Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

190 km/h cu logan

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
148 răspunsuri în acest subiect

#37
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.930
  • Înscris: 09.10.2003

addicted, on Apr 5 2005, 21:20, said:

asa se circula pe acolo. asta vara, intr eforie nord si sud sub 140-150 ne claxona toata lumea. si mai mult nu putea matizul.

deh..

<{POST_SNAPBACK}>


Asta nu o poti generaliza, cine stie s-o fi intamplat atunci. O portiune intre constanta-mangalia unde poti sa ii dai si intr-adevar se merge super tare, insa vara nu se poate sa nu fie radare, este intre Tuzla - Intersectie Costinesti - 23 August.
Sunt vreo 12 km de drum drept.
Vara intre Constanta-Mangalia sunt constant 2-3 radare minim, dintre care cel putin 1 este mobil, si te ia atunci cand iti este lumea mai draga.

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
acum nu este "sezon" prin urmare nu prea stau radare  :death:
oricum, era destul de aglomerata strada... am mai fost cu cateva zile in urma si erau cateva masini...

vara, se schimba situatia.. stiu ca am fost anul trecut in mangalia si erau 6-7 radare   :naughty:

#39
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.741
  • Înscris: 20.09.2003
Logan-ul nu este o masina de figuri. Este o masina de buget. Nu cred ca isi ia cineva Logan in ideea in care vrea sa faca pe viteazul.

#40
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.930
  • Înscris: 09.10.2003

Jarrive, on Apr 6 2005, 11:31, said:

Logan-ul nu este o masina de figuri. Este o masina de buget. Nu cred ca isi ia cineva Logan in ideea in care vrea sa faca pe viteazul.

<{POST_SNAPBACK}>


NU isi ia,dar totusi se gasesc multi viteji cu viteze astronomice. Si eu am mers cu supernova 1 data sa vad cat poate, si imi arata 170 pe bord.
Macar o data trebuie sa vezi cat poate masina, ca sa stii care sunt limitele ei. In cazul meu m-am convins, ca, daca treci de 140 ai sanse sa te ia vantul.

#41
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.741
  • Înscris: 20.09.2003
Pai cam acelasi princepiu se va aplica si la Logan. Dupa ce o sa-l cumpar il testez si va spun si eu ce si cum.

#42
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
se pare ca unii nu inteleg o chestie... cand ai o masina, indiferent de puterea motorului, nu trebuie sa stii limita masinii... trebuie sa stii LIMITA TA, sa stii TU cat poti.. nu cat crezi ca poti  :death:
daca eu STIU ca pot sa conduc o masina in conditii de siguranta (si pt mine si pt cei din jur) cu 20Km/h, asa voi conduce! in schimb, daca doar cred ca sunt in stare sa ma duc la 150...  :death:

#43
G_Unit_Soldier

G_Unit_Soldier

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 418
  • Înscris: 20.12.2004
acum sa nu credeti ca merge doar 180 190 cu loganul. doar cand pleaca la drum lung baga sa vada la cat ajunge masina, cat poate masina. voi nu faceti asa cateodata? cand aveti drum lung?
nu am zis ca merge cu 190 km/h constanta ca nu se poate asa ceva. (cu Dacia "Golan")

#44
Maurice

Maurice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.079
  • Înscris: 03.03.2005
Inca 1 posesor de Logan in minus...... :death:  And still counting.....asta daca mai ai "preteni" d`astia TARE CA UNTU LA SOARE!  :angry:  O sa urmaresc cu atentie stirile...poate ne dai si 9 nr. lui sa il putem identifica.

#45
Parise

Parise

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 735
  • Înscris: 23.06.2004
da' eu acum am o mica curiozitate pentru cei care s-au avantat sa treaca de 120 cu Loganu'.... cat de urat face? ma refer la antifonare& stuff.. zgomotul din masina. Ca eu am mers cu o Fabia, si dupa ce trecea de 120 facea destul de urat pentru ca nu era bine antifonata.

#46
Alios

Alios

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 332
  • Înscris: 22.02.2003
la 120km/h ai o rezonanta dar dupa ce treci revine la normal .. este placut si faptul ca cresti volumul la cass o data cu viteza si nu prea se mai aude cine stie ce in interior..
daca o tii in 150km cu cass oprit este o placere :)

#47
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.986
  • Înscris: 17.10.2003
Intr-adevar, pe la 130...140 intra intr-o rezonanta si se aude ca si cum motorul ar fi fortat la maxim, dar la 150 se aseaza. Probabil o fi esapamentul, ca e dintr-o bucata si e fixat destul de rigid.

#48
kador

kador

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 181
  • Înscris: 28.03.2005
mda...rezonanta...lucru romanesc!!! Acu` la banii aia... tre sa simti ca mergi cu masina.
La NOVA era aceasi problema...stiu ca rezonanta n-o dadea rigiditatea prinderii esapamentului care era facut dintr-o singura bucata (nu cred ca e o singura bucata de la motor pana la toba finala...)...rezonanta o dadea prima parte a tevii de esapament , asa zis-ul "gat de lebada" care pleaca de la galeria motorului si pana la primul cot ... de unde teava de esapament "intra in linie dreapta". Acest gat de lebada atinge in caroserie ... vibreaza ca urmare a vibratiilor motorului. la orice masina exista aceste vibratii, mai ales la diesele... dar ma rog, la Dacia...cum am mai mentionat e lucru romanesc...sigur nu e din proiectare!!!

#49
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.950
  • Înscris: 23.06.2003
Si eu cred ca se poate ajunge la 190Km/h! 200 mai greu deja! dar 180-190KM pentru scurt timp eu zic ca prinde Logan asta daca si conditiile de afara sunt favorabile vant, vale, calitatea soselei,

#50
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.986
  • Înscris: 17.10.2003
Evident ca nu e o bucata. Dar sunt sudate, asa ca s-au dus vremurile cand schimbai numai intermediara si pastrai restul.
Rezonanta nu e numai lucru romanesc. Toata aria Auto e plina de useri care semnaleaza "greierasi" la diverse marci de masini.
De ce toate masinile, mai ales diesel-ele au voie sa aiba vibratii, numai lucrurile romanesti, nu?
"Gatul de lebada" sau "saxofonul" nu are voie sa atinga in caroserie nici din proiectare si nici din executie. Daca se intampla e din cauza unui montaj defectuos.

#51
kador

kador

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 181
  • Înscris: 28.03.2005

akeem, on Apr 7 2005, 10:40, said:

Evident ca nu e o bucata. Dar sunt sudate, asa ca s-au dus vremurile cand schimbai numai intermediara si pastrai restul.
Rezonanta nu e numai lucru romanesc. Toata aria Auto e plina de useri care semnaleaza "greierasi" la diverse marci de masini.
De ce toate masinile, mai ales diesel-ele au voie sa aiba vibratii, numai lucrurile romanesti, nu?
"Gatul de lebada" sau "saxofonul" nu are voie sa atinga in caroserie nici din proiectare si nici din executie. Daca se intampla e din cauza unui montaj defectuos.

<{POST_SNAPBACK}>

akeem...la noi merge sa skimbi bucati din ea..se taie si se inlocuieste+sudeaza ce parte vrei...asta e valabil inclusiv la Maybach-u` lu BECALI!!! Suntem romani...
Clar ca toate masinile au voie sa aibe vibratii...si toate au...la diesel-uri aceste vibratii sunt mai mari si mai puternice (<2000 an fabricatie) ... dar "Gatul de lebada" sau "saxofonul" care atinge in caroserie se intampla DOAR DOAR la masini fabricate/ansamblate in ROMANIA. Eu am avut la NOVA ...si am mai auzit si la altii. Intervalul de RPM la care se simteau aceste vibratii in caroserie era de cca 300-500 RPM!!!

Mi-ai pus o intrebare "De ce toate masinile, mai ales diesel-ele au voie sa aiba vibratii, numai lucrurile romanesti, nu?"...eu n-am zis asa ceva...nu stiu de ce ai inteles asta!!! Lamureste-ma !!! Eu vorbeam de rezonanta...de transmiterea vibratiilor in caroserie...dar e diferenta mare intre ce am zis eu si ce ai inteles tu. De ce, nu stiu... :console:

Editat de kador, 07 aprilie 2005 - 13:48.


#52
taxx

taxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 26.02.2005
@akeem: "Evident ca nu e o bucata. Dar sunt sudate"


Nu prea esti hotarat  :confuzzled:


Si din cate stiu, treaba cu atinsul caroseriei de catre "Gatul de lebada" sau "saxofon" NU ar trebui sa aibe loc  din cauza unor tampoane de cauciuc care daca ar fi la locul lor nu s-ar intampla asaceva. Si intradevar ... este lucru romanesc TOTUL este posibil in tara noastra !  :huh:

#53
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.468
  • Înscris: 04.10.2002
190 km/h cu Logan, a mai reusit cineva?

Felicitari! Nu se stie cu exactitate daca a mai reusit cineva, dar se stie cu siguranta ca esti singurul care a mai trait sa-i intrebe pe cei din jur...  :death:

Cat despre cei de la descarcerare... nu e treaba lor! Un Logan iesit in decor la peste 150 km/h este de competenta celor cu detectoare de metale...

Nu am nimic cu Logan. O masina excelenta, la raportul pret calitate.

Am insa ce am cu toti 'soferii' care merg pe drumurile nationale cu peste 130-140 km/h, indiferent de marca masinii. Toti se inscriu in categoria DOBITOCILOR. Daca ies in decor este exclusiv problema lor, dar daca intra pe contrasens omoara oameni nevinovati!

As baga in legislatie cateva luni de puscarie pentru cei depistati cu viteze mai mari de 140 km/h. Iar in puscarie le-as da sa care pamant cu roaba...  B)

#54
kador

kador

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 181
  • Înscris: 28.03.2005
Mergeam odata pe autostrada cu masina. Fumam  linistit. La un moment dat trece un Logan pe langa mine..ma uit pe bord: 190 km/h.  :cursing: N-apuc sa ma dezmeticesc ca mai trece unul... :w00t: si inca unul... :w00t: pai cand a trecut al patrulea m-am hotarat sa-mi vand masina. :cursing:  LOGAN-urile erau noi noute...tipla pe scaune...mergeau spre Bucuresti.
Ma uit in oglinda....mai veneau 4. Trec si astea pe langa mine...ptiuuu...
Atunci mi-am dat seama ca Uzina de la Pitesti avea contract cu LAGERMAX sa distribuie masinile in tara.

Acu` s-o zicem pe aia dreapta. La 190 KM/h si in Mercedes ti-e greu sa te apuci sa setezi telefonul in mers ca sa faci poze. La ce drumuri avem risti sa-ti sara volanul din mana si atunci te intalnesti din nou cu PAPA!!! Ca sa nu mai vorbim de jucat la telefon la volanul unui LOGAN!!!
Concluziile le trageti singuri. Eu unul sunt lamurit.

Editat de kador, 08 aprilie 2005 - 08:42.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate