Philips DVP3360 dupa ce am avut o experienta neplacuta cu un Samsung DVD-1080P9, acesta din urma se misca greoi prin meniu, incarca greu pozele si "colac peste pupaza" a mai si ramas blocat la prima utilizare, a doua zi am fost inapoi la magazinul de unde il cumparasem si am luat in schimb Philips-ul.
Desi e ma putin aspectuos decat Samsungul, Philips-ul are ca principal atuu faptul ca se pot configura versiunile de firmware.

#108
Tcat

Tcat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 04.07.2008
Buna tuturor
Am o problema pe un Philips DVP3360 conectat pe component (folosind un RCA3 banal) la un LCD nu se vede absolut nimic - pure black , doar partea audio misca .
In alte moduri (HDMI ,AV1,AV2 etc) daca accesez meniul playerului , pe Video Setup apar ca inactive:

TV System
Progressive
Component Video


Ma poate lumina cineva va rog si pe mine in privinta aceasta ? E o hiba a acestui model 3360 , o defectiune sau doar un cablu inadecvat (rosu,alb,galben) ?
Sincer n-as vrea sa dau bani de aiurea pe un cablu component , pot ramane la hdmi dar ma intriga chestia asta ..
TV-ul e un Panasonic viera , h-abar n-am daca are progressive scan , daca de aici pleaca buba ..
Inteleg ca e recomandat un cablu Component (YPbPr) dar lipsa acestuia genereaza problema descrisa mai sus ?
Va multumesc in avans

scuze , repostat de pe thread-ul cablu video Component (YPbPr),informatii

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate