Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 

Zodia Capricorn

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#73
league

league

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 05.08.2010

View Postarco_iris, on 13th November 2010, 20:52, said:

Ma imbat cumva cu apa rece...Stiu ca nu exista acea persoana...Dar macar o sclipire ceva,momente de conexiune totala,crampeie de intelegere....Hmmmm....Uneori as vrea sa fiu teribil de simpla,de normala, dar nu sunt!...
Eu cred ca reusesc destul de mult sa citesc pe cineva daca ma intereseaza in mod deosebit...S-a intamplat intr-o fosta relatie; se mira de cum il pot simti,de cum reuseam sa ii citesc gandurile,sa ii anticipez miscarile...cred ca chiar se temea un pic,se simtea descoperit sub privirea mea patrunzatoare...Unii vad in asta un dar,dar numai noi stim cat de mult apasa...
Cat despre cunoasterea de noi insine...aici ai mare dreptate. Ma cunosc si nu ma cunosc. Ma caut in ceilalti,in cum ma vad ei...Ma privesc in oglinda si vad ceva,un ceva pe care il completez cu reactii,vorbe,priviri ce ma inconjoara...
Oricat ne-am incapatana sa ne declaram: eu sunt asa...sau pe dincolo...noi suntem de fapt asa cum ne vad ceilalti,cum ne simt ceilalti...Eu ma inteleg,dar daca nu imi intelegi si tu "mesajul", este egal cu zero...De aceea spuneam ca incerc sa ma proiectez exact asa cum sunt,cum simt...sa imi transmit emotiile asa cum le traiesc eu...Insa noua,capricornilor,ne rezulta foarte dificil sa ne comunicam sufletul...Trebuie ca cineva sa ne ghiceasca pur si simplu...ceea ce e aproape imposibil!... :)
Si cred ca mai avem o mare problema: fixam standarde inalte si suntem dezamagiti ca putini, sau nici unul chiar, nu se ridica pana acolo,sau chiar daca se ridica nu se mentine suficient incat sa ne trezeasca interesul....Asta este un "pitic pe creier", un capriciu :) ...caci nu are mereu un fundament solid...

Si totusi...undeva,cineva trebuie sa ne desluseasca cumva... :confuzzled:
"Uneori as vrea sa fiu teribil de simpla,de normala, dar nu sunt!..."
Pai tocmai in asta consta frumusetea unui capricorn,tocmai de a nu fi la fel ca ceilalti..de a fi normal...cine stabileste normalitatea?si ce este normalitatea?Ca nu te incadrezi in niste sabloane trasate de ceilalti?Nu vad unde este problema...pana la urma este problema celorlalti ca nu pot intelege caracterul profund al unui capricorn,limitarea lor,neputinta lor de a trece de niste bariere
Nu doar capricornii sunt cum ii vad ceilalti, ci toata lumea este privita asa, si noi facem asta cei din jurul nostru, doar ca exista o usurinta in a-i accepta pe ei cu bune si rele, reciproca e mai greu de digerat
In partea cu standardele....hmm, parerea mea e ca ratiunea si faptul ca suntem cu picioarele pe pamant mai mult decat ceilalti ne fac sa vedem lucrurile in adevarata lor esenta, de aici si aceasta confuzie, de standarde inalte,e doar realismul din noi.Dezamagire?
se intampla doar cand vrem sa ii situam pe oameni mai presus decat sunt ei in realitate,subliniez,doar cand vrem noi,un pic din nestiinta,din lipsa de experienta, din comoditate,imaturitate, din lene..
Si ce poate fi mai frumos decat sa incepi sa te descoperi pe tine insati in multitudinea,in bogatia de aspecte ale personalitatii tale?Asta iti va ocupa f mult timp. :thumbup:
Eu sunt un capricorn cu ascendent in scorpion si desi am multe momente de singuratate si de introspectie ca orice caprita, am invatat sa privesc jumatatea plina a paharului, ceea ce este grozav  :OK:

#74
alexisa

alexisa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 07.03.2010
Eu sunt Capricorn prima decada, dar am trasaturi de Varsator. Ma voi declara de-acum inainte Varsator.

#75
HEFE

HEFE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 04.03.2006
Minti, sau esti cu capu'! Nici un capricorn veritabil nu si-ar renega zodia pentru o zodie atat de slaba ca cea a varsatorului! Blasfemie! Votez sa te alungam din club! :)

#76
money_geld

money_geld

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 656
  • Înscris: 30.01.2011

View PostHEFE, on 20th March 2011, 00:55, said:

Minti, sau esti cu capu'! Nici un capricorn veritabil nu si-ar renega zodia pentru o zodie atat de slaba ca cea a varsatorului! Blasfemie! Votez sa te alungam din club! :)
Zodiile sunt niste abureli. Unii castiga bani frumosi din prostiile astea, altii le folosesc pt a-si umple spatiul de emisie sau de ziar.

#77
gtigabi

gtigabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 05.02.2011
incerc sa urc pt zodia Capricorn (si eu sunt unul :) nascut in 15.ian.82) , pt fiecare zi in parte, sa va intreb daca va regasiti sau nu ?!

e scanata nu are virusi, se da jos se dezarhiveaza si se citeste


eu unul ma regasesc in ceea ce scrie la mine.

Capricorn, Cincisprezece ianuarie - Ziua eroismului
    
      Nativii zilei de 15 ianuarie intalnesc inevitabil tema eroismului in vietile lor. La un anumit moment in viata, este imperativ pentru ei sa reuseasca sa isi stabilizeze frica. Dupa ce au facut acest lucru, ei se vor putea baza pe ei insisi in situatiile de criza. Adesea, cei nascuti astazi nu sunt constienti de natura lor eroica. La un moment dat, soarta ii provoaca scotand la iveala acest lucru pe deplin. Pana in acest moment, este destul de probabil ca ei sa duca o viata destul de moderata, chiar obisnuita. Evenimentul sau evenimentele care duc la o astfel de schimbare apar in jurul varstei de douazeci si opt de ani.

      Nativii zilei de 15 ianuarie manifesta adesea anumite forme de venerare eroica care au ca obiect o figura fantastica sau reala. Aceasta persoana poate fi chiar unul din parintii lor, dar mult mai probabil este un surogat al celui de care sunt atrasi. Pentru nativii zilei de 15 ianuarie asumarea rolul de erou sau eroina poate fi ca un act de imitatie, ca un ritual de trecere. Ei pot intampina dificultati in evolutia si dezvoltarea lor. Anumiti nativi ai zilei indeplinesc un asemenea destin cand devin ei insisi parinti si eroi in ochii propriilor copii.

      Nativii zilei de 15 ianuarie pot fi sau nu indivizi sociabili, dar, dupa ce au trecut de treizeci de ani, se simt atrasi in mod magnetic de anumite figuri cheie. Acestea nu numai ca ii inspira, dar ii si ajuta in procesul lor de auto-descoperire. Acesti ghizi, profesori sau mentori au de obicei o influenta profunda asupra carierei lor. Relatiile cu acestia se bazeaza de obicei pe dragoste, prietenie profunda si afectiune.

      Cheia maturitatii pentru copiii si adultii tineri nascuti pe 15 ianuarie este sa isi exprime revolta. Ei au un simt al incorectitudinii foarte intens si sunt pregatiti sa lupte impotriva oricarei forme de opresiune sau intoleranta pe care o intalnesc. Multi dintre cei nascuti pe 15 ianuarie au un exterior agreabil, chiar inocent ce contrazice puterea interioara. Cei care au intentia de a profita de nativii zilei de 15 ianuarie deoarece ii suspecteaza de slabiciune, naivitate sau vinovatie vor fi destul de surprinsi de acestia. Nativii invata repede din experientele proprii si in general sunt adeptii vorbei, ?ma pacalesti o data, rusine tie, m-ai pacalit a doua oara, rusine mie?.

      Nativii zilei de 15 ianuarie trebuie sa se fereasca de tendinta lor de a permite accesul in cercul lor intim acelor persoane care ii pot rani. Pe de alta parte, ei nu trebuie sa construiasca un zid de fier in jurul lor dupa ce au fost tradati sau umiliti. Sa gaseasca un echilibru intre deschidere si siguranta este o adevarata provocare pentru ei.

      Persoanele nascute pe 15 ianuarie trebuie sa se fereasca sa se lase in voia placerilor senzuale deoarece au o slabiciune in acest sens. Din cand in cand, energia lor poate sa fie antrenata in chestiuni care nu merita efortul si consideratia lor. Ei trebuie sa isi tempereze dorinta de a controla mediul si sa ramana deschisi evolutiei si schimbarii.

    SFATURI: Este inevitabil ca tu sa iti joci rolul de erou. Asigura-te ca actionezi in folosul obiectivelor ce merita efortul tau. Fii discriminator, dar si deschis schimbarii. Descopera ceea ce ti se potriveste. Invata sa astepti si sa actionezi la momentul oportun ? gaseste locul si momentul potrivit pentru orice lucru.

PUNCTE FORTE:
Idealist
Iubitor de placere
Eroic

PUNCTE SLABE:
Indulgent
Nesigur
Idolatrizant

Attached Files


Edited by gtigabi, 05 June 2011 - 08:53.


#78
alexcontador

alexcontador

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 393
  • Înscris: 14.03.2009
capricoarnele sunt plictisitoare la pat.

#79
GabytzuX08

GabytzuX08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,779
  • Înscris: 26.02.2008
Poate tu le-ai plictisit! Asa multe ai incercat? Mai cauta...  :lol:

#80
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,197
  • Înscris: 18.04.2008

View Postalexisa, on 8th April 2010, 10:36, said:

capricornii nu au noroc in dragoste.

eu nu aș zice

View Postm3th0dman, on 8th June 2010, 23:56, said:

Eu unul nu prea cred în zodii dar (din coincidență sau generalitate) majoritatea celor de mai jos mi s-au potrivit.

12 Motive pentru a fi capricorn:

1. Muncesti cu inteligenta nu cu greutate.
2. Timpul este intodeauna de partea ta.
3. Motto-ul tau: Prefer sa lupt decat sa ma schimb.
4. O asa clasa... mai rar.
5. Tie iti pasa ceea ce altii gandesc.
6. Ca iepurasul cu baterii energizer – continui sa functionezi la nesfarsit.
7. Intuitia nu te inseala.
8. Arme puternice – inteligenta si ironia.
9. Stii sa improvizezi.
10. Nu iti place sa faci «valuri».
11. Flexibil in codul moral.
12. Open mind: Emotiile pot fi calmate cu ajutorul respiratiei.

1. Ceva în genu
2. Niciodată nu mă grăbesc.
3. Excact
4. ???
5. Da. Să văd ce știe să facă. :finger:
6. Ceva în genu... :w00t:
7. Doar de 2 ori m-a înșelat până acum
8. Exact
9. Mint, mai rău ca o gazetă
10. Eu sunt eu. Nu mă fac afirmat
11. să zicem da...
12. Exact.

cam așa sunt eu

#81
milika123

milika123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.12.2010
Nu stiu daca am voie sa pun link,ar fi prea multe de copiat.
Am gasit multe informatii interesante aici:
http://www.jurnalulu...goste-capricorn

#82
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
ador barbatii Capricorn . Te mint asa frumos :D

#83
anonimogg

anonimogg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 25.03.2008
Sunt Capricorn , ma regasesc cu totul in specificatiile zodiei , mai putin : partea cu job-urile de pamant( inginer,mestesugar etc.)
Am citit un articol acum ceva timp despre capricorni , ceva ca isi pierd tatal foarte devreme in viata ( al meu a plecat din tara cand eu aveam 3 ani , al unui amic (tot capricorn) a murit cand avea el vreo 10 ani ) . Mai sunt cateva exemple , acum nu cred ca caz general dar ... noua ni s-a potrivit.
Cel mai bine cu persoane de sex opus m-am inteles pana acum cu Taur si Pesti.

#84
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006

View Postanonimogg, on 22nd August 2011, 13:13, said:

Sunt Capricorn , ma regasesc cu totul in specificatiile zodiei , mai putin : partea cu job-urile de pamant( inginer,mestesugar etc.)
Am citit un articol acum ceva timp despre capricorni , ceva ca isi pierd tatal foarte devreme in viata ( al meu a plecat din tara cand eu aveam 3 ani , al unui amic (tot capricorn) a murit cand avea el vreo 10 ani ) . Mai sunt cateva exemple , acum nu cred ca caz general dar ... noua ni s-a potrivit.
Cel mai bine cu persoane de sex opus m-am inteles pana acum cu Taur si Pesti.

am prieteni capricorni, tatii lor sunt vii si nevatamati si nici nu au plecat, nu mai crede toate prostiile

mai mult de amic cu o fata capricorn nu cred sa fie posibil pt mine, nu mi se potrivesc deloc compatibilitatile alea de la zodia mea..

#85
HEFE

HEFE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 04.03.2006
La faza cu tatii si eu ma regasesc... Si al meu a plecat cand aveam cateva luni. Nu stiu daca e general valabil dar uite ca se intampla... In alta ordine de idei, hai baieti sa mai inviem topicul asta putin! :D

#86
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006

View PostHEFE, on 28th December 2011, 13:13, said:

La faza cu tatii si eu ma regasesc... Si al meu a plecat cand aveam cateva luni. Nu stiu daca e general valabil dar uite ca se intampla... In alta ordine de idei, hai baieti sa mai inviem topicul asta putin! :D
cred ca-i gasesti mai curand pe sectiunea cu afaceri sau bani :P

#87
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Pan' la urma capricornul e o capra cu un singur corn?? :huh:



PS: La Multi Ani sarbatoritilor.

#88
jazzu

jazzu

    Agent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 18.06.2009
Voi subestimati ascendentul. Capricornul este un coleg bun de profesie, practic si ai ce discuta cu el.

#89
malotea

malotea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 28.12.2011
Asa e.

#90
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View Postanonimogg, on 22nd August 2011, 12:13, said:

Sunt Capricorn , ma regasesc cu totul in specificatiile zodiei , mai putin : partea cu job-urile de pamant( inginer,mestesugar etc.)
Am citit un articol acum ceva timp despre capricorni , ceva ca isi pierd tatal foarte devreme in viata ( al meu a plecat din tara cand eu aveam 3 ani , al unui amic (tot capricorn) a murit cand avea el vreo 10 ani ) . Mai sunt cateva exemple , acum nu cred ca caz general dar ... noua ni s-a potrivit.
Cel mai bine cu persoane de sex opus m-am inteles pana acum cu Taur si Pesti.
Deci e bine ca fata mea  e departe de mine.
Au o chestie de vampirisn energetic. destul de ciudata. E inconstienta. Ca sa evite astfel de fenomene, e bine sa se gindeasca si la cei din jur, necesitatile lor. Cele f mari, spirituale, de realizare in viata.
Aici e cheia, sa le supravietuiasca cei din jur. Dar copiii nu au cum.
La mine era gata, gata.
In rest mai mult de bine.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate