Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...
 Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...
 Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...
 ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...
 

Dominatia Totala Americana

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
177 replies to this topic

#19
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
BlackWood, tu spui asa:
"Terorist este acela care incearca sa-si indeplineasca scopul prin teroare: daca nu faci asta, te torturez, iti iau gatul, te asfixiez, iti daram casa, iti omor familia, etc."

Daca imi permiti putin.
Din cate stiu eu terorismul nu incearca sa impuna ceva ci sa destabilizeze. E gresita ideea (parerea mea) ca se incearca impunerea anumitor lucruri prin actiuni teroriste.
Principalul scop al teroristilor este de a slabi increderea in oamenii de la varf. Deci prin actiuni teroriste se insamanteaza neicrederea in guverne sau alte forme de conducere. De aici decurg o gramada de neplaceri.

Parerea mea.
Salutare.

#20
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

BlackWood, on Mar 8 2005, 10:58, said:

Normal ca ne-au bombardat pt ca eram in razboi cu ei, ei ne-au declarat primii razboi, nu stiu daca noi le-am declarat razboi lor. Deci era un borbardament prietenesc ( cel putin 50% ). Noi nu am apucat si nici nu aveam cum sa bombardam ceva de-al lor. Astfel ca actiunea lor era UNILATERALA ( daca intelegi ce vreau sa spun ).

<{POST_SNAPBACK}>

tehnic si pe documente vorbind, romania a declarat us razboi in '41, us n'a raspuns decat prin intreruperea relatziilor diplomatice, reactzie standard adica. bombardamentele erau deci extrem de indrepatzite, nu? hai sa fim obiectivi :)

pekinezul.... bwhau bwhau wau wau bwahu whau whau...

#21
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
@arty: well said my dear!

@BlackWood: arty n-a scris ce-a scris ca sa-mi placa mie, tie sau altuia.
arty a expus o stare de facto asa cum a perceput-o el - si eu cred ca a facut-o bine, atat la capitolul expunere cat si la celalat, de percepere :)

cat despre razboi... si bombardamentul american.. de ce nu te plangi mai taica si de tezaurul romanesc de la Moscova? Si aia de ce ne-au tras-o? ca dupa cate-mi amintesc nu eram cu ei la razboi asa cum eram cu americanii... eu iti sugerez sa inchizi thread-ul!

BiR

#22
BlackWood

BlackWood

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 75
  • Înscris: 14.11.2004
Eu ( nu ca deschizator de thread, ci ca user ) n-as vrea sa vad non-argumente de genul : "asta picaPUNCT" "asta nu tinePUNCT"
unde sunt argumentele ?

Mi-as putea face un program care sa raspunda in acest fel si, mama, ce partener de conversatie ar fi el:
"daca ..." - "asta picaPUNCT"
"e rau ca ..." - "chestia asta nu tinePUNCT"
" dar cum e cu .. " - "mi se falfaiePUNCT"

Ce discutii pline de inteligenta ar fi !

Cred ca nu v-ar place aceasta evolutie, orice discutie ar fi ; modul asta de a purta o discutie e bun daca vrei sa enervezi pe cineva si tu esti varza si nu stii pe ce lume traiesti ( nu-i asa ? prietenii stiu de ce  :inlove:  ) ( pauza de un joint hummmm. uau ce bun a fost )

toate cele bune
si discutii tot mai argumentate.

#23
BlackWood

BlackWood

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 75
  • Înscris: 14.11.2004

Bitch_in_Red, on Mar 8 2005, 22:14, said:

@arty: well said my dear!

@BlackWood: arty n-a scris ce-a scris ca sa-mi placa mie, tie sau altuia.
arty a expus o stare de facto asa cum a perceput-o el - si eu cred ca a facut-o bine, atat la capitolul expunere cat si la celalat, de percepere :)

cat despre razboi... si bombardamentul american.. de ce nu te plangi mai taica si de tezaurul romanesc de la Moscova? Si aia de ce ne-au tras-o? ca dupa cate-mi amintesc nu eram cu ei la razboi asa cum eram cu americanii... eu iti sugerez sa inchizi thread-ul!

BiR

<{POST_SNAPBACK}>

Tocmai asta e ideea pe care o zbier aici de la inceput. arty are o parere divergenta de a mea, nu sunt de acord cu el. Dar purtam totusi o discutie. Ca alte posturi numai parte din discutii nu faceau ( sunt evidente, cred ).

Nu sunt de acord cu el, dar ii respect punctul de vedere, este ceea ce vede el acolo si nu este ceea ce isi inchipuie unii din Balta Alba sau Fratelia ca ar fi US.

Eu nu tin nici cu rusii nici cu americanii ( cum sugereaza unii ).
Si rusii ne-au tras-o, dar nici cu americanii nu mie rusine ( ne-au f...t mai putin, e adevarat ). Iar tezaurul romanesc si "dupa cate-mi amintesc nu eram cu ei la razboi asa cum eram cu americanii" sunt DOUA BORCANE DIFERITE ! atentie.
la fel de bine eu as putea spune "EU ITI SUGEREZ SA TRECI LA CRATITA"!
("eu iti sugerez sa inchizi thread-ul!")
poate asta a fost un argument superbeton din partea ta.

PS oricum omul are nevoie si de mancare asa ca ...

#24
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
@bitch, ce mincam azi?

@BlackWood, poate ar trebui sa ne dai sursele tale de informatii sa le vedem si noi

#25
BlackWood

BlackWood

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 75
  • Înscris: 14.11.2004
1
Sa nu-mi spuna cineva ca Justitia americana a fost corecta si impartiala cand in 199X O.J.Simpson a facut ce a facut ( probabil stiti povestea ). Din cate stiu eu ( nu am cautat pe internet - poate ma insel ! ) a scapat gratis. Fie vorba intre noi, era "oarecum" vinovat: sotia ucisa bestial, amantul ei la fel ( erau detalii suculente pe rotten ) si a fugit de la locul faptei. probabil 99% era vinovat. Totusi. Era in interesul national ca, prin ne-condamnarea lui ( de culoare de altfel ) sa nu se mai rascoale negrii ( cum a fost in 1993 in L.A. parca ) si sa sparga tot si toate. Asta e justitia americana ( era sa scriu amerikakana; uff! bine ca n-am gresit ! ). Vom mai vedea o prob de justitie si la faza cu Van Goten, asta de l-a ucis pe Teo Peter. Daca il face scapat :death: dar daca nu atunci e OK pentru acest caz particular.

"Noi vrem dreptate, dar nu pentru catei" ( sau .... uhh .. pekinezi )
Si nazistii aveau un principiu de-asta "fain": ei erau UberMensch iar restul UnterMensch. Un UnterMensch nu avea voie sa atinga nici macara cu o floare un UberMensch. MINUNAT. GRANDIOS. SUBLIM.
( nota:   UberMensch: Super-Oameni - aveau drept nelimitat de viata si de moarte                         asupra unui UnterMensch; arienii + etc
             UnterMensch - Sub-Oameni: ucraineni, evrei, tigani, polonezi etc ).
Observ ca anumite principii se mai conserva/recicleaza. Probabil asa e bine. Dragute principii. Dragut popor. Dragut Fuhrer ( acum ca se numeste Hitler, Stalin, Putin sau Bush asta e o alta problema )

2
Daca am spus sau daca eu cred ca "americanii sunt rai" ( sau ceva de genul asta) sensul nu este "cei 300 milioane de americani ..." pentru ca nu ei ( natiunea ) hotarasc ca ar fi util sa le moara 2000 de fii in iraq, ci reprezentantii lor ( aici incerc sa ma abtin de la comentarii asupra Unchiului Sam/BigBrother ) hotarasc acest lucru pentru anumite interese obscure ( zic eu, nu stiu altii ... ).
Si dresura de oameni s-a mai vazut ... n-ar fi prima data.

Offtopic: intamplator am fost "invitat" in america cu posibila obtinere a cetateniei doar un singur lucru sa fac: sa ma casatoresc cu una din fetele unor romani plecati de aici. ( anumite motive obiective: pocaiti, zgarciti, genul de oameni super-supraponderali - no offence ! ) Ce credetzi ca am facut ? Ei bine, am declinat oferta. Deci nu ca n-as avea interese pe teritoriu american.

Oamenii sunt buni; presedintele lor e ... ei bine ... are creierul mai plat ( fara creturi  - ce s-o mai lungim atata - ESTE CUMPLIT DE PROST ). Urechile acelea, fruntea aceea, anumite gesturi -  toate denota o "inteligenta" iesita din comun, specifica de altfel vacarilor-neam-de-genii din Texas probabil.

Este ca un joc de puzzle iar unele din piese sunt mai evidente decat altele ...

Nu stiu daca ati vazut faza din "F 9/11" in care W.G.Boosh fiind la gradinita ( sau ce era acolo ) este anuntat despre primul avion ce loveste WTC; el, ca un presedinte foarte responsabil ce este nu se alerteaza, nu se agita, Doamne Fereste poate se sperie micutii din sala ci sta pasibil, parca asteptand ceva ( ce oare ? ) timp de 10 minute ( parca ).

In mod normal: WTC a suportat un prim atentat in '93 si arabii "promisesera" ca data viitoare il/le darama ( legenda sau nu ). Tot arabii ( aceiasi, altii - conteaza ? ) incercasera sa-l friga si pe Bush.Batranul. "Praslea cel inteligent", cu Sceret Service langa el cand aude de primul avion cea lovit WTC nu se gandeste ca ar putea fi un atentat ( sarcul de el nu trebuie sa-i cerem vreo imaginatie bogata; atata poate el; in 2002-2003 am vazut cam ce-i poate imaginatia cu argumentarea necesitati razboiului din iraq samd ). Avion care sa loveasca WTC este un fapt absolut banal doar se intampla in fiecare zi in Bucuresti sau Ciorogarla si nu se sperie nici macar ... oile. Mai mult nici Sercet Service nu-l salta de acolo ( ar putea fi pus in pericol totusi ... ). El sta acolo ca un scolar cuminte si ascultator si care papa tot.
Deja de la faza asta ar trebui sa se aprinda, undeva niste beculete ( sa zicem ) pentru ca asa ceva nu este un comportament normal.

Acum argumentati-mi ca faza respectiva din F 9/11 este falsificata la mare arta. Va cred. Pe cuvant de pionier.

Cam asta ar fi partea de inceput a filmului in optica mea profund ANTIDEMOCRATICA, TOTAL COMUNISTA, ADANC NAZISTA, ESENTIAL ANARHISTA SI COMPLET ANTISIONISTA. ANTI-ce-vreti-voi. In plus mai este si MISOGINA si ANTISOCIALA. Sunt un comunist bolsevic, dusman al poporului, agent KGB.

Sunt vinovat. Merit sa fiu dus la Guantanamo. Am facut un delict grav. Mai grav decat furtul, talharia, crima. Este PACATUL SUPREM. Merit sa fiu crucificat. Este PACATUL DE A GANDI SI DE A SPUNE LUCRURILOR PE NUME. Asta e. Am spus-o. Inteleg ca tot ce voi spune de acum incolo va fi folosit impotriva mea la proces. Daca n-am avocat mi se vada unul din oficiu. ...

Mama, sa-mi trimiti ceva mancare cu sufertasul ...

PS: Testament.
Imi pare rau dar nu pot dezvalui sursele mele. Le veti afla la proces, post-mortem. M-ar condamna astia si pt surogatul ala de sistem de operare fara licenta de-i zice Lindows ZP si pentru alte chestii cum ar fi copyright-ul fisierelor media.

Edited by BlackWood, 09 March 2005 - 00:45.


#26
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
--------
Urechile acelea, fruntea aceea, anumite gesturi - toate denota o "inteligenta" iesita din comun, specifica de altfel vacarilor-neam-de-genii din Texas probabil.
--------
man, iesi din secolul 19

cit de inteligent crezi ca-i tipul asta?

Attached Files

  • Attached File  sh.jpg   22.29K   31 downloads


#27
BlackWood

BlackWood

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 75
  • Înscris: 14.11.2004
Intamplator cred ca e vorba de Stephen Hawking ( daca nu ma insel )
Este, probabil, exceptia ce confirma regula.
Si arata asa pentru ca, printre altele este paralizat ( daca e Hawking )
Totusi nu ma insel. sh.gif ! ce sa fie ce sa fie ? Stephen Hawking clar.
Bingo !

In schimb altii nu au decat creierul un pic paralizat, un anumit tip din Texas nu-i mai retin numele ...
La Boosh in afara de fata mai sunt si altele ...
Eu stiu ca un medic psihiatru ia pus un diagnostic ( nu ma intreba de care ) pe baza observatiilor facut asupra comportamentului sau in public ( s-ar putea sa ma insel ).

Edited by BlackWood, 09 March 2005 - 00:52.


#28
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
pai comportamentul e una si cum are urechile e cu totul alta

#29
Tzäçä

Tzäçä

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 10.10.2003

arty, on Mar 8 2005, 21:11, said:

exemplu.. romanii au filozofia de pechinez... crede ca e mare, uriash si important, cu rol cheie... dornic sa se afirme cu orice pretz si din orice pozitzie... sare la bataie eventual (rar de tot) dar... nu are nici un suport. in genaral latra tare de dupa un gard sau din bratzele stapanului.

<{POST_SNAPBACK}>


Adevăr ai grăit , mai ales că , încă continui să faci exact ceea ce ai descris mai sus. și întrebare pt. Arty , ce preț are litrul de benzină în sua ??  Ce să-ți zic americanii cei mai mari filantropi ai lumii. Un big bullshit . Dacă eu am 10 mil $ iar congolezul are 100 $ , și eu donez 1 milion $ iar congolezul 25$ înseamnă că eu sunt mai filantrop decăt congolezu ? și dragă Arty și tu faci ca și Moore numai că , pe dos. Ca să te parafrazez "Sunt și lucruri bune în sua , cele pe care câini ca Arty încearcă să le puna pe tapet cu orice ocazie. să'i ia naiba... "  
  Vezi ce bine e să privești lucrurile doar din punctul TÃU de vedere fară să-ți pese de alții ???
  Aștept răspuns la întrebarea cu benzina , restul considerăle întrebări retorice hămăite de un pekinez.... bwhau bwhau wau wau bwahu whau whau...

#30
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Arty, fara sa-ti fie cu suparare, americanii or fi dat ei bani pentru refacerea tarilor afectate de tsunami dar TARZIU fata de alte tari. S-au trezit si ei la cateva zile dupa nenorocirea respectiva. Mai multe informatii gasesti in presa acelor zile.

Bafta.

P.S. Da, benzina e ieftina la ei dar nu din cauza ca au firme peste tot in lume ci pentru ca la ei sunt cele mai mari rezerve de titei de pe paman. Pe teritoriu american voiam sa spun, in Irak. :)

P.P.S. Nu uita ca lucrez cu firme americane in domeniul pertolului, (culmea) si stiu cum exploateaza zacamintele.
Daac vreti explicatii amanuntite vi le pot oferi.
Bafta.

#31
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
@tzaca: hai ca-ti spun eu, ca abia astept sa ma amuz...
Deci un gallon (3,84Ltr) de benzina costa undeva intre 2$..3$ in functie de calitate/zona. Please do the math 4 yourself!
Acum mingea e la Dvs. in teren, asteptam serva sa facem volle-ul!
:roflmaofast:
BiR

#32
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

TzÀçÀ, on Mar 8 2005, 16:01, said:

Dacă eu am 10 mil $ iar congolezul are 100 $ , și eu donez 1 milion $ iar congolezul 25$ înseamnă că eu sunt mai filantrop decăt congolezu ? și dragă Arty și tu faci ca și Moore numai că , pe dos. Ca să te parafrazez "Sunt și lucruri bune în sua , cele pe care câini ca Arty încearcă să le puna pe tapet cu orice ocazie. să'i ia naiba... " 
  Vezi ce bine e să privești lucrurile doar din punctul TÃU de vedere fară să-ți pese de alții ???
  Aștept răspuns la întrebarea cu benzina , restul considerăle întrebări retorice hămăite de un pekinez.... bwhau bwhau wau wau bwahu whau whau...

<{POST_SNAPBACK}>


Pe rand,

$100M donatzie e mult mai mult decat $25.  scopul oricarei donatzii este de a ajuta, nu de a face impresie. se raporteaza la numarul de portzii de mancare care le aduce, nu la din ce visterie vine. noi, aici, in us suntem la obiect. daca donam ceva vrem sa stim unde merge, pe si pe cine ajuta. cat am pe langa este problema mea, pura si privata. daca tu nu potzi sa pricepi lucruri atat de simple, i'm sorry.

Cat costa benzina? am dat azi $2.21 azi.. parca. oricum pe acolo.

tzaca baiatule, imi pare rau ca esti atat de inveninat. ma intreb tu ai si alta preocupare alta in afara de ura fatza de americani?

#33
BlackWood

BlackWood

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 75
  • Înscris: 14.11.2004
@mosotti: nici nu vreua sa ma gandesc ce puteam pati daca nu stiam cine-i tipul din poza. brrrr, parererea mea. ( no offence ! )

Quote

pai comportamentul e una si cum are urechile e cu totul alta
Poate nu am ales termenul corespunzator; poate e vorba de "capacitate intelectuala" poate "capacitate de gandi" poate MAI GRAV "boala psihica" sau o suma a acestora.

Quote

P.S. Da, benzina e ieftina la ei dar nu din cauza ca au firme peste tot in lume ci pentru ca la ei sunt cele mai mari rezerve de titei de pe paman. Pe teritoriu american voiam sa spun, in Irak.
sa mai adaugam ca si Afganistan e tot teritoriu american 110%. Intamplator nu are rezerve de petrol, dar totusi o mica tevusoara, prin care va picura cate ceva in urmatorii 20-40 de ani, va trece prin posesiunea "american" din Afganistan.
"Mama lor de talibani nenorociti si jegosi"
"God damn talibans !"

Edited by BlackWood, 09 March 2005 - 08:25.


#34
BlackWood

BlackWood

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 75
  • Înscris: 14.11.2004

Quote

Pe rand,

$100M donatzie e mult mai mult decat $25. scopul oricarei donatzii este de a ajuta, nu de a face impresie. se raporteaza la numarul de portzii de mancare care le aduce, nu la din ce visterie vine. noi, aici, in us suntem la obiect. daca donam ceva vrem sa stim unde merge, pe si pe cine ajuta. cat am pe langa este problema mea, pura si privata. daca tu nu potzi sa pricepi lucruri atat de simple, i'm sorry.
Cam ce donatii au facut pana acum Iraqului ?
2-3 miliarde $ cel mult. Plus ca i-au invitat ( a se citi SOMAT ) pe Europeni sa decarteze si ei serios. Cei 2-3 Miliarde $ nici nu cred ca e vreo suma comparativ  cu cat vor suge din Iraq in urmatorii 20 de ani. 2-3 Miliarde $ = ALMOST FREE.

Mai o chestie: adica eu intru la XZ in casa, sparg tot pe acolo, ii omor un mebru al familiei, fur toti banii/bijuteriile etc din casa, oricum scap nepedepsit, dupa aceea vazand dezastrul din casa am UN MOMENT DE REMUSCARE, O ADEVARATA CRIZA DE CONSTIINTA si fac un gest MARE: le dau niste bani de paine. Si vecinii aia nenorocitii si zgarciti ar trebui si ei sa-l ajute pe dobitocul asta XZ !
NU UITATI : am fost generos.
Nota 5 pentru impresie artistica, dar 10 pentru constiinta morala.

Super OK. Nu-i asa ?

Edited by BlackWood, 09 March 2005 - 08:43.


#35
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
nu ma refeream la donatziile pt iraq, ma referam la donatziile pt victimele tsunami. iraq este sub ocupatie acum. us a intrat acolo pt ca asha ii dicteaza interesele. corect? fair? who cares? ursul care ia gatul vacii pt ca ii e foame, face acelashi lucru.. e fair sau nu? potzi sa o pui cum vrei tu, foamea nu va fi potolita decat intr'un singur fel.

in general cei care pot, profita de oportunitatzile pe care le au. potzi sa condamni? sti tu, exact cum e fidelitatea la barbatzi... invers proportzionala cu gradul de oportunitatzi.

tot asha si cu iraq. lumea araba a primit loviturile care le'a cerut in ultima vreme. si eu cred ca inca nu s'a terminat. cred ca se pregateste arabia saudita.

dominatzia mondiala e prea periculoasa sa fie lasata pe mana (ironic numita) petro-dollars si gata de fanatisme religioase, cum am vazut ca sunt in stare. si daca us simte o amenintzare, da cu pliciul sau cu ce are mai la indemana. dar daca ar fi sa'tz alegi o armata de ocupatzie ce'ai alege? una araba care bazata pe o religie in care daca eshti macelarit, tu, necredinciosul, e pozitiv, sau.. deo armata americana, care ishi face shosele, baze si incearca dupa ce a cucerit sa aduca un pic de normalitate occidentala? zi si tu... acu pe bune, din doua rele, care o alegi?

ce crezi, era mai bine ca us sa nu intre in iraq?

analizeaza un pic... era mai bine ca saddam hussein sa fie acolo si sa faca diverse manevre? e mai bine sa avem mereu o amenitzare terorista? e perfect sa shtim ca orice poate fi o mashina capcana, ca poate azi mori pe drum spre <completezi tu> pt ca nenea ala CREDE in altceva decat TU?

iar europa ar fi fraiera sa nu i'i se alature, pt ca atunci cand va fi la ananghie, nush cine o sa'i fie aproape... ash vrea sa'l aud pe chirac cum va scoate camasha la primul atac terorist in paris.. unul serios, cu mii de mortzi... o sa dea vina pe americani desigur, e la moda sa se gaseasca un vinovat general...

sti, daca US ar fi vrut, ar fi putut rade de pe fatza pamantului tot middle east.... TOT. lucru pe care middle east daca ar fi putut sa'l faca cu US ar fi facut'o fara nici o ezitare. sesizezi diferentza?

#36
BlackWood

BlackWood

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 75
  • Înscris: 14.11.2004

Quote

nu ma refeream la donatziile pt iraq, ma referam la donatziile pt victimele tsunami. iraq este sub ocupatie acum. us a intrat acolo pt ca asha ii dicteaza interesele. corect? fair? who cares? ursul care ia gatul vacii pt ca ii e foame, face acelashi lucru.. e fair sau nu? potzi sa o pui cum vrei tu, foamea nu va fi potolita decat intr'un singur fel.
Inteleg. Iti/Va place ideea de "donatie de caritate pentru tsunami" ( ce bengos suna ! ) si mai putin "donatie pentru jegul din iraq". Chestie de gusturi.

Uncle Sam zicea:"noi mergem acolo sa aparam poporul iraqian slabit de foame bla bla si sa cautam armele de distrugere in masa detinute de regimul lui Sadam"
Si eu care chiar credeam ( dupa declaratiile lui Ultra-Hi-IQ WC Boosch, acum cu HyperThreading, sau cum ii zice ) ca americanii se duc in iraq sa dea laptic si cornuletz la sarmanii copii si chiftelutze si cozonac pentru restul amaratzilor. Se discuta ca le face chiar metrou in tot Iraq-ul.

Gogosi se pot vinde foarte bine. Si nici macar nu au zahar, desi provin de peste Marea Balta !
American donuts inghitite in cantitati prea mari, de persoane predispuse, pot provoca, involuntar, e adevarat, o kestie :
Memoria selectiva  care va definita ulterior.
bhaw - bhaw


Quote

tot asha si cu iraq. lumea araba a primit loviturile care le'a cerut in ultima vreme. si eu cred ca inca nu s'a terminat. cred ca se pregateste arabia saudita.
nice dreams
Din fericire pentru US, Arabia Saudita este feuda americana. Monarhia saudita este spirjinita 101% de US ( din cate stiu sunt si baze militare americane acolo ). Fara acest sprijin monarhia ar cadea "precum para malaiata in gura lui natafleatza". Fiecare parte primeste ce doreste: americanii - sangele negru atat de necesar super-viguroasei economii americane, monarhia - carmele tarii. Populatia - "da-o-n p..a mea".. Vezi ? E simplu.
[pauza_istorica]
In timpul Revolutiei Franceze, Marie-Antoinette a fost intrebata ce pot face taranii francezi daca nu au paine sa puna pe masa. Raspunsul a fost LOGIC: Sa manance cozonac
[/pauza_istorica]

Iti garantez ca in maxim 2-3 ani US isi face de lucru in Iran sau Siria ( asta-i cu totul alta mancare de peste ! pana la Arabia S mai mananci cativa biscuiti pana ajungi) Sunt niste munti pe acolo care sunt prea inalti si trebuie nivelati un pic pe la colturi. Stim de la Platon si Aristotel ca armamentul infailibil american ( Tomahawk and so on ) este perfect si va face distinctie intre un soldat araboi si un civil amarat si nemancat de 3 zile, si, tot asa, porcii vor zbura si cainii vor trece inot Atlanticul. Este la fel ca justitia americana ( sau romana daca vrei ! )

Quote

dar daca ar fi sa'tz alegi o armata de ocupatzie ce'ai alege?
armata iraqiana era armata de ocupatie in iraq. inteleg.
la fel si armata siriana in Siria si cea iranian in Iran si cea americana in America. Foarte logic. Cat despre armata americana inca nu o consider de ocupatie - la Constanta sau Timisoara.

Quote

ce crezi, era mai bine ca us sa nu intre in iraq?

analizeaza un pic... era mai bine ca saddam hussein sa fie acolo si sa faca diverse manevre? e mai bine sa avem mereu o amenitzare terorista? e perfect sa shtim ca orice poate fi o mashina capcana, ca poate azi mori pe drum spre <completezi tu> pt ca nenea ala CREDE in altceva decat TU?
diverse manevre ?! cam aceleasi manevre ba chiar mai dure facea si anii '80 ( arme chimice impotriva kurzilor ). Dar era baiat bun Saddam asta.  Pai cu aceleasi arme chimice mai gaza si prizonieri Iranieni si simpaticii americanashi se simteau un pic razbunati dupa faza din 1979 cu amabasada US din Iran. Era foarte simpatic Saddam in acele conditii. Tot ce poftea inimioara lui de iraqian sadic primea de la yankeii aceia dragutzi. Ba chiar yankeii ii dadeau finantare la greu si arme asemenea doar Iraq-ul a castigat razboiul cu Iran-ul, razboi ce a durat vreo 8 ani de zile ( de unde atata "benzina" pentru asemenea tari ?; e adevarat yankeii dadeau, pe alta filiera arme+cash si iranienilor ! ). Probabil ca pe vremea aceea nu existau Warcraft/starcraft etc si jucau si ei niste jocuri oarecare pe acolo, de plicitiseala, de strategie le zice cica..

Dar nu ma supar pe tine ca nu vezi treburile astea. Nu sunt politically correct.
Sau tu nu esti. Nu stiu exact ... mai vedem.

cat despre amenintarea terorista care era Saddam in 2000 - 2003 ce sa mai zic ?
Aveau cele mai avansate submarine din lume care trebuiau sa iasa la suprafata din 3 in 3 ore ca sa respire vaslasii ( stii bancu' ? ). Aveau rachete Scud cu care puteau nimeri capacul de la WC-ul de la casa alba. Ultimul racnet al tehnologiei. Ingrozitoare arme. Am auzit ca le-au si gasit in Iraq zilele trecute: niste pietroaie si un maieu murdar si plin de raie. Adevarate bombe chimice.
Sau poate scrisorelele cu anthrax sa fi fost ale lui Saddam. Anthrax e un fel de meniu special , armele chimice/bilogice = specialitatea casei la americani - cei mai buni bucatari in asa ceva - nu cred ca-i intrece cineva ( mai vezi si HIV ).
[PAUZA_PUBLICITARA]
Memoria/rationamentul se bazeaza pe niste interactiuni chimice care au loc in creiere, mai exact in materia cenusie proprie si este foarte importanta. Pentru ameliorarea se poate folosi propolisul. In unele situatii poate aparea memoria selectiva
[/PAUZA_PUBLICITARA]

Quote

iar europa ar fi fraiera sa nu i'i se alature, pt ca atunci cand va fi la ananghie, nush cine o sa'i fie aproape... ash vrea sa'l aud pe chirac cum va scoate camasha la primul atac terorist in paris.. unul serios, cu mii de mortzi... o sa dea vina pe americani desigur, e la moda sa se gaseasca un vinovat general...
Se va intampla un asemenea atentat in Franta/Germania etc ( nu-i exclus ).

Problema eu o pun asa: cine are cel mai mult de castigat - nu este oare vinovatul ??
In cazul producerii unui atentat - US castiga un aliat pe care in mod normal nu l-ar avea. Iar araboii aia cu barba nu castiga decat bezele de cate 500 kg~5 Tone - din otel evident. Mintea mea inceata este prea prafuita sa mai poata stabili cine este castigatorul net aici. Trebuie sa mai iau niste propolis !

Si vorba ta cu "vinovatul general" ! Cine este el ?? Numai niste p..e blege si fara par nu stiu ca vinovatul este Ben Laden.
...
glaciatiunea - Bin Laden/islamisti
...
atentat '93 - Bin Laden/islamisti
9/11 - Bin Laden/islamisti
mai multe obiective americane ( ambasade/ unitati militare ) din Africa - Bin Laden/islamisti
ceva atentate din Asia - Bin Laden/islamisti
( lista va continua, vreau-nu-vreau )

Tu chiar crezi ca Bin Ladden/Saddam sunt vinovati pentru ca WTC nu mai sta in picioare ? Eu cred ca te inseli amarnic.
Pe de o parte: varianta oficila "super-supla super-cosmetizata super-convenabila" "arabii ne-au tras-o" ( zise Pinocchio cu nasul sau telescopic )
Pe de alta parte: Bunul simt. Legile Fizicii. Anumite detalii din fragmente video sau fotografii. Declaratii ale Unchiului Sam ( din fericire/pacate nu am fost martor ocular la WTC sau Pentagon; banuiesc ca nici tu ). ( aici mai sunt o gramada de insiruit )

Nu stiu pe cine sa cred

Quote

sti, daca US ar fi vrut, ar fi putut rade de pe fatza pamantului tot middle east.... TOT. lucru pe care middle east daca ar fi putut sa'l faca cu US ar fi facut'o fara nici o ezitare. sesizezi diferentza?
Iar zboara porcul ? De putut ( strict tehnic vorbind ) ar putea rade toata Planeta ( E chestia aia albastra cu multa apa pe care uniii tot incearca sa se aghetze cu mainile ), tot Sistemul Solar, basca niste planete din primul sistem solar invecinat - cum intri in galaxie primul pe stanga. Recunosc asta. dar nu e numai asta. De la a putea ( teoretic ) pana la implementare practica/reala e o mica deosebire de nuanta.

Intrebare la RadioErevan: Se poate sa faci baie daca ai diaree ?
Radio Erevan: DA. Cu conditia sa ai suficienta.

Este o oarecare nuantare intre spuma de baie si ... si o oarecare situatie din ro.
http://www.9am.ro/re...agent-comercial
( o mica divagatie; pretini - pretini dar branza-i pe verzishori )
Fain baiat. Si comunistii astia de la Cotroceni/Guvern care se opun muntelui de dolari ce sta sa inunde tarishoara noastra mica, imi vine sa vars o lacrima, va rog sa ma scuzatzi ( imi vine sa tai mana cu i-am votat ). Pe cuvantul meu de pionier.
"Niste kknari" de Dinu Sararu.

Edited by BlackWood, 09 March 2005 - 11:57.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate