Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Club arte martiale in Iasi?

- - - - -
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#37
tatic_distrat

tatic_distrat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 17.01.2010
Revin,

Vovinam Viet Vo Dao / Qwan Qi Do / Aikido / Ninjutsu / Karate traditional / Isshinryu Karate / Taekwondo / Wing Chun / Jeet kune do / Capoeira / Box / Kickboxing / Lupte ( de la varste mai mici ) / Judo ( de la varste mai mici ) / KravMaga- Kapap / Jujitsu ( 2 cluburi practicatnte-aparent diferite stiluri de Jujitsu) / Kyokushin / Hapkido
De ultimul am vazut pe site-ul unui club de taekwondo. Stie cineva mai multe detalii de antrenamentele de hapkido ?
Bafta!

#38
Serban277

Serban277

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.04.2013
Salut.
As vrea ca din vara, adica dupa ce termin cu bacul si admiterea, sa ma apuc serios de arte martiale (si pentru aparare dar si ca hobby). Am facut niste cercetari in sensul asta si ma gandeam la Jeet Kune Do, ca ideologie si faptul ca e foarte flexibil ca mentalitate.
Pe de alta parte, desi ii lipseste tot caracterul filosofic si spiritualitatea, Krav Maga pare foarte practic si aplicat situatiilor cu care te poti intalni.
Intrebarea mea e daca-l cunoaste cineva/daca e ok domnul Miron Costin ca instructor de Jeet Kune Do si care e atmosfera in dojo-ul respectiv(am facut un an de aikido cand eram mic si acum imi pare rau ca m-am lasat).

Multumesc anticipat! :)

#39
tatic_distrat

tatic_distrat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 17.01.2010

 tatic_distrat, on 19 martie 2013 - 14:02, said:

Revin,

Vovinam Viet Vo Dao / Qwan Qi Do / Aikido / Ninjutsu / Karate traditional / Isshinryu Karate / Taekwondo / Wing Chun / Jeet kune do / Capoeira / Box / Kickboxing / Lupte ( de la varste mai mici ) / Judo ( de la varste mai mici ) / KravMaga- Kapap / Jujitsu ( 2 cluburi practicatnte-aparent diferite stiluri de Jujitsu) / Kyokushin / Hapkido
De ultimul am vazut pe site-ul unui club de taekwondo. Stie cineva mai multe detalii de antrenamentele de hapkido ?
Bafta!
Am aflat ca in Iasi ar fi inca un mic club de Budokai. + o pasarica mi-a soptit ca va reinvia bjj-ul in Iasi prin toamna.
Spor!

#40
experimental90

experimental90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 25.11.2012

 tatic_distrat, on 19 martie 2013 - 14:02, said:

Revin,

Vovinam Viet Vo Dao / Qwan Qi Do / Aikido / Ninjutsu / Karate traditional / Isshinryu Karate / Taekwondo / Wing Chun / Jeet kune do / Capoeira / Box / Kickboxing / Lupte ( de la varste mai mici ) / Judo ( de la varste mai mici ) / KravMaga- Kapap / Jujitsu ( 2 cluburi practicatnte-aparent diferite stiluri de Jujitsu) / Kyokushin / Hapkido
De ultimul am vazut pe site-ul unui club de taekwondo. Stie cineva mai multe detalii de antrenamentele de hapkido ?
Bafta!

seamana cu aikido

 Serban277, on 08 aprilie 2013 - 23:36, said:

Salut.
As vrea ca din vara, adica dupa ce termin cu bacul si admiterea, sa ma apuc serios de arte martiale (si pentru aparare dar si ca hobby). Am facut niste cercetari in sensul asta si ma gandeam la Jeet Kune Do, ca ideologie si faptul ca e foarte flexibil ca mentalitate.
Pe de alta parte, desi ii lipseste tot caracterul filosofic si spiritualitatea, Krav Maga pare foarte practic si aplicat situatiilor cu care te poti intalni.
Intrebarea mea e daca-l cunoaste cineva/daca e ok domnul Miron Costin ca instructor de Jeet Kune Do si care e atmosfera in dojo-ul respectiv(am facut un an de aikido cand eram mic si acum imi pare rau ca m-am lasat).

Multumesc anticipat! Posted Image

Unde-i sala asta?

 tatic_distrat, on 26 aprilie 2013 - 13:40, said:

Am aflat ca in Iasi ar fi inca un mic club de Budokai. + o pasarica mi-a soptit ca va reinvia bjj-ul in Iasi prin toamna.
Spor!

Ce se face la Budokai asta si unde se face?

#41
tatic_distrat

tatic_distrat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 17.01.2010

 Serban277, on 08 aprilie 2013 - 23:36, said:

Salut.
As vrea ca din vara, adica dupa ce termin cu bacul si admiterea, sa ma apuc serios de arte martiale (si pentru aparare dar si ca hobby). Am facut niste cercetari in sensul asta si ma gandeam la Jeet Kune Do, ca ideologie si faptul ca e foarte flexibil ca mentalitate.
Pe de alta parte, desi ii lipseste tot caracterul filosofic si spiritualitatea, Krav Maga pare foarte practic si aplicat situatiilor cu care te poti intalni.
Intrebarea mea e daca-l cunoaste cineva/daca e ok domnul Miron Costin ca instructor de Jeet Kune Do si care e atmosfera in dojo-ul respectiv(am facut un an de aikido cand eram mic si acum imi pare rau ca m-am lasat).

Multumesc anticipat! Posted Image

De Jeet Kune Do nu prea stiu nimic, doar ce am gasit pe net si precum ca s-ar face in iasi.
Daca iti pare rau ca te-ai lasat de aikido.... de ce nu incerci iar .. sunt 2 sali in Iasi, cate stiu eu ... nippon si marubashi.
Krav Maga la fel gasesti, ca si aikido la salile CSS Unirea.
Spor!

#42
lenovoi3

lenovoi3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.10.2013
Salut.
Am o intrebare. Vreau sa ma apuc de Krav Maga. Am inteles ca in Iasi sunt cluburi la care se poate practica. Unde sunt mai exact cluburile sau salile?? O adresa sau un e-mail ar fi de mare ajutor. Merci!

#43
tatic_distrat

tatic_distrat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 17.01.2010
Am mai scris pe undeva... la salile CSS Unirea este krav maga. Poti incerca cu google krav maga iasi ;)

Inca ceva,
legat de bjj in Iasi, sper ca in viitorul fff apropiat sa avem sala! Doritorii sa tina aproape !
Spor!

#44
tatic_distrat

tatic_distrat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 17.01.2010
Re,

In curand pentru doritorii de bjj din Iasi, speram sa avem sala. Speram ca saptamana viitoare sa incepem.
Ceva doritori ?
Cum aflu noutati va anunt.

#45
tatic_distrat

tatic_distrat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 17.01.2010
Am noutati,
In Iasi, luni, miercuri si vineri, de la 20:30 la 22:00, bjj in sala de judo din incinta centrului cultural german (pe Copou, prima strada la dreapta spre facultatea de informatica si spitalul de urgente Sf. Ioan, in capatul strazii -este si o bariera de acces auto-.
Cine doreste este binevenit.
Spor!

#46
tatic_distrat

tatic_distrat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 17.01.2010
Revin,

Vovinam Viet Vo Dao / Qwan Qi Do / Aikido / Ninjutsu / Karate traditional / Isshinryu Karate / Taekwondo / Wing Chun / Jeet kune do / Capoeira / Box / Kickboxing / Lupte ( de la varste mai mici ) / Judo ( de la varste mai mici ) / KravMaga- Kapap / Jujitsu ... / Kyokushin / Budokai / Judo ( si copii si adulti la sala de judo a politehnicii din Copou ) / BJJ

Spor!

#47
tatic_distrat

tatic_distrat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 17.01.2010
Revin,
Vovinam Viet Vo Dao / Qwan Qi Do / Aikido / Ninjutsu / Karate traditional / Isshinryu Karate / Taekwondo / Wing Chun / Jeet kune do / Capoeira / Box / Kickboxing / Lupte ( de la varste mai mici ) / KravMaga- Kapap / Jujitsu ... / Kyokushin / Budokai / Judo ( 2 sali : una la polivalenta si una in copou : CS Dinamic si CS Politehnica ) ... in sfarsit judo si pentru adulti, sper sa se treaca de acest prag psihologic al judo-ului si sa se deschida la fel in mai multe orase, nu doar copii sa beneficieze de aceasta arta  / BJJ
Spor!

#48
tatic_distrat

tatic_distrat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 17.01.2010
Revin,
Vovinam Viet Vo Dao / Qwan Qi Do / Aikido / Ninjutsu / Karate traditional / Isshinryu Karate / Taekwondo / Wing Chun / Jeet kune do / Capoeira / Box / Kickboxing / Lupte / KravMaga- Kapap / Jujitsu / Kyokushin / Budokai (sau tot kickboxing) / Judo ( la sala polivalenta si in Copou de la 20:00-22:00 ) / BJJ / Hapkido ( sunt 2 sali cu acelasi antrenor cred ce incep asa ceva, va fi si un seminar cu un maestru coreean in acest week-end, cel de la Bucuresti )
Spor!

#49
roarke

roarke

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 98
  • Înscris: 09.12.2010
Am vazut afise prin piata Unirii cu Hapkido. Sint doar demonstratii sau antrenamente ?

#50
tatic_distrat

tatic_distrat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 17.01.2010
Suna sa vezi daca poti asista la un antrenament, doua, si apoi te lasi pagubas .. Posted Image glumesc!
Daca se poate, asisti, vezi daca iti place si te hotarasti.

nu sunt demonstratii, sunt antrenamente

Spor!

Edited by tatic_distrat, 23 June 2014 - 11:14.


#51
tatic_distrat

tatic_distrat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 17.01.2010
Legat de hapkido,
am intrat pe blogul persoanei care se ocupa de acest stil, si am ramas dezamagit de felul in care a vorbit vis-avis de invitatiile trimise catre alte cluburi pentru un seminar de hapkido. Am observant si un comment legat de asta ... Pacat de stil ...http://taekwondo-iasi.blogspot.com/2014/05/regional-hapkido-seminar-2014-iasi.html
dar, totusi puteti incerca, cine stie poate o sa va placa

#52
tatic_distrat

tatic_distrat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 17.01.2010
Bjj : luni / miercuri / vineri de la 20:30 - 22:00

Judo : marti / joi de la 20:00 - 21:30 / 22:00 ; sambata de la 8:00/9:00 - 10:00/10:30

Locatia : sala de judo de la centrul cultural german in copou

Spor!

#53
Xulo

Xulo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.02.2014
Unde se practica KravMaga ?

#54
otoman32

otoman32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 03.07.2013

 tatic_distrat, on 24 septembrie 2014 - 08:13, said:

Bjj : luni / miercuri / vineri de la 20:30 - 22:00

Judo : marti / joi de la 20:00 - 21:30 / 22:00 ; sambata de la 8:00/9:00 - 10:00/10:30

Locatia : sala de judo de la centrul cultural german in copou

Spor!
mai e valabil ?

Edited by otoman32, 19 January 2015 - 21:09.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate