Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...

Cum de convine unora sa cumpere p...

Vanzatorul mașinii a plecat ...
 RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio

Sens unic pe strada Matasari (Buc...

Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...
 WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...

Parola sistem DMR18

Construirea de Linkuri in Forumur...
 geome clasa 7

Inlocuire baterii plumb cu bateri...

Baterie 12V motorizare hybrid

Caut site-uri vechi unde postam p...
 

Probleme Dacia

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
creep

creep

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 14.03.2005
Salut toata lumea.. sunt nefericitul sofer al unei rable de dacie, din fericire e masina de servici... daca era a mea.. era la remat de mult. De meserie sunt inginer (electro) si nu ma pricep deloc la mecanica. Probleme sunt multe, dar una ma ingrijoreaza: Daca scot capacul de la ulei observ pe el o spuma alba. Cineva mi-a spus ca am folosit un ulei bun si mi-a scos toata mizeria, Am dact tot capacul jos, am curatat, iar dupa 2 zile a aparut din nou spuma. Un alt tip zice ca galeria de la chiuloasa e cam dusa si imi intra vapori de apa.. E cineva care se pricepe sau a intalnit asa ceva? Va rog sa ma anuntati si pe mine... sa stiu cam ce am de facut.. dupa mine, as pune benzina si ia-si da foc :D Merci mult!

#2
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.083
  • Înscris: 22.07.2002
Mai toate Daciile au problema asta cu spuma. Li se zice si "muci". Cum iese un inginer electro chiar fara cunostinte de mecanica, nu stiu, dar nu conteaza. Te-or prostit bine aia cu uleiul si mizeria. Ideea e ca apar mucii astia de la condensul care se acumuleaza in capacul chiuloasei. Amesteact cu ulei, iese ce vezi. Masina nu are nimic daca ii apare, singura problema care ar putea aparea ar fi ca mai infunda carburatorul. Dar vine vremea buna si mucii o sa dispara. Masina oricum merge. A mea pe la 0 grade, dupa cateva minute de mers mai da in nas sau mers neregulat la ralanti, dar merge. Deci nu vad de ce sta masina in service. Daca numai pentru muci e, dute si iao repede pana nu devine masina donoare de piese pentru altele, si tu tot cu probleme vei ramane, ba chiar mai mari.

#3
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.723
  • Înscris: 18.07.2003
parca mai apare si de la amestecatul uleiurilor de diferite tipuri in motor.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate