Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Abonatii Astral OnLine > telefonie gratis

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004
S-a scris in alt topic ca de la 15 ianuarie, abonatii Astral OnLine beneficiaza de abonament gratis la Astral TeleFix. Am deschis acest topic nou, deoarece ma intereseaza aceasta oferta si vreau sa stiu daca este adevarata sau nu. Ii rog pe cei care au auzit cate ceva despre aceasta oferta, sa dea niste detalii.

#2
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Si eu am astral acasa, si singurul lucru pe care l-am primit de la ei cat de cat apropiat de telefonie a fost un minunat Astral Card de 1 usd cu care pot suna "in strainatate de pe telefonul fix sau mobil cu tarife incepand de la 0.10 usd/min". Cardul minune avea si o scrisoare, ambele au venit azi 05.01, scrisoarea incepand astfel: "Pentru ca stim cat de important este pentru tine ca de Sarbatori sa fii alaturi de cei dragi, iti oferim gratuit....." Pai daca era un cadou pentru sarbatori, de ce naiba a mai ajuns azi???????? Mai bine nu il trimiteau, s-au facut de cacaco, inca odata, daca mai era cazul cu porcaria asta. Frate daca vrei sa trimiti ceva cadou pt sarbatori de genul asta, pune-l cu posta din noiembrie, ca nu se supara nimeni, daca ii ajunge pe 1 dec, dar sa iti ajunga in ianuarie, e de toata jena.
De la astia asteptam noi telefonie gratis? Pai daca ofera asa ceva, o sa mearga 1 zi si 5 nu, la cat de profesionisti sunt astia din firma.
Eu nu pricep cum vine asta: "Iti oferim gratuit pana la 10 minute de convorbiri telefonice internationale utilzand cardul astral" si 1 paragraf mai jos: "poti suna in strainatate de pe telefonul fix sau mobil cu tarife incepand de la 0.10 usd/min".
Pai ori e gratuit, ori ma costa? Atentie mare la ce oferte or sa lanseze, sa citim si randurile alea mici din josul paginii, ca astia numa a firma serioasa nu dau impresia.

#3
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004

Goofy, on Jan 6 2005, 00:03, said:

Si eu am astral acasa, si singurul lucru pe care l-am primit de la ei cat de cat apropiat de telefonie a fost un minunat Astral Card de 1 usd cu care pot suna "in strainatate de pe telefonul fix sau mobil cu tarife incepand de la 0.10 usd/min"

<{POST_SNAPBACK}>



tot ii bine, ca la mine a venit numa` hartoaga fara card :coolspeak:

#4
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Poate tu ai primit-o inainte de sarbatori si atunci aveai discount la card, nu-l mai primeai deloc :P. La noi, astia de a venit dupa rev, au zis sa bage si cardu ca sa nu ne suparam atat de tare. Ti-l dau pe al meu, daca te incalzeste cu ceva.

#5
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004
N-am primit nimic. A, ba da, alaltaieri o portie din "mda intradevar e o problema de alocare de canal la dumneavoastra d-aia va merge prost internetul, o sa semnalez adminilor sa verifice pe server si va tin la curent..". Cre` ca adminii is pana`ntr-a douaspea si-s inca in vacanta...Astept cu mult interes sa inceapa scoala, atunci poate o sa-mi mearga si mie abonamentu` "broadband" :rantcurse:

#6
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004
Tot azi am primit si eu "scrisoarea minune"  :D  M-au dat pe spate cu cadoul lor intarziat...

#7
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Ce pot sa spun? Au un super departament de marketing si PR. Sa le traiasca, dar imaginea pe care si-au creat-o in ochii abonatilor, ca nu cred ca suntem noi singurii in situatia asta....
Ma rog, daca asa inteleg unii sa isi conduca afacerea, treaba lor. Eu unul daca apare si cea mai mica alternativa le spun Sayonara si la gara.

#8
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002
Abonatii Astral OnLine > telefonie gratis, E adevarat? .... Da ziceti daca e sau nu, cardu ala nu e chiar asa de scump, doar ca arata frumos.

#9
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004
Asta ma intereseaza si pe mine....bun, prost, e bun un telefon gratis  :naughty:

#10
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
Daca ai internet abonamentul de 5$ e free. Eu beneficiez de oferta, so.. :coolspeak:

#11
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

zaze, on Jan 6 2005, 01:21, said:

Asta ma intereseaza si pe mine....bun, prost, e bun un telefon gratis  :naughty:

<{POST_SNAPBACK}>

Cu conditia sa fie chiar gratis, nu sa ai vreun subparagraf care sa iti spuna ca e gratis dar te costa :).
Morogan, eu am ab de 29 usd de la ei de internet si nu beneficiez de nici un ab pt telefonie, si nici nu mi s-a zis ceva in acest sens. Tu ai facut o cerere la ei, ceva?

#12
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,488
  • Înscris: 05.08.2002
eu am fost ieri sa-i intreb, mi-au zis ca abon minim la telef este de 5$, dar ca nu au o lista de tarife, numai ca este conditionat de internet..adica daca vreau telef, trebuie musai sa-mi bag internet, kiar daca  ca nu am computer si nu voi avea vreodata :D, adica minim 12$ intenet + min 5$ telef   + 5.5$ kiria pe modem => 22.5$/luna (fara tva :)) +++++  20$ instalarea  :death: ..si m-am scos   :confuzzled:
servicii de kkkkkkkkt

credeti ca rds se va baga vreodata peste astral? sau nu imi ramne decat varianta mutarii intr-o zona unde este rds ?

#13
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004

aeon, on Jan 6 2005, 09:35, said:

credeti ca rds se va baga vreodata peste astral? sau nu imi ramne decat varianta mutarii intr-o zona unde este rds ?

<{POST_SNAPBACK}>


In Timisoara taman ce s-au bagat peste UPC in zona mea! Asa ca io am alternativa  :D

#14
blonda

blonda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.06.2004
Mai fratilor dar voi chiar nu v-ati gandit ca mai este implicat si un tert in afacerea asta cu scrisorile????Chiar sunteti atat de "inteligenti" sa va ganditi ca cineva de la Astral a livrat toate scrisorile alea la voi in cutia postala?Si in plus calul de dar nu se cauta la dinti....
Si pentru cel care a zis ca de fapt se zice ca e gratis dar de fapt nu este...sa se gandesca logic ca nu are cum sa dea totul gratis avand in vedere ca acel card functioneaza pe reteaua altcuiva.Asa ca inainte de da cu parul poate va ganditi de doua ori!!!!

#15
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004

aeon, on Jan 6 2005, 09:35, said:

credeti ca rds se va baga vreodata peste astral? sau nu imi ramne decat varianta mutarii intr-o zona unde este rds ?

<{POST_SNAPBACK}>


in octombrie cand mi-am bagat eu RDS mi-au zis baietii ca deja au inceput in bucuresti sa intre pe zonele unde astral avea monopol,la solicitarile locuitorilor...acu nu stiu cata reclama  facea tipu la serviciile rds,si cat era adevar.....s-a mai scris pe forum....mai bine intreaba la relatii clienti RCS

#16
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004
Morogan, da-ne si noua niste detalii. Tu beneficiezi de oferta, dar noi vom beneficia de ea, sau a fost doar o oferta locala?

#17
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

blonda, on Jan 6 2005, 11:22, said:

Mai fratilor dar voi chiar nu v-ati gandit ca mai este implicat si un tert in afacerea asta cu scrisorile????Chiar sunteti atat de "inteligenti" sa va ganditi ca cineva de la Astral a livrat toate scrisorile alea la voi in cutia postala?Si in plus calul de dar nu se cauta la dinti....
Si pentru cel care a zis ca de fapt se zice ca e gratis dar de fapt nu este...sa se gandesca logic ca nu are cum sa dea totul gratis avand in vedere ca acel card functioneaza pe reteaua altcuiva.Asa ca inainte de da cu parul poate va ganditi de doua ori!!!!

<{POST_SNAPBACK}>

Chiar ca esti blonda, no offence. Tocmai ca e implicat si un tert, trebuiau sa se gandeasca la faptul ca posta romana va munci ca de obicei de sarbatori, adica pauza, si sa le trimita din timp. Asta inseamna sa acoperi toate posibilitatile, si sa ai dep de PR (relatii publice, pentru persoanele cu niste culori mai deschise la par) si marketing care sa stie cum se procedeaza. Tu de imagine, de crearea si mentinerea ei ai auzit? Pentru unii oameni e foarte important si acest lucru, nu doar acel card gratuit de 1 usd. Poate tie iti place si te incanta un astfel de cadou, si mie imi place ideea, dar modalitatea de oferire e de cacao si mai bine nu il ofereau. Lasa logica, ca nu prea tine, daca e gratis, nu prea poate sa coste. Ok in alte retele as intelege, dar cardul fiind oferit de ei si in reteaua lor de telefonie de ce sa coste? Logic vorbind?

#18
merrin

merrin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 24.07.2004
am primit si eu ieri cardul.
dar pana la urma cum e cu telefonul?
eu am internet, abonamentul de 29$. asta inseamna ca pot avea si telefon gratis? e chiar gratis sau tot trebuie platit ceva?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate