Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

Club arte martiale in Iasi?

- - - - -
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#1
Gold4all

Gold4all

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 16.04.2007
Salut! As dori sa ma reapuc de arte martiale insa nu prea stiu ce cluburi sunt prin Iasi. Nu doresc kickbox, box. Posibil muay thai daca exista in Iasi. Ma intereseaza exclusiv arte martiale. Daca sunt printre voi care cunosc cluburi de gen in Iasi, va rog sa postati aici. Multumesc.

Edited by Gold4all, 01 May 2009 - 10:34.


#2
Gold4all

Gold4all

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 16.04.2007
Astept si propuneri de sali de Kickbox.

#3
A_D_I

A_D_I

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 01.05.2009

 Gold4all, on May 1 2009, 11:20, said:

Salut! As dori sa ma reapuc de arte martiale insa nu prea stiu ce cluburi sunt prin Iasi. Nu doresc kickbox, box. Posibil muay thai daca exista in Iasi. Ma intereseaza exclusiv arte martiale. Daca sunt printre voi care cunosc cluburi de gen in Iasi, va rog sa postati aici. Multumesc.
Pai kick box e aproape identic ca muay thai .
Vino la Scorpions in copou in spate la Super copou 50 lei pe luna program luni , miercuri , vineri sau CSM tot 50 lei program luni- sambata sau Pro Olimpic prin Bularga despre asta nu stiu multe.
Dar cel mai bine e tot la Scorpions sunt conditii bune numai ca-i cam aglomerat , daca mai vrei detali sa-mi spui .

Edited by A_D_I, 01 May 2009 - 11:32.


#4
Gold4all

Gold4all

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 16.04.2007
Pai m-ar interesa detalii privind atmosfera de la antrenamente, cat de mult se ocupa instructorul de incepatori si dotarile salii. Multumesc pentru interventie.

#5
A_D_I

A_D_I

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 01.05.2009

 Gold4all, on May 1 2009, 12:38, said:

Pai m-ar interesa detalii privind atmosfera de la antrenamente, cat de mult se ocupa instructorul de incepatori si dotarile salii. Multumesc pentru interventie.
Cati ani ai ? depinde si de varsta cei ce is trecuti de 25 vor mai multa tehnica ,combinatii etc. iar cei sub 25 le place sa se bata mai mult .
Sunt 2 antrenori Mihai Constatin antrenorul lui Morosanu , Ciobanu si o domnisoara care antreneaza cand el este ocupat , la inceput te pune sa exersezi in fata unei oglinzi loviturile iar dupa ce le stii intri in rand cu ceilalti .
Dotarile sali sunt bune saci si manusi pentru toti , pe podea sunt saltele numai ca-i cam micuta la fel si vestiarul (  2 omusteini pe metru patrat ) .Programul este de la 4 la 8.30 seara , sunt 3 serii poti sa vi la 4, 5.30 sau 7 antrenamentul dureaza o ora si un pic .

#6
Gold4all

Gold4all

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 16.04.2007
M-ar atrage mai mult un stil de arte martiale decat kickbox de aceea inca sunt nesigur. Nu mai cunoaste nimeni alte cluburi prin Iasi?

#7
A_D_I

A_D_I

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 01.05.2009

 Gold4all, on May 1 2009, 14:11, said:

M-ar atrage mai mult un stil de arte martiale decat kickbox de aceea inca sunt nesigur. Nu mai cunoaste nimeni alte cluburi prin Iasi?
Pai pentru ce vrei sa practici ? pentru aparare , fizic , performanta etc.

#8
Gold4all

Gold4all

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 16.04.2007
Nu doresc foarte mare performanta, desi as dori sa aprticip in timp la competitii. Desigur, si partea de auto-aparare joaca un anumit rol, desi nu prea mare (in 19 ani de viata nu am avut decat o singura altercatie, sunt mai pasnic de felul meu). Vreau sa practic arte martiale ca un hobby si ca sa ma mentin in forma. Putina miscare nu strica.

#9
A_D_I

A_D_I

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 01.05.2009

 Gold4all, on May 1 2009, 16:44, said:

Nu doresc foarte mare performanta, desi as dori sa aprticip in timp la competitii. Desigur, si partea de auto-aparare joaca un anumit rol, desi nu prea mare (in 19 ani de viata nu am avut decat o singura altercatie, sunt mai pasnic de felul meu). Vreau sa practic arte martiale ca un hobby si ca sa ma mentin in forma. Putina miscare nu strica.
Pai alegerea cea mai potrivita este kick boxing , iti modelezi corpul mintea adica depui mult efort fizic in comparatie cu artele martiale ca ninjutsu etc ( pe care degeaba le faci ) si poti participa la competitii destul de repede mai ales daca esti bun . Iar ca auto-aparare cel mai bun pe strada e sa stii un stil striking ceea ce este kick boxing , in plus te calesti si multe alte avantaje .

Edited by A_D_I, 01 May 2009 - 16:39.


#10
Gold4all

Gold4all

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 16.04.2007
Usor usor o sa ma convingi. Ce sali de kickbox sunt in iasi? Numai scorpions si cei de la csm? pe care mi-o recomanzi? (lasa un ID de messenger pe PM ca sa pot vorbi mai pe larg)

Edited by Gold4all, 01 May 2009 - 16:52.


#11
Gold4all

Gold4all

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 16.04.2007
nimeni nimic altceva?

#12
pepsi32

pepsi32

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.05.2009

 Gold4all, on May 7 2009, 12:25, said:

nimeni nimic altceva?
www.ekungfu.ro
viziteaza site ul si poate te alaturi noua.

Edited by pepsi32, 20 May 2009 - 07:24.


#13
cosminpp

cosminpp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.05.2009

 A_D_I, on May 1 2009, 17:38, said:

Pai alegerea cea mai potrivita este kick boxing , iti modelezi corpul mintea adica depui mult efort fizic in comparatie cu artele martiale ca ninjutsu etc ( pe care degeaba le faci ) si poti participa la competitii destul de repede mai ales daca esti bun . Iar ca auto-aparare cel mai bun pe strada e sa stii un stil striking ceea ce este kick boxing , in plus te calesti si multe alte avantaje .

sa inteleg ca parerea ta e ca ninjutsu e degeaba.. insa nu toate artele martiale  sunt cum crezi tu.. gold4all nu sunt din iasi, sunt din botosani, deci nu-ti pot propune sali de arte martiale din orasul tau , insa te pot ajuta sa te orientezi asupra unui stil.. eu practic arte martiale mai precis Tae Kwon Do (WTF)
e un sport foarte frumos..poate cea mai frumoasa disciplina sportiva.. TKD ul este foarte greu si extenuant.. pe cat e de frumos..e dur si te alegi cu foarte multe vanatai in zona picioarelor.. e un sport in care trebuie sa ai foarte foarte multa vointa.. in sportul asta gandirea conteaza in proportie de 70% te poti uita pe youtube la Highlights de la Athena 2004 Jocurile Olimpice in care poti vedea ce inseamna acest sport... insa dupa ce  vezi sa nu te gandesti de genul ca : "Ah pot face si eu asta.. nu e atat de greu" pt ca nu poti face... daca te intereseaza  acest  stil de arte martiale iti recomand ca mai intai sa vizitezi un club din Iasi si sa te lase antrenorul sa te uiti sau chiar sa participi la un prim antrenament ca apoi sa iei o decizie ^_^

Edited by cosminpp, 23 May 2009 - 21:23.


#14
A_D_I

A_D_I

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 01.05.2009

 cosminpp, on May 23 2009, 22:20, said:

sa inteleg ca parerea ta e ca ninjutsu e degeaba.. insa nu toate artele martiale  sunt cum crezi tu.. gold4all nu sunt din iasi, sunt din botosani, deci nu-ti pot propune sali de arte martiale din orasul tau , insa te pot ajuta sa te orientezi asupra unui stil.. eu practic arte martiale mai precis Tae Kwon Do (WTF)
e un sport foarte frumos..poate cea mai frumoasa disciplina sportiva.. TKD ul este foarte greu si extenuant.. pe cat e de frumos..e dur si te alegi cu foarte multe vanatai in zona picioarelor.. e un sport in care trebuie sa ai foarte foarte multa vointa.. in sportul asta gandirea conteaza in proportie de 70% te poti uita pe youtube la Highlights de la Athena 2004 Jocurile Olimpice in care poti vedea ce inseamna acest sport... insa dupa ce  vezi sa nu te gandesti de genul ca : "Ah pot face si eu asta.. nu e atat de greu" pt ca nu poti face... daca te intereseaza  acest  stil de arte martiale iti recomand ca mai intai sa vizitezi un club din Iasi si sa te lase antrenorul sa te uiti sau chiar sa participi la un prim antrenament ca apoi sa iei o decizie ^_^
Ninjutsu da il faci cam degeaba . Doar sa ii impresionezi pe unii sau sa il bati pe unu care nu stie nimic .
Si la Tae Kwon Do se pune prea mult accentul  pe picioare aveti parca doar 3 lovituri de pumn ( parca) . Am vazut meciuri la mine la sala kickboxer vs tae kwon do iar ultimul a iesit cam sifonat chiar daca avea un fizic mai mare .

#15
skillet_9110

skillet_9110

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.09.2010
pai  in  iasi  exista o sala  de  muay thai si  kickboxing.....se afla in  bularga ...as vrea  si eu s  practic kick  dar nu stiu  cum e dotata sala aia si cum e cu  antrenamentul pt  incepatori...la  scorpions  nu as vrea k e prea  aglomerat ....cn imi poate zice dak stie cv despre  sala aia  din  bularga ea se  afla  linga o bisericuta...

#16
armain

armain

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 10.09.2009

 A_D_I, on 24th May 2009, 12:50, said:

Si la Tae Kwon Do se pune prea mult accentul  pe picioare aveti parca doar 3 lovituri de pumn ( parca) .
Pai si la box parca au doar vreo trei lovituri de pumn. Iar la box accentul se pune parca pe miini. :)

#17
SakuraKinomoto

SakuraKinomoto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.12.2011
Pai,la grupul CSM Iasi?Acolo se fac Taekwon-do.
Sa-ti explic: acestea sunt arte martiale pt aparare,fizica,dar si pentru atentie/emotii.
Karate: Japonia
Kung Fu:China(printre experti din lume: Bruce Lee,Brandon Lee)
Taekwon-do: Coreea. Sper ca ti-am fost de ajutor! :peacefingers:

#18
tatic_distrat

tatic_distrat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 17.01.2010

 SakuraKinomoto, on 5th December 2011, 18:32, said:

Pai,la grupul CSM Iasi?Acolo se fac Taekwon-do.
Sa-ti explic: acestea sunt arte martiale pt aparare,fizica,dar si pentru atentie/emotii.
Karate: Japonia
Kung Fu:China(printre experti din lume: Bruce Lee,Brandon Lee)
Taekwon-do: Coreea. Sper ca ti-am fost de ajutor! :peacefingers:




Salut,

Vad ca se raspunde la topicuri vechi de 2 ani, deci e posibil ca baiatul care a pus intrebarea sa practice de ceva vreme.
Totusi as dori sa adaug cateva informatii despre ce se poate practica in Iasi :

Vovinam Viet Vo Dao
Qwan Qi Do
Aikido
Ninjutsu
Karate traditional
Isshinryu Karate
Taekwondo
Wing Chun
Jeet kune do
Capoeira
Box
Kickboxing
Lupte ( de la varste mai mici )
Judo ( de la varste mai mici )

BJJ -> s-a dorit inceperea practicarii unui astfel de stil la Iasi, dar din pacate a incetat.

Aveti cunostinta de practicarea Whushu sau JuJitsu in Iasi ?

Scuze pentru eventualele greseli. Daca mai aveti comentarii sau completari nu ezitati.
Spor!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate