Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 

G1 Google Android by HTC

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
thechaser

thechaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.08.2004
BTW..ati avut curiozitatea sa vedeti care este cea mai scumpa aplicatie? :P...si ce face..:)...

#20
mrjay

mrjay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 13.02.2006
pentru cine e interesat asta e vesiunea online a aplicatiei market.
http://www.cyrket.com/


LE:
apropo de cea mai scumpa aplicatie, se cheama I am Richer si costa 200$ si nu face nimic
http://www.cyrket.co....android.richer

Edited by mrjay, 25 February 2009 - 12:56.


#21
thechaser

thechaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.08.2004

View Postmrjay, on Feb 25 2009, 12:54, said:

apropo de cea mai scumpa aplicatie, se cheama I am Richer si costa 200$ si nu face nimic
http://www.cyrket.co....android.richer


mmda...asta nu e "aplicatie"....:)):))muuhhaaahaaa..e o porcarie pentru oameni extrem de idioti.. :P..

hmm...sper sa gasesc si eu un g1 sa imi iau, sapt viitoare..chiar ma incanta...am vazut destule filmulete si review-uri..

aa..inca o chestie, pe care nu am vazut-o pe la nimeni...cum se "pupa" cu mac osx...sunt probleme de compatibilitate, ceva?

Edited by thechaser, 25 February 2009 - 13:00.


#22
mrjay

mrjay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 13.02.2006
adica? la sincronizare te referi? deocamdata sincronizarea se face cu contul de gmail cu care te inregistrezi prima oara pe telefon. tot in urmatorul update se va putea face sincronizare cu exchange and so on

#23
thechaser

thechaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.08.2004

View Postmrjay, on Feb 25 2009, 15:29, said:

adica? la sincronizare te referi? deocamdata sincronizarea se face cu contul de gmail cu care te inregistrezi prima oara pe telefon. tot in urmatorul update se va putea face sincronizare cu exchange and so on


nu la sicronizare, stiu ca se face cu contul de gmail..ma refer la transfer de date prin usb

#24
mrjay

mrjay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 13.02.2006
chiar nu am idee pe mac cum se face. pe windows a mers fara probleme. din prima l-a vazut ca stick si i-am facut eu update la drivere pe 64biti mai tarziu dar nu am observat nici o diferenta la scriere/citire.

Edited by mrjay, 25 February 2009 - 16:01.


#25
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
Android va depasi iPhone

Un studiu realizat recent de Informa Telecoms arata ca numarul de telefoane mobile cu sistemul de operare Android al Google vandute anual in lume va depasi principalul concurent, iPhone al Apple, in 2012.

Diferenta principala este ca platforma Android poate fi utilizata de orice producator de telefoane si tot mai multi jucatori au produs terminale cu un astfel de software. Sistemul de operare Symbian controlat de Nokia va ramane liderul industriei si in 2012. Linuxul per total va fi mai popular ca Android luat separat, iar Windows Mobile va fi, de asemenea, mai raspandit decat sistemul de operare al Google. In 2008, vanzarile de telefoane inteligente au ajuns la 162 de milioane de unitati, depasind numarul total de laptopuri vandute in lume.

http://www.financiar...asi-iphone.html

#26
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

View Postjeekxoo, on Mar 11 2009, 14:30, said:

Android va depasi iPhone

Un studiu realizat recent de Informa Telecoms arata ca numarul de telefoane mobile cu sistemul de operare Android al Google vandute anual in lume va depasi principalul concurent, iPhone al Apple, in 2012.

Diferenta principala este ca platforma Android poate fi utilizata de orice producator de telefoane si tot mai multi jucatori au produs terminale cu un astfel de software. Sistemul de operare Symbian controlat de Nokia va ramane liderul industriei si in 2012. Linuxul per total va fi mai popular ca Android luat separat, iar Windows Mobile va fi, de asemenea, mai raspandit decat sistemul de operare al Google. In 2008, vanzarile de telefoane inteligente au ajuns la 162 de milioane de unitati, depasind numarul total de laptopuri vandute in lume.

http://www.financiar...asi-iphone.html
pana atunci mai e ... mai vine si wm 7.0 si palm cu webOS si cred ca cam exagereaza :D
oricum platforma de pe iphone si touch arata din ce in ce mai bine si e deja la a 3-a versiune ... :D

#27
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Posteroarex, on 22nd March 2009, 19:03, said:

palm cu webOS si cred ca cam exagereaza :D
Palm cu WebOS se află cel mai aproape de interfața prietenoasă a iPhone-ului. Pe mine, ultimul lor Palm m-a lăsat mască. Oricum, dintre cele două aș fi ales Palm, dar pentru siguranța aplicațiilor de tip business tot pe Windows aș fi rămas o vreme până cercetez mai mult WebOS-ul.

#28
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009

View Postjeekxoo, on 11th March 2009, 15:30, said:

Android va depasi iPhone

Un studiu realizat recent de Informa Telecoms arata ca numarul de telefoane mobile cu sistemul de operare Android al Google vandute anual in lume va depasi principalul concurent, iPhone al Apple, in 2012.

Diferenta principala este ca platforma Android poate fi utilizata de orice producator de telefoane si tot mai multi jucatori au produs terminale cu un astfel de software. Sistemul de operare Symbian controlat de Nokia va ramane liderul industriei si in 2012. Linuxul per total va fi mai popular ca Android luat separat, iar Windows Mobile va fi, de asemenea, mai raspandit decat sistemul de operare al Google. In 2008, vanzarile de telefoane inteligente au ajuns la 162 de milioane de unitati, depasind numarul total de laptopuri vandute in lume.

Acum toti care au cate o idee SF a la H.G. Wells, dar sa aiba si credibilitate, isi intituleaza produsul imaginatie "studiu".

Android in anul 2009 macar sa se faca auziti in toata lumea. Apoi in '10-'11 sa ajunga pe la 20 mil. buc. vanzari de handseturi si mai apoi in '11-'16 sa tinda spre 60 mil. buc. vanzari world wide.

Acum luand in calcul flexibilitatea sistemului Android, nu mai poti sa spui ca va depasi iPhoneul. Cea mai buna comparatie este ca va depasi Windows (sau Symbian + N-Gage), dar iPhone nu, din simplul motiv ca iPhone nu este Android (Mac OS = Android; iPhone = de ex. I7500, HTC Magic).
Sau poate Android va depasi iPhone OS cu Cococa Touch. Sau poate, sau poate.... :P

Dar de unde stii ca lumea nu-si va indreptatea atentia asupra webOS?
Zic si eu:
"Un studiu facut de Dheus Research Company a relevat faptul ca tehnologiile prezente in webOS vor cuceri piata IT&C pana in anul 2020." :w00t:

Quote

Linuxul per total va fi mai popular ca Android luat separat, iar Windows Mobile va fi, de asemenea, mai raspandit decat sistemul de operare al Google

Ce ti-e si cu logica asta... :w00t:
WinMo e suprem, dar Android bate iPhone?
Total Linux distruge Separat Android?
Cum conduce Android Lumea?
Care Android bate iPhoneul (sau iPhone OS)? Cel separat sau cel omogen?

Recititi cum am inceput postul. Acolo e esenta. :photo:

Edited by Dheus, 21 June 2009 - 18:21.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate