Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Renault Sandero & Logan Sport

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
173 replies to this topic

#19
flrflr

flrflr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 02.07.2008
Fratilor,nu v-ati prins...Dacia e singura uzina (ma rog, am putea sa spunem si fabrica de conserve, dar se supara unii...) producătoare de autoturisme care din acelasi sasiu, aceeasi caroserie, acelasi interior etc. face si berlina si break si van si papuc. Acum cireasa de pe tort e gluma asta proasta cu Logan F1. Doamne in ce tara traim....

#20
A_Ionut

A_Ionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 05.08.2007
Numai masini sport nu sunt alea.
Si vorbind de loganul cu 190 cp(daca nu se dezintegreaza) la pretul de 43000 iti iei masina sport in adevaratul sens al cuvantului si mai iti raman bani de benzina pentru 1 an.
Cu motor de peste 200 cp.

#21
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postflrflr, on Oct 24 2008, 11:45, said:

Fratilor,nu v-ati prins...Dacia e singura uzina (ma rog, am putea sa spunem si fabrica de conserve, dar se supara unii...) producătoare de autoturisme care din acelasi sasiu, aceeasi caroserie, acelasi interior etc. face si berlina si break si van si papuc. Acum cireasa de pe tort e gluma asta proasta cu Logan F1. Doamne in ce tara traim....
ce sa spunem de fauve care pe platforma de golf face si octavia si Passat parca si caddy :lol: si inca o mie de modele.  :lol:

#22
flrflr

flrflr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 02.07.2008

View Postromaximusro, on Oct 24 2008, 12:01, said:

ce sa spunem de fauve care pe platforma de golf face si octavia si Passat parca si caddy :lol: si inca o mie de modele.  :lol:

Ca de obicei, nu prea intelegi din prima.

Arata-mi tu un alt producator care FARA NICI UN FEL DE MODIFICARE cu exceptia flexului bagat in tabla face din berlina papuc. Asta am vrut sa spun.

In inocenta ta, cu exemplele pe care le-ai dat probabil ca ai vrut sa spui ca sunt PE ACEEASI PLATFORMA...

Edited by flrflr, 24 October 2008 - 11:06.


#23
Giobica

Giobica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 04.07.2008

View Postxtremdriving, on Oct 24 2008, 09:19, said:

:ewwpu: :lol:   uite cam asa suny baietii aia de la Logan Cup...  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EF9c93DEHqo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  praf si pulbere si ei si masina.  :roflmao: :roflmaofast:

Ma gandesc ca, fiind F1, s-ar putea sa aiba chiar 102 cp.  :lol:

Sunt oameni care vor sa mearga la raliu si cu Logan pot avea o masina echipata si omologata la un pret accesibil. E oricum de 100 de ori mai bine decat sa faci liniute sau curse pe strada cu colegii cocalari.

Daca voi credeti ca un Fiat coupe sau un Impreza STI din showroome bun de omologat pentru ca are nu stiu ce putere, foarte bine, va doresc mult succes. Bugetul pentru o masina adevarata este enorm. Daciile astea vor permite sa devina poate un sport mai "de masa".

Chiar esti praf si pulbere daca mergi cu 130 la ora pe macadam in padure? :huh:  Iarasi filme de youtube sunt argumentul suprem? F1 e doar un nume si o culoare, ca sa profite de "succesele" Renault in formula 1.

#24
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View PostGiobica, on Oct 24 2008, 12:07, said:

Sunt oameni care vor sa mearga la raliu si cu Logan pot avea o masina echipata si omologata la un pret accesibil. E oricum de 100 de ori mai bine decat sa faci liniute sau curse pe strada cu colegii cocalari.
Doh, no offence, dar esti foarte departe de adevar...  1. Cu loganul nu mergi al raliu, sau ma rog, poate intelegi tu altfel cuvantul raliu, dar aia e o plimbare prin padure si un ac de par complet ratat. de toti. NU EXISTA PRET ACCESIBIL DACA VREI SA CASTIGI. cu loganul te duci de dragul de a te duce, ca sa zic asa. sau mai simplu: te duci ca sa faci figuratie.
2. NU, nu e de 100 de ori mai bine ptca la pretul tau accesibil risti sa patesti ce a patit ala care s-a rasturnat...si cica: " am supraapreciat virajul". doh...la raliu faci ce spune copilotul nu ce vezi tu... iar la pret accesibil nu ai bani sa treci traseul ca sa iti faci insemnarile .  singurul sport "de masa" dand 10000 euro pe un logan, este circuitul. Si poate cand va fi gata la Snagov, se va organiza si asa ceva.

Deci raliu NU cu loganul.

#25
paul_s

paul_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 20.01.2007
Amice, esti complet pe dinafara , aia e o competitie monomarca, intelegi tu ???

adica toata lumea alearga cu exact aceiasi masina, asa ca nare prea mare imp cati cai are
este o competitie facuta pt cei cu mai putini bani care vor sa faca totusi raliu

Iar ala care sa rasturnat, ce treaba are capra cu varza, aproape toate masinile s-au rasturnat odata in existenta lor, asta inseamna ca erau proaste, inseamna ca a gresit pilotul

Ford ka ti se pare un monstru de masina?? afla ca si cu el se tine  o comp monomarca, tot asa in incercarea de a fi cat mai ieftin

Edited by paul_s, 24 October 2008 - 11:41.


#26
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,443
  • Înscris: 08.12.2006
Da, dar Ford Ka avea o maaare calitate, recunoscuta de altfel: din "nastere" avea o tinuta de drum foarte buna si se simtea in elementul ei pe drumuri virajate. Asta nu se poate spune si despre Logan.

#27
paul_s

paul_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 20.01.2007
Pai da ,dar asta e frumusetrea unei competitii monomarca, nuconteaza defapt cat de " sportiva" e masina de la mama ei , pt ca oricum toata lumea are aceeasi masina,  si oricum imagineaza-ti ca masina pt raliu are suspensiile modificate, sigur nu se compara la tinuta de drum cu Clio cup sau Megane trophi dar tot lafel de sigur e ca sta mai bine decat masina de serie

#28
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Postpaul_s, on Oct 24 2008, 12:39, said:

Amice, esti complet pe dinafara , aia e o competitie monomarca, intelegi tu ???
Tu nu intelegi maestre... monomarca sau nu, aia nu e masina de raliu. aia e masina de plimbare prin padure. NU POATE DEVENI "SPORT DE MASA" o intrecere cu o masina absurda. Poate o chestie de marketing etc, dar aia nu e masina de raliu. punct.
Ala nu e raliu, e asa, o chestie, un simulacru. Intelegi?

Cum spuneam, se preteaza la curse pe circuit prin oras, unde mai vine si lumea sa ii vada, unii sa rada, altii sa se entuziasmeze, etc.

#29
paul_s

paul_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 20.01.2007
your hopeless

ai ceva cu loganu si pace

#30
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
Hmm... pt asta e perfect  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/j5bRtKVMQjM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

insa in romania nu va ajunge sport de masa deoarece nu au unde sa se desfasoare. tara de kko

ce masina? uite Dacia 1300 vs Logan 1,6.   :lol:  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Mu8taYv5_dQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by xtremdriving, 24 October 2008 - 12:42.


#31
herculane

herculane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 01.02.2006
in stilul asta putem continua asa: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ok5yFJiuDoM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ceea ce inseamna ca 1310 rulz ;)

#32
LC_TM

LC_TM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 02.10.2007
Extremule...o cam dai in balarii cu 1300 vs Logan,trebuie sa fi picat in cap rau de tot sa crezi ca 1300 se tine dupa Logan de 1.6 :). Vb din experienta,un cunoscut a incercat si s-a ales cu buza umflata.

#33
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
se poate, da' uite, si solenza ii da in goarna.... [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yuKjE08r_iQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ideea e ca e o masina low cost si atat. Ca vor sa faca raliu, ok. treaba lor, dar ala nu e raliu. aia e plimbare.

View Postherculane, on Oct 24 2008, 13:47, said:

in stilul asta putem continua asa: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ok5yFJiuDoM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ceea ce inseamna ca 1310 rulz ;)
mda. stim ca e o Dacia modificata aia...  ;)

#34
LC_TM

LC_TM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 02.10.2007
Ba extremule,sa-ti explic ca am avut Solenza de 1.4 si Logan de 1.6? Le-am condus pe amandoua,le-am si alergat pe amandoua?
Termina cu copilariile astea,pur si simplu sunt soferi si soferi.

#35
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View PostLC_TM, on Oct 24 2008, 13:59, said:

Ba extremule,sa-ti explic ca am avut Solenza de 1.4 si Logan de 1.6?
eu zic ac erau amandoua de 1,4.  tot timpul trebuie sa faceti diferenta inegala? hai ca suntem off topic

#36
LC_TM

LC_TM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 02.10.2007
Buei,eu ma refeream la copilariile gen Logan 1.6 vs 1300 si Logan vs Solenza. Cat despre disputa vesnica Solenza vs Logan eu imi aduc aminte ca baietii cu Solenza sustin ca e mai rapida ca aia de 1.6,iar acolo in clipul tau nu spune nimeni daca Loganul e de 1.4,deci .... termina cu copilariile :P.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate