Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

Visele

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
De cand sunt mica mi se intampla sa visez (rar) ca imi cade cate un dinte,doi. Exact a doua zi aflu ca o cunostinta indepartata a murit. Nu cred in superstitii,dar mi se intampla pe propria-mi piele chestia asta.. Dubios  :huh:

#38
Gliphy

Gliphy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.10.2009

View PostLuciaN_13, on 3rd September 2008, 01:23, said:

Stiati ca intr-o singura noapte un om are milioane de vise ??? Fiecare vis dureaza o fractiune de secunda si ni-l reamintim doar pe ultimul ...


In topicul asta as vrea sa se discute despre orice legat de vise: vise erotice, de groaza, etc ...
Stiam dom'le, stiam. Dar, poti sa iti amintesti mai multe, o sa imi fac timp sa deschid un topic pentru reamintirea viselor. :)

#39
_raz_

_raz_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 18.10.2009
eu din cate stiu visele sunt manifestari ale subconstientului,unele vise pot fi de tip clarviziune,altele pot reflecta anumite dorinte ,aspiratii sau neimpliniri...si mai pot fi si vise lucide....in care subiectul e constient ca viseaza si poate controla dupa  cum doreste cursul visului....si bineinteles mai sunt si calatoriile in astral si decorporalizarile in lumea fizica.....aici e ceva mai complicat ....si aceste experiente pot fi constiente sau semiconstiente....sau inconstiente....:D depinde de persoana :D

#40
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005
Eu aseara am avut un vis foarte ciudat. Parca eram intr-un camp si la un moment dat era si tata langa mine, s-a deschis cerul si mi-a zis Dumnezeu sa ma ridic si parca am ajuns in rai insa fara tata. Stiti ce inseamna asta? :|

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate