Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...
 date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...
 Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic
 Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri
 

Ce sa alegi C-zone, rds, mitnet , upc

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
40 răspunsuri în acest subiect

#37
ionutu_neagu

ionutu_neagu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 9
  • Înscris: 09.01.2009
Stau prin zona Sebastian .Am net de la Ilink . Sunt multumit de net la Ilink . Abonament de 35 ron - 10 Mbps extern 100 Mbps metropolitan.
Descarc de pe torente cu 6-7 mbps, ajung si la 10 mpbs .torentele folosite bittorens, tracer czone , tracer evolva , De pe huburi descarc cu 1-2 mbps.

De 1 an si 2 luni de cand stau in zona, netul mi-a picat de 3 ori , dar cam 5-10 min si o odata, cam prin septembrie anul trecut am stat 1-2 fara net pentru ca schimbase ip-urile si nu cei de la Ilink nu anunutase . Am sunat la relatii clienti , mi-au dat noile ip-uri si atunci merge bine ! Inainte de a data platii ( 20 ale lunii ) , iti da un mesaj de atentionare pentru ultima zi de plata cand deschid browsere folosite si dai mesaj receptionat si netul merge fara nici o problema . Nu are nici un program sa dai conectare sau ceva de genul asta. Mie imi place cand deschid pc-ul sa am direct net fara sa mai fac alte conexiuni .

Vrea sa stiu daca pot sa pot pune un router in Ilink fara sa fie probleme . inca nu am dar intentionez sa imi pun un router in casa

Intentionez  sa imi pun Czone , pachet intreg (net+ cablu tv + telefonie fixa+ telefonie mobila ) , dar am citit pe aici ca este un programas de conectare , cu nu poti punerouter.

Multumesc !

#38
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.334
  • Înscris: 25.01.2007

View Postionutu_neagu, on Jan 10 2009, 10:08, said:

Stau prin zona Sebastian .Am net de la Ilink . Sunt multumit de net la Ilink . Abonament de 35 ron - 10 Mbps extern 100 Mbps metropolitan.
Descarc de pe torente cu 6-7 mbps, ajung si la 10 mpbs .torentele folosite bittorens, tracer czone , tracer evolva , De pe huburi descarc cu 1-2 mbps.

De 1 an si 2 luni de cand stau in zona, netul mi-a picat de 3 ori , dar cam 5-10 min si o odata, cam prin septembrie anul trecut am stat 1-2 fara net pentru ca schimbase ip-urile si nu cei de la Ilink nu anunutase . Am sunat la relatii clienti , mi-au dat noile ip-uri si atunci merge bine ! Inainte de a data platii ( 20 ale lunii ) , iti da un mesaj de atentionare pentru ultima zi de plata cand deschid browsere folosite si dai mesaj receptionat si netul merge fara nici o problema . Nu are nici un program sa dai conectare sau ceva de genul asta. Mie imi place cand deschid pc-ul sa am direct net fara sa mai fac alte conexiuni .

Vrea sa stiu daca pot sa pot pune un router in Ilink fara sa fie probleme . inca nu am dar intentionez sa imi pun un router in casa

Intentionez  sa imi pun Czone , pachet intreg (net+ cablu tv + telefonie fixa+ telefonie mobila ) , dar am citit pe aici ca este un programas de conectare , cu nu poti punerouter.

Multumesc !
Intradevar la czone e un program de conectare si nu merge sa pui router.Daca esti multumit de netul pe care il ai,atunci de ce vrei sa renunti si sa te duci la czone?Te-au atras afisele lor frumos colorate? Daca est multumit de netul tau,ramai cu asta care il ai si  iti iei doat cablu tv si telefonie de la rds.

#39
pe3sos

pe3sos

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 28.12.2007
In completare cu netul de la C-zone mi-am bagat 2 placi de retea in desktop ca sa am net de la czone si pe latop nu a mers decat siturile  de pe spatiul ro exact ca si pe router aceeasi chestie am incercat cu winrout dar nici asa nu prea a mers pt dupa restartare nu mai aveam nici pe descktop si nici pe laptop.


astia de la czone au asa ttl 1 pentru siturile din afara spatiului  .ro    
ttl intre 55-65 (variabil la unele situri de pe ro)
si la ei adica Acce.czone.ro au ttl 255() ceva de genul  

cum sa setez un router pentru asa ceva cahabar n-am incercat aproape toate metodele.


help

#40
ionutu_neagu

ionutu_neagu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 9
  • Înscris: 09.01.2009
Eu am luat doar Pachetul Televiziune prin cablu de la ei , am semnat contractul cu ei pe 12.01 ,pe 17.01 au venit cei de RDS si mi-au dat drumul la cablu tv, si pe 19 am fost la Comercial Rahova si mi-au dat telefonul mobil . Cu telefonia fixa trebuie sa mai astept vreo 1-2 pana il instaleza .

Am 67 de canale tv , 500 de minute gratis in reteau RDS ( fix si mobil ) , fara nici un minut gratis in reteau romtelecom.

Cele 500 de minute gratis in reteau RDS ( fix si mobil ) le pot folosi de pe mobilul Digi Mobil

Tot pachetul este 23 ron .

Cu internetul am ramas pe Ilink , ca este foarte bun , abonamentul de 35 ron ( 10 mbps extern si 100 mbps in retea ) .Pot pune si router pe Ilink.

Am renuntat doar la televiziunea prin cablu de la UPC !

O zi buna !

#41
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.289
  • Înscris: 05.04.2006
De ce documente ai nevoie pentru a încheia un abonament cu C-Zone?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate