Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 

Cine stie o DAcia 1300 epava fara numere parasita. Vreau parbriz.

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
geogwww

geogwww

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 29.04.2004
Salutare,

daca stie cineva de o Dacia 1300 abandonata, eventual in zona Dristor, as fi foarte recunoscator. Cineva mi-a spart parbrizul la Dacia mea si nu vreau sa dau bani pe asa ceva, cand stiu ca sunt multe abandonate...

PS: masina tre sa fie fara numere si vandalizata, deci evident abandonata. Nu vreau sa iau ceva dintr-un harb la care cineva tine si nici sa imi fac singur probleme cu politia :((

Multumesc

#2
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009

View Postgeogwww, on Feb 8 2009, 17:19, said:

Salutare,

daca stie cineva de o Dacia 1300 abandonata, eventual in zona Dristor, as fi foarte recunoscator. Cineva mi-a spart parbrizul la Dacia mea si nu vreau sa dau bani pe asa ceva, cand stiu ca sunt multe abandonate...

PS: masina tre sa fie fara numere si vandalizata, deci evident abandonata. Nu vreau sa iau ceva dintr-un harb la care cineva tine si nici sa imi fac singur probleme cu politia :((

Multumesc
Off dude... e cam riscant, nu poti zice hocus pocus si sa ai parbrizul in mana. Trebuie scos, noaptea mai ales. Poti sa te tai sau poti sa il spargi...sau chiar atunci proprietarul sa se uite pe geam sau sa treaca pe-acolo!
SO: Furt

Edited by reovel, 08 February 2009 - 19:09.


#3
geogwww

geogwww

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 29.04.2004

View Postreovel, on Feb 8 2009, 19:08, said:

Off dude... e cam riscant, nu poti zice hocus pocus si sa ai parbrizul in mana. Trebuie scos, noaptea mai ales. Poti sa te tai sau poti sa il spargi...sau chiar atunci proprietarul sa se uite pe geam sau sa treaca pe-acolo!
SO: Furt

ok, renunt

stiam ca o masina fara numere e considerata abandonata, deci nu e furt, dar mai bine iau de la remat.... numai sa nu fie zgariat

(oricum, ma denunt acum, era o rabla in care dormeau boschetari mai demult, din care am luat 2 becuri de bord, in spate la unirea)

la asta ma refer cand am zis parasita, deci una realmente fara stapan

Toate bune

Edited by geogwww, 08 February 2009 - 20:45.


#4
haralambie13

haralambie13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 08.04.2008
ia sa ma duc si eu la un Mercedes sa ii fur numerele de inmatriculare,apoi vin peste 5 min si zic "ce masina abandonata,sa fac un bine prop si sa o iau eu" :)

Edited by haralambie13, 09 February 2009 - 09:11.


#5
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 19.11.2007
De ce nu incerci la un REMAT?sau cimitir de masini? Poti sa cumperi parbrizul foarte ieftin.

#6
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View Postharalambie13, on Feb 9 2009, 09:11, said:

ia sa ma duc si eu la un Mercedes sa ii fur numerele de inmatriculare,apoi vin peste 5 min si zic "ce masina abandonata,sa fac un bine prop si sa o iau eu" :)

foarte tare :lol:
poti sa extinzi tehnica la un q7, ml, etc :)

#7
mau77mau

mau77mau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 22.04.2007
la remat-ul din chitila au "pe stoc" vreo 50 de dacii radiate si exact in starea pe care o vrei tu

cateva stau aruncate chiar langa gard de vreun an

cred ca poti incerca o negociere cu un paznic de noapte ...

#8
geogwww

geogwww

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 29.04.2004
o sa iau de la un remat, merci

#9
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.08.2006

View Postgeogwww, on Feb 8 2009, 20:45, said:

ok, renunt

stiam ca o masina fara numere e considerata abandonata, deci nu e furt, dar mai bine iau de la remat....
Haa? Cum sa fie abandonata. E doar neinmatriculata, atata tot.

#10
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008
http://forum.softped...howtopic=500837

#11
geogwww

geogwww

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 29.04.2004

View PostJJOne, on Feb 9 2009, 15:16, said:

Haa? Cum sa fie abandonata. E doar neinmatriculata, atata tot.

Ok, ai dreptate. Daca e doar fara numere, e proprietatea cuiva. Mi-am dat seama ca nu e legal ceea ce ma gandeam sa fac si am renuntat.

Offtopic: care este regimul legal al masinilor abandonate, descompletate si care ajung tomberon de gunoi inainte de a fi ridicate de primarie si distruse?

#12
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009

View Postgeogwww, on Feb 9 2009, 19:51, said:

Offtopic: care este regimul legal al masinilor abandonate, descompletate si care ajung tomberon de gunoi inainte de a fi ridicate de primarie si distruse?
Pai prblema e ca primaria nu le ridica... ;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate