Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 

Sistem Ultra Gaming

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
141 replies to this topic

#109
Scrappy_Coco

Scrappy_Coco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 879
  • Înscris: 11.08.2008
Carcasa e foarte buna. Ce daca intra praf? Cureti. La pretul ala e excelenta.

Edit: E mult mai bun cooler-ul ala decat cel box.

Edited by Scrappy_Coco, 05 November 2008 - 14:38.


#110
radudobrec

radudobrec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 08.01.2008
Ziceti-mi si mie sincer, voi postati aici de plictiseala, sau chiar vreti sfaturi ? Ca din ce observ, toti ajung la aceleasi sisteme si aceleasi procesoare care le intalnesti in toate configuratiile recomandate. 4GB RAM, cu toate ca rar se foloseste windows pe 64 biti, si apoi incep sa planga ce de ce domnule nu-mi vede windows 4GB..... Placa video ATI, acelasi model l-am vazut de 10000 de ori in configuratii, procesor E7300???? Daca tot vroiai top, cred ca mai bun era un E8400.
Parerea mea numai tot puneti posturi d-alea sa va bage lumea in seama, vrei o configuratie pana-n 20 mil, 30 mil, 40 mil, gasesti destule pe forum pentru gaming. Vrei o configuratie pentru alte scopuri, editare video, arhitectura, desenare, etc. unde chiar conteaza unele componente atunci da, intreaba. Asa citeste si tu mai multe posturi, si-ti faci o idee care PC e mai bun si care nu.

#111
explore

explore

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 203
  • Înscris: 28.10.2008

View Postradudobrec, on Nov 5 2008, 14:38, said:

Ziceti-mi si mie sincer, voi postati aici de plictiseala, sau chiar vreti sfaturi ? Ca din ce observ, toti ajung la aceleasi sisteme si aceleasi procesoare care le intalnesti in toate configuratiile recomandate. 4GB RAM, cu toate ca rar se foloseste windows pe 64 biti, si apoi incep sa planga ce de ce domnule nu-mi vede windows 4GB..... Placa video ATI, acelasi model l-am vazut de 10000 de ori in configuratii, procesor E7300???? Daca tot vroiai top, cred ca mai bun era un E8400.
Parerea mea numai tot puneti posturi d-alea sa va bage lumea in seama, vrei o configuratie pana-n 20 mil, 30 mil, 40 mil, gasesti destule pe forum pentru gaming. Vrei o configuratie pentru alte scopuri, editare video, arhitectura, desenare, etc. unde chiar conteaza unele componente atunci da, intreaba. Asa citeste si tu mai multe posturi, si-ti faci o idee care PC e mai bun si care nu.
:console: Lasa omul in pace , oricum te certi cu morile de vant , e logica treaba si oricum de obicei chiar ajuta sa intrebi
radudobrec  :nonobad: De performanta nu ma iau , ar fi chestie de 2 lei din partea mea sa fac praf un sistem pe care el e clar ca da multi/multi baniii , nu imi sta in fire , dar pot comenta de ce E7300 are nevoie de cooler separat de 1 mil 700 si placa de baza de 4 mil si ceva etc... plus carcasa ....

#112
LucYan03

LucYan03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 02.05.2008
Eu momentam am un E2180 si am jucat multe jocuri fara nici o prob. de asta nu am ales E8400 nus adeptu sa joc la rezolutii exorbitante........;)

#113
radudobrec

radudobrec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 08.01.2008
Pai intrebi, dar intrebi si tu ceva calumea presupun. Eu unu cand mi-am luat sistemul m-am uitat ca sunt o groooooaza de reviews pe internet despre fiecare componenta in parte. Mi-am stabilit o suma de bani, am stiut pentru ce vreau sistemul, m-am uitat la performantele fiecarei componente, pareri clienti de pe site-uri si am ales.
Ca intrebari LOGICE ar fi : cum se misca in jocul ala, cum se misca in programul ala, cate FPS-uri scot pentru ala pentru ala, merge overclock, ce rezolutii maxime pot sa scot, etc. Mi se pare aiurea titlul postului : Sistem ULTRA gaming, si ajung la un Sistem SIMPLU gaming. Hai sa fim seriosi.

#114
explore

explore

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 203
  • Înscris: 28.10.2008

View PostLucYan03, on Nov 5 2008, 15:00, said:

Eu momentam am un E2180 si am jucat multe jocuri fara nici o prob. de asta nu am ales E8400 nus adeptu sa joc la rezolutii exorbitante........;)
Vezi tu aicia e problema , eu vrusei sa zic asta de cand schimbasi sistemul din semnatura ( atentia la detali  :notangel: )
Sistemul de il ai acuma poate duce toate jocurile pe medium si pe rezoluti mai mici si E7300 e mai mult de umplutura ca oricum pana sa ajungi tu sa il folosesti la maxim il schimbi cu E8400 "care este" taticul lor la gaming :D

Edited by explore, 05 November 2008 - 15:05.


#115
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 16.08.2008
Eu atata am ca observatii : In loc de caricaturile celor de Scythe in special Mugen (caci este cel selectat de tine) mai bine luai TRUE (Thermalrigh Ultra Extreme) sau FZ120 sau CoolerMaster ala luminos Hyper 212 . Iar sursa parca sunt bani multi pt. performanta nesemnificativa in plus.

Oricum sa-l stapanesti sanatos si multe "succesuri" in gheiming' !

Edited by S3rban77, 05 November 2008 - 15:36.


#116
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008

View Postexplore, on Nov 5 2008, 15:02, said:

Vezi tu aicia e problema , eu vrusei sa zic asta de cand schimbasi sistemul din semnatura ( atentia la detali  :notangel: )
Sistemul de il ai acuma poate duce toate jocurile pe medium si pe rezoluti mai mici si E7300 e mai mult de umplutura ca oricum pana sa ajungi tu sa il folosesti la maxim il schimbi cu E8400 "care este" taticul lor la gaming :D

Sistemul ala in 1280&1024 duce tot pe setari maxime in afara de crysis si far cry 2, jucam eu pe vechea mea X1600 + sistemul din semnatura ce vroiam eu pe mediu 1024&768 acum 2 luni, doar crysis pe low cu cateva pe medii si 1024&768.

Edited by Merdiso, 05 November 2008 - 15:38.


#117
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 16.08.2008

View PostMerdiso, on Nov 5 2008, 15:38, said:

Sistemul ala in 1280&1024 duce tot pe setari maxime in afara de crysis si far cry 2, jucam eu pe vechea mea X1600 + sistemul din semnatura ce vroiam eu pe mediu 1024&768 acum 2 luni, doar crysis pe low cu cateva pe medii si 1024&768.
Se referea la cel vechi din cate inteleg eu :)

#118
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Se referea la E2180 + 9600GSO, ala nu cred ca duce doar jocurile pe medii si rezolutii mici, ba chiar rupe in 1280&1024, joc eu ce joc vreau cu average fps 40-45 cu sistemul din semnatura, care nu e cu mult mai puternic ca al lui Lucyan (cel cu E2180 si 9600GSO)

#119
LucYan03

LucYan03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 02.05.2008
eu cu E2180 si 9600gso sursa chieftec 350 mam dus la setari high la Far Cry 2 si Crysis...


ps: cooleru alm schimbat cu un http://www.pcgarage....atek/hdt-sd964/

Edited by LucYan03, 05 November 2008 - 15:56.


#120
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Nu e rau dar eu as fi mers pe un thermalright extreme 120MM ultra: http://www.pcgarage....cooler-extreme/ .Intr-adevar dai 60 lei in plus dar ai un cooler de top, din pacate nu e nici in stoc, deocamdata.

#121
explore

explore

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 203
  • Înscris: 28.10.2008

View PostMerdiso, on Nov 5 2008, 15:47, said:

Se referea la E2180 + 9600GSO, ala nu cred ca duce doar jocurile pe medii si rezolutii mici, ba chiar rupe in 1280&1024, joc eu ce joc vreau cu average fps 40-45 cu sistemul din semnatura, care nu e cu mult mai puternic ca al lui Lucyan (cel cu E2180 si 9600GSO)
Ps: placa asta video am avuto pe penultimul sistem :D deci stiu ce poate  :naughty:
Dar nu pot sa zic la baiat ca decat sa dee bani pe sistemul asta mai bine ramane cu sistemul al vechi , juca aceleasi jocuri si ramanea si cu cateva zeci de mil in plus si astepta pana in decembrie cand mai picau preturile
Tot lafel E7300 am vrut sa iau la penultimul sistem si stiu ce poate , imi pare greseala de zile mari sa dai 1 mil 7 sute pe cooler plus inca 5 mil adunate pe carcasa plus sursa , cand astea 2 la un loc trebuiau sa faca 2 mil ( carcasa plus sursa sirtec) si rezolva problema , plus cat a mai dat in plus pe placa de baza .... in total se aduna mult prea multe mil date aiurea
Oare poti anula comanda  :console:

Edited by explore, 05 November 2008 - 16:54.


#122
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 16.08.2008
Vezi ca ai inceput sa ti-o iei in cap explore . La inceput dadeai sfaturi ca lumea ... ca mai de vreo ieri sa incepi sa zici prostioare .... vezi ca te pun la vechea semnatura a lui Dedera ! ( Prietenii stiu de ce :lol: )

Apropo : Nu stiam ca se incepe cu P.S.-ul :lol:

Edited by S3rban77, 05 November 2008 - 18:00.


#123
LucYan03

LucYan03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 02.05.2008
Comanda se paate anula comanda ?...mie mea zis ca maine trimit comanda adika pe 6.11.08

#124
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 16.08.2008

View PostLucYan03, on Nov 5 2008, 18:01, said:

Comanda se paate anula comanda ?...mie mea zis ca maine trimit comanda adika pe 6.11.08
Nu o anula ca e bine ... doar pune un cooler care ti s-a recomandat mai sus daca poti ...

Merdiso : au cam disparut True-urile :(:(

Edited by S3rban77, 05 November 2008 - 18:04.


#125
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Eu la modul cel mai sincer iti zic sa o anulezi si sa mai astepti, si asa nu ai un sistem asa prastie, eu as mai astepta inca cateva luni sa mai scada preturile (in ianuarie-februarie) si atunci as muta "sah-mat".

#126
explore

explore

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 203
  • Înscris: 28.10.2008

View PostS3rban77, on Nov 5 2008, 18:00, said:

Vezi ca ai inceput sa ti-o iei in cap explore . La inceput dadeai sfaturi ca lumea ... ca mai de vreo ieri sa incepi sa zici prostioare .... vezi ca te pun la vechea semnatura a lui Dedera ! ( Prietenii stiu de ce :lol: )

Apropo : Nu stiam ca se incepe cu P.S.-ul :lol:
:D De curiozitate.... poate iti fac poza cu desktopul meu sa vezi ce am pe ecran , pe cate forumuri romane/straine vorbesc
Din cauza ca vb. pe forum/mes/hub folosesc tot timpul smailuri sa arat ce gandesc si tot timpul prescurtez si decat sa fac postul de 20 de randuri bag o varianta pe scurt de 2 randuri si gata
Sfaturi bune dau .... dar e vb. de cum pui lucrurile , adica omul e fan ati si in nici un caz nu vrea nvidia , omule e fan amd si eu nici nu vreau sa aud de amd , dar daca cere careva logic ca ii faci sistem , omule are un buget ,,, ii recomanzi si delux si horizon etc...
Depinde cum pui problema
Ps( dap) : sunt utilizator mult mai vechi pe forumul asta , dar am facut id nou ( nu am luat ban sau ceva de genul asta ) doar ca de pe id meu intrau toti si tot apareau 50 de ipuri diferite plus intrebari etc...
Cred ca ai vazut ca nici nu am trecut sistemul meu , nu am obiceiul sa ma laud sau orice lucru de genul asta
Oricum nu inteleg cu ce gresi la sfaturile de mai sus ?  :huh:

Edited by explore, 05 November 2008 - 18:07.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate