Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google
 Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...
 La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!
 Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 

Ce drepturi are ăl' cu bicicleta?

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#91
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

View Postbolo, on 02 septembrie 2010 - 19:42, said:

Mai adaug ca in foarte multe intersectii semaforizate se face verde intai pentruprin  pista de biciclete si peste 2-3 sec pentru autovehicule.Astfel se reduce riscul de a da peste un biciclist cand faci viraj la dreapta.

M-am plimbat saptamana trecuta cateva ore bune prin Duisburg.Am ramas socat.Parca eram vedeta,toata lumea era atenta si imi dadea prioritate,nu tin minte sa-mi fi taiat cineva calea.O femeie care iesise cu botul masinii pe pista de biciclete pentru a se asigura a dat inapoi pentru a-mi face loc,un coleg cu un camion a oprit desi era intr-o situatie incomoda iar eu ii facusem semn sa treaca.

Daca in Duisburg era plin de biciclete,in zona centrala din Satu Mare abia am zarit cateva.Bineinteles ca nici vorba de vreo pista...la indicatoare si semafoare pentru biciclete nici nu imi permit sa visez.

In Rotterdam am ramas uluit cand vedeam de fiecare indicator,stalpisor,gardulet legate cate 4-5 biciclete

Ar fi util sa le repeti de multe ori ceea ce ai vazut in Occident si bizonilor mioritici care intra in fibrilatie doar ia ideea ca s-a inventat bicicleta. Cand au fost fatati de mamicutele lor, au fost fatati cu tot masini.

Edited by CapitanuPICARD, 13 October 2013 - 12:06.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate