Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Zodia Capricorn

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#37
valy1965

valy1965

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 17.07.2005

 darkangelo, on 21st August 2009, 11:13, said:

oi fi tu un caz mai special.
din ce-am testat pe propria piele combinatia e nasoala rau. el foarte agresiv, eu foarte calma. el super gelos, eu nu, obsedat de haine (6 ore a ales chiloti, sunt femeie si tot nu inteleg de ce iti trebuie 6 ore pentru chiloti), el super orgolios, eu foarte incapatanata. el genul care vrea sa fie tot timpul lingusit si pupat in fund, eu din aia lipista de diplomatie si talent la periat. lipsit de simtul umorului. el vrea sa fie tot timpul in centrul atentiei, eu nu pot sa acord atata atentie unui barbat. el tiran. eu dictator. el parasuta, eu intoleranta. lipsit de imaginatie. impulsiv si cu gura mare. recalcintrant. banuitor pana la paranoia. zgomotos rau. instabil. nehotarat. o cauta pe ma-sa in toate femeile. acelasi lucru se poate spune si despre barbatii in capricorn.berbec sau capricorn nu mai incerc in veci. balanta  :wub:
Capricorn + Berbeaca :lol: =22 de ani de casnicie super. daca ar fi s-o iau de la inceput as alege acelasi partener.
Nu trage concluzii pripite,Capricornul tau poate era doar Capri fara corn !!! :D
Adevaratul capricorn e un sef autoritar,ambitios,afectuos in familie cu un simt deosebit al umorului,etc ... numai de bine  !  :)
Ma iei acasa ? :rolleyes:

#38
fairymarjalis

fairymarjalis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 07.02.2008
Apoi eu nu stiu cum functioneaza saraciile astea de zodii, da' cu aia cu care trebuia sa ma-nteleg, nu m-am inteles, iar cu aia cu care nu trebuia sa ma-nteleg, m-am inteles. :blink:

#39
valy1965

valy1965

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 17.07.2005

 fairymarjalis, on 13th September 2009, 13:20, said:

Apoi eu nu stiu cum functioneaza saraciile astea de zodii, da' cu aia cu care trebuia sa ma-nteleg, nu m-am inteles, iar cu aia cu care nu trebuia sa ma-nteleg, m-am inteles. :blink:
Esti anti-zodie,clar ! :lol:  :kisstogether:

#40
erycadl

erycadl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 18.09.2009
Sunt capricorn, nu stiu cat de adevarate sunt zodiile astea, dar la partea cu sefia, administrarea, organizarea, etc, ma regasesc complet.As mai avea de adaugat ca ma atrag mult persoanele ce ma fac sa rad.Ma cucereste pe loc un om care ma face sa zambesc.

#41
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

 valy1965, on 12th September 2009, 15:15, said:

Capricorn + Berbeaca :lol: =22 de ani de casnicie super. daca ar fi s-o iau de la inceput as alege acelasi partener.
Nu trage concluzii pripite,Capricornul tau poate era doar Capri fara corn !!! :D
Adevaratul capricorn e un sef autoritar,ambitios,afectuos in familie cu un simt deosebit al umorului,etc ... numai de bine  !  :)
Ma iei acasa ? :rolleyes:

n-ai inteles. eu sunt Capricorn. felicitari pentru casnicie.

 Chevelle, on 30th August 2009, 18:44, said:

Sper ca nu intrebi tipii mai intai ce zodie sunt si daca sunt berbeci pur si simplu ii ignori  :unsure: . Eu nu cred in zodii (chiar daca imi place sa trec in revista cat de mult se potriveste un om cu zodia in care e) si nu cred ca zodiile iti dau personalitatea. Relatiile cu cei din jur si experienta de viata te fac ceea ce esti. Treaba asta cu zodiile e o foarte mare generalizare (e adevarat ca unele lucruri se potrivesc). Sunt berbec , desi  un "believer"  ar zice ca nu si sunt total opus de cum il descrii tu pe tipul ala: sunt foarte calm, prietenii imi spun ca nu e normal sa fii asa de calm si mi-e groaza sa fiu in centrul atentiei ....si vb putin.  Cunosc si o femela Capricorn  ^_^  care e total diferita de cum esti tu: e agitata, aiurita si mereu se apuca de altceva fara sa termine ce-a inceput (si nu sufera de ADHD  :P ). Cum zicea cineva p'aici : atatia oameni, atatea personalitati. Nu zic sa nu tii cont de zodie (daca chiar crezi in asta) dar nici sa  o folosesti ca prim argument in alegerea relatiilor.

da, daca as avea 14 ani, probabil ca asa as proceda.

#42
AlexBip

AlexBip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 24.01.2006
Si eu sunt Capricorn si vreau sa va zic ca da sunt apreciat de toata lumea si tintesc catre cele mai inalte pozitii in societate si in cariera .
Cand mi se pune pata sa invat sau sa fac ceva , pai fac nu stau pe ganduri , nu imi place sa mi se dicteze sau sa mi se impuna ceva cu toate ca in situatiile dificile mai accept daca stiu ca sunt pe cale de a pierde o batalie dar pana la urma tot eu ies in avantaj din asta . Ma las foarte greu calcat in picioare .
A si mai am o prietena care e in zodia Scorpion m-a capiat da` imi si place , are toane , are ganduri , dar ce nu are insa cand dau cu pumnu` in masa se linisteste rapid :)

#43
Solarius

Solarius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 22.07.2006
Zodie pe lista neagra a scorpionilor ...


din foarte multe motive ... , natura capricornilor este mult prea ... haotica ...

#44
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 16.06.2007

 Solarius, on 13th November 2009, 15:44, said:

Zodie pe lista neagra a scorpionilor ...


din foarte multe motive ... , natura capricornilor este mult prea ... haotica ...


te contrazic ;)

7 ani o relatie capricorn-scorpion iti zice ceva?  -_-
depinde firea fiecaruia,de ascendent... eu una sunt nascuta in prima zi a capricornului,si ma regasesc atat in descrierile specifice zodiei capricorn cat si ale sagetatorului...  :rolleyes:

#45
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
eu sunt capricorn si sunt cam nesuferit cateodata :lol:

#46
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006
Nu mai stiu pe unde citisem multe caracteristici ale zodiei Capricorn si majoritatea mi se potriveau...

#47
-Elena-

-Elena-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 25.07.2009

 AlexBip, on 9th November 2009, 20:58, said:

Si eu sunt Capricorn si vreau sa va zic ca da sunt apreciat de toata lumea si tintesc catre cele mai inalte pozitii in societate si in cariera .
Cand mi se pune pata sa invat sau sa fac ceva , pai fac nu stau pe ganduri , nu imi place sa mi se dicteze sau sa mi se impuna ceva cu toate ca in situatiile dificile mai accept daca stiu ca sunt pe cale de a pierde o batalie dar pana la urma tot eu ies in avantaj din asta . Ma las foarte greu calcat in picioare .

Mi se potriveste la fix.
Plus ca mai sunt si nesuferita cateodata. :lol:

#48
mike_sol

mike_sol

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 412
  • Înscris: 05.04.2007
prietena mea e capricoarnca si ne intelegem suuuuper bine (eu pesti). chiar m-a mirat la inceput. singura care mi-a acceptat toate prostiile carcateristice zodiei (anulat intalniri in ultima clipa, suparari din te miri ce etc) si de asemenea singura de care nu mi-e frica :D (da...mie mi-e frica sa ma atasez prea mult de o fata si sa ii acord prea multa incredere). suntem impreuna de 1 an jumate :D

deci pot spune ca am putin experienta cu capricornii (aaa...si tata e capricorn). referitor la faptul ca sunt plictisitori si nu prea veseli... eu nu am intalnit niciodata un capricorn care sa nu fie macar la fel de mistocar ca si mine (aici il includ si pe tata, cu care fac misto zi de zi :lol: )

#49
cris_design

cris_design

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.11.2009
cea mai smechera zodie

#50
alexisa

alexisa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 07.03.2010
eu sunt capricorn si sunt foarte dezordonata.
  capricornii nu au noroc in dragoste.

#51
moskba30

moskba30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 14.06.2007

 alexisa, on 8th April 2010, 09:36, said:

eu sunt capricorn si sunt foarte dezordonata.
  capricornii nu au noroc in dragoste.
Te contrazic in amandoua punctele.
In plus, cam singura zodie care ma accepta asa cum sunt.
:)

#52
bugy_18

bugy_18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 07.03.2008

 darkangelo, on 21st August 2009, 10:13, said:

oi fi tu un caz mai special.
din ce-am testat pe propria piele combinatia e nasoala rau. el foarte agresiv, eu foarte calma. el super gelos, eu nu, obsedat de haine (6 ore a ales chiloti, sunt femeie si tot nu inteleg de ce iti trebuie 6 ore pentru chiloti), el super orgolios, eu foarte incapatanata. el genul care vrea sa fie tot timpul lingusit si pupat in fund, eu din aia lipista de diplomatie si talent la periat. lipsit de simtul umorului. el vrea sa fie tot timpul in centrul atentiei, eu nu pot sa acord atata atentie unui barbat. el tiran. eu dictator. el parasuta, eu intoleranta. lipsit de imaginatie. impulsiv si cu gura mare. recalcintrant. banuitor pana la paranoia. zgomotos rau. instabil. nehotarat. o cauta pe ma-sa in toate femeile. acelasi lucru se poate spune si despre barbatii in capricorn.
berbec sau capricorn nu mai incerc in veci. balanta  :wub:

Nici chiar asa! Poate era un caz mai special...

 alexisa, on 8th April 2010, 09:36, said:

eu sunt capricorn si sunt foarte dezordonata.
  capricornii nu au noroc in dragoste.

Asta da, e adevarat!

femeia scorpion - constatare proprie, dupa multi ani.

Femeia scorpion este o persoana cocheta careia ii place sa fie in centrul atentiei, parand o persoana extrovertita dar in realitate fiind taman pe dos. Ii place sa fie curtata, apreciata si mai ales rasfatata.
Ii plac treburile casnice, munceste mult si are o tenacitate de invidiat. Cand isi doreste ceva, acel lucru este ca si obtinut.
E destul de greu sa-i intri in gratii pentru ca are setate standarde inalte.
Nu este un exemplu de pragmatism, astfel incat ar fi o tragedie sa ocupe o functie de judecator.
Nu recunoaste niciodata cand greseste si greseste destul de des chiar repeta aceeasi gresala de mai multe ori.
Nu este o persoana care sa o caracterizeze fidelitatea de cuplu.  
In general este destul de superficiala, atunci cand alegerile le face cu sufletul si nu cu ratiunea.
Altceva nu-mi mai vine acum in minte.

#53
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

 mike_sol, on 18th February 2010, 05:26, said:

prietena mea e capricoarnca si ne intelegem suuuuper bine (eu pesti). chiar m-a mirat la inceput. singura care mi-a acceptat toate prostiile carcateristice zodiei (anulat intalniri in ultima clipa, suparari din te miri ce etc)

inseamna ca prietena ta e un capricorn atipic.Capricornii sunt foarte acizi si nu inghit multe magarii. Am experienta destula cu zodia asta. Sora mea, tatal meu, prietenul meu si... cu mine inclusiv suntem o trupa de capricorni.Prietenul meu nu se incadreaza de nici o culoare in caracteristicile zodiei (probabil de aceea ne si intelegem atat de bine).

 alexisa, on 8th April 2010, 09:36, said:

capricornii nu au noroc in dragoste.

Afirmatia asta e destul de stupida.Ai cunoscut tu toti capricornii ca sa poti trage concluzia asta?

 alexisa, on 8th April 2010, 09:36, said:

eu sunt capricorn si sunt foarte dezordonata.

Aici probabil eu sunt un capricorn atipic deoarece sunt obsesiv de ordonata.Desi daca imi aduc bine aminte din ce citisem uneori despre zodie, asta chiar era o alta caracteristica.

#54
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006
Una dintre zodiile mele favorite. Referindu-ma doar la persoanele pe care le cunosc sunt colaboratori pe parte profesionala perfecti. Poate pentru ca sunt pragmatici si foarte practici reusesc sa fim pe aceeasi lungime de unda. Eu sunt fecioara dar cu ascendentul in capricorn. Zic astia ca e important. Probabil asta o fi explicatia astrologica.

Asa, n-am vazut la niciunul din capricornii pe care-i stiu sa sara calu', ceea ce apreciez. :lol:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate