Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google
 Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...
 La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!
 Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 

Un tanar moare pe trotuar in Timisoara lovit de un Ferrari

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#37
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 73,066
  • Înscris: 15.06.2007
Saptamana asta un alt cocalar din TM , cu un Porsche Cayenne de fitze, magnum alea alea, a facut pe nebunul, si a trecut pe rosu depasind o coloana de masini la semafor. In coloana se afla si un Logan de politie,care s-a luat dupa el, si cu chiu cu vai dupa urmariri de povesti l-au oprit, si a fost nevoie de inca alte echipaje de politie pt imobilizarea lui. Magarul era un putzoi de 26 de ani, porshu era cu numerele expirate, si cocalaru avea si permisul suspendat, si a facut si taraboi lovin si un militian. In ziar ziceau ca l-au luat pe sus ca sa nu se repete povestea cu episodul feraristului.
Eu banuiesc ca e vorba de porsche-ul care a fugit de la accidentul ferrariului..

#38
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Posttfmercedez, on Oct 12 2008, 04:06, said:

Saptamana asta un alt cocalar din TM , cu un Porsche Cayenne de fitze, magnum alea alea, a facut pe nebunul, si a trecut pe rosu depasind o coloana de masini la semafor. In coloana se afla si un Logan de politie,care s-a luat dupa el, si cu chiu cu vai dupa urmariri de povesti l-au oprit, si a fost nevoie de inca alte echipaje de politie pt imobilizarea lui. Magarul era un putzoi de 26 de ani, porshu era cu numerele expirate, si cocalaru avea si permisul suspendat, si a facut si taraboi lovin si un militian. In ziar ziceau ca l-au luat pe sus ca sa nu se repete povestea cu episodul feraristului.
Eu banuiesc ca e vorba de porsche-ul care a fugit de la accidentul ferrariului..

daca seara era parcat la le(p)ra brena, e el...

stirea: tion

#39
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,031
  • Înscris: 06.04.2007
Postez tot aici pt ca are legatura cu Timisoara.
Rog pe cei informati sa ma ajute (daca e nevoie deschid un subiect nou, sper ca nu).

Aseara in apropiere de localit Sag (de TIMIS) un Logan care mergea spre TM s-a lovit frontal cu o masina de teren care mergea regulamentar, din sens opus.
Cum s-a ajuns la asta: dinspre Sag (Timisoara) dupa o curba un nebun i-a aparut soferului de Logan pe contrasens, asta tras de volan, a iesit in sant, dupa care a revenit pe drum, izbindu-se puternic de un 4X4 care venea regulamentar din sens opus.
Ala care venea pe contrasens nu a oprit, s-a dus ca glontu.
Soferu de Logan nu are mare lucru: vertebra 5 fisurata, se poate misca (cu dificultate) ia calmante puternice, nu are nevoie de internare. A mai suferit usoare arsuri din cauza airbagului (la cap si mana) + trauma.
Prietena lui din pacate e internata, are ambele picioare rupte (femurii), bazinul fracturat. E constienta si stabilizata, in seara asta intra in operatie.
Soferul de 4X4 are doar o mana rupta (probabil de la airbag, nu stiu).

Toate astea sunt relatate de soferul Loganului, prietenul meu de o viata.
Orice detaliu in legatura cu accidentul e binevenit. Nimeni din martori nu poate spune ce masina era aia de pe contrasens.
Politia are indoituri, ca cica cum a ajuns el pe contrasens daca i-a iesit in fata altul pe sensul lui de mers.... (chiar si dupa o declaratie a soferului aflat dupa una masina in spatele Loganului, politia are suspiciuni,  la primul aflat in spatele Loganului NU stiu de ce nu i-a luat declaratie).

Pt prietenul meu, masina era sursa lui de venit (taxi). Are rate la banci, ca orice om ''normal'', munceste pt un ban cinstit.

Imi cer scuze daca am exagerat sau cer ceva imposibil, sunt trist tare. Daca lui i s-a putut intampla...nu stiu, n-am cuvinte.  E un sofer bun, lumea in oras il cauta pt servicii.  -_-

http://stirileprotv....rav-ranita.html
Am gasit si reportajul.  -_-
Rog un moderator sa lipeasca postul.
Cine stie ceva...  -_-

Edited by Marius3k, 12 October 2008 - 21:07.


#40
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003
imi pare rau de intamplare :(
sper sa se faca bine si sa il gaseasca pe idiotul ala. dar nu stiu ce ar putea pati

#41
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
trebuia a 2-a zi refacut drumul si vazut daca sint camere de supraveghere de la locul accidentului pina in tm. de ex dupa locul accidentului, dupa pod, inainte de intrarea in sag este un tabel cu mesaje de circulatie si parca radar nefunctional. poate are si camera. la petrom-ul din sag au camere de supraveghere. poate mai sint si altele. poate au inregistrat ceva...

#42
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Am vazut ca ai gasit-o si pe asta: http://www.tion.ro/s...081012-07041723

#43
angel3110

angel3110

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 07.03.2007
Eu nu am mai auzit nimic de cazul asta.Banuiesc ca s-a "rezolvat".

#44
ettyus

ettyus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 12.11.2006
Cu fabuloasa suma de 500 de euroi cica si-a facut rost de liberatate ..... doar atata a costat cautiunea...... Asta scapa Bazma Curata ca poap..... vai de mama ei pseudojustitie .....

#45
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
Ba 1500euro a costat: http://www.evz.ro/ar...at-pe-cautiune/

#46
Fox_28

Fox_28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 21.09.2007
Se mai aude ceva de acest caz? Sau s-a stins ca orice alt caz in care-s implicati bastani...

#47
LC_TM

LC_TM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 02.10.2007
"Decizie surpriză în cazul Cocoană: dosarul a fost stramutat la Craiova!
Dosarul în care Adrian Cocoană este acuzat de ucidere din culpă după ce a scăpat autoturismul Ferrari de sub control accidentând mortal un tânăr aflat pe trotuar va fi judecat de magistrații din Craiova. Instanța supremă a hotărât strămutarea procesului pe motiv că sora uneia din părțile civile din procesul său este judecătoare la Tribunalul Timiș.
Decizie surpriză in cazul Cocoană: dosarul a fost stramutat la Craiova!

Avocata lui Cocoană a spus instanței că una din părțile civile în proces, Cristina Rohnean, este sora vicepreședintei Tribunalului Timiș, Claudia Rohnean, astfel că ar exista incompatibilități în judecarea acestui dosar. Apărătoarea lui Cocoană a solicitat magistraților instanței supreme suspendarea procesului de la Judecătoria Timiș, care are primul termen de judecată în 12 noiembrie, și strămutarea lui la o altă instanță egală în grad. În această dimineață, Înalta Curte de Casație și Justiție a admis solicitarea și a dispus strămutarea dosarului de la Judecătoria Timiș la Judecătoria Craiova.

***

În 9 octombrie, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Timiș l-au trimis în judecată pe Iosif Adrian Cocoană pentru ucidere din culpă, vătămare corporală gravă și pentru infracțiuni privind circulația pe drumurile publice. Adrian Cocoană a fost arestat preventiv în 21 august, pentru 29 de zile, sub acuzația de omor din culpă și fugă de la locul accidentului, după ce, conducând cu viteză, a scăpat autoturismul Ferrari de sub control și l-a accidentat mortal pe Lucian Reja, aflat pe trotuar împreună cu o altă persoană, la viaductul de pe Calea Aradului. Șoferul avea viteză foarte mare în momentul accidentului, fiind pe o porțiune de drum drept. Pe sensul său de mers, pe ambele benzi erau mașini în fața sa, iar el a intrat în depășire pe contrasens. Pentru că veneau mașini din față, a vrut să intre pe sensul său, a lovit un taximetru, care a ricoșat în dreapta, iar Ferrari-ul s-a izbit de piciorul podului, însă înainte a lovit și doi pietoni. Șoferul a fugit atunci de la locul accidentului și s-a predat Poliției după aproape 24 de ore. Tânărul de pe trotuar lovit de mașină a murit la scurt timp la spital, în timp ce prietena acestuia, Cristina Rohnean, lovită și ea de același autoturism, a suferit câteva leziuni. Pasagerii din taximetru, două femei și doi copii, au scăpat nevătămați."

Sursa: Tion

#48
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
daca in craiova intunecatii se impusca si taie cu iatagane pe strada si judecatorii ii "judeca" in stare de libertate, este usor de banuit care o sa fie verdictul in cazul cocolino...  :santa:

#49
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

Quote

Prima infatisare va avea loc in 11 decembrie la Tribunalul Dolj. Judecatorii de la Craiova, locul in care a fost stramutat procesul lui Cocoana, au decis ca procesul sa inceapa inainte de sarbatori.
[ http://www.agenda.ro/pictures/timis/cocoanaeliberat_b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
De altfel, soferul de pe Ferrari este in arestul Inspectoratului de Politie Dolj de aproape 3 saptamani in asteptarea procesului.
...
In 11 decembrie, lui Cocoana ii expira si arestarea preventiva si cel mai probabil, mandatul va fi prelungit.
Mama lui Lucian Reja, tanarul care si-a pierdut viata sub rotile Ferrari-ului condus de Cocoana, va fi in sala de judecata in 11 decembrie. Alaturi de ea se va afla si avocatul timisorean Florin Kovacs, cel care o reprezinta in instanta.
agenda

Edited by H725, 26 November 2008 - 03:07.


#50
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Asta e România frate ! Încă un motiv să stăm mai mult pe afară !

#51
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

Quote

Tupeu nemarginit la prima infatisare de la Craiova in dosarul Ferrari! Cocoana a sustinut ca fapta lui "nu e o infractiune grava din moment ce a murit numai un om".
agenda

daca in ro ar fi sistemul din USA, cu jurati, ar primi pedeapsa maxima...

#52
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
gata cu mersul pe trotuar in siguranta...
schumacherul catastrofa e in libertate...

Quote

Dupa ce judecatorii timisoreni l-au tinut dupa gratii vreme indelungata socotind ca prezinta pericol social si ca ar putea influenta martorii, magistratii din Banie s-au dovedit mult mai ingaduitori, iar astazi au decis ca soferul de pe  Ferrari poate pleca acasa
...
In jurul orei 19.00, Cocoana a iesit pe poarta Peniteciarului Craiova.
agenda

#53
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004
Nu inteleg de ce nu se gaseste nimeni sa eutenasieze jigodia.

#54
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View PostCipsu, on Dec 13 2008, 21:10, said:

Nu inteleg de ce nu se gaseste nimeni sa eutenasieze jigodia.

drumul de la craiova la tm e lung si plin de camioane...

numai ca poate nu merge la tm, poate pleaca in tarile calde...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate