Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...
 Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!
 Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...
 Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon
 

Instalația digitală de recepție prin satelit

* * * * * 2 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2764 răspunsuri în acest subiect

#253
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 22.175
  • Înscris: 05.05.2003
kikis,
Stiu din alta parte ca si altii au probleme cu acest ProInt...(toti cei care reclamau asta erau din UE si aveau antene de 0.7M)
Daca e sa te iei dupa acoperirea de pe site-uri, ar trebui sa intre perfect, dar in practica e total diferit.
Abia am sosit, un pic de rabdare si poate rezolvam...

#254
kikis

kikis

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 15.12.2003
multumesc mult! astept, ca tare mi-a dat bataie de cap antena asta,de o saptamana numai asta fac si tot degeaba

#255
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 22.175
  • Înscris: 05.05.2003
Deci incearca BTV Bulgaria (este pe acelasi spot si are aceeasi polaritate cu ProInt.)

5E

FRECV = 12.465H
SR = 10790
FEC = 7/8
PROGRAM = BTV Bulgaria

Ca semnal, e identic cu Pro (la mine, in centrul Ro, e 100% calitate semnal)
Daca merge acest post bulgaresc, inseamna ca e ok semnalul la tine si trebuie vazuta problema in alta parte, adica la receptor.
Hai sa vedem...

#256
kikis

kikis

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 15.12.2003
Din pacate nu merge. Ce mai pot face?

#257
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 22.175
  • Înscris: 05.05.2003
Mda, e nasoala treaba cu semnalul!
Inca o intrebare... cat la suta ai calitate (pe indicatorul ala din meniu) pe Realitatea TV (deci calitate img.post TV nu nivel semnal de la satelit)

#258
kikis

kikis

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 15.12.2003
am 50 pe realitateatv.

#259
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 22.175
  • Înscris: 05.05.2003
Da, acum e clar kikis... sunt ferm convins ca instalatia ta nu e corect reglata!
Ai doua variante:
1. Incerci singur, sau chemi pe cineva sa se uite la instalatie si sa faca un reglaj perfect.
2. Cumperi antena de 1.2M si scapi de multe din problemele de semnal, ale posturilor romanesti...
Eu zic ca merita, sunt totusi si sateliti (spoturi) care ''ocolesc'' zona voastra...

#260
kikis

kikis

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 15.12.2003
Mutumesc mult de tot. Din pacate rotorul meu tine doar antena pana la 1 m.

#261
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 22.175
  • Înscris: 05.05.2003
Tine si 1.2M...
Primul lucru de facut e sa fie verificata ''la sange'' instalatia!
Abia apoi poti lua decizii...
Numai bine!

#262
cdan

cdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.144
  • Înscris: 17.11.2003
* m-am apucat si eu sa citesc forumul asta dupa ce mi-am luat o antena si eu. Apropo, am luat in loc de Kaon, un receiver premium x.
Am inteles ca exista cam 6 sisteme de codare care acopera cam jumatate din ceea ce e interesant a fi receptionat.
Acum vine greul: cum naiba folosesc eu telecomanda ca sa bag codurile pt. toate sistemele si, de fapt in primul rind, de unde iau eu codurile actualizate mereu?
Si inca o intrebare: cum ma sfatuiti sa arhivez programele receptionate ca sa apuc sa vad cit mai multe...? Acum sint cam varza ca nu stiu unde sa ma uit....

#263
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 22.175
  • Înscris: 05.05.2003
cdan,
ti-am trimis acum cateva zile un PM!
Nu l-ai primit?

#264
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 22.175
  • Înscris: 05.05.2003
cdan,
citeste ultimul post de la pagina 13 (postul lui @onyx) si vei afla raspunsul...

#265
cdan

cdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.144
  • Înscris: 17.11.2003
ba da, am primit si postul si am citit si pmul dar am cautat pe siteurile alea de ziceati voi insa informatioa nu e usor digerabile. credema ca aveti ceva gen mura in gura...

#266
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 22.175
  • Înscris: 05.05.2003
cdan,
Si eu am nevoie de Dictionar acolo... :)
Cei care insa au mai mult decat o instalatie FTA s-au obisnuit deja.

#267
cdan

cdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.144
  • Înscris: 17.11.2003
offffffff. mie imi place tot ce e simplu!

#268
cdan

cdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.144
  • Înscris: 17.11.2003
...adica fa as si fa asa si iei totul de acolo iar acolo scrie: 1. nagravision, 2. irdeta... codurile sint astea:xxx si yyy. si am mai vazut o chestie ca cheile difera de la post la post desi merg pe acelasi satelit... adica bag de o mie de ori pe zi codurile alea ca sa ma uit la TV. BAI ce dracu fac astia?

#269
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 22.175
  • Înscris: 05.05.2003
Daca nu mai vrei 1000 de coduri, cumperi cartela originala si ai rezolvat problema... :D
Asta e... ''arta'' cere sacrificii. :)

#270
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 929
  • Înscris: 12.10.2002

Quote

Originally posted by cdan
...adica fa as si fa asa si iei totul de acolo iar acolo scrie: 1. nagravision, 2. irdeta... codurile sint astea:xxx si yyy. si am mai vazut o chestie ca cheile difera de la post la post desi merg pe acelasi satelit... adica bag de o mie de ori pe zi codurile alea ca sa ma uit la TV. BAI ce dracu fac astia?


...keyle difera de la pachet la pachet nu de la post la post.
...nu trebuie sa bagi codurile de 1000 de ori pe zi. Uite cum faci

Key-le se introduc din tc doar la nagra. La restul sistemelor se introduc prin cablu serial cu programul UpDown.exe in modul P2. Pentru Nagra se apasa F3 apoi F1 Edit si se introduc hex-urile.

Deci ai nevoie de programul UpDown.exe(care ti-l dau ei) si cablu serial nullmodem si incarci un fisier (de la www.rdi-sat.com intri la Digitalus sau la Xamuh si iei un fisier zip Fun6in1.....cu data cea mai recenta dupa aia scoti din el FUN_6in1_Humax_nokia.hex) in modul P2.

Vezi ca la Xamuh e un fisier pt MR _keys.txt unde sint keyle gata "facute" ca sa le bagi din tc.

Chestiile astea le stiu de la un amic de al meu care a instalat din astea, dar miine sau poimiine o sa instalez cu el unul si iti zic mai exact. Daca prinzi hispasat scrie si iti trimit pe PM keya nagra sa incerci s-o bagi din remote. Revin cu amanunte miine sau poimiine dupa ce instalez ala o sa-ti zic exact.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate