Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

DSLR Nikon D300 si blitz dedicat Nikon SB-600

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
19 replies to this topic

#19
mrdobanda

mrdobanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,491
  • Înscris: 20.09.2007
Ia uite ce aparatura are Io-omu :    
    *   Aparat Foto DSLR Nikon D300, 12.3 Mp nikon D300
    * Aparat Foto DSLR Nikon D200, 10.2 Mp nikon D200
    * Aparat Foto Digital Panasonic FZ-50, 10 Mp,zoom 28-420 Aparat Foto Digital Panasonic FZ-50, 10 Mp,zoom 28-420
    * Blitz dedicat Nikon SB-800 Blitz dedicat Nikon SB-800
    * Blitz dedicat Nikon SB-600 Blitz dedicat Nikon SB-600
    * Blitz dedicat Panasonic Lumix
    * Obiective cu plaje variate incepind cu o deschiderea de 17, zoom max 250, cu diafragme incepand de la 2,8
    * Background-uri
    * Blitz cu declansare automata, cu trepied si umbreluta

FZ-50-ul ala face toata treaba  :naughty:

Eu zic ca n-are rost sa mai continuam. Am dat report la thread, e mult prea stupid.

Edited by mrdobanda, 04 December 2008 - 18:05.


#20
catalinmoruz

catalinmoruz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.12.2007
Redcom, nu lua in seama toate rautatile unora care se cred cei mai artisti dintre artisti in ale fotografiei, toti am fost la inceput... dar lumea uita...
Referitor la intrebarea ta pot sa-ti spun ca daca esti la inceput, D300 e o cheltuiala prea mare, incearca cu un aparat mai "entry-level", (un D5000 este arhisuficient insotit de SB 600 sau chiar un blitz dedicat Nikon mai ieftin (vezi Nissin, Metz). In timp cand vei avansa si consideri ca acest aparat nu te mai satisface si mai ales daca afecerea merge poti trece la D300 sau chiar D700). Gandeste-te ca la inceput pana capeti experienta vei merge la nunti fara mari pretentii si cu bani putini, nu vei reusi sa amortizezi investitia in scule. Cel mai important, fii cinstit cu viitorii clienti, nu arata fotografii din portofoliul altora pentru ca abia atunci poti sa ai probleme... Atata timp cat i-ai arata clientului exact ce poti sa-i oferi in banii cu care te impaci te asigur ca nu o sa ai probleme cu mirese nervoase ca le-ai distrus frumusete de nunta, pentru ca stiu de la inceput la ce sa se astepte... Nu toata lumea da o mie de euro pentru fotografii si asteapta arta pura... Pot sa-ti spun sigur ca la 80% din evenimente pretul este determinant... Daca devii destul de bun sa treci la un segment de clienti care nu se uita la bani ci numai la fotografii si asteapta ceva deosebit atunci poti spune ca ai reusit... Succes, sper sa-ti fie de folos ce ti-am scris.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate