Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Zodia Capricorn

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#109
Razvy2k

Razvy2k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 01.09.2012

View PostAstro-Liv, on 31 august 2014 - 20:14, said:

Depinde, daca esti nascut la granita zodiei, trebuie sa fii f. atent, pentru ca e posibil ca ORA nasterii sa te fi propulsat in zodia urmatoare de varsator. Eu dau doar un exemplu. Pe undeva este asa cum spui, dar bineinteles, nu tot ce descrii aici se potriveste numai capricornului.... pentru ca mai ai ceva " planete in alte zodii, asa ca ...schimbarea e sigura. Mai exista si cei 7 ani de acasa, pentru un caracter si nu numai astrul sub care te-ai nascut.

Rezistati la fuga" cu multi km. in viata. Puteti fi dedicati mai mult muncii decit familiei, dar asta depinde de grade si de alte planete pe harta, aveti un ego in voi si va luptati ptr. tronul sefului, in treapta astrologica, impreuna cu berbecii si leii. Sigur cred, sefi sinteti oricum, prin felul vostru de a ...FI ! Aveti relatii karmice, care pot deveni si catastrofale cu zodiile pende-dodecata, la 150° de grade de voi adica.

In mare vorbind, la momentul actual capri. il aveti pe Pluton peste cap, pentru ceva anisori, asa ca posibil sa ti se schimbe total viata in acesti ani. Pluton este o planeta grea, produce lucrurile incet, dar adinc. El renaste, deci ceva trebuie sa moara la el, ca sa se renasca altceva. Posibil sa trebuiasca sa termii anumite faze ale vietii actuale si sa faci alte lucruri. Chiar si familie sau sa devii tatic, mai stii, daca nu esti. Si multe altele. Atentie si la cum sofati dar si la sanatatea dv., pentru ca atunci cind atinge prin loviri celelalte planete de pe harta nasterii, poate aduce multe lucruri neplacute. De pilda ca un Pluton, pentru un capricorn stil- M. Schumacher. Dar bineinteles, depinde de harta fiecaruia de gradele nasterii pentru planete dar si de lovirile lor.

Sunt nascut cam la mijloc, 4 ianuarie.

#110
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

Quote

Sunt nascut cam la mijloc, 4 ianuarie.
Deci sa inteleg ca ai soarele pe la gradul 13° daca nu gresesc. Depinde daca luam de la 0° sau de la 1°... poti fi grad 14° in cealalta varianta . Oauu...esti fantastic daca ai grad 13°, as zice eu ...este un grad puternic. Da niste scopuri foarte stabile dar si alcoolism citeodata, insa depinde mult de celelalte planete la ce fac pe harta. Nu stiu cit plin de curaj esti, totusi cred ca stofa de erou, o ai in tine.

Posibil, stiu eu in viata ta, sa vrei uneori sa nu intri in lupte" si sa vrei mai mult sa distrugi decit sa construiesti, dar daca vreodata ajungi vreun sef undeva sau vreun conducator , esti sigur pentru drepturile oamenilor. Chiar daca te intereseaza puterea mai mult decit trebuie uneori, daca stii unde sa te opresti, poti ajunge la un mare grad de reusita in viata. Nu stiu cit "te-ai sculat de pe canapea", adica cit ai facut ptr. visurile, scopurile si viata ta, dar daca esti tinar, nu este tirziu sa FACI ceva. Poti si inca bine, sa faci multe , as zice.

Napoleon I, a avut acest loc. La el a fost pozitia lui Pluton in 13° capricorn, care a fost si guv. ascendentului. Si daca numaram altfel gradele, poti pica cu gradul 13°, pe o stea care se numeste Ascella, in astrologie. Este de natura Jupiter si Mercur, la 12°31'....deci aduce si noroc si reusita in viata, daca una din planete sau lumina de la nasterea ta, pica pe ea, sau chiar la grade mici (1-3°)  conjunctia. Mult noroc in viata iti dorim.

#111
Razvy2k

Razvy2k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 01.09.2012

View PostAstro-Liv, on 03 septembrie 2014 - 13:22, said:

Deci sa inteleg ca ai soarele pe la gradul 13° daca nu gresesc. Depinde daca luam de la 0° sau de la 1°... poti fi grad 14° in cealalta varianta . Oauu...esti fantastic daca ai grad 13°, as zice eu ...este un grad puternic. Da niste scopuri foarte stabile dar si alcoolism citeodata, insa depinde mult de celelalte planete la ce fac pe harta. Nu stiu cit plin de curaj esti, totusi cred ca stofa de erou, o ai in tine.

Posibil, stiu eu in viata ta, sa vrei uneori sa nu intri in lupte" si sa vrei mai mult sa distrugi decit sa construiesti, dar daca vreodata ajungi vreun sef undeva sau vreun conducator , esti sigur pentru drepturile oamenilor. Chiar daca te intereseaza puterea mai mult decit trebuie uneori, daca stii unde sa te opresti, poti ajunge la un mare grad de reusita in viata. Nu stiu cit "te-ai sculat de pe canapea", adica cit ai facut ptr. visurile, scopurile si viata ta, dar daca esti tinar, nu este tirziu sa FACI ceva. Poti si inca bine, sa faci multe , as zice.

Napoleon I, a avut acest loc. La el a fost pozitia lui Pluton in 13° capricorn, care a fost si guv. ascendentului. Si daca numaram altfel gradele, poti pica cu gradul 13°, pe o stea care se numeste Ascella, in astrologie. Este de natura Jupiter si Mercur, la 12°31'....deci aduce si noroc si reusita in viata, daca una din planete sau lumina de la nasterea ta, pica pe ea, sau chiar la grade mici (1-3°)  conjunctia. Mult noroc in viata iti dorim.

Am aproape 19 ani, pana acum doar o singura data in viata am exagerat cu alcoolul in rest doar ca sa ma simt bine sau chiar de loc in ultima perioada pentru ca merg cu masina in oras seara si nu vreau problema:)). Momentan intru in cls a 12-a si mai departe vreau sa dau la arhitectura, nu neaparat pentru faptul ca se castiga bine(daca reusesti sa ajungi sus), chiar daca imi dorect ca in viata totul sa fie roz, ci mai mult pentru faptul ca imi place sa creez lucruri noi si sa cunosc oameni cu diferite caractere si idei. Dupa cum am mai spus, imi place sa muncesc pentru ceva, nu-mi place sa primesc. Multumesc pentru informatii, sper sa fie asa in viata.

#112
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

Quote

Am aproape 19 ani, pana acum doar o singura data in viata am exagerat cu alcoolul in rest doar ca sa ma simt bine sau chiar de loc in ultima perioada pentru ca merg cu masina in oras seara si nu vreau problema:)). Momentan intru in cls a 12-a si mai departe vreau sa dau la arhitectura, nu neaparat pentru faptul ca se castiga bine(daca reusesti sa ajungi sus), chiar daca imi dorect ca in viata totul sa fie roz, ci mai mult pentru faptul ca imi place sa creez lucruri noi si sa cunosc oameni cu diferite caractere si idei. Dupa cum am mai spus, imi place sa muncesc pentru ceva, nu-mi place sa primesc. Multumesc pentru informatii, sper sa fie asa in viata.
Bineinteles eu doar am presupus, ce am scris mai sus. Nu trebuie sa fie asa. Are o f. mare importanta ORA ta de nastere si ptr. grade, lucru pe care eu nu il cunoasc din pacate, ptr. ati face harta. Iti dorim succese in viata si se pare ca predomina si planete in balanta ptr. arhitectura, pe harta ta, mai stii ?

#113
Taylor_M

Taylor_M

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 08.08.2014

View PostAstro-Liv, on 03 septembrie 2014 - 13:22, said:

Deci sa inteleg ca ai soarele pe la gradul 13° daca nu gresesc. Depinde daca luam de la 0° sau de la 1°... poti fi grad 14° in cealalta varianta . Oauu...esti fantastic daca ai grad 13°, as zice eu ...este un grad puternic. Da niste scopuri foarte stabile dar si alcoolism citeodata, insa depinde mult de celelalte planete la ce fac pe harta. Nu stiu cit plin de curaj esti, totusi cred ca stofa de erou, o ai in tine.


Vai, si cat m-am chinuit sa-l conving pe unul sa faca un sumar al astrogramei personale si nici ca l-am mai prins pe SP.

View PostRazvy2k, on 01 septembrie 2014 - 23:14, said:



Sunt nascut cam la mijloc, 4 ianuarie.
Asta mi se pare o informatie foarte vaga.

#114
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

Quote

ai, si cat m-am chinuit sa-l conving pe unul sa faca un sumar al astrogramei personale si nici ca l-am mai prins pe SP.
Bineinteles ca nu l-ai mai prins. Aici e misterul. Prietenii si familia, toti se roaga, ptr. orare.. si iti vine sa dispari de acasa.  Ptr. harti ne trebuie mare atentie, ochi si TIMP (saturn). Asta ptr. a putea spune persoanelor ceva corect si nu ...burde.

#115
Taylor_M

Taylor_M

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 08.08.2014
Dar n-a cerut nimeni un raport detaliat de pagini - nici nu l-as fi vrut realizat in public. Pana si eu pot oferi niste indicii uitandu-ma in diagonala pe o harta natala; si nu ma pricep deloc la aspecte in case.
De cateva ori mi s-a intamplat sa fiu prea precisa in privinta casei a 4-a si deci, sa pun in oarecare disconfort respectiva persoana. :D

View PostAstro-Liv, on 15 septembrie 2014 - 16:04, said:

Bineinteles ca nu l-ai mai prins. Aici e misterul. Prietenii si familia, toti se roaga, ptr. orare.. si iti vine sa dispari de acasa.  Ptr. harti ne trebuie mare atentie, ochi si TIMP (saturn). Asta ptr. a putea spune persoanelor ceva corect si nu ...burde.

Nu, faza era ca de cele mai multe ori scepticii si cei ce posteaza in dorul lelii primesc detalii si informatii pretioase; Cativa dintre cei ce erau sincer interesati si informati intr-o oarecare masura neavand norocul asta.

Edited by Taylor_M, 16 September 2014 - 20:50.


#116
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

View PostTaylor_M, on 16 septembrie 2014 - 20:49, said:

Dar n-a cerut nimeni un raport detaliat de pagini - nici nu l-as fi vrut realizat in public. Pana si eu pot oferi niste indicii uitandu-ma in diagonala pe o harta natala; si nu ma pricep deloc la aspecte in case.
De cateva ori mi s-a intamplat sa fiu prea precisa in privinta casei a 4-a si deci, sa pun in oarecare disconfort respectiva persoana. Posted Image

Nu, faza era ca de cele mai multe ori scepticii si cei ce posteaza in dorul lelii primesc detalii si informatii pretioase; Cativa dintre cei ce erau sincer interesati si informati intr-o oarecare masura neavand norocul asta.

Poate de aceea , s-a dat un raspuns la acele persoane...si nu tie, care cit de cit, stii "sa privesti in diagonala pe o harta" . Posted Image Aici e inclusa Metoda psihologica..adica cei ce au nevoie urgent de un sfat, ptr. ca nu cunosc absolut nimic. Asta as face eu cel putin. Nu stiu ce a gindit cel care trebuia sa raspunda insa. Daca ii vedem esoterica, poate il intelegem !

Edited by Astro-Liv, 17 September 2014 - 17:19.


#117
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 16.06.2007

View Postm3th0dman, on 08 iunie 2010 - 22:56, said:

Eu unul nu prea cred în zodii dar (din coincidenţă sau generalitate) majoritatea celor de mai jos mi s-au potrivit.

12 Motive pentru a fi capricorn:

1. Muncesti cu inteligenta nu cu greutate.
2. Timpul este intodeauna de partea ta.
3. Motto-ul tau: Prefer sa lupt decat sa ma schimb.
4. O asa clasa... mai rar.
5. Tie iti pasa ceea ce altii gandesc.
6. Ca iepurasul cu baterii energizer – continui sa functionezi la nesfarsit.
7. Intuitia nu te inseala.
8. Arme puternice – inteligenta si ironia.
9. Stii sa improvizezi.
10. Nu iti place sa faci «valuri».
11. Flexibil in codul moral.
12. Open mind: Emotiile pot fi calmate cu ajutorul respiratiei.



1. Muncesti cu inteligenta nu cu greutate. - Sa spunem ca asa este. :P
2. Timpul este intodeauna de partea ta.   - Uneori,da.
3. Motto-ul tau: Prefer sa lupt decat sa ma schimb.    Depinde,am facut cateva schimbari majore care intr-un final au fost in beneficiul meu. ;)
4. O asa clasa... mai rar.   Haha -sper. :D
5. Tie iti pasa ceea ce altii gandesc. - Imi pasa! Acum imi pasa oarecum doar de parerea persoanelor care conteaza cu adevarat pentru mine.
6. Ca iepurasul cu baterii energizer – continui sa functionezi la nesfarsit.  - Da.Da!
7. Intuitia nu te inseala.  In general... cam niciodata!
8. Arme puternice – inteligenta si ironia.  Ironia sigur :D
9. Stii sa improvizezi.   Uneori da,alteori sa spunem ca-s lipsita de imaginatie sau inspiratie.
10. Nu iti place sa faci «valuri».  Nope,am trecut de perioada adolescentei :)
11. Flexibil in codul moral.  Depinde.
12. Open mind: Emotiile pot fi calmate cu ajutorul respiratiei.    :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate