Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Oceanlab - Sirens of the sea

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Pai tocmai, ca mi se pare ca nu prea seamana deloc cu ce era inainte, mai degraba cu ce se produce acum aka DJ Shah (pe care eu nu prea il halesc, nu ma intreba de ce). Ce zici tu din anii 2000 inseamna Kamaya Painters, Gouryella, Salt Tank, Mekka etc, chiar nu mi se pare ca seamana deloc cu alea :P

#20
Taleniekov

Taleniekov

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 05.03.2008

View PostTidusss, on Sep 18 2008, 00:08, said:

Mi-am expus parerea despre album

:roflmaofast: mai ia o carte in mana ma, ti-ai expus parerea :lol: Nu ma mai cert cu tine ca n-am cu cine. Ceafa lata n-am , cocalar nu is , nici tu nu esti cocalar dar esti foarte increzut si putin cam prost . Eu nu ma mai cert cu tine, sanatate si la cat mai multe pareri de expert pe forumuri!

#21
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
La varsta ta nici nu prea m-as obosi sa iti raspund, dar fie. E normal sa-ti versi frustrarile de la pubertate pe un forum, si prin urmare sa jignesti pe toti. M-ai vazut pe mine sa jignesc? Neah, dar se pare ca nu esti suficient de inteligent/nu dispui de suficiente cunostinte sa elaborezi problema in alt mod si apelezi la chestii de genul. Spui ca nu ai ceafa lata? Nasol, nici nu ai ceafa lata, si ai si comportament de genul. Si ce ziceai ca a mai scos Gutza?

P.S: Daca nu cunosti verbul "a expune", consulta un dictionar. E pacat, ca dai bacul si tare mi-e ca-l pici ;))

#22
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
prietene tu chiar esti "narrow minded"...

in primu rand nu mai baga varsta la inaintare, pentru ca nu mai tine scuza asta :) e adevarat ca s-a luat de tine aiurea aici, ca ti-ai spus parerea despre album si asa mai departe, dar sa bagi faza cu varsta e foarte stupid ... daca esti mai mare ca el ba din contra ar trebui sa ii raspunzi nu sa il ignori, si sa ii explici ca e tampit, nu sa recurgi si tu la aceleasi tampenii scrise cu niste cuvinte mai dragute eventual, pentru ca tu faci acelasi lucru, dar cu cuvinte mai "draguta", esti mai subtil ...

scapa de faza cu "cocalari" ca vad ca o aduci in vorba in fiecare post ... ai o fixatie? scapa de ea ca e mai copilareasca decat pubertatea lui ...

Edited by xICexDejaVu, 18 September 2008 - 14:02.


#23
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Tu iar suferi de nebagare in seama si te bagi aiurea in toate discutiile care apar pe threadul asta? Ti-am cerut parerea cumva? Ziceai de ala dar in ograda ta nu te uiti, trist...

Nu, nu o sa primesti nici invitatii, nici bani, nici afectiune sufleteasca. Te-ar ruga insistent sa cauti in alta parte.

E usor sa arunci in stanga si dreapta cu acuzatii de genul. Ce ar fi daca ti-as zice si eu ca esti un no-lifer care o arde pe forumuri toata ziua (in loc sa treaca pe la scoala), ca te bagi in seama ca asa ai fost invatat acasa, ca educatia ta nu e tocmai una de natura "chiabura" (daca nu stii cuvantul si in ce circumstante se foloseste, mai da pe la orele de istorie - si asa generatia actuala nu are habar de subiectul asta), despre inteligenta nici nu vreau sa ma leg, e clar ca unul care se baga la +1 peste tot nu pare sa fie prea inteligent, asa-i? ;) Imi plac toti astia care au complexe de inferioritate si vor sa arate cat de destepti sunt ei prin chestii de genul: BA TU ESTI CHIAR PROST :D

Apropo (sau a propos daca vrei sa ne frantzuzim pe aici), nu-mi aduc aminte sa fi folosit numele "cocalar". Probleme cu encefalul, probabil.

#24
Taleniekov

Taleniekov

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 05.03.2008
:huh:
Esti amnezic inseamna .

Quote

Si acum, du-te inapoi la minimalul tau...cocalarule
Imi cer scuze ca am ras de tine, n-am stiut ca ai probleme.

#25
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Da, asa e, l-am folosit o data.

Spre deosebire de altii eu nu tin minte toate nimicurile (si respectiv ce vorbesc cu ele), vad ca pe tine te pasioneaza foarte mult, devine deja un mod de viata chiar.

#26
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
folositi prea mult offtopic....nu am deschis topicul asta ca sa va duelati voi... <_<

#27
Taleniekov

Taleniekov

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 05.03.2008

View PostTidusss, on Sep 18 2008, 15:24, said:

Da, asa e, l-am folosit o data.

Spre deosebire de altii eu nu tin minte toate nimicurile (si respectiv ce vorbesc cu ele), vad ca pe tine te pasioneaza foarte mult, devine deja un mod de viata chiar.
Acuma te dai mare ca uiti ce postezi ? :lol: Tu ai umor involuntar pe bune, felicitari. Acum cateva minute ti-am citit postul, da, fara sa vreau am tinut minte ce ai scris.
Alina imi cer scuze, eu am terminat oricum :). El mai are sigur de zis ceva. i-am mai zis de vreo 3 ori sa-si vada de treaba dar imi scrie si pe profil si aici , peste tot :lol:.

Edited by Taleniekov, 18 September 2008 - 14:30.


#28
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007

Quote

Tu iar suferi de nebagare in seama si te bagi aiurea in toate discutiile care apar pe threadul asta? Ti-am cerut parerea cumva? Ziceai de ala dar in ograda ta nu te uiti, trist...

Nu, nu o sa primesti nici invitatii, nici bani, nici afectiune sufleteasca. Te-ar ruga insistent sa cauti in alta parte.

tu nu prea cunosti notiunea de "forum" ah? :P tre sa imi ceara cineva parerea ca sa postez si eu nu stiu? sau tre sa fac o cerere la topic starter sa raspund ....

Quote

E usor sa arunci in stanga si dreapta cu acuzatii de genul. Ce ar fi daca ti-as zice si eu ca esti un no-lifer care o arde pe forumuri toata ziua (in loc sa treaca pe la scoala), ca te bagi in seama ca asa ai fost invatat acasa, ca educatia ta nu e tocmai una de natura "chiabura" (daca nu stii cuvantul si in ce circumstante se foloseste, mai da pe la orele de istorie - si asa generatia actuala nu are habar de subiectul asta), despre inteligenta nici nu vreau sa ma leg, e clar ca unul care se baga la +1 peste tot nu pare sa fie prea inteligent, asa-i?

exact acelasi lucru l-ai facut si tu, ai aruncat cu noroi in stanga si'n dreapta incepand cu kkturile despre albumu imagine si terminand cu postu asta :)

scoala am terminat-o stai linistit, sau pentru tine toata lumea care are o opinie diferita de a ta are nevoie de scoala?

uite iar incepi cu prostii si tot noua ne spui sa ne ducem la scoala ... de ce te-ar interesa viata mea sociala? scoala am terminat-o, iar no-lifer nu cred ca sunt, dar poate imi dai tu un motiv bun pentru care ai invocat ideea de "no-lifer" in discutie, sunt chiar curios ...

cat pentru faza cu inteligenta, pentru tine poate e clar, dar eu iti propun sa termini cu remarci de genu daca nu cunosti persoana respectiva .... sau ti se pare ca o cunosti deja foarte bine doar citind 3 posturi? parca spuneai intr-un post anterior de pubertate, de frustrari ... tu ce faci acum? nu esti instare sa porti o discutie normala si incepi sa aduci in vorba chestii care chiar nu isi au rostul?

Quote

Apropo (sau a propos daca vrei sa ne frantzuzim pe aici), nu-mi aduc aminte sa fi folosit numele "cocalar". Probleme cu encefalul, probabil.

l-ai folosit de 2 ori chiar ...


inceteaza sa vorbesti despre persoane ca si cum le-ai stii de nu stiu cat timp ... nu cred ca te-am facut cocalar, nu m-am luat de inteligenta ta, de educatia ta, de varsta ta, de cate clase ai terminat, de faptu ca tu nu ai nuj ce producer in lista de mess, chestii pe care totusi tu le faci, iar apoi tot tu aduci in vorba faptul ca vai domne sunteti niste frustrati si ca nu ar trebui sa mai vorbesc cu voi ... tot tu te ataci aiurea ...

eu de cate ori ti-am reprosat ceva, am facut-o argumentandu-mi ideea, nu aruncand-o aiurea ...



daca chiar vrei sa ai ceva de discutat rezuma-te la subiect

EDIT:

Quote

Spre deosebire de altii eu nu tin minte toate nimicurile (si respectiv ce vorbesc cu ele),

parca spuneai intr-un post anterior, citez: "m-ai vazut pe mine jignind vreodata?" ... uh?

Edited by xICexDejaVu, 18 September 2008 - 14:36.


#29
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Repet (ca vad ca trebuie sa scriu aceeasi chestie de 10 ori ca la cei de la Spitalul Marinescu), mi-am expus parerea, v-ati bagat in seama sa pareti inteligenti, v-am raspuns, acum tot voi va victimizati (ca femeile).

Imi pare rau ca m-am coborat la nivelul unora, raspunzand la toate prostiile fara sens. Am deviat aiurea de la subiect.

@dejavu - sunt de acord cu tine in ultimul post, cu o singura remarca: mi-am expus parerea, ca tu ai dedus altceva, nu e vina mea, nu stau sa fac comentarii literare asupra textului pe care l-am scris ca la limba romana :)) ce am spus trebuie sa o iei ca atare. Daca am zis ca albumul nu e facut intr-o proportie prea mare de Armin ma pune pe mine in sfera "aruncatorilor de noroi", e cam trist. Si despre Sirens of the Sea am zis ca e prea chill pentru mine, o fi greu sa intelegi asta? Mai lipsea sa deschida cineva thread despre albumul lui Shah sa-mi spun si acolo parerea, ca se termina treaba :)) Voi numai 2-3 albume stiti? Nu, draga. Se vorbeste NUMAI despre pop-shit-progressive tranceul care nu imi place mie si care denatureaza genul asta. D-asta s-a ajuns sa se produca numai muisme, din cauza unora care promoveaza porcariile astea, publicul nu are nici o (nicio) vina. Am zis intr-un post anterior cine face muzica buna, acolo n-ai stiut ce sa imi raspunzi pentru ca probabil nu gaseai discutii in contradictoriu cum iti placeau tie si te-ai luat de 1 producer din 10, pe ceilalti 9 i-ai ignorat total. Asa e romanul, spune doar ce ii place :)

Edited by Tidusss, 18 September 2008 - 14:44.


#30
krissti

krissti

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 31.10.2005

View PostTidusss, on Sep 18 2008, 14:36, said:

Pai tocmai, ca mi se pare ca nu prea seamana deloc cu ce era inainte, mai degraba cu ce se produce acum aka DJ Shah (pe care eu nu prea il halesc, nu ma intreba de ce). Ce zici tu din anii 2000 inseamna Kamaya Painters, Gouryella, Salt Tank, Mekka etc, chiar nu mi se pare ca seamana deloc cu alea :P

Nu ma baga pe filiera olandeza de prog si uplifting [aka Ferry Corsten & Tiesto.(in afara Salt Tank-sunt inca printre preferatii mei)]
Eu ziceam de segmentu asta  mai "chill": Everest, Delirium, Ayla, Blank & Jones, Mario de Bellis, Solar Stone, PvD sau Armin chiar.
ar mai fi si altii da' nu mai imi amintesc. Cand zic anii 2000 zic din 2000 pana in 2003/4, pana atunci am fost si eu
cat de cat cu tranceu, in rest ce-i dupa, nu ma mai intereseaza.
In fine eu asa am avut impresia cand am ascultat "Sirens of the sea" si oricum, repet, nu-s un mare cunoscator intr-ale tranceu-lui.

Off: ups, vad ca topicu degenereaza.

#31
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
iar faptu ca niciodata nu-mi raspunzi direct .... de fapt lasa :) las-o asa cum a picat :P

stai asa .... hai ca raspund eu pentru tine la chestia cu "niciodata nu-mi raspunzi" ...

aherm ... eu tiduss: "pai crezi ca eu ma iau in gura cu toti ->insert flame here<-"

#32
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Vezi ca am facut un update la post.

View Postkrissti, on Sep 18 2008, 15:41, said:

Nu ma baga pe filiera olandeza de prog si uplifting [aka Ferry Corsten & Tiesto.(in afara Salt Tank-sunt inca printre preferatii mei)]
Eu ziceam de segmentu asta  mai "chill": Everest, Delirium, Ayla, Blank & Jones, Mario de Bellis, Solar Stone, PvD sau Armin chiar.
ar mai fi si altii da' nu mai imi amintesc. Cand zic anii 2000 zic din 2000 pana in 2003/4, pana atunci am fost si eu
cat de cat cu tranceu, in rest ce-i dupa, nu ma mai intereseaza.
In fine eu asa am avut impresia cand am ascultat "Sirens of the sea" si oricum, repet, nu-s un mare cunoscator intr-ale tranceu-lui.

Off: ups, vad ca topicu degenereaza.
Oricum majoritatea dintre cei pe care i-ai amintit sunt tot prog :))) (Armin, PvD, B&J). Si Delerium nu stiu sa fi facut trance, sunt mai mult pe chill/ambient d-astea. In schimb au fost o groaza de produceri trance care i-ai remixat, asta e altceva (Tiesto, A&B etc).
E bine ca ai trait vremurile 2000-2004, atunci chiar se facea trance cu simt de raspundere.

#33
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
If you love chilled out vocal trance, this album is for you.

cam asta scrie in prezentarea albumului...
Tony McGuiness:
'OceanLab has been a part of the Above & Beyond family since the very start ('Satellite' is probably our most popular song when we DJ, even now), so it was only a matter of time before we did an album with Justine. With Tri-State out of the way we started writing for the album in earnest two years ago. Justine has a unique lyrical perspective and we've decided to make that centre stage as much as possible, so the album is again a very personal statement by us. We hope you like it!.

so people...chill out...ascultati albumul ca sa va linistiti... :D

#34
krissti

krissti

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 31.10.2005
Dap, daca intrebi pe cineva vreo piesa de la Delerium toti iti vor spune Silence, desi nu bag mana in foc, versiunea care o stiu toti e a un rmx a lui Tiesto, originalul e un  worldbeat de fapt. :) - in rest sunt inca un nume mare pe zona de ambient/experimental.

LE: hai c-am terminat-o cu offtopicu :D

Edited by krissti, 18 September 2008 - 14:59.


#35
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007

Quote

Voi numai 2-3 albume stiti? Nu, draga. Se vorbeste NUMAI despre pop-shit-progressive tranceul care nu imi place mie si care denatureaza genul asta.

nu dar cele 2 threaduri sunt exclusiv despre albumele astea 2 asa ca despre astea 2 se discuta :P

nu pot sa vin aici sa discut despre Authenticity de exemplu, album care mie imi place mult, pentru ca lumea nu prea agreeaza stilu ala ... nu mai spun de albumul nou a lui Ashkew care e foarte tare dar pun pariu ca daca deschid un thread mai mult de 3 posturi nu o sa fie despre album ...

Quote

Am zis intr-un post anterior cine face muzica buna, acolo n-ai stiut ce sa imi raspunzi pentru ca probabil nu gaseai discutii in contradictoriu cum iti placeau tie si te-ai luat de 1 producer din 10, pe ceilalti 9 i-ai ignorat total.

nu am spus nimic despre ceilalti pentru ca intradevar sunt produceri foarte buni, nu am fost de acord cu Sean Tyas pe acolo, dar in rest chiar nu am nimic de spus ... cat despre albume, Metaverse mi se pare cam aiurea nu stiu nu il inghit, in rest foarte tari :) ar mai fi fost de adaugat Thrillseekers, Aly & Fila, Rank1, Martin Roth, Schossow, Ernesto vs Bastian, Mike Foyle, 4 Strings, Orjan Nilsen, Signalrunners, MIKE (cu toate aliasurile lui, ca are o gramada), M6, si cum spuneai si tu, lista ar continua ....

albumele astea se promoveaza pentru ca sunt comerciale, si pentru ca sunt gustate de un public mai larg, deci prin urmare incasari mai babane ... oricine poate asculta Imagine, dar nu oricine ar poate asculta Authenticity de exemplu ... si mai intra in discutie si faptu ca Armin e pe locu 1 acum ca DJ, deci toata lumea vorbeste de el pe la colturi, prin urmaretoata lumea cauta sa asculte ce face el acum si asa mai departe ...

#36
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007
Bai, frate, mai terminati-o!!! Gata... vorbim de muzica!
Da, am ascultat albumul OceanLab de vreo 20 de ori pana acum... pot sa spun ca nu sunt chiar asa impresionat. Mult chill/balearic... si foarte putin trance. Pe partea cu ceva mai mult Trance, ne putem astepta de la remixuri. Pana acum au fost Sirens Of The Sea si Miracle... urmeaza On A Good Day si ... hic... Breaking Ties (cel putin remixul cu care ne tot amagesc cei de la A&B de vre-un an; vb de Analog Heaven Mix).
In rest un album de vreme rea si mult somn, destul de romantic, vocalele sunt bune, versuri agreabile etc.
Tony a anuntat noul album Aove & Beyond pentru anul urmator, deci de Tranquility Base nici nu poate fi vorba (pacat, Oceanic a fost super!). Totusi astept ceva macar pe masura Tri-State...

Daca ar fi sa fac un top cu cele mai bune albume ale anului as zice asa:

1.Sander Van Doorn - Supernaturalistic (deh, tech-trance, cati prefera stilul asta!)
2.Armin Van Buuren - Imagine
3.Sunlounger - Sunny Tales
4.Ronski Speed - Pure Devotion
5.Jaytech - Everything Is OK

Si nu in ultimul rand, nu uitati, se apropie primul album Super 8 & Tab :wub:



De asta nu zice nimeni nimic???

>>>CLICKY<<<

B)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate