Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

UE cere tratament egal pentru vize

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
108 răspunsuri în acest subiect

#73
TISSOT_1853

TISSOT_1853

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 216
  • Înscris: 20.01.2009
@ fisura de la rece : Nu-l vand, dar il voi face cadou, mai incolo.
Stai p-aproape!

Eh nu, eu zic ca e foarte actual.
Aici, se foloseste la greu.

Editat de TISSOT_1853, 22 martie 2009 - 23:20.


#74
g_force

g_force

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.308
  • Înscris: 03.08.2004
Bravo UE!  Bravo Romania! :D
http://news.yahoo.co...HdMR_BUeEB0bBAF

O fi cerind UE tratament egal la vize, dar in cadrul UE nu cred ca poti compara tarile intre ele, si ma gindesc la mebrii "piriti", gen Romania, Bulgaria. Germania, Franta, etc sint sigur ca au programul visa waiver, dar poti compara Franta, Germania cu Romania? Si nu ma refer la comparatiile economice. Ei, dar dupa cum ati vazut in link-ul de l-am dat mai sus, in curind, orice deosebire dintre Romania si Franta se pare ca se va sterge! Bafta in lupta pentru asemanare!:D

Editat de g_force, 22 martie 2009 - 23:30.


#75
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.728
  • Înscris: 24.11.2005

View PostTISSOT_1853, on Mar 22 2009, 23:13, said:

Eh nu, eu zic ca e foarte actual.
Aici, se foloseste la greu.
Da? Asa vorbiti intre voi despre Romania, in timp ce spalati vase la restaurant? :rolleyes:

Editat de Mr_Who, 22 martie 2009 - 23:40.


#76
TISSOT_1853

TISSOT_1853

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 216
  • Înscris: 20.01.2009
Pe submarin.
Datorita mie, ro e deja faimoasa si toti chinezoii si araboii au auzit de tzarisoara asta.
Spune merci, mai, paznic la 'ntrepindere!

#77
xdaniel

xdaniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.069
  • Înscris: 13.01.2008

View PostWestcoastrider, on Mar 21 2009, 21:20, said:

Si trebuie sa iti zic, ca se vede ca ai trait in Pantelimon!!!Posezi acele calitati...pe care doar un "jmecher adevarat din Pantelimon ,mancatza-as"..le are"!!!!
",mancatza-as", io-s matematician si lingvist si am acte pe teren in Pantelimon de la 1892 (o mie opt sute nouazeci si doi). Pantelimonul din povestile BUG Mafia s-a nascut intre anii 1970-1980 si este vorba de capatul periferic al Pantelimonului, eu stau in cel central, unde reconstruiesc casa neamului (pe teren retrocedat), daramata de comunisti in 1977. Ca un fapt divers, casa bunicului era undeva pe un ax intre vilele supravietuitoare din Vatra Luminoasa respectiv Baicului, zone MULT mai civilizate decat media L.A.-ului. Tot ca un fapt divers, n-ai idee ce ura am pe golanii si tiganii de Pantelimon care au furat vila bunicului cu ajutorul comunistilor.

#78
Liviu72

Liviu72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.044
  • Înscris: 09.11.2007

View PostMr_Who, on Mar 22 2009, 23:40, said:

Da? Asa vorbiti intre voi despre Romania, in timp ce spalati vase la restaurant? :rolleyes:
Esti rau... :lol:  Auzi ca spala vase pe submarin... :D

#79
Westcoastrider

Westcoastrider

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 84
  • Înscris: 08.02.2009

View PostTISSOT_1853, on Mar 22 2009, 14:49, said:

Pe submarin.
Datorita mie, ro e deja faimoasa si toti chinezoii si araboii au auzit de tzarisoara asta.
Spune merci, mai, paznic la 'ntrepindere!
Tissot...vezi ca eu vin in tura de graveyard.Deci nu le spala pe toate,mai lasa-mi si mie ceva de lucru..oki? :lol:  


View Postxdaniel, on Mar 22 2009, 16:23, said:

",mancatza-as", io-s matematician si lingvist si am acte pe teren in Pantelimon de la 1892 (o mie opt sute nouazeci si doi). Pantelimonul din povestile BUG Mafia s-a nascut intre anii 1970-1980 si este vorba de capatul periferic al Pantelimonului, eu stau in cel central, unde reconstruiesc casa neamului (pe teren retrocedat), daramata de comunisti in 1977. Ca un fapt divers, casa bunicului era undeva pe un ax intre vilele supravietuitoare din Vatra Luminoasa respectiv Baicului, zone MULT mai civilizate decat media L.A.-ului. Tot ca un fapt divers, n-ai idee ce ura am pe golanii si tiganii de Pantelimon care au furat vila bunicului cu ajutorul comunistilor.
Tre' sa recunosc ca nu le am cu Bucurestiul,tot timpul mi-a placut "Go west"!!! Desi daca tu poti compara Pantelimonul (partea centrala sau nu) cu zone ca Santa Monica,Malibu,Newport Beach,Pasadena,Studio City etc....cred ca iar ai uitat sa iesi la aer!!! B)

Cat despre "geniul" care m-a facut tziganca...cred ca mama ta te asteapta acasa!Dupa ce-ti termini tratamentul..normal! B)

Eu nu urasc Romania,si nu urasc romanii...Doamne fereste! Urasc doar prostia,marlanismul,lipsa de respect ,smecherii,aerele de superioritate,comunistii.....si lista e linga!Dar daca aveti cel putin una dintre "calitatile" de mai sus...sunteti pe lista mea neagra!'ntzeles? :P

#80
nrares

nrares

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 356
  • Înscris: 13.10.2003

View PostWestcoastrider, on Mar 24 2009, 01:25, said:

...Urasc doar prostia,marlanismul,lipsa de respect ,smecherii,aerele de superioritate,comunistii.....


Deci urasti Romania, ce mai incoace si-ncolo. :D

#81
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 40.085
  • Înscris: 25.06.2007

View PostWestcoastrider, on Mar 21 2009, 10:16, said:

Ce nu intelegeti voi,este ca viza de SUA,este un privilegiu,si nu un drept!

Aiurea, nu e nici privilegiu nici drept. E o viza si atat!
Un oarecare din Europa de Vest nu are nevoie de ea si pleaca in SUA cand vrea. Un medic, profesor sau inginer roman e refuzat.
Nu vad decat o discriminare, nimic altceva.

Acum vreo doua zile vorbeam cu un cuplu de americani, recent veniti in vizita aici.
Ar fi vrut initial sa stea pana la toamna dar fara viza nu pot sta decat 3 luni.
Se smiorcaiau ca ''guvernul finlandez nu ii lasa sa stea''.
Cand i-am intrebat de ce nu cer viza au raspuns ca ''e prea complicat'' (dar cu aerul ca ''noi suntem americani, nu ne injosim sa cerem viza'').
Le-am spus ca exista o cale pt ocolirea obligativitatii vizei si anume iesirea pana intr-o tara non-UE (de exemplu Norvegia, la o aruncatura de bat) dupa care cele 3 luni s-ar reseta si incepe iarasi de la 0 dar iarasi au strambat din nas.
Ce sa mai ceri de la specimene din astea?

#82
nmg

nmg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.454
  • Înscris: 07.09.2005

View PostBogdan R, on Mar 24 2009, 09:17, said:

.....
Nu vad decat o discriminare, nimic altceva.
...

Bineinteles ca este discriminare. Discriminare la care iau parte inclusiv specimenele 'noastre', cele care uita de unde au plecat. Cele care acum cred ca isi scot parleala indurata daca scuipa cu superioritate seminte in capul semenilor.

Bleah.

Editat de nmg, 24 martie 2009 - 10:28.


#83
allyn1985

allyn1985

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 7.373
  • Înscris: 11.12.2008

View PostWestcoastrider, on Mar 24 2009, 01:25, said:

Urasc doar prostia,marlanismul,lipsa de respect ,smecherii,aerele de superioritate,comunistii.....

La dracu, asta e chiar definitia Rromaniei :lol:

#84
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.745
  • Înscris: 10.11.2008
[quote name='allyn1985' date='Mar 24 2009, 11:57' post='6228684']
La dracu, asta e chiar definitia Rromaniei :lol:

Esti tanar boletin de Bucale granitele libere de ce nu-ti faci valiza sa pleci.
Uite.,mie nu mi-a placut sistemul de cacat din Romania si marlania si toate cele.
Mi-am facut boceluta si din 89 ia-o neica la drum.
Tot te vaieti.Actiune gigele

#85
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 40.085
  • Înscris: 25.06.2007

View PostBogdan R, on Mar 24 2009, 09:17, said:

Aiurea, nu e nici privilegiu nici drept. E o viza si atat!
Un oarecare din Europa de Vest nu are nevoie de ea si pleaca in SUA cand vrea. Un medic, profesor sau inginer roman e refuzat.
Nu vad decat o discriminare, nimic altceva.


Ca sa fiu inteles, ma refer la vize turistice.
Referitor la procesul de emigrare nu ma pronunt, guvernul american are dreptul sa hotarasca ce oameni primeste in tara.
Daca vrea sa primeasca mexicani si cubanezi, sa-i fie de bine, nu avem de ce sa nu fim de acord.

#86
Liviu72

Liviu72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.044
  • Înscris: 09.11.2007
Asa e. Pt emigrare, au tot dreptul sa leaga cu atentie. Dar pt vize turistice cred ca meritam mai mult decat jigniri si umilinte la ambasada. Oricum nu vor pleca tiganii la cersit acolo, datorita costurilor de transport mari. Dar suntem buni doar in "lupta contra terorismului" prin Afganistan, Irak, Kosovo, si la sprijinirea intereselor americane in zona. Motiv de cearta cu rusii. Iar cand Romania se abate de la calea indicata de licurici, si nu recunoaste Kosovo, atunci e mare suparare. Eu cred ca ar fi echitabil un tratament egal: noua ne trebuie vize, atunci si lor! Sunt sigur ca mult mai putini americani vor sa vina in Romania, decat romani in SUA. Dar tot e o chestie de morala.

#87
allyn1985

allyn1985

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 7.373
  • Înscris: 11.12.2008

View PostLiviu72, on Mar 24 2009, 16:52, said:

Asa e. Pt emigrare, au tot dreptul sa leaga cu atentie. Dar pt vize turistice cred ca meritam mai mult decat jigniri si umilinte la ambasada. Oricum nu vor pleca tiganii la cersit acolo, datorita costurilor de transport mari. Dar suntem buni doar in "lupta contra terorismului" prin Afganistan, Irak, Kosovo, si la sprijinirea intereselor americane in zona. Motiv de cearta cu rusii. Iar cand Romania se abate de la calea indicata de licurici, si nu recunoaste Kosovo, atunci e mare suparare. Eu cred ca ar fi echitabil un tratament egal: noua ne trebuie vize, atunci si lor! Sunt sigur ca mult mai putini americani vor sa vina in Romania, decat romani in SUA. Dar tot e o chestie de morala.

Daca acum costa 1000 de euro drum si cazare la 3 stele in New York, crezi ca e prea mult pentru ei?

#88
Liviu72

Liviu72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.044
  • Înscris: 09.11.2007

View Postallyn1985, on Mar 24 2009, 16:58, said:

Daca acum costa 1000 de euro drum si cazare la 3 stele in New York, crezi ca e prea mult pentru ei?
Ma refeream la tiganii care pleaca in vest la cersit.
Da ! Cred ca e mult, si traficantii de cersetori nu vor da 1000 de euro pt ei.

#89
allyn1985

allyn1985

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 7.373
  • Înscris: 11.12.2008

View PostLiviu72, on Mar 24 2009, 17:05, said:

Ma refeream la tiganii care pleaca in vest la cersit.
Da ! Cred ca e mult, si traficantii de cersetori nu vor da 1000 de euro pt ei.


Te inseli.Habar nu ai cat castiga un cersetor in vest, d'apoi in SUA.

#90
Liviu72

Liviu72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.044
  • Înscris: 09.11.2007
Dar tu de unde stii???  :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate