Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Dominatia Totala Americana

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
177 replies to this topic

#37
magister

magister

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 721
  • Înscris: 25.12.2003
US face ce au facut dintotdeauna cei puternici si aflati la conducere: are cutitul in mana si taie in stanga si-n dreapta, in functie de interesele proprii; cand, cui si cum ii ia gatul sunt detalii.
poate peste 50 de ani va fi o alta super putere mondiala, la fel va face si aia; iar cei mici nu vor putea decat sa stea pe margine si sa asiste la spectacol; eventual pot sa se dea pe langa cel puternic ca sa-si apere propria beregata (Romania este un exemplu bun).

#38
BlackWood

BlackWood

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 75
  • Înscris: 14.11.2004
Ca situatia este alba, neagra sau albastra noi nu putem modifica mare lucru.
Ceea ce putem noi modifica este modul nostru de gandire si al celor de langa noi ( societatea de langa noi ). Modul nostru de gandire - pentru ca la BIG-END cel mult asta ramane.

Dar asta nu inseamna ca: daca un lucru il consideri rau trebuie sa-ti si placa !
"Noi te f...m in koor, dar tu trebuie sa tipi de placere!"
Oricum, constat ca e foarte sanatos sa NE ASCUNDEM DUPA DEGET.
"Ma vezi, nu ma vezi".

Iar daca primim sugestie/ordin sa mancam KKT, noi cu maxima responsabilitate si promptitudine vom manca, ne vom ghiftui si apoi vom declara CE BUNA A FOST CIOCOLATA !
Mi se pare abolut normal si logic si chiar ... democratic.

Problema este ca unii dintre noi fac marea greseala de a nu respecta aceasta porunca
Eu sunt un pacatos ( "Piei Necurate !" ) si promit sa nu ma tin deloc de aceasta pilduitoare porunca.
Probabil ca voi arde in Iad ( US version, enhanced )

Edited by BlackWood, 09 March 2005 - 12:13.


#39
BlackWood

BlackWood

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 75
  • Înscris: 14.11.2004
M-am inselat .
A fost gasit Bin Ladden ! ( se pare )

Privitzi fotografia doveditoare.
fata de Bin Laden are, noi suntem yankei dishteptzi, "noi luptam/muncim, noi nu gandim" concluzia e clara : el este.



sau stirea  :confuzzled:
http://www.9am.ro/re...etri-sub-pamint


De fapt este un om care, in mizeria lui totusi, very-deep-inside, este OM cu ceva mai mult decat o bruma de ceva principii morale, lucru care nu se poate spune despre diverse alte persoane. Dupa standardele 4thReich/W.C.Boosch este un UnterMensch  fara drept de viata pentru ca seamana cu Bin Laden si sta in pesteri. Ete na !

Attached Files


Edited by BlackWood, 09 March 2005 - 13:52.


#40
AcerMate

AcerMate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 14.05.2003
Probabil si in Afganistan si Irak au fost proamericani inainte de razboi dar acum cred ca ei inghit in sec (sau sint tot pe american soil, cum erau si inainte de razboi).
Totusi nu s-a raspuns la intrebarea ce ati fi facut daca eram in locul irakienilor.
Pe mine ma distreaza cum la buletinele de stiri despre Irak se face referire cu termenul "insurgenti". Sa ma scuzati, dar daca mie mi-ar ucide o alta natie familia si mi-ar distruge casa, as lua atitudine (in masura in care pot, bineinteles - cu o pusca sau altceva). In cazul acesta probabil voi fi facut "insurgent" de catre posturile de stiri din SUA.

Si sa nu veniti cu raspunsuri din alea ca aia meritau sa moara ca sint un popor de inculti fanatici si altele...

#41
BlackWood

BlackWood

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 75
  • Înscris: 14.11.2004
De fapt eu ( si altii ) suntem niste prosti.

Este foarte trendy sa fii yankey's-lover  :inlove: asa ca intre barbati :naughty:
Da bine oricum : la o adica la interviul de viza la ambasada US ... cine stie ...

Numai ca kestia asta intampina dificultati la fixarea in memoria proprie.

Probabil va trebui sa recurgem la transplant de creier: astept urgent donatie de creier de la un babuin samaritean sau eventual un cercopitec bine dresat.

Astfel ma voi putea "ridica" la pretentile unora de a adora Cel de-al 4-lea Reich.
Cine stie ?!  Poate ca merita efortul ...

Edited by BlackWood, 09 March 2005 - 14:02.


#42
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
eu chiar nu inteleg de ce pupati atat in c*r Irak-ul si le plangeti de mila si asteptati orice ocazie sa va sloboziti pe imperialistii americani.

@Blackwood: posturile tale sunt lungi tare (si plicticoase), te indeamna la somn, iar umorul tau este mai de slaba calitate si decat al lui Burvi. Tu ai si o viata a ta, sau ti-ai dedicat-o exclusiv in a te emana in Gigi-durul anti-teror anti-american pro-irak? Serios, sper ca n-ai pus gura pe coca cola in viata ta? punct!
----------- and i rest my case ----

@ cei cu intrebarile de genul "ce ai fi facut daca erai in locul irakienilor?"
mai bine hai s-o luam cronologic si spuneti-mi si, ce ati fi facut voi in locul Kuweit-ului in 1990?? Si tot atunci, ce ati fi facut daca ati fost fost in locul americanilor sau al rusilor? Tu cel de colo... da, matale, ca stim ca ai citit despre Maria Antoaneta cu boneta si cozonacul francez? si te rog incerca sa fii scurt si lizibil...

P.S. si mai lasa Reich-ul si alte prostii nationaliste!! ca nu esti nici funny si nici inteligenta nu denota!

P.P.S: si nu ma abtin sa te intreb ceva: tu esti cel din avatar?

BiR

Edited by Bitch_in_Red, 09 March 2005 - 16:41.


#43
BlackWood

BlackWood

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 75
  • Înscris: 14.11.2004
Coca/pepsi nu prea beau din principiu.

".. ce ati fi facut voi in locul Kuweit-ului in 1990?? .."

nimic. iraqienii au fost invitati sa invadee kuweitul de catre yankei.

ce ai cu boneta ? ca oricum nu-i a ta. Cumpara-tzi shapca.

nu cred ca sunt nationali. as zice din contra. sau echilibrat.

Da. este adevarat. Eu sunt cel din avatar. Si nu am shapka. Ghinion.
La fel pot intreba si eu "minora aceea cu gesturi de striperita avansata dansatoare la bara" te reprezinta ? ?
Dar nu intreb.

#44
Tzäçä

Tzäçä

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 10.10.2003

arty, on Mar 9 2005, 06:47, said:

tzaca baiatule, imi pare rau ca esti atat de inveninat. ma intreb tu ai si alta preocupare alta in afara de ura fatza de americani?

<{POST_SNAPBACK}>


Adică dacă eu nu am de unde să dau mai mult decat tine americanu, raportat la numarul de porții ,înseamnă că , sunt un neam prost. Am dedus corect?? Referitor la benzină, eu am platit ultima oară numai vreo 26500 lei litrul, adică ~ 1$/l pe când bravul popor amierican plătește ~ 0,40$/litru. Acuma stau și mă întreb, e oare mai ieftin să transporte aștia petrolul peste ocean , decăt sa-l mute peste balta neagră și mediteraniană ??? și întradevăr nu sunt în stare să pricep niște lucruri simple , mai ales că , lucrurile la care faci referire sunt în mintea ta.
  Arty , nenicule și mie imi pare bine că transpui angoasele matale celorlați interlocutori. Sunt atât de înveninat împotriva americanilor, pe cât sunt de înveninat împotriva prafului cosmic din galaxia klingoniană, universul paralel. Dream on !

#45
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004

BlackWood, on Mar 9 2005, 10:16, said:

".. ce ati fi facut voi in locul Kuweit-ului in 1990?? .."

nimic. iraqienii au fost invitati sa invadee kuweitul de catre yankei.
...

<{POST_SNAPBACK}>

Nu zau? si cu ce iti intaresti afirmatiile? Trebuie sa te credem pe cuvant? sau ai un email de confirmare semnat de dl. Bush senior?
Mereu sunt siderata de cunostintele adanci pe care le are omul de rand din Romania, iar FBI-ul sau CIA-ul nici macar nu le-au descoperit inca... mai era unul pe aici pe forum... nu te mai intreb daca tu esti cel din avatar, dar esti cumva ruda cu Burvi?
BiR

#46
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
Tzaca... dac-mi aduc bine aminte a fost o perioada in care Romania NU avea pretul la benzina si motorina aliniat cu Europa. Atunci tu plateai 7 mii/litru in timp ce neamtul platea 2 marci, adica vreo 20mii. Era bine, si evident ca nimeni nu vroia sa plateasca mai mult. De ce nu a ramas asa?

Banuiesc ca si acum ai vrea ca tu sa platesti tot 7 mii, adica vreo $0.25 / ltr, nu? Spune-mi ca atunci ti-ar pare totul echitabil si ai iubi poporul american la fel de mult cum il urasti acum... nu?

In alta ordine de idei, tu ai habar cat de mare e America? Tu ai habar cum sunt dispuse localitatile acolo? Tu ai habar cate masini sunt in America? Tu ai habar cati kilometri de sosea (asfaltata!) sunt acolo. Tu ai habar cate masini circula zilnic pe o autostrada din America? Compara toate astea cu Romania. Sau poate vrei sa compari cat calatoresti tu zilnic, sa zicem din Bartolomeu pana-n Calea Bucuresti (naveta servici) si sa compari cu cat calatoreste americanul in medie pe zi...? :roflmaofast:
Ai dreptate intr-un singur punct: atunci cand ai comparat galaxia klingoniana cu praful cosmic... ai fost foarte aproape de a lua potul!

BiR

#47
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

TzÀçÀ, on Mar 9 2005, 21:35, said:

Adică dacă eu nu am de unde să dau mai mult decat tine americanu, raportat la numarul de porții ,înseamnă că , sunt un neam prost. Am dedus corect?? Referitor la benzină, eu am platit ultima oară numai vreo 26500 lei litrul, adică ~ 1$/l pe când bravul popor amierican plătește ~ 0,40$/litru. Acuma stau și mă întreb, e oare mai ieftin să transporte aștia petrolul peste ocean , decăt sa-l mute peste balta neagră și mediteraniană ??? și întradevăr nu sunt în stare să pricep niște lucruri simple , mai ales că , lucrurile la care faci referire sunt în mintea ta.
 

<{POST_SNAPBACK}>


stii ce-s alea accize? stii care e pretul la poarta rafineriei? astea sint lucruri simple care sint in mintea ta....

#48
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
discutziile aici capata tenta populista/comunista... demagogie de doi bani cu un singur vinovat, usa.

cat costa benzina si cat e percentage din income? who cares? sti tu cat cashtig eu? nu sti, poate mai putzin decat tine, poate mai mult, e problema mea asta ce'mi permit si ce nu... ce casa pot sa am, unde si ce mashini am sau alte proprietatzi.

am constatat ca oamenii pe masura ce ishi dau seama de propria neputintza (si aici nu ma refer in special la tina tzaca) se fac tot mai otravitzi la suflet si in afirmatzii. oamenii relaxatzi in general sunt kind si amabili.

cu benzina... pretzul la pompa nu'l hotarasc eu, eu doar bag creditcardul si fac plinul. de multe ori nici nu stiu cat costa... pt ca 2c in sus sau in jos oricum nu face diferentza. e mai ieftin ca in ro? lucky us... de ce e mai ieftin? do i care? problema mea nu este politica externa a usa, am eu treburile mele concrete... multe si zilnice, probleme pe care cei din iraq sau tu, doi bani nu dai si e firesc sa fie asha. m'ash revolta sa chiar fie problema altuia ce fac eu.

daca cineva ma crede sau nu, ma doare undeva (si poate nici acolo). eu n'am sa incerc sa demonstrez nimanui evidentul, asha cum il experimentez zi de zi. e pierdere de vreme.

ma limitez in a nu judeca lucrurile pe care oricum nu le pot influentza, ce ma intereseaza pe mine este ca eu si familia mea sa traim bine. si asta se intampla in usa, mult mai bine decat in ro. am 0 dubii in a afirma asta, din toate punctele de vedere.

#49
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

BlackWood, on Mar 9 2005, 07:16, said:

Da. este adevarat. Eu sunt cel din avatar. Si nu am shapka. Ghinion.
La fel pot intreba si eu "minora aceea cu gesturi de striperita avansata dansatoare la bara" te reprezinta ? ?
Dar nu intreb.

<{POST_SNAPBACK}>

nu ca ar avea vreo relevantza, dar ca un comentariu personal...

ai o fatza suparat'o'preucopat'o'stresata... chill out!!! oricum nu potzi sa schimbi nimic :)

shapca? tu eshti semistresat se  pare.... linia cu "ma tu iar n'ai shapca" era a celui care ar trebui sa te persecute. te persecuta cineva, sau.. cautzi? gee man... brrr

#50
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
@BlackWood, daca o sa continui sa citesti saturi conspirationiste o sa ajungi parasit de nevasta la 90 de metri sub pamint. cam ca tipul ala pe care l-ai dat exemplu

#51
BlackWood

BlackWood

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 75
  • Înscris: 14.11.2004
Vai ce m-am speriat.
Chiar acum ma duc la salonul de machiaj iar apoi la sedinta de shooting ca sa am ce pune ca avatar.
Scuzati daca v-am zgariat pe ochi cu aceasta insiruire de bytes colorati mizerabil numita gif.

Chestia aia de acolo din coltzu' iecranului de la shcatula io crediam ca iaste altceva. Nu-z stiam cez iaste.

Amu', aici la noi in sat, nu avem atelier de frezat si nici pozar. Asea suntem noi, mai de la tzara.Stam toata ziua prin colb. Dupa se muncim toata ziulica prin obor si ranim la porci in cotietz nu mai aviem timp si pentru sa stam cu fomeile noastre ca barbatu cu fomeia lui si nisi pentru alte lucruri. Daca altii au uitatatara de unde au plecat, de la jucatul cu putza in noroi, nie putiem supara pe ei ? Dupa se-au mancat mamaliga cu branza si ciapa amu unii nisi nu mai stiu cum is alea.

Mai rar apucam sa butonam la scatula sau sa cetim din bucvar, no suntem asa de buchisitzi ca altzii ca n-aviem de unde draga domnule Mai mult auzim la radio ca la tilivizor nu ne mai uitam ca nu se mai vede bine.

Amu domniilor dumneavoastra va rugam din tat suflietu sa ne iertatz de v-am produs vro stricaciune la gandirea de la dumneavoastra.

Imi pare rau de trebile astea care este cum este dar amu se sa fac ?

#52
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
she sa fashi?

sa incetezi in a gandi ca o victima a istoriei. esti deja plictisitor /patetic. incepusei cu un thread bun, s'a transformat intr'o smiorcaiala pasionala... gafaita.

impresia artistica conteaza cateodata, acum nu.

#53
Tzäçä

Tzäçä

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 10.10.2003
@Bitch in red  banuiești prost, nu vreau să mă'ntorc în trecut, punct! Ca să iubesc măriețul ciopor american ar trebui în primul rând, să-i urăsc ceea ce nu e cazul. Deci încă odată, mă doare'n kur de americani,rusi,chinezi ș.a.m.d. Ești deprimantă , adică dacă eu am o altă părere decăt a ta , înseamnă că, automat sunt împotriva a ceea ce reprezinți tu , și te urăsc di moarte. Jenant. Pe de altă parte te ți de aluzii fine gen "Sau poate vrei sa compari cat calatoresti tu zilnic, sa zicem din Bartolomeu pana-n Calea Bucuresti " Din fericire sau nefericire (cum îți place ție) eu stau în șchei. și decăt să-mi plimb șuncile în mașină, mai bine merg pe bicicletă.
@Mosotti  Maestre , mai vreau vreo două trei lucruri simple cu care să-mi populez mintea. Cine impune accizele șelea?? Bau bau ??
@Arty  Persiști în ideia ta că , dacă nu sunt cu tine sunt împotriva ta.și întradevăr de ce să ne doară pe noi capul că lui ala îi arde casa ,sau lu' alălat io ia apa . Importanți sunt EU și numai ieu ,așa că după mine potopul . Sictir la fraerii ăia care cred că dacă mor de foame, sete, glonț, napalm sau mai știu eu ce , au dreptul de a-mi pertuba siesta șî bunăstarea. Așa că, zît băi șobolanilor. God bless America!!!

#54
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
-------
@Mosotti Maestre , mai vreau vreo două trei lucruri simple cu care să-mi populez mintea. Cine impune accizele șelea?? Bau bau ??
--------
americanii?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate