Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

Sa schimb Windows Vista pe Windows XP

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
EdUtzUL

EdUtzUL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 28.12.2008
Salut am un leptop Hp are vista pe el si vreau ca sa imi bag windows xp dar nu merge nu stiu care e treba bag cd cu windows xp astept si apoi imi apare o eroare pe albastru windows xp este original. Am toate driverele de la leptop stie cineva cum sa schimb trebuie sa fac ceva din bios ms

#38
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View PostEdUtzUL, on Feb 8 2009, 21:01, said:

Salut am un leptop Hp are vista pe el si vreau ca sa imi bag windows xp dar nu merge nu stiu care e treba bag cd cu windows xp astept si apoi imi apare o eroare pe albastru windows xp este original. Am toate driverele de la leptop stie cineva cum sa schimb trebuie sa fac ceva din bios ms

click

#39
anghelwebkid

anghelwebkid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.09.2008

View Postxeleron, on Aug 28 2008, 10:30, said:

Video:Aici
Audio:Aici

Lan:Aici?
Wlan:Aici
Chipset:aici.

daca nu iti merg,da-mi pe pm adresa da de mess,si iti trimit alte drivere.(nu le pot uploada pe forum fiindca au dimensiuni prea mari)


sal ....you're my last hope....d cateva zile incerc sa fac sa mearga sunetu in xp ...dar nu reusesc nici cum....sa va dau conf. pc-ului...Realtek Sound Card onboard alc888...placa video Nvidia ....placa de baza Gygabyte 945 GCMX-S2....am instalat driverele  care erau pe cd....si habar nu am dc nu merge ....plss ajutatima.....multumesc anticipat.... <_<

#40
intrebare85

intrebare85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.02.2009
sal am o mar PROBLEMA am dat update la windows sp2 si mam hotarat sa formatez si sal instalez din nou windows sp2 dar dupa instalare numi mai recunoaste placa audio imi da eroaore .Acum merge doar cu vista sunetul dar vreau sa pun windows sp2 inapoi .mentionez ca e un laptop
va multumesc

#41
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,663
  • Înscris: 15.06.2004
Pune SP3.

#42
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View Postanghelwebkid, on Feb 14 2009, 20:11, said:

sal ....you're my last hope....d cateva zile incerc sa fac sa mearga sunetu in xp ...dar nu reusesc nici cum....sa va dau conf. pc-ului...Realtek Sound Card onboard alc888...placa video Nvidia ....placa de baza Gygabyte 945 GCMX-S2....am instalat driverele  care erau pe cd....si habar nu am dc nu merge ....plss ajutatima.....multumesc anticipat.... <_<

La ce service pack esti?

#43
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,663
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

sal ....you're my last hope....d cateva zile incerc sa fac sa mearga sunetu in xp ...dar nu reusesc nici cum....sa va dau conf. pc-ului...Realtek Sound Card onboard alc888...placa video Nvidia ....placa de baza Gygabyte 945 GCMX-S2....am instalat driverele care erau pe cd....si habar nu am dc nu merge ....plss ajutatima.....multumesc anticipat....
Oups. Pe tine acum te-am vazut. Mai du-te si tu pe la scoala kid-ule si invata limba romana, te rog. Nu de alta dar daca mai scrii asa nu o sa mai faci multe posturi pe-aici, ptr nerespectarea regulamentului.

Problema ta s-a mai discutat in cateva topicuri. Data viitoare foloseste SEARCH - si asta e in regulmentul pe care cred ca nu l-ai citit. Ori pui SP3 si apoi driverele HD Audio de la realtek de pe site, ori SP2 + update-ul de UAA, urmat de driverele Realtek.

Detalii suplimentare vezi aici: http://forum.softped...;hl=realtek uaa

Edited by eiffel, 17 February 2009 - 17:18.


#44
bartolomeu48

bartolomeu48

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.11.2009
sal am si eu una de asta vreau sa schimb vista cu xp problema ca in bios nam optiunea SATA nu pot schimba  dar totusi ma intreb cum sa il schimb trebe sa fie o solutie nustiu poate ma ajuta cineva am un sony vaio (vgn-nw11s)  mersi

#45
lordsidious

lordsidious

    Se7en PRO

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,813
  • Înscris: 02.08.2007
Bun,am inteles,nu ai setari cu SATA in BIOS.Da' cu AHCI ai?

#46
rasfatzzatu

rasfatzzatu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.03.2010
Buna seara. Am un laptop Toshiba si are Windows Vista Home Premium cu licenta. Nu prea ma incanta windows-ul Vista asa ca doresc sa il schimb pe XP. Dar nu stiu daca este posibil si daca imi pot instala toate driverele dupa aceea. Am citit si posturile anterioare si imi cer scuze daca gresesc cu ceva. Cand vreau sa instalez Windows XP SP2, zice ca nu-mi gaseste HDD, nu inteleg de ce.

#47
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006
Ai trei topice mari si late de citit pe tema asta:

http://forum.softped...howtopic=322743

http://forum.softped...howtopic=157793

http://forum.softped...howtopic=327354

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate