Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

UE cere tratament egal pentru vize

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
108 replies to this topic

#37
TISSOT_1853

TISSOT_1853

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 20.01.2009

 Mr_Who, on Mar 14 2009, 02:39, said:

Spor la treaba. Make us proud.
Merci, merci.
Na, ca l-ai trezit pe mosotti mai Mr_What_the_fuck.

D-aia mi-am luat Tissot, ca e water resistant la 30m.
Si io spal vase pe submarin...

Edited by TISSOT_1853, 14 March 2009 - 01:43.


#38
Anjin`

Anjin`

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,160
  • Înscris: 10.05.2005

 TISSOT_1853, on Mar 14 2009, 00:54, said:

1.In primul rand, mai coate goale, defineste ce e ala un ceas scump.
Adica, avanseaza o suma/cifra.
Un ceas scump e o chestie care dupa parerea mea arata un statut social, sau ceva ce-si ia Mutu, Jiji, sau un tigan ajuns ca sa compenseze ceva lipsa . Eu cred ca tu cam pe acolo esti.
2.Eu sunt pe forumul asta de mult. De cand eram in rO.
Se vede treaba ca obiceiurile proaste nu dispar odata cu locatia.[ aici ai tema sa dezv., mai anjoane]
Si ai intrat sa ne zici ca nu ai vrea sa ne fie mai usor sa mergem si noi in canda sau in general ca ai vrea sa limiteze imigrarea. Ei bine de asta ti-am zis ca sfoara si sapunul sunt o alternativa, fie ca ai boala pe negri, fie ca ai alte pasiuni de genul asta, poti tu sa crapi de ciuda lumea nu merge in sensul intortochiat al mintii tale.
3.Da' nu mi-e jena de identitatea lu peshte prajit, maica.
Dar s-ar putea sa-mi fie...
Cui ii pasa?
4.Numarul rom, in ca e neinsemnat, oricum.
Unul mai putin nu conteaza.
Merci de sfat. Probabil, asa gandesti sa procedezi in ro.
Ce sa-i faci!? E scumpa o groapa in cimitirele romanesti.
Ce draq de idei poa' sa aiba mosul asta de Angina.
Vezi mai sus
5.Vai, dar cate stii tu despre stilul de viata canadian !
Mai spune-ne !
NU te lasa, frate romanesh.
Pai nu stiu prea multe depre tara frunzei de artar. Din putinul pe care-l stiu pare foarte misto. Nu te ambitiona esti mult mai ridicol decat mine .
Daca ai nelamuriri cum am ajuns la rasism era cuvantul "negrotei" pe care nu stiu cui il adresezi. In rest sanatate, ca prostii n-au complexe.

Edited by Anjin`, 14 March 2009 - 01:50.


#39
TISSOT_1853

TISSOT_1853

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 20.01.2009
Bun, hai ca asta e ultimul post pe seara asta.

Mai moshulica, tu te trezesti sa dai raspunsuri 'intelijente' la 2 am?
Tu n-ai ce face in toiul noptii?
Pe bune mah, dar esti culmea ridicolului !

#40
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

 CSSTAP, on Mar 13 2009, 15:03, said:

Ce efect au filmele americane...si altele.
In Oregon sunt perioade[din zi, sa zicem 8 hr] cand NU exista nici un politist on duty.

In Salem, Albany, Portland, Bend sau chiar Seaside da telefon la 911 ca esti agrest sau iti sparge unul casa si vezi in cit timp apare politia  :rolleyes:

ontopic: Chiar daca cererea UE e laudabila nu stiu ce ma face sa cred ca este facuta fiindca da bine pe sticla.
Sa fim seriosi, daca ar fi exista un bloc unitar UE altfel statea problema.

Edited by active95, 14 March 2009 - 03:52.


#41
Westcoastrider

Westcoastrider

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 08.02.2009

 Mosotti, on Mar 13 2009, 16:39, said:

nu cred c-o sa prind ziua in care nea gica se urca in avion si pleaca la los angeles fiindca i s-a pus pata
Doamne fereste sa le vina idei din astea prin cap!Desi am vazut aici cateva pirande, cu colegii lor mustaciosii,si..incalecau pe...ati ghicit Mertzan!!
O faza hilar-stupida intamplata unui amic de-al meu intr-un restaurant:omul era cu prietena la cina,si a aparut o tziganca cu flori.I-a auzit vorbind romaneste...si a inceput a se lauda pe la altii:ASTia-s de-ai mei,dragii de ei! Lol...astia nu mai puteau de rusine..ca deh..femeia vinde flori..dar si cersea in acelasi timp!!


 active95, on Mar 13 2009, 18:50, said:

In Salem, Albany, Portland, Bend sau chiar Seaside da telefon la 911 ca esti agrest sau iti sparge unul casa si vezi in cit timp apare politia  :rolleyes:

ontopic: Chiar daca cererea UE e laudabila nu stiu ce ma face sa cred ca este facuta fiindca da bine pe sticla.
Sa fim seriosi, daca ar fi exista un bloc unitar UE altfel statea problema.
In LA,timpul de raspuns al politiei,paramedics si pompieri este de 3 minute!Si stii de ce?Pentru ca fiecare oras are unitati de politie,paramedics si firefighters! Cu dotarile necesare!Si aia chiar isi fac meseria!
Si ca sa fiu on-topic,eu nu as vrea sa se scoata vizele pentru US!Nu inca!Fiecare pas inainte vine cu responsabilitati suplimentare! Romanii,inca nu sunt obisnuiti sa aiba responsabilitati pentru gesturile lor! Adika, responsabilitatea de a-ti respecta cuvantul dat,in spetza viza de vizita!Vor ingrosha randurile ilegalilor,si vor injura America,pentru ca nu vor putea accede la tot ceea ce ofera SUA,din cauza statutului! Cei care vor cu adevarat sa viziteze sau chiar sa emigreze,reusesc pana la urma,cu toata greutatea obtinerii vizei!Si nu ma refer in mod special la cei care inca traiesc in Romania,ci la acei "smecheri"  care au invadat Europa de Vest,ignorand orice regula de bun-simt si de buna-convietuire!  B)

#42
nmg

nmg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,454
  • Înscris: 07.09.2005
Ii inteleg pe cei deja plecati care se opun ridicarii vizelor. Dumnezeu stie prin ce au trecut si cat s-au umilit sa le obtina. Si acum, toata prostimea sa aiba acces la ceva ce numai o mana de oameni 'privilegiati' au putut obtine este ... curata nesimtire.

lol. LOL !

#43
Westcoastrider

Westcoastrider

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 08.02.2009

 nmg, on Mar 13 2009, 23:55, said:

Ii inteleg pe cei deja plecati care se opun ridicarii vizelor. Dumnezeu stie prin ce au trecut si cat s-au umilit sa le obtina. Si acum, toata prostimea sa aiba acces la ceva ce numai o mana de oameni 'privilegiati' au putut obtine este ... curata nesimtire.

lol. LOL !
Wrong dude! Doar ca apreciem linistea pe care o avem aici,fara acei romani care au invadat Europa si au facut de rusine Ro! Dar tu poti sa traiesti in lumea ta mica si imaginara,si sa crezi ca toti au avut hard-time ca sa obtina o viza!Face bine la ten,nu? Stii ce este funny?Pe voi nici macar nu ma pot supara,pentru ca stiu ca atat puteti!Daca v-ati deschide ochii,ati vedea ca exista o lume in care  omul este vazut exact ceea ce este:o fiinta, si nu un votant o data la 4 ani!Nu poate decat sa-mi fie mila de voi! Sincer,si fara cinism!
Si dupa cum spuneam,sa auzim numai de bine! ;)

Edited by Westcoastrider, 14 March 2009 - 10:11.


#44
Anjin`

Anjin`

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,160
  • Înscris: 10.05.2005

 Westcoastrider, on Mar 14 2009, 10:10, said:

Wrong dude! Doar ca apreciem linistea pe care o avem aici,fara acei romani care au invadat Europa si au facut de rusine Ro! Dar tu poti sa traiesti in lumea ta mica si imaginara,si sa crezi ca toti au avut hard-time ca sa obtina o viza!Face bine la ten,nu? Stii ce este funny?Pe voi nici macar nu ma pot supara,pentru ca stiu ca atat puteti!Daca v-ati deschide ochii,ati vedea ca exista o lume in care  omul este vazut exact ceea ce este:o fiinta, si nu un votant o data la 4 ani!Nu poate decat sa-mi fie mila de voi! Sincer,si fara cinism!
Si dupa cum spuneam,sa auzim numai de bine! ;)
Si eu m-am abtinut sa va dau un raspuns poate cam tare la primul post, si nu-mi pare rau.
Totusi va rog sa observati ca tonul celuilalt user (pentru ca e unul) nu e chiar unul normal pentru o discutie civilizata, si nu e de mirare ca initiatorul e exasperat.
Va inteleg argumentul dar nu inteleg cum poate o tara ca Romania sa porcaie America. Adica in ce masura am putea exporta noi infractori ca sa faca vreo diferenta in trei sute de milioane de oameni? Si cum v-ar afecta? Oare mafia italiana, rusa diversele grupari de latino americani nu sunt puternice astazi acolo? Care e diferenta? Daca e vorba de felul cum sunt perceputi putinii romani din cauza celor si mai (mmult mai) putini infractori oare astia nu ar fi prea putini pentru a fi observati in societate?
As mai vrea sa va atrag atentia asupra faptului ca argmentul cu "ar ajunge sa urasca america pentru ca le interzice accesul la drepturi egale cu cetatienii" este slab .
Daca in randul "mexicanilor" s-a manifestat asta, eu unul am auzit si ca latino-americanii cu cetatenie ii sustin pe cei fara. Pe de alta parte daca esti "mexican", cetatean poti fi dar nu arati a wasp. Presupun ca e foarte comod sa fii roman, dupa ce dispare accentul...

#45
nmg

nmg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,454
  • Înscris: 07.09.2005

 Anjin`, on Mar 14 2009, 11:21, said:

Va inteleg argumentul dar nu inteleg cum poate o tara ca Romania sa porcaie America. Adica in ce masura am putea exporta noi infractori ca sa faca vreo diferenta in trei sute de milioane de oameni? Si cum v-ar afecta? Oare mafia italiana, rusa diversele grupari de latino americani nu sunt puternice astazi acolo? Care e diferenta? Daca e vorba de felul cum sunt perceputi putinii romani din cauza celor si mai (mmult mai) putini infractori oare astia nu ar fi prea putini pentru a fi observati in societate?

Nu este vorba de asta, trebuie sa intelegi. Este vorba de sentimentul unora de superioritate. Cum ai mai putea sa oferi lectii de 'democratie' si 'nivel de viata' daca oricine poate veni la fata locului si ar vedea situatia ? Cum ti-ai mai putea justifica sentimentul de superioritate fata de 'pulimea' de rand ? Cum ai mai putea spune despre cei care au ales sa ramana si sa stea 'pe baricade' ca 'traiesc in intuneric' si sunt 'marxisti' daca acetstia vor avea posibilitatea sa vada pentru ce 'paradis' te-ai umilit dincolo de limite ?

Este totul despre ipocrizie. Vesti proaste pentru ei, din 'pacate'.

Spui foarte bine "Va inteleg argumentul dar nu inteleg cum poate o tara ca Romania sa porcaie America ?".

Chiar asa, cum ?

#46
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

 Anjin`, on Mar 14 2009, 11:21, said:

. Presupun ca e foarte comod sa fii roman, dupa ce dispare accentul...
habar nu ai cati dastia veniti de 2 zile uita romaneste (zic ei)
si chiar au dreptate ,pt ca e de inteles vorbind cu matura noaptea la curatat birouri sau dezmierdand rahatul babelor prin ''retirement homes'' etc.etc. exemple sunt destule
astia care fac mai multi dolari decat in romania sunt aia cu gura mare ---crezand ca au prins pe dumnezeu de picioare--- unul care are intradevar o afacere care o dezvolta care o construieste el (ci nu unul care devine sluga platita pentru o munca de jos) nu o sa porcaiasca romania

 nmg, on Mar 14 2009, 13:04, said:

Nu este vorba de asta, trebuie sa intelegi. Este vorba de sentimentul unora de superioritate. Cum ai mai putea sa oferi lectii de 'democratie' si 'nivel de viata' daca oricine poate veni la fata locului si ar vedea situatia ? Cum ti-ai mai putea justifica sentimentul de superioritate fata de 'pulimea' de rand ? Cum ai mai putea spune despre cei care au ales sa ramana si sa stea 'pe baricade' ca 'traiesc in intuneric' si sunt 'marxisti' daca acetstia vor avea posibilitatea sa vada pentru ce 'paradis' te-ai umilit dincolo de limite ?

Este totul despre ipocrizie. Vesti proaste pentru ei, din 'pacate'.

Spui foarte bine "Va inteleg argumentul dar nu inteleg cum poate o tara ca Romania sa porcaie America ?".

Chiar asa, cum ?
pur si simplu
pt ca se cred superiori doar pt ca sunt americani(bineanteles nu toti ,mai sunt si oameni realisti)
dar in marea lor majoritate nu-si dau seama ca se apropie de comunismul perfect

#47
TISSOT_1853

TISSOT_1853

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 20.01.2009

 nmg, on Mar 14 2009, 08:55, said:

Ii inteleg pe cei deja plecati care se opun ridicarii vizelor. Dumnezeu stie prin ce au trecut si cat s-au umilit sa le obtina. Si acum, toata prostimea sa aiba acces la ceva ce numai o mana de oameni 'privilegiati' au putut obtine este ... curata nesimtire.

lol. LOL !
Ce aiureli de mesaje poa' sa scoata palestinianul.

Mi-am facut copii legalizate dupa diplome.
Am fost la interviu la Hilton [asta e un hotel].Ofiterul quebecos [dupa accent] m-a intrebat daca am trecut vreodata balta etc.
La final mi-a zis: 'Welcome to Quebec' pe quebecoasa.
Io am zis Danke pe franceza.
Mi-am facut analizele medicale.
Dupa vreo 3 luni eram cu viza pe pasaport.

Ce umilinte nea' Gogu?
lol de LOL !

#48
data

data

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,114
  • Înscris: 11.06.2004

 TISSOT_1853, on Mar 15 2009, 01:23, said:

....
Am fost la interviu la Hilton [asta e un hotel]....

:roflmaofast:

#49
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

 Westcoastrider, on Mar 14 2009, 04:29, said:

......
In LA,timpul de raspuns al politiei,paramedics si pompieri este de 3 minute!Si stii de ce?Pentru ca fiecare oras are unitati de politie,paramedics si firefighters! Cu dotarile necesare!Si aia chiar isi fac meseria!
.....

Asta era si ideea (independent de exemplul dat cu OR.). Ca in orase vin baietii  ;)

#50
Liviu72

Liviu72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 09.11.2007

 Westcoastrider, on Mar 14 2009, 10:10, said:

Wrong dude! Doar ca apreciem linistea pe care o avem aici,fara acei romani care au invadat Europa si au facut de rusine Ro! Dar tu poti sa traiesti in lumea ta mica si imaginara,si sa crezi ca toti au avut hard-time ca sa obtina o viza!Face bine la ten,nu? Stii ce este funny?Pe voi nici macar nu ma pot supara,pentru ca stiu ca atat puteti!Daca v-ati deschide ochii,ati vedea ca exista o lume in care  omul este vazut exact ceea ce este:o fiinta, si nu un votant o data la 4 ani!Nu poate decat sa-mi fie mila de voi! Sincer,si fara cinism!
Si dupa cum spuneam,sa auzim numai de bine! ;)
Banuiesc ca nu le spui prietenilor ca esti romanca. Ti-e rusine cu asta, nu? De unde spui ca esti? Ungaria? Transilvania? :D
Asa ii tratezi la gramada pe "acei romani care au invadat Europa si au facut de rusine Ro", exact ca italienii aia imputiti care se leaga de muncitorii romani, nu de tigani sau infractorii romani, pt ca de aia le e frica... :lol:
Hai sa generalizam: Mi-e rusine ca imputitii ca emigranti au facut de rusina tara pe unde au ajuns. Nici macar cand merg la un congres la LA nu mai pot spune ca sunt roman, din cauza imigrantilor astia nenorociti, cu hotiile lor. Suna bine, ipocrito? Parvenito! Te-ai ajuns. Acum nu mai spui sarmale, spui "varza con carne". Nimicuri de doua parale... :puke:

Edited by Liviu72, 20 March 2009 - 21:26.


#51
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004

 nmg, on Mar 14 2009, 02:55, said:

Ii inteleg pe cei deja plecati care se opun ridicarii vizelor. Dumnezeu stie prin ce au trecut si cat s-au umilit sa le obtina. Si acum, toata prostimea sa aiba acces la ceva ce numai o mana de oameni 'privilegiati' au putut obtine este ... curata nesimtire.

lol. LOL !
Mda, te-ai gandit mult, sau ti-a venit asa... instant? probabil numai LOL

Viza H1B ti-o obtine angajatorul, el se "umileste"; de fapt angajatorul plateste un avocat sa se ocupe de toata treaba; in final, eu, cea 'privilegiata', primesc un telefon de la angajator/sponsor care-mi spune: s-a aprobat (sau nu... deh, se poate intampla si invers). In acel moment, 'privilegiata' sau 'privilegiatul' trebuie sa se prezinte la ambasada US din Bucuresti sa-si primeasca viza.
Si nu e pe "toanele" celui care da viza, e deja stabilit sa o primesti. Pe urma iti iei bilet si aterizezi frumos la destinatie...
Poate pe ici pe colo am omis un pas-doi... dar in mare sper ca s-a prins ideea, cine nu, fuga la alimentara dupa lapte...

In topic: nu m-as opune ridicarii vizelor, ba din contra, sper ca ar fi ca si cum s-ar ridica voalul si s-ar da liber la vedere si cuget!

#52
xdaniel

xdaniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 13.01.2008
Sa ai nevoie - ca roman - de viza pentru SUA mi se pare de toata jena. Adica poti sa te plimbi prin toata Europa civilizata fara viza si rahatii aia de americani cer viza pentru rahatul lor de tara plina de negri si alte specii d-astea tuciurii, ca sa nu mai zic de jidani... Ptiu! RIDICOL.
Chiar as fi curios daca as primi viza pentru SUA. M-as duce la consulat s-o cer. Casatorit, proprietate vila cu sase niveluri in Bucuresti, afacere declarata la fisc de sase mii de Euro pe luna, declar ca nu vreau sa fug in SUA infestata de rase mai negre decat tiganii de Romania.

#53
Westcoastrider

Westcoastrider

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 08.02.2009

 Liviu72, on Mar 20 2009, 12:06, said:

Banuiesc ca nu le spui prietenilor ca esti romanca. Ti-e rusine cu asta, nu? De unde spui ca esti? Ungaria? Transilvania? :D
Asa ii tratezi la gramada pe "acei romani care au invadat Europa si au facut de rusine Ro", exact ca italienii aia imputiti care se leaga de muncitorii romani, nu de tigani sau infractorii romani, pt ca de aia le e frica... :lol:
Hai sa generalizam: Mi-e rusine ca imputitii ca emigranti au facut de rusina tara pe unde au ajuns. Nici macar cand merg la un congres la LA nu mai pot spune ca sunt roman, din cauza imigrantilor astia nenorociti, cu hotiile lor. Suna bine, ipocrito? Parvenito! Te-ai ajuns. Acum nu mai spui sarmale, spui "varza con carne". Nimicuri de doua parale... :puke:

Bai baiatule...cand sunt intrebata de unde sunt spun simplu:Romania(cu accent pe o,ca altfel se poate intelege Armenia,asta daca stii putin engleza).Iti raspund,doar pentru ca te vad ingrijorat ! Am precizat ca este vorba despre "acei romani".Care parte nu ai inteles-o?Ca sa fim pe deplin intelesi, tiganii romani sunt cetateni romani,fie ca iti place,fie ca nu!Infractorii romani,sunt cetateni romani,fie ca-ti place,fie ca nu!Asa ca nu-ti inteleg frustrarea!
Daca ajungi la vreun congres in LA(lol..asta suna a fictiune),da-mi si mie de stire!Iti pot prezenta emigranti cu care ,chiar si tu,un mare "roman",te-ai putea mandri!Ipocrit esti tu,pentru ca ascunzi gunoiul sub pres! "Parvenito"..hmm..suna  tipic marlanesc!Esti vreun smecher...?Am muncit pentru tot ce am,nu am facut "afaceri a la Romania"!Si stii de ce?Pentru ca din fericire, am spiritul(acelasi care m-a facut sa aleg calea emigrarii)ca in viata succesul este 90% munca,si 10% noroc!Ai inteles? Daca nu..nu-i nici o paguba!Lasa frustrarile deoparte,si incearca sa functionezi corect! Ce ma inspaimanta,este faptul ca generatia de la care aveam pretentii,este mai indobitocita si mai frustrata decat m-am asteptat!Pacat!Cu voi,Romania va mai orbecai in intuneric inca 50 de ani(pe putin)!


 xdaniel, on Mar 20 2009, 14:30, said:

Sa ai nevoie - ca roman - de viza pentru SUA mi se pare de toata jena. Adica poti sa te plimbi prin toata Europa civilizata fara viza si rahatii aia de americani cer viza pentru rahatul lor de tara plina de negri si alte specii d-astea tuciurii, ca sa nu mai zic de jidani... Ptiu! RIDICOL.
Chiar as fi curios daca as primi viza pentru SUA. M-as duce la consulat s-o cer. Casatorit, proprietate vila cu sase niveluri in Bucuresti, afacere declarata la fisc de sase mii de Euro pe luna, declar ca nu vreau sa fug in SUA infestata de rase mai negre decat tiganii de Romania.
Da' cu ce sunt romanii mai deosebiti decat altii care au nevoie de viza pentru SUA? De ce acest aer de superioritate ? Romanii se pot plimba prin Europa,pentru ca geografic fac parte din ea! Asta este marele avantaj..si cam atat!Si la cat de plimbareti sunt romanii prin Europa,au ajuns europenii sa se fereasca de noi,ca de ciumati!Asta de civilizati ce suntem!
Din cauza educatiei comuniste,romanii se vad o rasa superioara(oare de ce?)si ii numesc pe altii"rahati,negri,jidani..etc.Nu aveti nici un pic de toleranta fata de altii,dragii mei romani!Ba,pardon,va iubiti cu musulmanii!
Acuma,ca o intrebare retorica(nu astept raspuns):nu zic ca romanii sunt mai prosti ca altii...dar nu inteleg de ce ne credem mai destepti ca altii?!
Nu dragul meu,"proprietate vila cu sase niveluri in Bucuresti" nu face cat o ceapa degerata la un interviu pentru viza de SUA! Si asta pentru ca urla rasismul in tine! Ce nu intelegeti voi,este ca viza de SUA,este un privilegiu,si nu un drept!"Rahatii aia de americani cer [], rahatul lor de tara plina de negri si alte specii d-astea tuciurii, ca sa nu mai zic de jidani"aleg pe cine sa primeasca in tara lor! Mai educati-va putin..si poate mai vorbim in 10 ani de scoaterea vizelor!Pana atunci...sa auzim numai de bine!

#54
Liviu72

Liviu72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 09.11.2007

 Westcoastrider, on Mar 21 2009, 10:16, said:

Bai baiatule...cand sunt intrebata de unde sunt spun simplu:Romania(cu accent pe o,ca altfel se poate intelege Armenia,asta daca stii putin engleza).Iti raspund,doar pentru ca te vad ingrijorat ! Am precizat ca este vorba despre "acei romani".Care parte nu ai inteles-o?Ca sa fim pe deplin intelesi, tiganii romani sunt cetateni romani,fie ca iti place,fie ca nu!Infractorii romani,sunt cetateni romani,fie ca-ti place,fie ca nu!Asa ca nu-ti inteleg frustrarea!
Daca ajungi la vreun congres in LA(lol..asta suna a fictiune),da-mi si mie de stire!Iti pot prezenta emigranti cu care ,chiar si tu,un mare "roman",te-ai putea mandri!Ipocrit esti tu,pentru ca ascunzi gunoiul sub pres! "Parvenito"..hmm..suna  tipic marlanesc!Esti vreun smecher...?Am muncit pentru tot ce am,nu am facut "afaceri a la Romania"!Si stii de ce?Pentru ca din fericire, am spiritul(acelasi care m-a facut sa aleg calea emigrarii)ca in viata succesul este 90% munca,si 10% noroc!Ai inteles? Daca nu..nu-i nici o paguba!Lasa frustrarile deoparte,si incearca sa functionezi corect! Ce ma inspaimanta,este faptul ca generatia de la care aveam pretentii,este mai indobitocita si mai frustrata decat m-am asteptat!Pacat!Cu voi,Romania va mai orbecai in intuneric inca 50 de ani(pe putin)!
Si eu muncesc pt ce am. Nu fur, nu fac "afaceri a la Romania". Dar vad ca nu ti-a placut sa fii jignita. Deci nu mai jigni. Asta era lectia pe care trebuia sa o primesti. Dar nu vrei sa intelegi: "Ce ma inspaimanta,este faptul ca generatia de la care aveam pretentii,este mai indobitocita si mai frustrata decat m-am asteptat!Pacat!Cu voi,Romania va mai orbecai in intuneric inca 50 de ani(pe putin)!" Se pare ca nu ai inteles din postul meu ca ii respect pe romanii care au plecat in lume, dar muncesc cinstit. Nu cred ca avem nevoie de compatimirea ta. Realizezi ca mai ai rude in tara si ca ii jignesti si pe ei cu noroiul pe care il arunci ? Va veni o vreme in care te va ajunge si pe tine dorul de tara, ca pe toti. Nu vorbesc din carti, am prieteni care au emigrat, inclusiv in US, dar nu sunt atat de plini de venin ca tine... :(  Eu te compatimesc, nu pt nivelul economic sau atitudinea autoritatilor din noua ta tara, de care esti asa de mandra, ci pt ca esti incarcata de prea multa ura. Sincer, te compatimesc.
Iar cu " bai baiatule" sa te adresezi negrilor, nu mie. Ok?

Edited by Liviu72, 21 March 2009 - 11:21.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate