Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Zodia Capricorn

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#1
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006
Ma plictisesc... <_<

#2
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Te plictisesti din cauza ca esti capricorn sau nu-ti sade bine?

#3
Sugus

Sugus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 19.01.2007
ca e capricorn

#4
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005
Mda... un capricorn stiu cu eu si nu ne intelegem deloc deloc deloc. Mi se pare o persoana tare exasperanta. Sorry. Si am auzit si alte zodii plangandu-se de capricorni...

Edited by M_r, 15 May 2009 - 22:56.


#5
klaw_godly

klaw_godly

    Preafericitul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,659
  • Înscris: 10.06.2008

View PostM_r, on May 15 2009, 23:55, said:

Mda... un capricorn stiu cu eu si nu ne intelegem deloc deloc deloc. Mi se pare o persoana tare exasperanta. Sorry. Si am auzit si alte zodii plangandu-se de capricorni...

Îmi place că nu generalizezi. Persoane exasperante sunt peste tot în lume și dacă ar fi toți capricornii așa, ar fi grav. <_<

#6
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006
A, e una din favoritele mele. Majoritatea colaboratorilor mei profesional vorbind sunt capricorni, foarte seriosi in general si practici. Imi plac  :lol:

#7
sitto

sitto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 27.08.2007
stati asa nu dati cu parul, capricornul este cel mai serios om din lumea asta. chiar daca nu e foarte vesel, stie sa aprecieze o gluma, are multe, multe calitati

#8
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

View Postsitto, on 15th June 2009, 17:14, said:

stati asa nu dati cu parul, capricornul este cel mai serios om din lumea asta. chiar daca nu e foarte vesel, stie sa aprecieze o gluma, are multe, multe calitati


ei pe dracu! eu sunt cea mai spirituala persoana pe care o cunosc. de unde nu e foarte vesel?

#9
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Si unul dintre fostii mei caini era capricorn si nu era serios deloc. Si daca mi-aduc aminte parca am avut si un motan capricorn. Al dreaq nu-si respecta zodia nici picat cu ceara.

Edited by SPF, 15 June 2009 - 17:08.


#10
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

View PostSPF, on 15th June 2009, 18:07, said:

Si unul dintre fostii mei caini era capricorn si nu era serios deloc. Si daca mi-aduc aminte parca am avut si un motan capricorn. Al dreaq nu-si respecta zodia nici picat cu ceara.

nu mi se pare amuzant  :mellow:


Simbolul zodiei  -   Ideograma semnului zodiacal sugereaza capul si coarnele unei capre, indicand linia intelectului care se ridica pana la cel mai inalt nivel, formand cercul spiritului.


Zodie feminina de pamant, predominant practica, materiala, guvernata de planeta SATURN, planeta care sporeste spiritul practic, dorinta de securitate pe toate planurile, diplomatia, seriozitatea, tenacitatea si perseverenta, dar si pesimismul, incapatanarea, conservatorismul, rigiditatea.

Nativul in Capricorn este un om care se va face cu siguranta remarcat intr-un anumit domeniu al vietii sale. Este o persoana motivata sa atinga o anumita pozitie in plan social, cat mai sus posibil, si are toate sansele sa se ridice ca sa se auda de el intr-o zi la nivel mai larg. Poate atinge idealuri profesionale inalte sau functii importante. Va incerca sa se impuna intr-un anumit domeniu, astfel incat sa devina un nume pe buzele tuturor. Va dobandi respect si recunoastere in plan social. Poate atinge succesul in viata – poate chiar celebritatea - mai ales la maturitate.

#11
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
...ba mie mi se pare de-a dreptul ingrijorator. Nu ca mai sunt unii rataciti care cred cu sfintenie ce scrie cate-un zodiachist (cum dracu ii cheama pe nenii asita care se ocupa cu zodacul?) pe genunchi in metrou in drum spre birou; ci ca forumul softpedia are subforum special pentru zodii.

#12
SecsiSosetica

SecsiSosetica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.05.2009

View PostSPF, on 16th June 2009, 13:48, said:

...ba mie mi se pare de-a dreptul ingrijorator. Nu ca mai sunt unii rataciti care cred cu sfintenie ce scrie cate-un zodiachist (cum dracu ii cheama pe nenii asita care se ocupa cu zodacul?) pe genunchi in metrou in drum spre birou; ci ca forumul softpedia are subforum special pentru zodii.


:lol: ... in ce zodie esti?

#13
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Cal de Pamant

#14
SecsiSosetica

SecsiSosetica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.05.2009

View PostSPF, on 18th June 2009, 13:14, said:

Cal de Pamant

Nu cred in zodiacul chinezesc :no:

#15
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
My point exactly ;)

Daca erai chinezoaica n-ai fi crezut in asta...european?!

#16
SecsiSosetica

SecsiSosetica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.05.2009

View PostSPF, on 18th June 2009, 14:22, said:

My point exactly ;)

Daca erai chinezoaica n-ai fi crezut in asta...european?!

Daca eram chinezoaica, probabil nu-mi bateam capul sa cred in ceva, in afara de membrii de genul masculin, din familie, si in pantofii incomozi  :P

#17
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 16.06.2007
care e problema ta ca s-a facut topicul asta SPF? nu crezi in zodii ?:)

Zodia Capricorn 21 decembrie - 19 ianuarie

Caracteristica generala a zodiei Capricorn: semn negativ, feminin
Element definitoriu pentru zodia Capricorn: Pamânt
Calitate definitorie pentru zodia Capricorn: semn Cardinal (activitate)

Planetele si zodia Capricorn

    * Planeta guvernatoare: Saturn
    * Planeta carierei profesionale: Venus
    * Planeta dragostei: Luna
    * Planeta câstigurilor financiare: Uranus
    * Planeta comunicarii: Neptun
    * Planeta sanatatii si a muncii: Mercur
    * Planeta casei si a familiei: Marte
    * Planeta spiritualitatii: Jupiter

Culorile zodiei Capricorn: negru, indigo
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Capricorn: onix negru
Metale caracteristice pentru zodia Capricorn: plumb
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Capricorn: sambata

Principalele calitati ale zodiei Capricorn: simtul datoriei, organizare, perseverenta, rabdare
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Capricorn: sa preia conducerea si sa administreze
Defecte ale nativului din zodia Capricorn: pesimism, stari depresive, materialism exagerat

Relatii între zodia Capricorn si alte zodii

    * Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Taur, Fecioara
    * Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Berbec, Rac, Balanta
    * Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Balanta
    * Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Berbec
    * Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Varsator
    * Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Rac
    * Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Taur
    * Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Fecioara, Sagetator

Personalitatea zodiei Capricorn

Nativul Capricorn este disciplinat, loial, serios, practic, se orienteaza catre succes. Capata cu greu încredere în ceilalti. Are un puternic simt al realitatii. El se concentreaza asupra esentialului, este sârguincios, perseverent, econom, corect.

Nativul din zodia Capricorn este un om pe care te poti baza. Îsi cheltuie energia metodic si "se catara" încet spre telurile lui ambitioase. Un Capricorn merge la sigur si evita experimentele. Are aptitudini pentru profesiuni ca inginer, administrator, constructor sau mestesugar (în general în profesiuni legate de pamânt).

Daca Soarele este prost aspectat, nativul din Capricorn poate gândi si actiona în mod egoist, înclina spre supraevaluare, este încapatânat, ipocrit si, din cauza neîncrederii în ceilalti, îsi deschide cu greu inima.

Sanatate : Nativul din Capricorn este mai expus la boli cronice decât la cele acute; totusi este amenintat de fracturi, raniri, în special la genunchi sau încheieturi, reumatism, raceli, afectiuni ale stomacului si ale pielii, ca si la dereglari metabolice.

Edited by pretty_woman, 08 July 2009 - 15:33.


#18
dezertorul_nike_2

dezertorul_nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 11.06.2007
Eu sunt Capricorn si sunt mandru de zodia mea :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate