Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Vreti sa avem inca un cosmonaut roman?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

Poll: Doriti sa avem inca un cosmonaut roman trimis pe orbita intr-o nava spatiala straina? (29 member(s) have cast votes)

Doriti sa avem inca un cosmonaut roman trimis pe orbita intr-o nava spatiala straina?

  1. Categoric DA (10 votes [34.48%])

    Percentage of vote: 34.48%

  2. DA cu unele precizari (3 votes [10.34%])

    Percentage of vote: 10.34%

  3. Categoric NU (14 votes [48.28%])

    Percentage of vote: 48.28%

  4. NU cu unele precizari (1 votes [3.45%])

    Percentage of vote: 3.45%

  5. Alt raspuns (1 votes [3.45%])

    Percentage of vote: 3.45%

Vote Guests cannot vote

#19
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postbog4u, on Sep 30 2008, 23:27, said:

Portocaliul este oricum mult mai placut decat rosul comunist !

aparent... mie mi se pare la fel de antipatic. este o culoare care tipatoare: "hei uitatit-va la mine, sunt portocaliu!"
si ce daca...  :mellow:

#20
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,172
  • Înscris: 03.07.2008
Voi inca va mai uitati in gura aluia? Pierdeti timpul!  B)

#21
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
chiar ca va pierdeti timpul cu idiotul asta

Presa a comentat că vreau, am vorbit că vreau, să aibă România un nou cosmonaut să meargă în spațiu cu americanii. Da, am vorbit cu NASA, am vorbit cu americanii și cred într-un parteneriat prin care să trimitem ca mândrie națională un om să mai zboare", a spus Geoană. "Am zburat cu rușii acum 30 de ani, tot candidează Prunariu la noi la Brașov la Senat. Vreau să facem lucruri ambițioase împreună", a adăugat el.

cu cine puii mei de la nasa a vorbit asta ? cu femeia de serviciu? el crede ca nasa e ca psd-ul :D

#22
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,035
  • Înscris: 20.12.2007
Poate a vorbit cu NASHA lui de cununie , in acest caz e scuzabil ce debiteaza !

#23
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
WTF..la ce draq ne trebuie cosmonauti?
poti merge cu trenul sau cu masina pe el? faci sport in el? produce ceva? astia de "i-am ales" se tampesc pe zi ce trece.
pai cu banii aia faci niste sali de sport, bazine de natatie...etc. si sa vezi atunci mandrie nationala cand or incepe sa aduca medalii olimpice.
pot sa jur ca o Diana Munteanu sau Alina Dumitru e cu mult mult mult mai cunoscuta decat un ilustru necunoscut cosmonaut roman...luat pe o carca de bani in spatiu

#24
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
exercitiu de imagine marca psd... in principiu nu ar fi rau sa avem asa ceva, dar sunt sigur ca s-ar folosi si ras-folosi in campaniile electorale de chestia asta... parca vad "psd, singurul partid din romania care a trimis un om in spatiu dupa caderea comunismului, bla bla bla"... imi vine greata cand ma gandesc..

#25
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006
Avand in vedere ca ideia e venita la Prostanacul romaniei nu vad ce tot i dati atata importanta


Tara asta nu va ajunge nicaieri pana nu se va desfinta FSN sau PSD.

#26
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
corect. spune prostanacu o timpenie pentru mase, hopa threadu :lol:

#27
lpt1

lpt1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 26.06.2008

View Postcesiodones, on Sep 30 2008, 16:12, said:

Vreti sa avem inca un cosmonaut roman?

cretinu asta a terminat de vandut iluzii pamantesti, acum trece sa promita stelele de pe cer, numai sa apuce el ciolanul.
huuuuuuuuuuuuuuu.
bine i-a zis băbuța kagebista (calcaoar trenu si pe aia), bine i-a zis prostanac.
Ba da prost rau e specimenu asta.

Edited by lpt1, 01 October 2008 - 07:50.


#28
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

View PostCarapicho, on Oct 1 2008, 03:05, said:

Tara asta nu va ajunge nicaieri pana nu se va desfinta FSN sau PSD.
Ba va ajunge. Va ajunge acolo unde nici un om nu a ajuns pina acum.

Poate Gioana vrea sa arate cum o sa scoale PDSR-u' economia pina la cer cind vor -Doamne apara si pazeste- cistiga alegerile. Zi-le Loredana!

#29
Stan P.

Stan P.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 03.10.2006
Geoana e atat de prost, incat nu-si da seama ca oamenii vor aprecia o noua misiune spatiala romaneasca, dar la alegeri oricum se vor pisa pe el (pe Prostanacul) si pe partidul lui.
Mi-ar placea sa ne mai implicam in programe spatiale, mai ales cu astronauti, dar cand romanii sunt rusinea Europei la capitolul sosele, este de-a dreptul nesimtire sa-ncerci sa-ti faci capital politic cu promisiuni aberante despre nave cosmice.

#30
Cirmaciul

Cirmaciul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 23.09.2008
Geoana nu e singurul din tara asta care foloseste abureli cu spatiul cosmic pentru a distrage atentia naivilor de la unele probleme destul de acute. :bigwhitegrin: Puteti vedea aici un alt exemplu, chiar mult mai hilar, in aceasta privinta. ;)

#31
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,035
  • Înscris: 20.12.2007

View PostCirmaciul, on Oct 7 2008, 08:07, said:

Geoana nu e singurul din tara asta care foloseste abureli cu spatiul cosmic pentru a distrage atentia naivilor de la unele probleme destul de acute. :bigwhitegrin: Puteti vedea aici un alt exemplu, chiar mult mai hilar, in aceasta privinta. ;)
Intradevar, nu e singurul dar el nu doreste sa distraga atentia ci sa o capteze. Probabil nu realizeaza penibilul in care se afunda tot mai mult:
-nu el a promis 20000 euro pe cap de roman alb sau colorat intors din vestul salbatic in patria muma?
-nu el si partidul lui de inconstienti au introdus recent in Parlament  o lege privind majorari salariale de 50%--incredibil dar adevarat
-parca tot el promite 1200km de autostrada in 4 sau 8 ani--in conditiile in care dupa 10 ani de guvernare psd nu s-au construit nici macar 100km.(bine --s-a reconstruit Pitesti-Bucuresti de cateva ori) :D

Am mai spus-o: ideal ar fi sa plece Geoana si echipa lui in cosmos( si sa vina cand am sa-i chem eu) !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate