Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Sistem Ultra Gaming

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
141 replies to this topic

#127
LucYan03

LucYan03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 02.05.2008
am sunat si am anulato....au facut oleaca de gat :D dar leam zis ca am o problema. :D............offffff cu voi nush daca am sa mai imi eau pc.......of of :P

#128
explore

explore

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 203
  • Înscris: 28.10.2008

View PostLucYan03, on Nov 5 2008, 18:10, said:

am sunat si am anulato....au facut oleaca de gat :D dar leam zis ca am o problema. :D............offffff cu voi nush daca am sa mai imi eau pc.......of of :P
Foarte frumos .... erau mult prea multi bani aruncati pe geam
Chiar nu am citit conditile de pe pc garage .... oare cat timp ai la dispozitie sa anulezi comanda

Edited by explore, 05 November 2008 - 18:14.


#129
LucYan03

LucYan03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 02.05.2008

View Postexplore, on Nov 5 2008, 18:14, said:

Foarte frumos .... erau mult prea multi bani aruncati pe geam
Chiar nu am citit conditile de pe pc garage .... oare cat timp ai la dispozitie sa anulezi comanda


Da chiar daca nu o anulau.......si o trimitea si nu le mai vream ma facem cas plecat....care era problema :D


Cand am sa imi achizitionez pc asa vreau sal fac :D [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QaEZC3wVzhA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yraXki6V8vM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by LucYan03, 05 November 2008 - 18:40.


#130
explore

explore

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 203
  • Înscris: 28.10.2008

View PostLucYan03, on Nov 5 2008, 18:15, said:

Da chiar daca nu o anulau.......si o trimitea si nu le mai vream ma facem cas plecat....care era problema :D


Cand am sa imi achizitionez pc asa vreau sal fac :D [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QaEZC3wVzhA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yraXki6V8vM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ok
De data asta facui un sistem pe care eu l-asi cumpara , fara sa ma intereseaze ce vrea clientul
http://www.pcgarage....wishlist/87840/
Explicati :
Placa de baza suporta sli , daca vrei sa pui 2 placi video , 4 sloturi de ddr 2 etc... ditoate
Monitorul alesai un samsung bun/frumos si pe stoc
Carcasa iti alesai un KME , arata foarte foarte frumos in realitate , cel putin lcd ala din fata , e un moft dar la asemenea pc trebuie sa arate si unitatea frumos
Vezi ca are si sursa carcasa , o ei si o arunci , kme au surse slabe , pe mine ma interesa carcasa nu sursa
Sursa ieftina si buna 550w spire
Hard seagate de 1 gb , e nevoie de spatiu in zilele astea , cel putin cum toate filmele apar in format HD , Blu Ray etc... jocuri mari , e nevoie de spatiu
Procesorul la 3000Mhz E8400 no coment , ce pot zice mai mult
Placa video tot lafel , rupe sa zic asa
In mare parte e un pc foarte frumos si ca performante si ca model , iti zisai carcasa asta plus lcd dau de banuit ca ai ceva beste inauntru
Sistemul tau initial costa 32 sau 33 de mil si lasa mult de dorit cu , componente in plus si bani dai aiurea , asta fiecare leu pe care il mananca il compenseaza la performanta sau look
Sper ca esti multumit , iti zic sincer ca sistemul asta daca ma intreba oricine apropriat il comandam
Calculatorul asta are absolut detoate
Edit: cauta google speeze blue acrilic , asa se numeste carcasa din link ala , dar sincer nu iti recomand , strici tot sistemul , este foarte galagioasa si vibrati si etc... plus ca , pare carcasa de copiii ( adica la sistemul asta merge carcasa asta kme mai sobra) sa lase de ghicit ce zace acolo :D

Edited by explore, 05 November 2008 - 19:14.


#131
LucYan03

LucYan03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 02.05.2008
dar cica palca de baza nu suporta seria 8xxx scrie acolo la comentarii la placa

#132
explore

explore

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 203
  • Înscris: 28.10.2008

View PostLucYan03, on Nov 5 2008, 19:15, said:

dar cica palca de baza nu suporta seria 8xxx scrie acolo la comentarii la placa
Nui nimica inlocuim cu http://www.dc-shop.r....php?cod=12821#
Tot lafel sli , tot lafel 4 ddr 2 si pe asta merge core 2 E8400
Oricum era mai scumpa decat se gaseste in magazin pe pc garage
Stai sa gasesc ceva asemanator pe pcgarage

#133
DeDeRa

DeDeRa

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 22.06.2006
Te miri Lucian? explore e tot pe langa domeniu it, partea hardware...
Si mai nou, acum da sfaturi, te doare capu`.
Auzi hal de recomandari. Carcasa KME, sursa Spire pe sistem de 3000lei.
Placa de baza suporta 8xxx daca ii faci upgrade la bios, alta durere de cap, daca nu te pricepi.
Oricum e o placa de baza veche si extrem de proasta, iar sli e total inutil.
Repet, explore, multumim ptr sfaturi, dar ne putem lipsi!

#134
explore

explore

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 203
  • Înscris: 28.10.2008

View PostDeDeRa, on Nov 5 2008, 19:23, said:

Te miri Lucian? explore e tot pe langa domeniu it, partea hardware...
Si mai nou, acum da sfaturi, te doare capu`.
Auzi hal de recomandari. Carcasa KME, sursa Spire pe sistem de 3000lei.
Placa de baza suporta 8xxx daca ii faci upgrade la bios, alta durere de cap, daca nu te pricepi.
Oricum e o placa de baza veche si extrem de proasta, iar sli e total inutil.
Repet, explore, multumim ptr sfaturi, dar ne putem lipsi!
:mellow: Omule eu pe pc meu am tot lafel o placa de baza care teoretic nu suporta procesorul de il am acuma si nu pot face tampenia de a recomanda ceva cu update de bios , ca doar nu stai tu cand ajunge placa de baza acasa sa mai faci update de bios
Carcasa asta kme e pusa si pe sisteme care stau pe post de servare , om trai si om vedea cand o sa ajungi tu sa te princepi si sa umbli mai mult ca mine cu , componente it si sa iti treaca prin mana tot ce apare nou pe piata
Si carcasa asta spire duce mult mai mult de atata , nu mai interveni aiurea ca il pui pe ganduri si alege iara tampeni
El nu vrea overclocking ! Stii matalute ce insemna asta ? adica ia pc il monteaza si il foloseste , nu are chef sa stea de update si alte tampeni si nici nu are ce face cu model nou de placa de baza
Cautama la alta masa , cand esti gata sa intri in liga mare te chem , asta e id nou facut acuma , dar sunt user mult mai vechi decat tine <_<

Edited by explore, 05 November 2008 - 19:32.


#135
DeDeRa

DeDeRa

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 22.06.2006
Respectele mele, uite acum inteleg de ce toti aia mari de pe forum s-au retras, gen pruny, r@du, silvan, cristyyo. Sunteti prea multi si prea... Nu mai comentez, n-are sens, oricum nu intelegi.
Mi-ar fi jena...
Lucian... ai destule sfaturi inteligente mai sus, urmeaza-le!

le: Nu te mai umfla in pene ca stii de hardware, nu cred ca ai vazut un c2d in viata ta  :lol:

Edited by DeDeRa, 05 November 2008 - 19:36.


#136
explore

explore

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 203
  • Înscris: 28.10.2008

View PostDeDeRa, on Nov 5 2008, 19:35, said:

Respectele mele, uite acum inteleg de ce toti aia mari de pe forum s-au retras, gen pruny, r@du, silvan, cristyyo. Sunteti prea multi si prea... Nu mai comentez, n-are sens, oricum nu intelegi.
Mi-ar fi jena...
Lucian... ai destule sfaturi inteligente mai sus, urmeaza-le!

le: Nu te mai umfla in pene ca stii de hardware, nu cred ca ai vazut un c2d in viata ta  :lol:
Dedera sincer iti zic ca te bagi singur in seama , vb. tu cu tine si ramane ca voi
Cand o sa te ocupi cu asa ceva si nu o sa faci pe stiutorul pe net mai vb. tu crezi ca daca stau sa ma cert cu toti de pe toate forumurile unde intru mai am timp de altceva ?
Ok
Sistemul cu placa de baza schimbata , dif de bani mica fata de cel initial
http://www.pcgarage....wishlist/87858/
Ps: daca ai dubi in legatura cu sistemul meu , tragel la imprimanta si dute la orice magazin it si cere pareri , din expreienta iti zic ca pe net toti incearca sa para destepti si daca iau ei teapa cu Horizoane, delux etc... incerca sa isi forteze parerile asupra tuturor
Sunt user mult mai vechi decat amicul meu care se lasa purtat de val si oricum se alege cu o infractiune pt. spam

Edited by explore, 05 November 2008 - 19:43.


#137
DeDeRa

DeDeRa

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 22.06.2006
Daca erai amicu` meu aveai ceva cap, deci...

Merge sistemul recomandat de tine doar cu mici ajustari:
HDD
GPU
DVD
PSU

Iar carcasa un Antec 300, A+ XclioII, chiar si un Lian-Li aici dupa gust!

le: Oricum n-are sens sa-ti faci nervi pe forumul asta. E populat de toate speciile!

Edited by DeDeRa, 05 November 2008 - 20:22.


#138
explore

explore

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 203
  • Înscris: 28.10.2008

View PostDeDeRa, on Nov 5 2008, 19:52, said:

Daca erai amicu` meu aveai ceva cap, deci...

Merge sistemul recomandat de tine doar cu mici ajustari:
HDD
GPU
DVD
PSU

Iar carcasa un Antec 300, A+ XclioII, chiar si un Lian-Li aici dupa gust!
Eu in momentul asta am terminat cu threadul asta , iti facui sistem complet si foarte bun
Acuma daca vrei poti face cum zice si colegul de forum in loc de 1 tb sa ei 640 gb dar nu vad rostul si e mai avanatajos de 1 gb
Ai de ales intre sursa care nu revine aproape niciodata in garantie si te costa acceptabil si una de 3 mil si ceva
Carcasa care intreaba prieteni "ce mistio" de unde ai luato , moa imi comanzi si me una
Sincer nu vad rostul pt. care sa ma intervin aicia , iti facui sistem care il luam pt. mine
Daca iti place dai comanda , daca nu asta e.... dar in felul asta incepi iara pe drumul dinainte si cumperi sistem pe care il regreti
Ultimul sfat: Trage la imprimanta sau copiaza pe foaie denumirile mele si dute in magazin si intreaba daca e bine
Daca in momentul asta comand sistemul ala nu am absolut nici-un regret , am avut carcase de mil cu pereti transparenti , 5 gauri , 4 coolere ,toate aduc probleme, eu iti facui sistem pe care decat il asamblezi si apesi power , sper ca ti-am fost de ajutor

Edited by explore, 05 November 2008 - 20:11.


#139
LucYan03

LucYan03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 02.05.2008

View PostDeDeRa, on Nov 5 2008, 19:52, said:

Daca erai amicu` meu aveai ceva cap, deci...

Merge sistemul recomandat de tine doar cu mici ajustari:
HDD
GPU
DVD
PSU

Iar carcasa un Antec 300, A+ XclioII, chiar si un Lian-Li aici dupa gust!

le: Oricum n-are sens sa-ti faci nervi pe forumul asta. E populat de toate speciile!

:))))))))))))...am destule config..........dar cand am sa imi iau am sa va anunt dar am tras o concluzie....astept sa mai scada preturile sa vedem ce mai iese si va anunt...oricum va multumesc

#140
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 16.08.2008
E foarte bun ce ti-a pus Dedera ... pacat ca sursa a disparut de pe stoc :(

#141
DeDeRa

DeDeRa

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 22.06.2006
http://www.pcgarage....wishlist/87888/

le: Daca nu-ti place culoare la placa de baza, pune Asus P5Q.

Edited by DeDeRa, 05 November 2008 - 20:58.


#142
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Eu cred ca s-au primit destule sfaturi pe thread-ul asta, iar in ultima vreme atrage numai flame.

P.S. Va comportati pueril, unii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate